Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα που ξαναπηρα για να δω αν υπαρχει τιποτα νεοτερο, ω του θαυματος δν τα εβγαζε με ''τεχνικους'' ορους και μου ειπαν οτι θα αλλαξουν ακουστικο, καπακι και μπαταρια. πιστευω οτι αν παρω αυριο παιζει να μουν πουν διαφορετικα παλι :p

 

Ημερομηνια επισκευης: :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δείτε τα antutu scores στην Leak 4.3... (Δανείστηκα τα Screenshots από το xda). Αν διορθώσουν λίγο την διαχείρηση της Ram στην 4.3 (η οποία θα είναι και αυξημένη στα 840MB συνολικά από 766 που είναι στην 4.1) τότε μιλάμε για ένα "τουμπανάκι"...:D

 

Δηλαδή στο antutu από ~21500 με την 4.1.2, πάει στα ~25000 με την 4.3 ???

Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα,οτι οταν εχουμε ενεργοποιηση τη σταμινα για εξοικονομιση ενεργειας,,δεν αναβοσβηνει το φωτακη ειδοποιησης,μετα απο μια αναπαντητη για παραδειγμα.

 

Κριμα,,,,

 

Μπορει να διορθωθει αυτο ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο antutu από ~21500 με την 4.1.2, πάει στα ~25000 με την 4.3 ???

 

Σωστά!!! Το θέμα είναι το πότε θα βγει η ρημάδα 4.3...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα,οτι οταν εχουμε ενεργοποιηση τη σταμινα για εξοικονομιση ενεργειας,,δεν αναβοσβηνει το φωτακη ειδοποιησης,μετα απο μια αναπαντητη για παραδειγμα.

 

Κριμα,,,,

 

Μπορει να διορθωθει αυτο ;;;;

 

Στην 4.3 διορθώνεται

Αν δεν θέλεις να περιμένεις, ψάξε στους xda, υπάρχει patch που το περνάς και φτιάχνει

Link to comment
Share on other sites

Σωστά!!! Το θέμα είναι το πότε θα βγει η ρημάδα 4.3...

 

συμφωνα με το site της sony μεχρι τελος του μήνα, αν δεν αλλάξουν την ημερομηνία βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ξεκλειδώσω την κινητάρα μου...αλλά θα χάσω την εγγύηση μου..και να βάλω cm... Έχετε κάτι να μου προτείνετε;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. εχω περιπου δυο μηνες το sp οταν ειχα περασει τισ πρωτες μερες το antutu μου εβγαζε 21500 μετα απο λιγο καιρο μολις ξεκιναγα το τεστ μου κολλαγε το κινιτο και εκανε επανεκκινηση οταν ηταν περιπου στο 17% αν θυμαμαι καλα. τι λετε να φταει; εχω σβησει την εφαρμογη και την εχω περασει παλι αλλα το ιδιο . εχω κανει επαναφορα του κινιτου αλλα το ιδιο. οταν το κανει αυτο ειναι ζεστο θα ελεγα το κινιτο. επισης μπορει καμια φορα να τελειωσει το τεστ και αν θυμαμαι βγαζει περιπου στις 21000 και κατι
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. εχω περιπου δυο μηνες το sp οταν ειχα περασει τισ πρωτες μερες το antutu μου εβγαζε 21500 μετα απο λιγο καιρο μολις ξεκιναγα το τεστ μου κολλαγε το κινιτο και εκανε επανεκκινηση οταν ηταν περιπου στο 17% αν θυμαμαι καλα. τι λετε να φταει; εχω σβησει την εφαρμογη και την εχω περασει παλι αλλα το ιδιο . εχω κανει επαναφορα του κινιτου αλλα το ιδιο. οταν το κανει αυτο ειναι ζεστο θα ελεγα το κινιτο. επισης μπορει καμια φορα να τελειωσει το τεστ και αν θυμαμαι βγαζει περιπου στις 21000 και κατι

Φαντάζομαι ότι το έχεις παραφορτώσει με εφαρμογές και γεμίζει η μνήμη πολύ γρήγορα. Και μάλιστα σε σημείο να μπουκώνει η μνήμη, να κολάει το κινητό και να κάνει auto-restart...

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να φταει αυτο διοτι εχω ελαχιστες εφαρμογες στο κινιτο . επισης το ιδιο κανει μολις του κανω επαναφορα και δεν εχει ουτε μια εφαρμογη μεσα. λετε να το παω μια βολτα απο τη σονυ; τι αλλες επιλογες εχω;
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε το antutu στο κινητό μας ??

Που.είναι κ δε το βρίσκω ?

Η Είναι εφαρμογή ?

 

Ψαξε στο μαρκετ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. εχω περιπου δυο μηνες το sp οταν ειχα περασει τισ πρωτες μερες το antutu μου εβγαζε 21500 μετα απο λιγο καιρο μολις ξεκιναγα το τεστ μου κολλαγε το κινιτο και εκανε επανεκκινηση οταν ηταν περιπου στο 17% αν θυμαμαι καλα. τι λετε να φταει; εχω σβησει την εφαρμογη και την εχω περασει παλι αλλα το ιδιο . εχω κανει επαναφορα του κινιτου αλλα το ιδιο. οταν το κανει αυτο ειναι ζεστο θα ελεγα το κινιτο. επισης μπορει καμια φορα να τελειωσει το τεστ και αν θυμαμαι βγαζει περιπου στις 21000 και κατι

 

Νομίζω ότι είναι θέμα του antutu μετά από κάποια αναβάθμιση που του έκαναν. Στο xda το έχουν αναφέρει πολλοί χρήστες και αν δεν κάνω λάθος υπάρχει και μια απάντηση από την antutu να τρέχει το τεστ χωρίς την κάρτα μνήμης. Και στο δικό μου δοκίμασα να τρέξω το τεστ αλλά είχα το ίδιο πρόβλημα, όμως δεν ασχολήθηκα να βγάλω την κάρτα μνήμης και να δω αν πράγματι τρέχει ή όχι... Περιμένω την 4.3 για να δω τα καλά αποτελέσματα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το sp. Η μπαταρια του κρατουσε 2-3 μερες αναλογα την χρηση. Ξαφνικα διαπιστωσα οτι αδειαζει σε 12 ωρες. Πηγα στην διαχειριση ενεργειας και διαπιστωσα οτι λειτουργουσε ενα mediaserver και ετρωγε το 80% της μπαταριας. Δεν μου ελεγε πια εφαρμογη το εκκινουσε. Εκλεισα-εσβησα ολες τις προσφατες εφαρμογες εκανα restart τιποτα. Σε καποιο ξενο φορουμ διαβασα οτι επρεπε να κλεισω τους ηχους αφης. Μολις το εκανα σταματησε. Σημερα μου τo εκκινησε το ξυπνητηρι. Σε ενα βραδυ εφαγε την μπαταρια. Εχετε κατι να προτεινεται; Ισως διορθωθει με την αναβαθμιση. Edited by pantzikis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το sp. Η μπαταρια του κρατουσε 2-3 μερες αναλογα την χρηση. Ξαφνικα διαπιστωσα οτι αδειαζει σε 12 ωρες. Πηγα στην διαχειριση ενεργειας και διαπιστωσα οτι λειτουργουσε ενα mediaserver και ετρωγε το 80% της μπαταριας. Δεν μου ελεγε πια εφαρμογη το εκκινουσε. Εκλεισα-εσβησα ολες τις προσφατες εφαρμογες εκανα restart τιποτα. Σε καποιο ξενο φορουμ διαβασα οτι επρεπε να κλεισω τους ηχους αφης. Μολις το εκανα σταματησε. Σημερα μου τo εκκινησε το ξυπνητηρι. Σε ενα βραδυ εφαγε την μπαταρια. Εχετε κατι να προτεινεται; Ισως διορθωθει με την αναβαθμιση.

Τι πείραξες; Έχεις κάνει κανένα είδους mod ή έχεις βάλει cfw? Εχώ θα έκανα hard reset και για να είμαι σίγουρος, re-install ofw.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Τι πείραξες; Έχεις κάνει κανένα είδους mod ή έχεις βάλει cfw? Εχώ θα έκανα hard reset και για να είμαι σίγουρος, re-install ofw.

 

Δεν πειραξα τιποτα ουτε mod ουτε τιποτα.Εχω τις βασικες εφαρμογες και εχω να εγκαταστησω οτιδηποτε πανω απο 2 μηνες. Αυτο ξεκινησε πριν 5 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Τι πείραξες; Έχεις κάνει κανένα είδους mod ή έχεις βάλει cfw? Εχώ θα έκανα hard reset και για να είμαι σίγουρος, re-install ofw.

 

το CFW τι ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο διαβασα μονη λυση ειναι η απενεργοποιηση του medeaserver.Aυτο γινεται μεσω γραμμης εντολων.Συγκεκριμενα γραφει"You can do this from adb shell" Ξερει καποιος την διαδικασια;
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει το framework.jar και το framework-res.apk μαζί με τα odex αρχεία τους από την .254 ;; άμεση ανάγκη έκανα μ****κια!
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο διαβασα μονη λυση ειναι η απενεργοποιηση του medeaserver.Aυτο γινεται μεσω γραμμης εντολων.Συγκεκριμενα γραφει"You can do this from adb shell" Ξερει καποιος την διαδικασια;

Βάλε το Greenify αν είσαι root και πάγωσε την εφαρμογή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να μου εξηγησει πως να βαλω το PlayStation Mobile στο κινητο μου ;

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό που γράφω στο ποστ 1385 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4103656&highlight=PlayStation#post4103656

 

Ψάξε και στο xda

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το CFW τι ειναι ?

CFW = Custom FirmWare

OFW = Official FirmWare

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! τα antivirus μου εμφανιζουν αδυναμία lenght field (#9950697). Ξέρει κάποιος τι είναι και πώς αντιμετωπίζεται;

Δεν σου χρειάζεται το anti-virus. Απεγκατάσταση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...