Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

αυτη ειναι vodafone αν καταλαβα καλα....

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά έχω βάλει την 4.3 όλα καλά όλα μια χαρά εδώ και 2 μέρες κανένα lag όλα δουλεύουνε ρολοι αλλα η camera είναι αθλια :/ και στα 12 mp να την ρυθμίσω βγάζει άθλιες φωτογραφίες ειδικά άμα το έχω οριζόντια το κινητό είναι όλα θαμπά και με το flash :/ ξέρει κανεις τι παίζει?

μηπως ειναι βρωμικο το πισω τζαμακι της καμερας?πριν δηλαδη ειχες lag? με το προηγουμενο firmware?αν το γεμισεις με apps και τρεχουν ολα θα ξαναεμφανιστει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι βρωμικο το πισω τζαμακι της καμερας?πριν δηλαδη ειχες lag? με το προηγουμενο firmware?αν το γεμισεις με apps και τρεχουν ολα θα ξαναεμφανιστει.

 

όχι κανένα lag δεν είχα αλλα η camera ήταν σωστή τώρα άμα την δεις θα πεις ότι τραβάω φωτό με vga camera

-_- να το κάνω πάλυ update μέσω του pc companion η του SUS?

Link to comment
Share on other sites

όχι κανένα lag δεν είχα αλλα η camera ήταν σωστή τώρα άμα την δεις θα πεις ότι τραβάω φωτό με vga camera

-_- να το κάνω πάλυ update μέσω του pc companion η του SUS?

 

Δεν εχεις να χάσεις τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πάνω σε αυτό. Έχει προστεθεί η δυνατότητα να μπορείς να βάλεις στις συντομεύσεις της μπάρας μια εφαρμογή; Το ξυπνητήρι για παράδειγμα ή το φακό; Στην προηγούμενη έκδοση μπορούσες μόνο τα προεπιλεγμένα.

 

Επίσης να θυμίσω ότι το κινητό υποστηρίζει και small apps η οποίες είναι υπερβολικά εξυπηρετικές και ταχείας πρόσβασης εργαλεία.

 

Οχι δεν γινεται zxr μου. Ειναι στανταρ οι εφαρμογες τα toggles που σαφηνει η sony να χρησιμοποιησεις.

 

Ναι, πρακτικοτατα τα small apps αλλα το crop που για μενα ειναι πιο χρησιμο απολα, θες 3 λεπτα να πας στον φακελο που τα αποθηκευει. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει περάσει και σε σας σκόνη μέσα στην οθόνη ή μόνο εγώ είμαι "άτσαλος";
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι αν και ο konstantinoslp θα ήταν περήφανος για μένα: Screen protector, flip case και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς για να μην πάθει το παραμικρό το κινητό!!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα το κρατήσω μέχρι να χειροτερέψει και θα το στείλω service για καθαρισμα...Και εγώ με screen protector το έχω και με θήκη που καλύπτει την οθόνη (αναφερόμενη ως θήκη πορτοφόλι) και δεν μπορώ να καταλάβω πως γέμισε... Βέβαια ξέχασα να αναφέρω το σημαντικότερο, ήρθε από το service με αλλαγή οθόνης :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εγώ σήμερα πέρασα την 4.3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την πέρασα μέσω flashtool γιατί δεν μου την έβγαζε ούτε μέσω SUS ούτε από το PC companion. Η μπαταρία νομίζω έχει βελτιωθεί λιγάκι. Ο χρόνος απόκρισης αρκετά και περισσότερο από όλα το Wi-Fi. Φαίνεται πως άξιζε η αναμονή.

ΥΓ. Τον Μάρτιο περνάνε οι 18 μήνες από την ημερομηνία κυκλοφορίας του κινητού οπότε μάλλον αυτή θα είναι η τελευταία μας αναβάθμιση.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν το sp υποστηριζει usb otg?? μην παρω τζαμπα το καλωδιο και δεν δουλεψει.

 

Ναι υποστηρίζει OTG

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εγώ σήμερα πέρασα την 4.3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την πέρασα μέσω flashtool γιατί δεν μου την έβγαζε ούτε μέσω SUS ούτε από το PC companion. Η μπαταρία νομίζω έχει βελτιωθεί λιγάκι. Ο χρόνος απόκρισης αρκετά και περισσότερο από όλα το Wi-Fi. Φαίνεται πως άξιζε η αναμονή.

ΥΓ. Τον Μάρτιο περνάνε οι 18 μήνες από την ημερομηνία κυκλοφορίας του κινητού οπότε μάλλον αυτή θα είναι η τελευταία μας αναβάθμιση.

 

Την ελληνική ρομ πέρασες φίλε μου ? Καθαρή ?

Έχεις link για το αρχείο ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας! Εγώ θα ήθελα να μου εξηγήσετε γιατί το κινητό μου (C5303) δεν βλέπει την αναβάθμιση και μου λέει ότι διαθέτει την τελευταία ενημέρωση (πράγμα που δεν ισχύει φυσικά!). Ο πάροχός μου είναι η Vodafone. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σημερα το βραδυ που θα βρω χρονο λεω να την περασω με flashtool την Central Europe,ετσι κι αλλως για τους 160 χαρακτηρες στα σμσ δεν καιγομαι γιατι το συμβολαιο μου δινει πολλα σμσ οποτε ετσι κι αλλιως δεν καταναλωνονται.Αλλοι παρατηρησαν διαφορα στην αυτονομια;

 

ΥΓ:Για οποιον εχει θεμα με τους drivers στα win8(.x) ας δοκιμασει να περασει αυτους,εφοσον πρωτα απενεργοποιησετε τον ελεγχο ψηφιακων υπογραφων.Αν παλι δε "βλεπει" το κινητο διαβαστε στη σελιδα 1 κατω κατω για χ64 και στη σελιδα 5 για χ86.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας! Εγώ θα ήθελα να μου εξηγήσετε γιατί το κινητό μου (C5303) δεν βλέπει την αναβάθμιση και μου λέει ότι διαθέτει την τελευταία ενημέρωση (πράγμα που δεν ισχύει φυσικά!). Ο πάροχός μου είναι η Vodafone. Ευχαριστώ!

 

Απλα υπομονη alexxx , δεν μπορουν να κανουν μαζικα update , ερχονται σε κυμματα

Link to comment
Share on other sites

η έκδοση που έχουμε βάλει στα κινητά μας είναι η ελληνική?? γιατί βλέπω ότι η ελληνική έχει άλλο software version από το δικό μου πχ... η ελληνική έκδοση τις CosmoteGR έχει 1270-6411 ενώ εγώ έχω την 1262-6309 τι παίζει εδώ?θα υπάρχει και άλλη ενημέρωση πιο μετά από τον πάροχο??
Link to comment
Share on other sites

Που βρισκουμε το ftf της Ελληνικης Generic και πως το περναμε?

 

Έχω ανεβάσει το torrent στους xda, το κατεβάζεις από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=50273913&postcount=3006

Το πέρασμα της rom θα γίνει με τη χρήση του flashtool, του οποίου την τελευταία έκδοση μπορείς να την κατεβάσεις από το official site: http://www.flashtool.net/index.php

 

Καλησπέρα σε όλους σας! Εγώ θα ήθελα να μου εξηγήσετε γιατί το κινητό μου (C5303) δεν βλέπει την αναβάθμιση και μου λέει ότι διαθέτει την τελευταία ενημέρωση (πράγμα που δεν ισχύει φυσικά!). Ο πάροχός μου είναι η Vodafone. Ευχαριστώ!

 

Η αγαπημένη μας Vodafone δεν έχει διαθέσει ακόμα στο κοινό την customized έκδοσή της, το ελέγχω κάθε μέρα από το Xperia update checker: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2608983

Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις κι εσύ την Ελληνική Generic να γλιτώσεις και από τις σαβούρες της Vodafone! ;)

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Την ελληνική ρομ πέρασες φίλε μου ? Καθαρή ?

Έχεις link για το αρχείο ?

 

Πέρασα μια από το Xperia.cz οπότε λογικά τσέχικη. Καθαρή είναι και μηνύματα στέλνω κανονικά 160 χαρακτήρες. Αν ακόμα θέλεις λινκ πες μου να το βάλω εδώ ή να στείλω πμ.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια από το Xperia.cz οπότε λογικά τσέχικη. Καθαρή είναι και μηνύματα στέλνω κανονικά 160 χαρακτήρες. Αν ακόμα θέλεις λινκ πες μου να το βάλω εδώ ή να στείλω πμ.

 

τσεχικη και υποστηριζει ελληνικα?? στειλε τη και ισως την περασω, αν και θαθελα την ελληνικη, αφου μπαινω που μπαινω στη διαδικασια..

χθες πηγα να την βαλω απο pc suite και ηθελε 3 ωρες να κατεβει και το παρατησα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τσεχικη και υποστηριζει ελληνικα?? στειλε τη και ισως την περασω, αν και θαθελα την ελληνικη, αφου μπαινω που μπαινω στη διαδικασια..

 

χθες πηγα να την βαλω απο pc suite και ηθελε 3 ωρες να κατεβει και το παρατησα.

 

 

Λάθος δεν ειναι απο το Xperia.cz. Όπως και να έχει σου παραθέτω το λινκ μαζί με τις οδηγίες σε περίπτωση που δεν τις ξέρεις: http://xperiafirmware.com/8-firmware/18-sony-xperia-t-lt30. Αν την κατεβασεις καλυτερα απο το mirror κατέβασε την για να μην χρειαστεί να κανεις λογαριασμό. Όντως κάνει ώρα να κατέβει γιατι ειναι αρκετά μεγάλη.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος δεν ειναι απο το Xperia.cz. Όπως και να έχει σου παραθέτω το λινκ μαζί με τις οδηγίες σε περίπτωση που δεν τις ξέρεις: http://xperiafirmware.com/8-firmware/18-sony-xperia-t-lt30. Αν την κατεβασεις καλυτερα απο το mirror κατέβασε την για να μην χρειαστεί να κανεις λογαριασμό. Όντως κάνει ώρα να κατέβει γιατι ειναι αρκετά μεγάλη.

 

ok σευχαριστω.

 

edit:

σου εχει και τις μπουρδες του skyfall Μεσα?γιατι κυκλοφορουσε εκδοση με, και χωρις αυτα..

 

edit2: τα κουμπια γινονται οπως βλεπω στο βιντεο του λινκ που μου εστειλες???

γιατι νομιζω οτι το επισημο firmware δεν τα κανει ετσι?

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...