Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστευω μεσα στο 13' η Sony να κανει επιτελους το μπαμ στα κινητα.....ειναι κριμα για εναν κολοσσο της τεχνολογιας να ειναι στις τελευταιες θεσεις στα android και μαλιστα με τις καλυτερες οθονες-καμερες-ντιζαιν στην android πλατφορμα.

Και αυτα που ακουγονται για το 13 (φημες ακομα) ειμαι αισιοδοξος οτι θα τα παει πολυ καλυτερα..

Πιστευω επισης αν βγαλει και WP8 θα τα παει εξισου καλα

Στο χερι της ειναι.

 

και ήδη έχει ξεκινήσει να βγαίνει μπροστά με το xperia T. το καλό είναι πως η google έχει από κοντά τη sony το οποίο σημαίνει άμεσα google updates στα sony smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα, το σκεφτομουν σοβατα το τηλεφωνο αλλα αργησε αρκετα ρε παιδια.. :(:(

Μπορει να μου ηταν τελειως διαφορετικο εαν φοραγε jb out of the box αλλα δεν φοραει.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά θα την παρει άμεσα αφού η sony έχει πολύ καλή συνεργασία με τη google τελευταία!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά θα την παρει άμεσα αφού η sony έχει πολύ καλή συνεργασία με τη google τελευταία!

Δεν θα την παρει αμεσα......στο πρωτο τριμηνο του 13,αμεσα αν ηταν μεχρι το Δεκεμβριο το αργοτερο.....

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εφόσον το κιν θα έρθει νοέμβρη αν πάρει τη JB στις αρχές του 12 τότε δε το λες και αργά. Να κάτσει καλά κιόλας, μη βγει και είναι unstable!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Στο Τhe mall έχει περίπτερο νομίζω ακόμα η Sony έχει και το Τ, το έπιασα για κάποια δευτερόλεπτα στο χέρι μου και έτσι δεν μπορώ να έχω άποψη
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Στο Τhe mall έχει περίπτερο νομίζω ακόμα η Sony έχει και το Τ, το έπιασα για κάποια δευτερόλεπτα στο χέρι μου και έτσι δεν μπορώ να έχω άποψη

 

θα με κάνεις να πάω το Σ/Κ.

πως το είδες στο χέρι σου, ελαφρύ, βολικό?

φαίνεται πως έχει τέτοια σχεδίαση που θα πιάνεται πολύ εύκολα από τη τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά πήγα και το είδα το τηλέφωνο.Σαν σχεδίαση δεν λέει και πολλά.μοιάζει λίγο με το arc αλλά πολύ πιο χοντροκομένο.Επίσεις δεν μου άρεσαν οι γωνίες του αλλά και η κάμερα στο πίσω μέρος που προεξέχει σαν καρούμπαλο.Κατά τα άλλα το μέγεθος μου άρεσε πολύ,είναι σχεδόν ίδιο με του arc.Έτσι δεν είναι ολόκληρη παντόφλα σαν το galaxy s3.Η ποιότητα μου φάνηκε ψιλοκαλή,αλλά δεν μου άρεσε καθόλου σε λευκό.Μπροστά είναι όλο μαυρο και το λευκό πίσω καπάκι μοιάζει σαν να είναι από άλλο τηλέφωνο.Πιστεύω το μαυρο να είναι καλύτερο.

 

Το τηλέφωνο είναι σε ένα περίπτερο της sony στον 3ο όροφο στο mall.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά πήγα και το είδα το τηλέφωνο.Σαν σχεδίαση δεν λέει και πολλά.μοιάζει λίγο με το arc αλλά πολύ πιο χοντροκομένο.Επίσεις δεν μου άρεσαν οι γωνίες του αλλά και η κάμερα στο πίσω μέρος που προεξέχει σαν καρούμπαλο.Κατά τα άλλα το μέγεθος μου άρεσε πολύ,είναι σχεδόν ίδιο με του arc.Έτσι δεν είναι ολόκληρη παντόφλα σαν το galaxy s3.Η ποιότητα μου φάνηκε ψιλοκαλή,αλλά δεν μου άρεσε καθόλου σε λευκό.Μπροστά είναι όλο μαυρο και το λευκό πίσω καπάκι μοιάζει σαν να είναι από άλλο τηλέφωνο.Πιστεύω το μαυρο να είναι καλύτερο.

 

Τα περι σχεδιασεως/χρωματος κτλ που λες ειναι υποκειμενικο εντελως ,προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ ιδιως σε λευκο κι αν δεν ειχα το S θα το επαιρνα σιγουρα :cool:

 

http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-t/gallery/

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στον πειρασμό και περασα κι εγώ από mall.

Αναφέρω εντυπώσεις (υποκειμενικές πάντα) αφού θα μιλήσω περισσότερο για την εμφάνιση. Για λειτουργία και απόδοση πρέπει να το δουλέψει κανείς.

Λοιπόν

Εμφάνιση - μέγεθος:

ΜΕ εντυπωσίασε. Καλύτερο από ότι το περίμενα. Μου άρεσε ακόμα και το άσπρο, παρότι κι εγώ πιστεύω ότι σε μαύρο είναι πιο κοντά στα γούστα μου. Ειναι ομορφη η αντίθεση της ολομαυρης μπροστινή όψης ΜΕ την ολολευκη πίσω.

Μέγεθος πιθανόν ιδανικό για τα γούστα μου. Δε δείχνει τέρας όπως το gs3 αλλά ούτε μικρό όπως το xperia p. Μάλιστα δείχνει μικρότερο από το xperia s παρά τη μεγαλύτερη οθόνη.

Ποιότητα κατασκευής:

Πολύ καλή. Στιβαρό και compact ΜΕ καλά πλαστικα που θυμίζουν onex.

Δοκίμασα το καπάκι που καλύπτει τις κάρτες (έχει γίνει κριτική γι αυτό) και γενικά δεν ΜΕ προβληματισε (άλλωστε αυτό είναι που θα μου δώσει το πολυπόθητο hot swap στην SD) Ίσως να το θεωρούν προβληματικό διότι όντως για να κλείσει καλά χρειάζεται να το κουμπώσεις πιέζοντας και στις δύο άκρες επειδή είναι σχετικά μαλακό.

Οθόνη:

Κούκλα, ή για να είμαι πιο δίκαιος η δεύτερη καλύτερη που εχω δει. Πρώτη παραμενει αυτή που φοράει το one x.

Μάλιστα σε κατευθείαν οπτική γωνία είναι εφαμιλη. Όντως χάνει ένα κλικ όταν κοιτάς υπό γωνία μεγαλύτερη από 60 μοίρες. Αλλά αν δεν το δοκιμάσεις σαν τεστ δύσκολα θα το καταλάβεις.

Κατά τα λοιπά είδα το φως μου όταν έκανα ζουμ σε κείμενο στον browser. Επιτέλους δε βλέπεις pixels. Εδώ δεν ξέρω πόσο περήφανοι θα είναι οι κάτοχοι του gs3 ΜΕ την amoled PENTILE να μπιμπικιαζει δίπλα στο κρυστάλλινο κείμενο της lcd.

Κάμερα:

Για ποιότητα δεν ξέρω. Θα χρειαστώ εκτύπωση και απεικόνιση σε υπολογιστή αλλά από αίσθηση; όλα τα λεφτά. Δεν εχω δει άλλη Android συσκευή να πλησιάζει τόσο πολύ την αίσθηση του ότι κρατάς compact φωτογραφική μηχανή κι όχι κινητό.

Και κάτι τελευταίο που μου εκανε εντύπωση. Η συσκευή έχει το καλύτερο πληκτρολόγιο που εχω δοκιμάσει. Δοκιμάστε να γράψετε ΜΕ swap και θα το ζητήσετε να υπάρξει και στο desktop σας. Το δοκίμασα στα αγγλικά αλλά πιστεύω οτι η πρόβλεψη κειμένου θα δουλεύει και στα ελληνικά. Super.

 

Αυτα σε γενικές γραμμές. Κι όπως καταλάβατε τελικά περιμένω τη συσκευή πως και πως να εμφανιστεί προς πώληση. Όσο για τις συσκευές ΜΕ 5άρα hd οθόνη. Θα χτυπήσω μια όταν τη βγάλουν ΜΕ μηδενικό besel ώστε να μικρύνει το μέγεθος της συσκευής. Μέχρι τότε όμως θα έχει παλιώσει το xperia t που κατά τα λοιπά ΜΕ καλύπτει απόλυτα.

 

Να δώσω και δύο πληροφορίες που μου έδωσαν τα παιδιά που προωθούσαν τα προϊόντα της Sony.

Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα μου είπαν 20 Νοεμβρίου

Τιμή μου είπαν γύρω στα 500 ευρώ (εγώ φοβάμαι ότι θα είναι παραπάνω αλλά σας μεταφέρω τι μου είπαν).

Edited by htchris

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Θα παω απο κοντα να το δω και γω.. αχ ατιμη sony και μολις αγορασα κινητο!! Ατιμη αδυναμια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα παω απο κοντα να το δω και γω.. αχ ατιμη sony και μολις αγορασα κινητο!! Ατιμη αδυναμια

 

Αν μόλις αγόρασες κινητό και έχεις αδυναμία στα sony για τους λόγους που υπψιάζομαι μην πάς να το δείς από κοντά. Η αν πας αγόρασε κι ένα "πωλειται" να το κολήσεις στο κινητό που αγόρασες.

Θα το λατρέψεις και θα στεναχορεθείς. Ακόμα κι αν έχεις τετραπύρηνο ή οχταπύρηνο η αίσθηση του xperia t στους τομείς που αναφέρω παραπάνω είναι μοναδική.

 

Καλορίζικα,

δυστυχώς είναι όπως τα λεγα.

Παραπληροφόρηση οι πρωοθήτριες της SONY που μου είπαν για τιμή 500 ευρώ.

Αυτά με την τιμή ειναι τα δυσάρεστα

 

Τα ευχάριστα είναι οτι

 

Ε - Ε - ΕΡΧΕΤΑΙ

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Sony-Xperia-T-White-1266-0462.htm

 

Στη γνωστή τιμη των 599 ευρώ.

Ούτε προφήτης να `μουνα

 

Α και κάτι ακομα.

Σήμερα έμαθα ότι έκανε πρεμιέρα η ταινίας του James bond στο Λονδίνο.

ΜΕ βάσει το γεγονός ότι θ πρεμιέρα στην Ελλάδα έχει προγραμματιστεί για 1η Νοεμβρίου, βλέπω τη συσκευή να κυκλοφορεί στη χώρα μας το πολύ σε μια εβδομάδα ώστε να πωλείται στην πρεμιέρα.

Αλλιώς η Sony θα έχει κάνει λάθος marketing που δε δικαιολογείται.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Χρηστο η αδυναμια μου στην Sony δεν περιγραφεται. Αλλα μολις με γειωσες... 6 κατοσταρικα ρε παιδια??? Ακομα και στο σκρουτζ θα αργησει πολυ να το δουμε σε μια "φυσιολογικη" για τα επιπεδα της εποχης τιμη των 450 ευρω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λιγο οff-topic αλλα μιας και ειμαι στην αλλη ακρη της Αθηνας μηπως πηγαινοντας στο Mall ειδατε κανα tablet mε 8ρια σε κανα μαγαζι πχ πλαισιο?:p

Αναμενομενη η τιμη στο πλαισιο παντως κλασικα 599 οι ναυαρχιδες της Sony.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Χρηστο η αδυναμια μου στην Sony δεν περιγραφεται. Αλλα μολις με γειωσες... 6 κατοσταρικα ρε παιδια??? Ακομα και στο σκρουτζ θα αργησει πολυ να το δουμε σε μια "φυσιολογικη" για τα επιπεδα της εποχης τιμη των 450 ευρω.

 

Στο clove.uk το έχει προ - παραγγελία γύρω στα 515 αν θυμάμαι καλά, Δες το

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Λιγο οff-topic αλλα μιας και ειμαι στην αλλη ακρη της Αθηνας μηπως πηγαινοντας στο Mall ειδατε κανα tablet mε 8ρια σε κανα μαγαζι πχ πλαισιο?:p

Αναμενομενη η τιμη στο πλαισιο παντως κλασικα 599 οι ναυαρχιδες της Sony.

Θερμή παράκληση alex να μην επεκταθούμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Χρηστο η αδυναμια μου στην Sony δεν περιγραφεται. Αλλα μολις με γειωσες... 6 κατοσταρικα ρε παιδια??? Ακομα και στο σκρουτζ θα αργησει πολυ να το δουμε σε μια "φυσιολογικη" για τα επιπεδα της εποχης τιμη των 450 ευρω.

 

ΜΕ την οικονομική κατάσταση που επικρατεί, οι τιμές όντως είναι στα ύψη και σε κανέναν δεν περισσεύουν.

Δυστυχώς πληρώνουμε όλοι μας την αδυναμία μας στα gadgets.

 

Την τιμή εγώ εκεί ακριβώς την περίμενα.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε πλέον είναι να το ψάχνουμε σε σημείο υστερίας ώστε η συσκευή να ανταποκρίνεται στις ανάγκες του καθενός διότι δεν έχουμε την πολυτέλεια να αλλάζουμε συχνά συσκευές.

Άλλωστε, όπως βλέπετε στην υπογραφή μου χρησιμοποιώ την ιδια συσκευή εδώ και τρία περίπου χρόνια. Την έφτασα στα όρια της για να την αλλάξω. Ούτε επιδοτήσεις δεν εχω εκμεταλλευτεί.

Για λόγους βέβαια που εχω αναλυσει, η συσκευή είναι άμεσα συγκρίσιμη ΜΕ άλλων εταιρειών ναυαρχιδες και θα ήταν πολύ καλό για αληθινό να τη βρούμε στα 500 ευρώ σε ελληνικά καταστήματα.

Μόνο προβλήματα μη βγάλει (κίτρινες οθονης, κανένα pixels και τέτοια) και 50 ευρώ πάνω 50 κάτω θα τα βρούμε αν τη ζαχαρωνουμε τη συσκευή.

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ την οικονομική κατάσταση που επικρατεί, οι τιμές όντως είναι στα ύψη και σε κανέναν δεν περισσεύουν.

Δυστυχώς πληρώνουμε όλοι μας την αδυναμία μας στα gadgets.

 

Την τιμή εγώ εκεί ακριβώς την περίμενα.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε πλέον είναι να το ψάχνουμε σε σημείο υστερίας ώστε η συσκευή να ανταποκρίνεται στις ανάγκες του καθενός διότι δεν έχουμε την πολυτέλεια να αλλάζουμε συχνά συσκευές.

Άλλωστε, όπως βλέπετε στην υπογραφή μου χρησιμοποιώ την ιδια συσκευή εδώ και τρία περίπου χρόνια. Την έφτασα στα όρια της για να την αλλάξω. Ούτε επιδοτήσεις δεν εχω εκμεταλλευτεί.

Για λόγους βέβαια που εχω αναλυσει, η συσκευή είναι άμεσα συγκρίσιμη ΜΕ άλλων εταιρειών ναυαρχιδες και θα ήταν πολύ καλό για αληθινό να τη βρούμε στα 500 ευρώ σε ελληνικά καταστήματα.

Μόνο προβλήματα μη βγάλει (κίτρινες οθονης, κανένα pixels και τέτοια) και 50 ευρώ πάνω 50 κάτω θα τα βρούμε αν τη ζαχαρωνουμε τη συσκευή.

 

μα ολοι πανω κατω αυτες τις τιμες λεγαμε. εγω νομιζω ειχα αναφερει 569 κλασσικα.αλλα με διεψευσε.

και οντως στην αρχη θα φανει αν εχει τα προβληματα που συνανταμε σε αλλες συσκευες της εταιριες. για 600 ευρω ειναι μεγαλο το ρισκο να εισαι απο τους πρωτους που θα το παρουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα ολοι πανω κατω αυτες τις τιμες λεγαμε. εγω νομιζω ειχα αναφερει 569 κλασσικα.αλλα με διεψευσε.

και οντως στην αρχη θα φανει αν εχει τα προβληματα που συνανταμε σε αλλες συσκευες της εταιριες. για 600 ευρω ειναι μεγαλο το ρισκο να εισαι απο τους πρωτους που θα το παρουν

 

Μεγάλο το ρίσκο φίλε Κωνσταντινε αλλά εγώ το είδα, το έπιασα στα χέρια μου και το έφαγα το κόλλημα. Ισχύει για μένα το σύνθημα ... δε μπορώ να περιμένω.

Μάλλον εγώ θα γίνω ο beta tester για όλους εσάς. :)

Εσυ είπαμε . Μην πας να το δεις, μπορεί να κολλήσεις. :)

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο το ρίσκο φίλε Κωνσταντινε αλλά εγώ το είδα, το έπιασα στα χέρια μου και το έφαγα το κόλλημα. Ισχύει για μένα το σύνθημα ... δε μπορώ να περιμένω.

Μάλλον εγώ θα γίνω ο beta tester για όλους εσάς. :)

Εσυ είπαμε . Μην πας να το δεις, μπορεί να κολλήσεις. :)

 

Ως ποτε θα κρατιεμαι να μην το δω?? :p οχι τιποτα αλλο, 30 του μηνα θα παω μολ για αλλο λογο. Και μαλλον θα γυρισω με εντυπωσεις.

Αληθεια θα το παρεις απο τους πρωτους?

Το καλο ειναι οτι η εταρια αν υπαρχουν προβληματα κανει αντικατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...