Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω τι προβλημα μπορει να εχει το κοινό του φίλου,πάντως εμένα ουδέποτε έκανε restart η συσκευη.επισης δε ξερω αν φταίει και η κάρτα μνήμης για το θεμα αυτο.

Οσο για το κινητο,κάποιες απαντήσεις για μηνύματα που εχω δημοσιευτεί.

Το ηχείο του δεν χάνει λογω του οτι ειναι σαν λάστιχενιο το πίσω μέρος,αν και δεν ειναι λάστιχο αυτο.χανει λογω της κλίσης που εχει το πίσω μέρος του κινητου,η κουρμπα που κανει αν το κινητο δεν ειναι ακουμπισμενο σε ενα τραπέζι ας πούμε,χάνει σε ήχο.

Στο χρώμα τωρα,υποκειμενική η άποψη αλλα το λευκο ειναι πιο ωραίο.το μαύρο κι εμένα μου έμοιασε σαν φτηνό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι δουλεύει η ics και με συνδυασμό κάποιων λειτουργιών ή ίσως κάρτας μνήμης, κάνει επανεκκίνηση και καινούργιο να πάρεις πάλι τα ίδια θα σου κάνει, όπως και συνέβη....

 

Κάτσε, δηλαδή εσένα στο κάνει και το δέχεσαι; :worry:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, δηλαδή εσένα στο κάνει και το δέχεσαι; :worry:

 

Εγω πάντως αυτο δεν το χω ξανακουσει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως αυτο δεν το χω ξανακουσει

 

Ούτε εγώ!

1234

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου ρε παιδια, εσεις τι θα κανατε στη θεση μου δηλαδη? 2 συσκευες, 3 καρτες μνημης, και ολα αυτα μεσα σε μια εβδομαδα..(απο τη μια ο τεχνικος να μου λεει εχεις δικιο,εμενα δεν το κανει,αλλα ουτε το δικο σου το εκανε με την δικη μου καρτα.., απο την αλλη 3 καρτες διαφορετικες και να ειναι και οι 3 τοσο προβληματικες μονο με το δικο μου Τ?τρελα...)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, δηλαδή εσένα στο κάνει και το δέχεσαι; :worry:

 

Μου το κάνει, όχι μόνο εμένα και σε αλλά παιδιά, Άλλα αραιά και που όχι όπως του Νίκου.. Έχει αλλάξει ήδη μια συσκευή και του κάνει τα ίδια, Ε δεν νομίζω ότι είναι τόσο άτυχος και να έχει πρόβλημα και η δεύτερη συσκευή και μάλιστα το ίδιο και του το ειχα πει από την αρχή ότι δεν πιστεύω ότι μπορεί να είναι ελατωματικη η συσκευή.....

Link to comment
Share on other sites

Αν το υποστηρίζει η συγκεκριμένη τηλεόραση ή το κάνουν όλες;

 

Δεν είναι θέμα τηλεόρασης. Αρκεί να υποστηρίζει το πρωτόκολλο το κινητό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ολες οσες εχουν εισοδο hdmi

 

Δεν είναι θέμα τηλεόρασης. Αρκεί να υποστηρίζει το πρωτόκολλο το κινητό.

 

Thanks. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερώτηση

ποσα γιγα ειναι τα δικα σας τηλέφωνα το δικο μου γραφει 10,8.

 

τοσο ειναι ολα αποτι φαινεται..και η ραμ,κανα 680αρι βλεπω αθροιστικα! (στο xperia P ειχα 900ΜΒ αθροιστικα ραμ..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια αν ξερει καποιος:

Πως κανουμε φορματ την SD απο το κινητο? στο νοκια πχ μου εχει επιλογη φορματ.

Εδω, στον αποθηκευτικο χωρο εχει μονο διαγραφη δεδομενων. ειναι φορματ αυτο?θελω να την φορμαρει το τηλεφωνο, μπας και παιξει σωστα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κατά κάποιο τρόπο, ναι, είναι format. Αν θες να αλλάξεις file system κτλ θα πρέπει να το κάνεις στον υπολογιστή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στις προδιαγραφές λέει κάρτα μνήμης έως 32 gb. Επειδή έκανα το λάθος και παρήγγειλα 64gb θα τη δέχεται; Αν τη κάνω 2 partition;
Link to comment
Share on other sites

Κατά κάποιο τρόπο, ναι, είναι format. Αν θες να αλλάξεις file system κτλ θα πρέπει να το κάνεις στον υπολογιστή.

 

Δηλαδη απο το κινητο δε γινεται με αλλον τροπο?κατι μου ελεγαν στη σονυ οτι αν την κανεις εξαγωγη απο τις ρυθμισεις του κινητου (για να την αφαιρεσεις,τη διαδικασια),μετα σου βγαζει επιλογη για φορμαρισμα. εγω δεν βρηκα πουθενα καμια επιλογη,ποσο μαλλον διαμορφωση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά θα μας πει κάποιος αν το κινητο τραβάει καλό βίντεο?

 

Φίλε εκανα ενα review με τον καημό μου. Εχει τραβηχτεί με το Τ. Ξαναλέω οτι είναι το δευτερο ( το πρώτο το επέστρεψα DOA)

Η κρίση δική σου αλλα αυτη η εικόνα και το τρελό auto focus δεν είναι για 600 ευρώ τηλέφωνο.

Θα ποστάρω και 2 φωτο να σας δείξω και το θέμα με τον χαμηλό φωτισμό που σας έλεγα.

http://www.youtube.com/watch?v=ApyuBYOvx5o

 

Φωτογραφίες

 

 

http://img442.imageshack.us/img442/4052/dsc0071po.jpg

 

http://img850.imageshack.us/img850/2019/newgamesdec2012002.jpg

 

http://img19.imageshack.us/img19/3315/outvv.jpg

 

http://img853.imageshack.us/img853/2554/dsc0076ty.jpg

 

ΕDIT:

Να πώ επίσης οτι αυτές στην Ταβέρνα την κολακευουν την κατάσταση. Που να δειτε αυτές που προσπαθούσα να βγάλω με πρόσωπα. Πολύ ποιο χάλι αλλα δεν μπορώ να τις ανεβάσω. Αυτές με τα πιάτα είναι κοντά και παλευόταν. Σε αυτήν έξω φυσικά θα δειτε οτι δεν εχει κανένα θέμα.

 

Το auto focus δεν είναι θεμα της αναβαθμισης γιατί δεν την εχω κάνει. Φοβαμαι.

Η αναβαθμιση εικάζω αλλα δεν ξέρω μπορει να εφταιγε για το φαινόμενο blurred photos του πρώτου που πήρα.

Για τον φίλο που μου είπε οτι δεν είχε κανένα θέμα το S με blurred photos ας τσεκάρει εδω

http://talk.sonymobile.com/thread/34345?start=0&tstart=0

Ενα απο τα θέματα που ούρλιαζαν πάρα πολλοι!

Για το Τ δεν εχω βρει κατι μαλλον μόνο εγώ την έφαγα

 

Να πώ επίσης οτι σε καμία περίπτωση δεν τρολάρω. Οποιος θέλει με πιστευει. να βοηθήσω προσπαθώ φίλους που σκέφτονται την αγορά του. οχι να τους αποθαρύνω...αλλα να εχουν εικόνα για το κινητό.

Εγώ τώρα την έφαγα στο κομμάτι αυτό...αλλα οκ...make believe :)

Ειναι πανέμορφο πάντως το ατιμο...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
www.youtube.com/superetroid
Link to comment
Share on other sites

Να πώ επίσης οτι αυτές στην Ταβέρνα την κολακευουν την κατάσταση. Που να δειτε αυτές που προσπαθούσα να βγάλω με πρόσωπα. Πολύ ποιο χάλι αλλα δεν μπορώ να τις ανεβάσω. Αυτές με τα πιάτα είναι κοντά και παλευόταν. Σε αυτήν έξω φυσικά θα δειτε οτι δεν εχει κανένα θέμα.

 

Το auto focus δεν είναι θεμα της αναβαθμισης γιατί δεν την εχω κάνει. Φοβαμαι.

Η αναβαθμιση εικάζω αλλα δεν ξέρω μπορει να εφταιγε για το φαινόμενο blurred photos του πρώτου που πήρα.

Για τον φίλο που μου είπε οτι δεν είχε κανένα θέμα το S με blurred photos ας τσεκάρει εδω

http://talk.sonymobile.com/thread/34345?start=0&tstart=0

Ενα απο τα θέματα που ούρλιαζαν πάρα πολλοι!

Για το Τ δεν εχω βρει κατι μαλλον μόνο εγώ την έφαγα

 

Να πώ επίσης οτι σε καμία περίπτωση δεν τρολάρω. Οποιος θέλει με πιστευει. να βοηθήσω προσπαθώ φίλους που σκέφτονται την αγορά του. οχι να τους αποθαρύνω...αλλα να εχουν εικόνα για το κινητό.

Εγώ τώρα την έφαγα στο κομμάτι αυτό...αλλα οκ...make believe :)

Ειναι πανέμορφο πάντως το ατιμο...

 

Φιλε μου,επειδη και εγω δεν εχω την καλυτερη εντυπωση απο το κινητο τη μια εβδομαδα που το εχω στα χερια μου..

θα ηθελα να μου πεις κατι:

αν σου εχει κανει εστω και μια επανεκκινηση την ωρα που το κλεινεις (και εαν εχεις SD μεσα..)

και 2ον αν σου lagarei στο μενου..

Εμενα απο χθες αρχισε κατι περιεργα lags αλλα εντονα.δεν ξερω αν εβαλα καμια περιεργη εφαρμογη,τις συνηθισμενες εχω ομως: skype,viber,whatapp και τετοια...

Επισης γενικα βλεπω διαφορα παραπονα με ασταθεια που πιστευω οτι τελικα δεν οφειλεται στη σονυ,αλλα στο λειτουργικο..

ειναι ενα λειτουργικο με ενα καρο εκδοσεις, που αλλοι ασχολουνται με τη μια,αλλοι με την αλλη,και καμια δεν ειναι απολυτως σταθερη και ελαχιστα προβληματικη.

Μπορει με το νοκια μου να μην ειχα το ιντερνετ που εχω με το ανροιδ αλλα ο,τι ελεγε πως κανει,το κανει, και αψογα.χωρις κοληματα και περιεργα συμπτωματα( πχ σε μενα τις επανεκκινησεις)

Τελος παντων, δε θελω να το θαψω το κινητο,αλλα το περιμενα πιο σταθερο και γενικα,αυτο που λεμε τουμπανο.να κανει οσα υποσχεται,τελεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εκανα ενα review με τον καημό μου. Εχει τραβηχτεί με το Τ. Ξαναλέω οτι είναι το δευτερο ( το πρώτο το επέστρεψα DOA)

Η κρίση δική σου αλλα αυτη η εικόνα και το τρελό auto focus δεν είναι για 600 ευρώ τηλέφωνο.

Θα ποστάρω και 2 φωτο να σας δείξω και το θέμα με τον χαμηλό φωτισμό που σας έλεγα.

http://www.youtube.com/watch?v=ApyuBYOvx5o

 

Φωτογραφίες

 

 

http://img442.imageshack.us/img442/4052/dsc0071po.jpg

 

http://img850.imageshack.us/img850/2019/newgamesdec2012002.jpg

 

http://img19.imageshack.us/img19/3315/outvv.jpg

 

http://img853.imageshack.us/img853/2554/dsc0076ty.jpg

 

 

Η αλήθεια είναι πως θα περίμενα κάτι καλύτερο.. τουλάχιστον στο ARC μου ήταν καλύτερη η κατάσταση απ' όσο θυμάμαι..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,επειδη και εγω δεν εχω την καλυτερη εντυπωση απο το κινητο τη μια εβδομαδα που το εχω στα χερια μου..

θα ηθελα να μου πεις κατι:

αν σου εχει κανει εστω και μια επανεκκινηση την ωρα που το κλεινεις (και εαν εχεις SD μεσα..)

και 2ον αν σου lagarei στο μενου..

Εμενα απο χθες αρχισε κατι περιεργα lags αλλα εντονα.δεν ξερω αν εβαλα καμια περιεργη εφαρμογη,τις συνηθισμενες εχω ομως: skype,viber,whatapp και τετοια...

Επισης γενικα βλεπω διαφορα παραπονα με ασταθεια που πιστευω οτι τελικα δεν οφειλεται στη σονυ,αλλα στο λειτουργικο..

ειναι ενα λειτουργικο με ενα καρο εκδοσεις, που αλλοι ασχολουνται με τη μια,αλλοι με την αλλη,και καμια δεν ειναι απολυτως σταθερη και ελαχιστα προβληματικη.

Μπορει με το νοκια μου να μην ειχα το ιντερνετ που εχω με το ανροιδ αλλα ο,τι ελεγε πως κανει,το κανει, και αψογα.χωρις κοληματα και περιεργα συμπτωματα( πχ σε μενα τις επανεκκινησεις)

Τελος παντων, δε θελω να το θαψω το κινητο,αλλα το περιμενα πιο σταθερο και γενικα,αυτο που λεμε τουμπανο.να κανει οσα υποσχεται,τελεια.

 

Λοιπον οχι ποτε δεν ειχα θεμα με το restart που λές. Απλα 2 φορές εχει κάνει μόνο του πατώντας απλά το κουμπί να το επαναφέρο απο κλείδωμα. Εχω καρτα μέσα δεν ειχα πρόβλημα

Μόλις εβαλα και την τελευταία αναβάθμιση. μεχρι στιγμής όλα καλα. Βίντεο δεν εχω γράψει να΄δώ αν διορθώθηκε τίποτα. Θα επανελθω με ότι δώ. Καμια 10αρια εφαρμογές εχω βάλει και εγώ πάνω. Δεν λαγκάρει ισα ισα ειναι σφαιρα. Ειχε και εξαιρετική μπαταρία η οποια παραδόξος δεν ηταν τις πρώτες μερες ετσι. Απόγευμα μετα την δουλειά γυρναγα σπίτι με 40% και τωρα γυρνάω με 70 και πάνω!

Μία μέρα μόνο ξεφορτίστηκε σε μια ωρα και εκαιγε όλο το κινητό διοτι δουλευε χωρίς λογο το GPS. Το εχω κλειστό και εγώ να μάθει...

ρε τι τραβάμε...

Επειδή παλιά είχα και ενα Galaxy S 2 που μου ειχε βγάλει τον καρκίνο με τα κουλά που έκανε ...μάλλον το android φταιει για το χάος!

Ας ελπίσω η αναβάθμιση να βελτιώσει το focus της κάμερας!

www.youtube.com/superetroid
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου ρε παιδια, εσεις τι θα κανατε στη θεση μου δηλαδη? 2 συσκευες, 3 καρτες μνημης, και ολα αυτα μεσα σε μια εβδομαδα..(απο τη μια ο τεχνικος να μου λεει εχεις δικιο,εμενα δεν το κανει,αλλα ουτε το δικο σου το εκανε με την δικη μου καρτα.., απο την αλλη 3 καρτες διαφορετικες και να ειναι και οι 3 τοσο προβληματικες μονο με το δικο μου Τ?τρελα...)

 

Τι κάρτες δοκίμασες και σε τι φορματ;

Link to comment
Share on other sites

Τι κάρτες δοκίμασες και σε τι φορματ;

 

μια transcend 8gb class 6, με φορματ στο pc σε default ρυμθμιση για το allocation size (ετσι δε γραφεται?),αλλα και σε 32kb..

μετα μια 4αρα νοκια κλασσης 4, περισυνη..

μια 8αρα σονυ,αυτη που δινει με το arc S, κλασσης 2

και τωρα αγορασα και την samsung 16GB class 10!!

με ολες,και με την καινουρια, κανει ρεσταρτ κατα το κλεισιμο,αλλα απο προχθες δεν το κανει με τετοιο ρυθμο που το εκανε πριν...

με την καινουρια εχει κανει 2 φορες,στις περιπου 10 που τοχω κλεισει απο χθες,για δοκιμη. με την 8αρα που ειχα κυριως μεσα μπορει να το εκανε και τις 10 φορες..

δε νομιζω οτι φταινε οι καρτες. μπορει να φταινε αλλα πραγματα,ακομα και το anroid, δεν ξερω,αλλα γενικα με ξενερωσε τοσο πολυ το θεμα που ακομα και για doa 2η φορα που μου προτειναν να το αφησω,ειπα οχι γιατι απλα δεν πιστευω οτι ειναι θεμα συσκευης πλεον και γιατι απλα δεν μπορω να ξεμεινω αλλο χωρις τηλεφωνο.

επισης δεν ξερω αν εχει σχεση και το οτι λιγοστεψαν πολυ τα ρεσταρτ οταν εβγαλα ολα τα αρχεια απο την καρτα..και απλα τραβουσα φωτο να αποθηκευονται εκει,ωστε να ειναι μονο καινουρια αρχεια,δημιουργημενα απο το κινητο..

ισως καποιο mp3, ή καποια φωτο να το δημιουργει οταν αυτο αποθηκευεται στην sd..

εχω δοκιμασει οτι συνδυασμο μπορω..

τωρα το παρατησα με τα δεδομενα στη μνημη του κινητου,και στην καρτα μνημης βαζω ο,τι νεο προκυπτει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου!

Δεν ξέρω ακόμα τι να το κάνω επειδή είναι SIM-locked και για να το πάρω εκμεταλλεύτηκα ένα "παραθυράκι" στο συμβόλαιο μου, αλλά είναι μα διαφορά ο,τι καλύτερο έχω αποκτήσει ποτέ για 160 φράγκα (135€).

Άψογη κύλιση στα μενού, πολύ ενδιαφέρον το UI της Sony και μου αρέσει εμφανισιακά. Όμως μου φαίνεται λιγότερο classy από το Optimus 2X μου, που ακόμα και σήμερα το θεωρώ εμφανισιακά το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί. Με ενοχλεί το κενό ανάμεσα στο τζάμι της οθόνης και στα περιθώρια που μαζεύει σκόνη.

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα μου άρεσε αν είχα πληρώσει πάνω από 400€ για να το αποκτήσω.

 

Επόμενος στόχος να ξεκλειδώσω τη SIM.....

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου!

Δεν ξέρω ακόμα τι να το κάνω επειδή είναι SIM-locked και για να το πάρω εκμεταλλεύτηκα ένα "παραθυράκι" στο συμβόλαιο μου, αλλά είναι μα διαφορά ο,τι καλύτερο έχω αποκτήσει ποτέ για 160 φράγκα (135€).

Άψογη κύλιση στα μενού, πολύ ενδιαφέρον το UI της Sony και μου αρέσει εμφανισιακά. Όμως μου φαίνεται λιγότερο classy από το Optimus 2X μου, που ακόμα και σήμερα το θεωρώ εμφανισιακά το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί. Με ενοχλεί το κενό ανάμεσα στο τζάμι της οθόνης και στα περιθώρια που μαζεύει σκόνη.

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα μου άρεσε αν είχα πληρώσει πάνω από 400€ για να το αποκτήσω.

 

Επόμενος στόχος να ξεκλειδώσω τη SIM.....

 

Παίζει να εκμεταλλευτούμε κ εμείς το παραθυράκι στην εν λόγω εταιρία; :lol:

 

Ελβετία είσαι ;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου!

Δεν ξέρω ακόμα τι να το κάνω επειδή είναι SIM-locked και για να το πάρω εκμεταλλεύτηκα ένα "παραθυράκι" στο συμβόλαιο μου, αλλά είναι μα διαφορά ο,τι καλύτερο έχω αποκτήσει ποτέ για 160 φράγκα (135€).

Άψογη κύλιση στα μενού, πολύ ενδιαφέρον το UI της Sony και μου αρέσει εμφανισιακά. Όμως μου φαίνεται λιγότερο classy από το Optimus 2X μου, που ακόμα και σήμερα το θεωρώ εμφανισιακά το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί. Με ενοχλεί το κενό ανάμεσα στο τζάμι της οθόνης και στα περιθώρια που μαζεύει σκόνη.

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα μου άρεσε αν είχα πληρώσει πάνω από 400€ για να το αποκτήσω.

 

Επόμενος στόχος να ξεκλειδώσω τη SIM.....

 

το εχεις φορτωσει καθολου? εγω απο οταν το φορτωσα εφαρμογες (τις κλασσικες,whatsapp,viber,fb,runkeeper,shazaam, και μερικες ακομα τετοιου τυπου ομως,οχι πανω απο 20 και οχι τιποτα ακυρες) αρχισε να λαγκαρει..δεν ξερω αν φταιει το οτι απο τη μια οθονη στην αλλη πρεπει να ανανεωσει πχ τον καιρο..αλλα πρωτα δεν το εκανε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μια transcend 8gb class 6, με φορματ στο pc σε default ρυμθμιση για το allocation size (ετσι δε γραφεται?),αλλα και σε 32kb..

μετα μια 4αρα νοκια κλασσης 4, περισυνη..

μια 8αρα σονυ,αυτη που δινει με το arc S, κλασσης 2

και τωρα αγορασα και την samsung 16GB class 10!!

με ολες,και με την καινουρια, κανει ρεσταρτ κατα το κλεισιμο,αλλα απο προχθες δεν το κανει με τετοιο ρυθμο που το εκανε πριν...

με την καινουρια εχει κανει 2 φορες,στις περιπου 10 που τοχω κλεισει απο χθες,για δοκιμη. με την 8αρα που ειχα κυριως μεσα μπορει να το εκανε και τις 10 φορες..

δε νομιζω οτι φταινε οι καρτες. μπορει να φταινε αλλα πραγματα,ακομα και το anroid, δεν ξερω,αλλα γενικα με ξενερωσε τοσο πολυ το θεμα που ακομα και για doa 2η φορα που μου προτειναν να το αφησω,ειπα οχι γιατι απλα δεν πιστευω οτι ειναι θεμα συσκευης πλεον και γιατι απλα δεν μπορω να ξεμεινω αλλο χωρις τηλεφωνο.

επισης δεν ξερω αν εχει σχεση και το οτι λιγοστεψαν πολυ τα ρεσταρτ οταν εβγαλα ολα τα αρχεια απο την καρτα..και απλα τραβουσα φωτο να αποθηκευονται εκει,ωστε να ειναι μονο καινουρια αρχεια,δημιουργημενα απο το κινητο..

ισως καποιο mp3, ή καποια φωτο να το δημιουργει οταν αυτο αποθηκευεται στην sd..

εχω δοκιμασει οτι συνδυασμο μπορω..

τωρα το παρατησα με τα δεδομενα στη μνημη του κινητου,και στην καρτα μνημης βαζω ο,τι νεο προκυπτει.

 

Στο xda διάβασα καταλάθως "just formatted it with EASEUS to FAT32 and it works. Copied my 32gb content over and did not even have to redo my home screens. I also partitioned it to use with link2sd but have not yet tried out linking any apps." Για δοκίμασε μήπως φταίει αυτό..

 

 

Το έχω στα χέρια μου!

Δεν ξέρω ακόμα τι να το κάνω επειδή είναι SIM-locked και για να το πάρω εκμεταλλεύτηκα ένα "παραθυράκι" στο συμβόλαιο μου, αλλά είναι μα διαφορά ο,τι καλύτερο έχω αποκτήσει ποτέ για 160 φράγκα (135€).

Άψογη κύλιση στα μενού, πολύ ενδιαφέρον το UI της Sony και μου αρέσει εμφανισιακά. Όμως μου φαίνεται λιγότερο classy από το Optimus 2X μου, που ακόμα και σήμερα το θεωρώ εμφανισιακά το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί. Με ενοχλεί το κενό ανάμεσα στο τζάμι της οθόνης και στα περιθώρια που μαζεύει σκόνη.

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα μου άρεσε αν είχα πληρώσει πάνω από 400€ για να το αποκτήσω.

 

Επόμενος στόχος να ξεκλειδώσω τη SIM.....

 

 

Μπορείς να βγάλεις κι εσύ φωτογραφίες όπως ο φίλος παραπάνω για να δούμε εαν είναι όντως προβληματική η κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...