Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα κοιτάξεις να γλυτώσεις όσα χρήματα μπορείς! Δεν είναι καιροί για πολύ άαααπλα!

 

Οκ το δεχομαι αλλα ρε φιλε εκανα οικονομια 3 μηνες για να μαζεψω ενα μπατζετ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου κοίτα πάνω από όλα τις ανάγκες σου και αξιολόγησε ποιο από τα δυο κινητά τις καλύπτει καλύτερα. Από κει και πέρα η τελική επιλογή είναι δική σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κοίτα πάνω από όλα τις ανάγκες σου και αξιολόγησε ποιο από τα δυο κινητά τις καλύπτει καλύτερα. Από κει και πέρα η τελική επιλογή είναι δική σου.

 

Εχει κανεις να προτεινει καποιο αξιοπιστο σκρουτζομαγαζο?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το Τ. Από κοντά έχω δει το μαύρο και το λευκό. Το λευκό λόγο διχρωμίας για τα δικά μου γούστα δεν του ταιριάζει τόσο πολύ αλλά έχει καλύτερη υφή. Το μαύρο έχει μια λαστιχένια αίσθηση η οποία είναι πολύ καλή όσο είναι καινούργιο, αλλά από εμπειρία μου σε άλλα αντικείμενα ένα τέτοιο υλικό θα έχει την τάση αργότερα να ξεραθεί και να ξεφλουδίσει ώστε να αποκαλύψει ένα γυαλισμένο πλαστικό από μέσα. Όσοι έχετε καιρό το μαύρο Τ έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

Επίσης προσανατολίζομαι προς το ασημί. Δεν το έχω δει από κοντά αλλά από φωτογραφίες που έχω δει είναι γυαλιστερό πλαστικό (με look μετάλλου) σαν το ασημί arc που έχω. Όσοι έχουν το ασημί πως τους φαίνεται η ποιότητα σε σχέση με το μαύρο;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχοντας το Τ Από Δεκέμβριο θα σου πω ότι στις 10 μέρες είχε ξεφλουδισει αλλά μου το άλλαξαν από την εγγύηση γιατί αναγνωρίστηκε το πρόβλημα και τώρα είναι οκ. Ομοίως φίλοι που το πήραν πχ Μάρτιο, δεν έχουν πρόβλημα.. Οπότε θα σου έλεγα να το πάρεις μαύρο. Του πάει πολύ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ για το μαύρο. Δείχνει πολύ ωραίο το κινητό έτσι. Εγώ το έχω 2 βδομάδες περίπου, και δεν έχω κανένα θέμα μέχρι τώρα με ξεφλουδίσματα και τέτοια, όλα είναι οκ.

Btw, διάβαζα στο official forum της Sony για το Xperia T (απ' ότι βλέπω πέφτει πολύ κράξιμο εκεί για τα updates), έχουν ανακοινωθεί 2 minor updates, .142 και .145 ... Μάλλον δεν αφορούν το Android 4.2.2 αλλά περιμένουμε... Λογικά μέσα Αυγούστου θα έχουμε το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος οταν θα συρω το δακτυλο μου απο κατω προς τα πανω να μην βγαινει καθολου η google αναζητηση?μου χει σπασει τα νευρα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος οταν θα συρω το δακτυλο μου απο κατω προς τα πανω να μην βγαινει καθολου η google αναζητηση?μου χει σπασει τα νευρα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.ne.neko.freewing.NoAssist&hl=el

 

 

Όσον αφορά το χρώμα κι εγώ το μαύρο έχω σχεδόν 2 μήνες και δεν έχει κάποιο πρόβλημα (αν κ το χω σε θήκη). Στα άλλα δύο με χαλάει πολύ αυτή η περίεργη δiχρωμία.

Edited by MattN
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το Τ. Από κοντά έχω δει το μαύρο και το λευκό. Το λευκό λόγο διχρωμίας για τα δικά μου γούστα δεν του ταιριάζει τόσο πολύ αλλά έχει καλύτερη υφή. Το μαύρο έχει μια λαστιχένια αίσθηση η οποία είναι πολύ καλή όσο είναι καινούργιο, αλλά από εμπειρία μου σε άλλα αντικείμενα ένα τέτοιο υλικό θα έχει την τάση αργότερα να ξεραθεί και να ξεφλουδίσει ώστε να αποκαλύψει ένα γυαλισμένο πλαστικό από μέσα. Όσοι έχετε καιρό το μαύρο Τ έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

Επίσης προσανατολίζομαι προς το ασημί. Δεν το έχω δει από κοντά αλλά από φωτογραφίες που έχω δει είναι γυαλιστερό πλαστικό (με look μετάλλου) σαν το ασημί arc που έχω. Όσοι έχουν το ασημί πως τους φαίνεται η ποιότητα σε σχέση με το μαύρο;

 

εχω το Τ μαυρο εδω και 8 μηνες κανενα θεμα ειναι μια χαρα,δεν το εχω σε θηκη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έκανα επιδιόρθωση το κινητό κ μετά επαναφορά ιλων των στοιχείων αλλά συνεχίζει να μην μπορεί να υπολογίσει το μέγεθος που πιάνουν οι εφαρμογές οι φωτογραφίες κτλ τόσο στην εσωτερική όσο κ στην εξωτερική μνήμη! Το κάνει και σε άλλους; Έχω 750 mb διαθέσιμα και 6gb αντίστοιχα στην εσωτερική μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το ειχα ξαναπει. Τωρα το λεω σιγουρα: Χτες βαζω το κινητο απο 30% να φορτισει. Του πηρε σχεδον μια ωρα για το 55 % και μετα απο αλλη μια κοιταω και ειναι 100!!! Πως γινεται αυτο? Λετε να εχει θεμα η μπαταρια?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Mattn. Ευχαριστω πολυ το κατεβασα μια χαρα τωρα;-)

Εγώ το απενεργοποίησα από τις ρυθμίσεις χωρίς να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Φιλου xperia T, προχτες ενω δουλευε κανονικα,ξαφνικα εσβησε η οθονη ενω το κινητο συνεχιζε να δουλευει κανονικα,χτυπαγε σε κληση.

Το βαλε στο companion,του κανε repair και τωρα ολα καλα.

 

Ειναι γνωστο προβλημα η ηταν τυχαιο??

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλου xperia T, προχτες ενω δουλευε κανονικα,ξαφνικα εσβησε η οθονη ενω το κινητο συνεχιζε να δουλευει κανονικα,χτυπαγε σε κληση.

Το βαλε στο companion,του κανε repair και τωρα ολα καλα.

 

Ειναι γνωστο προβλημα η ηταν τυχαιο??

 

Ευχαριστω!

 

Τυχαιο προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το ειχα ξαναπει. Τωρα το λεω σιγουρα: Χτες βαζω το κινητο απο 30% να φορτισει. Του πηρε σχεδον μια ωρα για το 55 % και μετα απο αλλη μια κοιταω και ειναι 100!!! Πως γινεται αυτο? Λετε να εχει θεμα η μπαταρια?

 

Γιατί δεν κάνεις 2-3 πλήρεις αποφορτισεις-φορτίσεις και έναhard reset και πέρασμα της τελευταίας έκδοσης με seus να δεις αν φταίει κάτι στο λογισμικό? Αλλιώς σέρβις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εκδοση εχει. Την 141. Για το hard reset θα το δοκιμασω. Απλα επειδη ειναι της γυναικας μου θελει λιγο ψαξιμο ποτε θα το κανω...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το SONY Xperia T εχει γινει επισημη αναβαθμιση σε 4.2.2 ?????? ;) :confused: Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το απενεργοποίησα από τις ρυθμίσεις χωρίς να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα

 

Πως για πες.... Και γω προσπάθησα αλλά δεν βρήκα τρόπο να το απενεργοποιήσω...

 

Το SONY Xperia T εχει γινει επισημη αναβαθμιση σε 4.2.2 ?????? ;) :confused:

 

Όχι ακόμα... Λίγες συσκευές έχουν πάρει την 4.2 προς το παρόν.

Edited by MattN
Link to comment
Share on other sites

εισαι ευχαριστημενοσ με το Τ....? :rolleyes:

 

Στων ηλιο φενεται η οθονη? :rolleyes:

 

το wifi ειναι καλο? :cry:

:blink:

Link to comment
Share on other sites

εισαι ευχαριστημενοσ με το Τ....? :rolleyes:

 

Στων ηλιο φενεται η οθονη? :rolleyes:

 

το wifi ειναι καλο? :cry:

:blink:

 

ναι μια χαρα κινητο

 

ναι με αυτοματη φωτεινοτητα φαινεται πολυ καλα ( τρωει αρκετη μπαταρια)

 

ναι ( αν και εχω δει αρκετα σχολια οτι καποια παιδια εχουν προβλημα εγω δεν εχω καποιο θεμα)

Link to comment
Share on other sites

έπεσα σήμερα σε αυτό το thread στο xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1937329

έχει δοκιμάσει κανείς κάποια ρύθμιση από αυτές που προτείνουν; έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό που ζεστένεται γρήγορα το κινητό όταν κάνεις κάτι βαρύ + αυτό με τον φωτισμό (αλλά πολύ σπάνια). Βέβαια δεν έχω κάνει root ακόμα το κινητό, οπότε δεν έχω δοκιμάσει κάτι από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα κινητο

 

ναι με αυτοματη φωτεινοτητα φαινεται πολυ καλα ( τρωει αρκετη μπαταρια)

 

ναι ( αν και εχω δει αρκετα σχολια οτι καποια παιδια εχουν προβλημα εγω δεν εχω καποιο θεμα)

 

αν το εχεις περιπου στη μεση και στην αυτοματη ειναι μια χαρα..απο εκει και περα ειναι θεμα χρησης η μπαταρια..

Εγω ημουν 3 ημερες ελαφονησο και ελιωνα ολη μερα θαλασσα, το κινητο το ειχα στη μεση και εβλεπα μια χαρα, αλλα επειδη δεν καθομουν να χαζευω και προτιμουσα ναμαι θαλασσα, στο τελος της ημερας ειχα 60% υπολοιπο.....

αν θες στο κανω και στις 3 ωρες να παει 0%. το θεμα ειναι οτι βγαζει τη μερα ανετα αν δεν λιωνεις (πχ φβ κτλ)

 

οσο για το wifi, δεν εχει καποιο θεμα, απλα σε αποσυνδεει σε λιγο μικροτερη αποσταση απο αλλα, οπως το S3 που επειδη εχει ενας φιλος και τα δοκιμαζω αυτο τον καιρο, η διαφορα ειναι πολυ μικρη. απλα το Τ μπορει να μην το βλεπει το δικτυο ενω ο αλλος που συνεχιζε και το εβλεπε δε μπορουσε να συνδεθει με τιποτα.. Σπανια ετυχε να μπορει να συνδεθει σε αλλη περιπτωση και εγω να μη μπορω. σε τοσο οριακες ομως καταστασεις δε με νοιαζει, ανοιγω και 3G ή παω πιο κοντα! ή καθομαι στα αυγα μου και σκοτιστικα..απολαμβανω τη βολτα. :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ωραιος και κατατοπιστικος,

ειχα το S και τωρα θα παω στο Τ, θα βρω λες διαφορες...????

Link to comment
Share on other sites

ωραιος και κατατοπιστικος,

ειχα το S και τωρα θα παω στο Τ, θα βρω λες διαφορες...????

 

δε νομιζω οτι θα βρεις ιδιαιτερες, το S δεν εχω δει πολυ, αλλα θεωρω πως θα ευχαριστηθεις την ποιοτητα κατασκευης, την υφη (εγω το εχω σε θηκη σιλικινης και θηκη πορτοφολι -για απολυτη προστασια- αλλα οταν βγαινω καμια βολτα βγαζω σιλικονη γιατι θελω να το πιανω και να το ευχαριστιεμαι..συν οτι οταν το βλεπεις ειναι πανεμορφο.

Σαν ταχυτητα δεν ξερω, εξαρταται ποσο ζορισες το S. εγω το Τ δεν το εχω κανει να κωλωσει αλλα δεν το εχω μπουκωσει κιολας πολυ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...