Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε ενταξει μιλαμε για ελαχιστη διαφορα, ισως να σου φανηκε λογω λεπτοτερου σχεδιασμου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακουγετε παραξενο το ξερω γιατι τα ειχα και τα δυο στα χερια μου.... το νιωθεις ελαφρυτερο..

Τον bootloader τον εχουν κλειδωμενο?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μπορει ισως να υπερβαλλω με την μπαταρια αλλα θα πω το εξης : το συγκερκιμενο κινητο απλα ηταν ανοιχτο (+ δεδομενα ανοιχτα) για μερες χωρις πολυ χρηση και μολις ανοιξω την οθονη και ειδα το power management ηταν στην τριτη μερα και 8 ωρες και με την μπαταρια στο 43 %.... not bad θα ελεγα.

 

πολύ καλή μπαταρία μου φαίνεται εμένα αν και με αυτά τα δυνατά τεχνικά χαρακτηριστικά που διαθέτει θα έπρεπε να τελειώνει γρήγορα.

 

Λογικές οι τιμές και φυσικά καθόλου αντιπροσωπευτικές. Κάπως έτσι βγάζουν οι εταιρείες τις 400 ώρες αναμονής (=16 μέρες!!!!).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλυτερο απο το xperia S?

 

Πλάκα κάνεις? Και μόνο που φοράει τον S4, του δίνει απίστευτο προβάδισμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις? Και μόνο που φοράει τον S4, του δίνει απίστευτο προβάδισμα.

Πόσο απίστευτο και τι διαφορά μπορείς να δεις στην καθημερινή χρήση ? τι κάνει το Τ που δεν κάνει το S ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

 

Οντως !!

Δεν ξέρω βεβαία ποσο ενεργοβόρα μπορεί να είναι μια τέτοια οθονη , αλλα είναι εξαιρετική .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οντως !!

Δεν ξέρω βεβαία ποσο ενεργοβόρα μπορεί να είναι μια τέτοια οθονη , αλλα είναι εξαιρετική .

 

Ας βγαζει μια-μιαμιση μερα με δυνατη χρηση και θα σου πω εγω...

 

Το κινητο πρεπει να κυκλοφορησει συντομα αν θελει η Σονυ να χτυπησει τον ανταγωνισμο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ας βγαζει μια-μιαμιση μερα με δυνατη χρηση και θα σου πω εγω...

 

Το κινητο πρεπει να κυκλοφορησει συντομα αν θελει η Σονυ να χτυπησει τον ανταγωνισμο

 

Μάλλον για τέλος του μηνά θα παει ,συμφωνά πάντα με αυτά που λέγονται .

 

Όποιος θέλει μπορει να το κάνει προπαραγγελια http://www.clove.co.uk/sony-xperia-t

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με βαση την τιμολογηση στην Αγγλια το κινητο ξεκιναει με 516 ευρω! Στην Ελλαδα θα το δουμε λιγο ψηλοτερα λογω φορου αλλα δεν αποκλειεται στη χωρα μας να το δουμε παρομοια τιμη σαν "ειδικη" τιμολογηση οπως εκανε η sony με αλλες συσκευες της πχ sole!
Link to comment
Share on other sites

Με βαση την τιμολογηση στην Αγγλια το κινητο ξεκιναει με 516 ευρω! Στην Ελλαδα θα το δουμε λιγο ψηλοτερα λογω φορου αλλα δεν αποκλειεται στη χωρα μας να το δουμε παρομοια τιμη σαν "ειδικη" τιμολογηση οπως εκανε η sony με αλλες συσκευες της πχ sole!

 

Πολυ φθηνο για να ειναι αληθινο οταν βρισκεις το S στα 500 σε μεγαλο καταστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ φθηνο για να ειναι αληθινο οταν βρισκεις το S στα 500 σε μεγαλο καταστημα.

Καλα.... τετοια γραφε εσυ να τα διαβαζουν οι της sony και ανεβαζουν την τιμη του εδω στην ελλαδα :cry::cry: :lol:

Τελος παντων.... αν θελει να παρει μπρος η sony πρεπει να εχει καλες τιμες και με ξεκλειδωμενους bootloader.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλα.... τετοια γραφε εσυ να τα διαβαζουν οι της sony και ανεβαζουν την τιμη του εδω στην ελλαδα :cry::cry: :lol:

Τελος παντων.... αν θελει να παρει μπρος η sony πρεπει να εχει καλες τιμες και με ξεκλειδωμενους bootloader.

 

Παντως Θαναση η τιμη ειναι πολυ τιμια για ναυαρχιδα της Sony αν αναλογιστουμε τα 600 κλασικα που μας σερβιρε ανεκαθεν στις ναυαρχιδες της.

Παντως εγω αν το τσιμπησω θα το κανω μονο απο εξωτερικο και αν τυχων εχω θεμα με τη συσκευη το στελνω στη Sony της χωρας που το αγορασα δεν ξαναασχολουμε με Arvato και σια.

Το μονο θεμα για εμενα ειναι οτι δεν φοραει την 4.1 και αγνωστο ποτε θα την παρει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως Θαναση η τιμη ειναι πολυ τιμια για ναυαρχιδα της Sony αν αναλογιστουμε τα 600 κλασικα που μας σερβιρε ανεκαθεν στις ναυαρχιδες της.

Παντως εγω αν το τσιμπησω θα το κανω μονο απο εξωτερικο και αν τυχων εχω θεμα με τη συσκευη το στελνω στη Sony της χωρας που το αγορασα δεν ξαναασχολουμε με Arvato και σια.

Το μονο θεμα για εμενα ειναι οτι δεν φοραει την 4.1 και αγνωστο ποτε θα την παρει.

Ναι Αλεξ αν ερθει με αυτη την τιμη που βλεπουμε στα site θα ειναι αρκετα καλη για αρχικη.

 

Εδω στην Πατρα εχουμε για επισημο service της sony την DCC (Digital Communications Center LTD) και στην καρτα τους βλεπω οτι εχει και στην Αθηνα.

Εδω απο αυτα που εχω δει αν υπαρχει διαθεσιμο ανταλακτικο για καποιο προβλημα τηλεφωνου την επομενη μερα το εχουν ετοιμο.

Στο δικο μου το s αφου ειδαν οτι υπαρχει το γνωστο προβλημα με την οθονη μου το εδωσαν πισω παραγγειλαν οθονη και οταν ηρθε το πηγα εκει και το κρατησαν ΜΟΝΟ 2 ΩΡΕΣ για να μου την αλλαξουν! Οκ τους ειπα οτι το θελω γρηγορα γιατι την επομενη μερα εφευγα για διακοπες 3 εβδομαδες.

 

Λευκαδος 10, Κυψελη Αθηνα

Τηλεφωνο 210 822 98 11 και φαξ 210 822 98 12

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλα.... τετοια γραφε εσυ να τα διαβαζουν οι της sony και ανεβαζουν την τιμη του εδω στην ελλαδα :cry::cry: :lol:

Τελος παντων.... αν θελει να παρει μπρος η sony πρεπει να εχει καλες τιμες και με ξεκλειδωμενους bootloader.

 

Αναλογικα σκεπτομενος..

Δυστυχως ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα δουμε ενα 599αρι στο κεφαλι και καληνυχτα σας..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι Αλεξ αν ερθει με αυτη την τιμη που βλεπουμε στα site θα ειναι αρκετα καλη για αρχικη.

 

Εδω στην Πατρα εχουμε για επισημο service της sony την DCC (Digital Communications Center LTD) και στην καρτα τους βλεπω οτι εχει και στην Αθηνα.

Εδω απο αυτα που εχω δει αν υπαρχει διαθεσιμο ανταλακτικο για καποιο προβλημα τηλεφωνου την επομενη μερα το εχουν ετοιμο.

Στο δικο μου το s αφου ειδαν οτι υπαρχει το γνωστο προβλημα με την οθονη μου το εδωσαν πισω παραγγειλαν οθονη και οταν ηρθε το πηγα εκει και το κρατησαν ΜΟΝΟ 2 ΩΡΕΣ για να μου την αλλαξουν! Οκ τους ειπα οτι το θελω γρηγορα γιατι την επομενη μερα εφευγα για διακοπες 3 εβδομαδες.

 

Λευκαδος 10, Κυψελη Αθηνα

Τηλεφωνο 210 822 98 11 και φαξ 210 822 98 12

Εμ μαλλον αυτοι εχουν πιο επαγγελματικη σταση αν και εγω οταν πηρα κεντρικα στη Sony με παρεπεμψαν στην Arvato οταν το παρελαβα και την δευτερη φορα παρακαλω!!!:ninja: με καμμενο pixel μετα απο αντικατασταση της οθονης.

Το εχω εκει τωρα 2 εβδομαδες.

Καλυτερα να το πηγαινα εξ αρχης σε αυτο που μου εδωσες τωρα.Αλλα εκει στη Sony δεν με ενημερωσαν καθολου για την δευτερη αντιπροσωπια του service.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειναι κρίμα και εντελως λαθος λογική για μενα το T που είναι για την Ευρωπαϊκή αγορά να μην εχει αποσπομενη μπαταριά , και να εχει το TX που ειναι για Ρωσία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η μη αποσπώμενη μπαταρία ειναι παγια τακτική της Sony πλέον σε πολλά κινητά της. Αυτό σε περίπτωση βλάβης της μπαταρίας δυσκολεύει τον καταναλωτή αλλά όταν ακόυω οτι θέλουμε αποσπωμενη μπαταρία αν τυχόν κολλήσει το κινητό, αρκεί να πατήσει κάποιος συνεχόμενα το on/off.
Link to comment
Share on other sites

Η μη αποσπώμενη μπαταρία ειναι παγια τακτική της Sony πλέον σε πολλά κινητά της. Αυτό σε περίπτωση βλάβης της μπαταρίας δυσκολεύει τον καταναλωτή αλλά όταν ακόυω οτι θέλουμε αποσπωμενη μπαταρία αν τυχόν κολλήσει το κινητό, αρκεί να πατήσει κάποιος συνεχόμενα το on/off.

Πάντως για καλό και για κακό,ενα σφυρί θα το σβήσει σίγουρα το κινητό αν κολήσει και δεν μπορούμε να βγάλουμε την μπαταρία.Θα πωλείται σαν αξεσουάρ!:lol::dash:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για καλό και για κακό,ενα σφυρί θα το σβήσει σίγουρα το κινητό αν κολήσει και δεν μπορούμε να βγάλουμε την μπαταρία.Θα πωλείται σαν αξεσουάρ!:lol::dash:

 

Σε τετοια περιπτωση νομιζω γινεται αλλαγη. Εαν δεν το εχεις καταστρεψει ο ιδιος βεβαια. :p

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παντως διαβαζοντας τα χαρακτηριστικα σε pdf απο Sony.uk το "Τ" εχει μεγαλυτερη χωρητικοτητα μπαταριας 1850 εναντι 1750 του "TX" και επισης το πρωτο υποστηριζει mass storage και το δευτερο οχι.

Παντως στο "T" η διαταξη των κουμπιων δεξια-αριστερα μου αρεσει περισσοτερο και ειναι και ομορφοτερο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

και εμένα δεν με ενδιαφέρει και πολύ που δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία. αφού έτσι και αλλιώς η χωρητικότητα της μπαταρίας είναι μεγάλη. το mass storage πολύ χρήσιμο όντως
Link to comment
Share on other sites

και εμένα δεν με ενδιαφέρει και πολύ που δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία. αφού έτσι και αλλιώς η χωρητικότητα της μπαταρίας είναι μεγάλη. το mass storage πολύ χρήσιμο όντως

 

Mια στο εκατομμυριο να τα παιξει η μπαταρια σου για οποιονδηποτε λογο αντε στειλτο στην αντιπροσωπια να στο φτιαξουν (και φυσικα με τα εξοδα δικα σου).

Ενω απλα αγοραζεις μια μπαταρια και εισαι αρχοντας. Απο την αλλη αν ειναι σαν αυτη του S που αν και ενσωματωμενη αλλαζει σχετικα "ευκολα", εχοντας δει tutorials βιντεακια και αν πιανουν τα χερια σου, τοτε παλι υπαρχει λυση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...