Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγαλη παρασκευη και το ακουστικο πεθανε!!

Παιδες προβλημα.. ξαφνικα πηρα τηλεφωνο και το ακουστικο δε βγαζει ηχο. ενω σε ανοιχτη ακροαση βγαινει,μολις γυρναω ακουστικο δεν...

εκλεισα viber μην τυχον προκαλει κανα θεματακι γιατι μου εκανε κατι περιεργα με την ενταση αλλα οχι, συνεχιζει να μη λειτουργει!

Πειτε μου καμια ιδεα.. μονο με handsfree και με το ΒΤ μπορω να εχω ηχο.. πως μπορω να το τεσταρω??

Πραγματικα τωρα ξενερωσα!

 

πληκρολογησε *#*#7378423#*#* servise tests και τσεκαρε το ακουστικο να δεις αν δουλευει . αν δουλευει μαλον καποια εφαρμογη στο κανει .απο το τηλεφωνο κανε μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις συστηματος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πληκρολογησε *#*#7378423#*#* servise tests και τσεκαρε το ακουστικο να δεις αν δουλευει . αν δουλευει μαλον καποια εφαρμογη στο κανει .απο το τηλεφωνο κανε μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις συστηματος

 

δεν τα ειδα αμεσως τα μηνυματα λογω της ημερα και μετα απο μιση ωρα, αφου του ειχα κανει και 2 επανεκινησεις, εκανα μια προσπαθεια και λειτουργουσε κανονικα! το μονο που ειχα αλλαξει ειναι οτι ειχα κλεισει το wifi/3G. Πραγματικα μου φαινεται περιεργο και με προβληματιζει αλλα δε μπορω να φανταστω τι μπορει να προκαλεσε την απωλεια ηχου..

Εχω τις πολυ βασικες εφαρμογες, δεν εχω δηλαδη κατι ασχετο και μη δοκιμασμενο, του εχω κανει προσφατα την αναβαθμιση με ρεσετ πριν και μετα..γενικα δεν δικαιολογειται αυτη η ασταθεια!

και αντε αυτο με την ενταση που μουχε κανει τις προηγουμενες ημερες να ηταν απο το viber.. τωρα ομως που το τερματιζα και συνεχιζε να μη βγαζει ηχο?

Τελος παντων, προς το παρον λειτουργει καλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για οποιον ψαχνοταν τι συμβαινει με το google now και πως λειτουργει (αυτο δηλαδη που εμφανιζεται οταν παταμε παρατεταμενα το home) ας αλλαξει πρωτα τη γλωσσα του κινητου σε αγγλικα (us) μετα να το ανοιξει και να κανει τις πρωτες ρυθμισεις και τελος να επαναφερει τη γλωσσα στα ελληνικα. Ετοιμος!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

ευτυχής κάτοχος του Xperia T με αγορά 250 ευρώ.......

αφού το δούλεψα 2 βδομάδες αποφάσισα να το ρουταρω και το πέτυχα :)

το μεγάλο λάθος μου ήταν που ήθελα να περάσω και ρομ, και φυσικά τα έκανα χάλια

μου κόλλησε τελείως και για κακή μου τύχη μου τελείωσε η μπαταρία και πλέον δεν φορτίζει με τίποτε.......

σας ευχαριστώ εκ προτέρων για οποιαδήποτε συμβουλή

Link to comment
Share on other sites

 

δηλαδη για να καταλαβω βγαζει ιδια benchs με το Ν4 ενω αυτο ειναι διπυρηνο με 1γιγα ραμ;

Πως γινεται αυτο...τοσο γρηγορος ειναι ο νεος διπυρηνος snap?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σε μηνυμα που εστειλα στο birdphone σχετικα με το ποτε περιμενουν παραλαβη μου απαντησαν οτι περιμενουν μεσα στην εβδομαδα!:shock:

Σε μηνυμα που εστειλα στην Sony Mobile GR μου ειπαν οτι αναμενεται τελη Μαιου..!:wacko:

 

WTF?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σε μηνυμα που εστειλα στο birdphone σχετικα με το ποτε περιμενουν παραλαβη μου απαντησαν οτι περιμενουν μεσα στην εβδομαδα!:shock:

Σε μηνυμα που εστειλα στην Sony Mobile GR μου ειπαν οτι αναμενεται τελη Μαιου..!:wacko:

 

WTF?:confused:

 

Λογικο ειναι. Αφου τα σκρουτζομαγαζα το φερνουν απεξω και δεν ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

ευτυχής κάτοχος του Xperia T με αγορά 250 ευρώ.......

αφού το δούλεψα 2 βδομάδες αποφάσισα να το ρουταρω και το πέτυχα :)

το μεγάλο λάθος μου ήταν που ήθελα να περάσω και ρομ, και φυσικά τα έκανα χάλια

μου κόλλησε τελείως και για κακή μου τύχη μου τελείωσε η μπαταρία και πλέον δεν φορτίζει με τίποτε.......

σας ευχαριστώ εκ προτέρων για οποιαδήποτε συμβουλή

 

Δεν γινεται να μην φορτιζει.

Δοκιμασες με usb απο το πισι?

Αστο για πολυ ωρα συνδεδεμενο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

ευτυχής κάτοχος του Xperia T με αγορά 250 ευρώ.......

αφού το δούλεψα 2 βδομάδες αποφάσισα να το ρουταρω και το πέτυχα :)

το μεγάλο λάθος μου ήταν που ήθελα να περάσω και ρομ, και φυσικά τα έκανα χάλια

μου κόλλησε τελείως και για κακή μου τύχη μου τελείωσε η μπαταρία και πλέον δεν φορτίζει με τίποτε.......

σας ευχαριστώ εκ προτέρων για οποιαδήποτε συμβουλή

να το χαιρεσαι το κινητο μεγιες!(αν και δεν προλαβες και πολυ απο οτι καταλαβα :p)

βρηκα αυτα εδω,ριξε μια ματια αν ειναι

 

If this happens to anyone one of you please check the following.

 

1. Press and hold down the power key on the right side of the phone. If the battery status LED flashes red, try plugging the charger into the phone at the same time as you are pressing and holding in the power key.

 

When plugging the charger into the phone there is a risk that nothing happens – no red battery status LED as indication of charging, or nothing appearing on the screen.

 

If the charging doesn’t start, follow the instructions under To let the charger be plugged in for 24 hours.

 

2. If the charging starts, keep charging the phone until it’s fully charged. Indication of charging is that the battery status LED lights up in red, or that the SONY symbol appears on the screen and then the LED lights up.

 

3. Update the phone software using PC Companion, Sony Bridge for Mac or Update service. If no update is available, use Repair mode in PC Companion.

 

This should fix the problem.

 

 

To let the charger be plugged in for 24 hours

 

 

1. Plug the charger into the phone, and let it be plugged in for 24 hours. There will be no indication of charging, since the battery is discharging during this step.

 

2. Disconnect the charger from the phone, and wait for 20 seconds.

 

3. Plug the charger into the phone again. The battery should now start charging. It may take some time before any indication of charging appears (the battery status LED lights up in red, and shines continuously).

 

4. Let the phone charge until it’s fully charged. Then follow the instruction to update the phone software in step 3 found in section above.

 

5. If the phone doesn’t charge, send it for service.

Link to comment
Share on other sites

Μα εχει κυκλοφορησει στην Ευρωπη? Στην αγγλια δεν βγαινει 13-15 του μηνα?

 

Τιμη δεν ρωτησα, θα τους ξανα στειλω, αλλα ποτε δεν απαντανε για τιμες!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Guest Logi

 

δηλαδη για να καταλαβω βγαζει ιδια benchs με το Ν4 ενω αυτο ειναι διπυρηνο με 1γιγα ραμ;

Πως γινεται αυτο...τοσο γρηγορος ειναι ο νεος διπυρηνος snap?

Εξαρτάται τι μετράει το κάθε benchmark.

Η εξήγηση εδώ είναι ότι το SP δουλεύει στα 1.7GHz ενώ το Nexus 4 στα 1.5!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να μην φορτιζει.

Δοκιμασες με usb απο το πισι?

Αστο για πολυ ωρα συνδεδεμενο

 

Όλα τα έχω δοκιμάσει usb και 2-3 φορτιστές αλλά τζίφος

δεν ανάβει καθόλου το Led όταν το βάζω να φορτίσει

το έχω βάλει πάνω από 15 ώρες και μόλις το έβγαλα και πάτησα το power αναβοσβήνει το κόκκινο led για λίγο και μετά πάλι τίποτα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Με hard reset δοκιμασες; power button + volume down.

Δες αυτο π γραφει ο Dark

 

 

Ναι το δοκίμασα μου αναβοσβήνει το led για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά πάλι δείχνει κλειστό

μια φορά μου άναψε πράσινο αλλά και πάλι έσβησε όταν πάταγα το power και έβαζα έβγαζα την πρίζα συνέχεια

γενικως δεν μου κραταει πανω απο 3 δευτερόλεπτα ανοιχτο το κοκκινο led οτι και να κανω

Edited by Dimagic
Link to comment
Share on other sites

Guest Logi

Λογικό ήταν με τόσο μεγάλη (για τα κυβικά του) μπαταρία.

Απλώς είχα διαβάσει κάποια reviews (δείτε προηγούμενο ποστ μου) που έλεγαν παρά τη μεγάλη μπαταρία ότι τα πάει μέτρια.

ΣΥΜΦΩΝΑ με αυτό όμως "τα σπάει!" που λένε και πολύ συμφορουμίτες!

Link to comment
Share on other sites

Χαμο κανει! Και γω γενικα απ οσα διαβαζω, το μονο [βασικο (για καποιους)] ειναι η κακη αναλυση της καμερας. Εγω παντως που ειδα διαφορες εικονες και η καμερα μια χαρα μου φαινεται! Ανυπομωνω να βγει!
Link to comment
Share on other sites

 

δηλαδη για να καταλαβω βγαζει ιδια benchs με το Ν4 ενω αυτο ειναι διπυρηνο με 1γιγα ραμ;

Πως γινεται αυτο...τοσο γρηγορος ειναι ο νεος διπυρηνος snap?

 

Το Ν4 ετσι κι αλλιως δεν σκοραρει και πολυ καλα στα περισσοτερα benchmarks. Σε αυτα που αφορουν τα γραφικα το SP περναει τα Xperia Z και ZL, αφου εχουν την ιδια Adreno 330 για GPU η οποια στο SP εχει να οδηγησει λιγοτερα pixels λογω μικροτερης αναλυσης.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Το Ν4 ετσι κι αλλιως δεν σκοραρει και πολυ καλα στα περισσοτερα benchmarks. Σε αυτα που αφορουν τα γραφικα το SP περναει τα Xperia Z και ZL, αφου εχουν την ιδια Adreno 330 για GPU η οποια στο SP εχει να οδηγησει λιγοτερα pixels λογω μικροτερης αναλυσης.

 

320*******

Link to comment
Share on other sites

320*******

 

Ναι λαθος μου. Του εδωσα μια "μικρη" αναβαμιση παραπανω :P Την 330 την αναμενουμε στον Snapdragon 800 ;)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ναι λαθος μου. Του εδωσα μια "μικρη" αναβαμιση παραπανω :P Την 330 την αναμενουμε στον Snapdragon 800 ;)

 

Δεν θα μας χαλαγε βεβαια!;) Το SP εχει τον 600 ή κανω λαθος? Και αν ναι, ειναι το πρωτο κινητο που φοραει τον συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ο 600 ειναι ο τετραπυρηνος που εχουν το HTC One, Galaxy S4 κλπ (με Adreno 320 για GPU και αυτα). Ο διπυρηνος του SP ανηκει στην αμεσως προηγουμενη γενια μαζι με τον τετραπυρηνο του Xperia Z (S4 Pro τους ονομαζει η Qualcomm). Ο διπυρηνος του SP στο παρελθον εχει φορεθει μονο σε μια εκδοση του Lumia 920 για Κινεζο παροχο.

 

Παντως ασχετα με τα νουμερα και τις ονομασιες δεν νομιζω πως θα μεινει καποιος παραπονεμενος απο τις επιδοσεις του SP.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...