Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για το forum. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω το κινητό από πέρυσι το καλοκαίρι. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Σήμερα σύνδεσα το τηλ. με ηχεία υπολογιστή για να ακούσω ράδιο, κάτι που το έχω κάνει αρκετές φορές. Σε κάποια στιγμή με κάλεσε κάποιος και αφού έβγαλα το ακουστικό και πήγα να απαντήσω προς μεγάλη μου έκπληξη δεν άκουγα από το ηχείο.Αφού δοκίμασα τα πάντα και hard reset το πρόβλημα δυστυχώς παραμένει. Όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση ακούω κανονικά. Το τηλέφωνο όταν με καλούν χτυπάει κανονικά αλλά όταν βάζω κάποιο βίντεο δεν ακούγεται ήχος. Συγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο μήνυμα αλλά όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό. Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη...

 

Μου το έχει κάνει και εμένα πολλές φορές και δεν ξέρω τι είναι... Το μόνο που έκανα εγώ και είχε αποτέλεσμα όλες τις φορές είναι ότι έβαζα ξανά το καρφί και το έβγαζα μέχρι να λειτουργήσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε Βασίλη ειλικρινά σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Έκανα αυτό που περιέγραψες και δούλεψε.Είχα απογοητευτεί τελείως. Να 'σαι καλά που μπήκες στο κόπο να απαντήσεις . Ευχαριστώ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βασίλη ειλικρινά σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Έκανα αυτό που περιέγραψες και δούλεψε.Είχα απογοητευτεί τελείως. Να 'σαι καλά που μπήκες στο κόπο να απαντήσεις . Ευχαριστώ και πάλι.

 

Να'σαι καλά φίλε μου... Άλλωστε αυτός είναι ο σκοπός του forum να ανταλλάζουμε απόψεις και να λέμε εμπειρίες...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά το κινητό μου κάνει κάτι τρελά με μπλε οθόνες που αναβοσβήνουν σε διάφορες εφαρμογές. Μέχρι τώρα το αντιμετώπιζα μόνο στις "Ταινίες" αλλά τώρα εμφανίζεται μέχρι και στο YouTube. Γνωρίζετε τίποτα; Τι μπορεί να είναι;
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ και δεν μπόρεσαν λέει να το αναπαράξουν στο σέρβις. Να προσπαθήσεις να τους το δείξεις ή να το πουλήσεις και να βρεις την ηρεμία σου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά μάλλον βρήκα τρόπο για να φτιάξω τις μπλε οθόνες :P είχα και εγώ πρόβλημα από την στιγμή που άνοιγα το movies άρχιζε που και που να μου δείχνει μπλε οθόνη και να τρεμοπαίζει και έτσι έβαλα την 4.1.2 στο κινητό και πείρα με το root explorer το SemcDlna και το SemcVideo (είναι το movies) """μπορεί να χρειαστεί να κάνετε μετονομασία το semcvideo σε movies εμένα μια χαρά μου το πήρε έτσι""" και τα πέρασα στην 4.3 και μετά αφού τα πέρασα έκανε το movies το update και προς το παρόν όλα καλά ;) οποιος θέλει να το δοκιμάσει εμενα προς το παρόν όλα καλά πάνε :D Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ και δεν μπόρεσαν λέει να το αναπαράξουν στο σέρβις. Να προσπαθήσεις να τους το δείξεις ή να το πουλήσεις και να βρεις την ηρεμία σου.

 

Μου αρεσει το 2ο που τον συμβουλεύεις!!! Το πουλάς και μετα η συ χι α:p

Link to comment
Share on other sites

Μα και εμένα μου το έκανε αυτό και στο σέρβις δεν μπορούσαν λέει να το αναπαράξουν. Το έδωσα 140€ και ησύχασα. Κρίμα για το κινητό που χαντακωμένο βγήκε και βασανίζει τους κατόχους του.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μα και εμένα μου το έκανε αυτό και στο σέρβις δεν μπορούσαν λέει να το αναπαράξουν. Το έδωσα 140€ και ησύχασα. Κρίμα για το κινητό που χαντακωμένο βγήκε και βασανίζει τους κατόχους του.

 

Για πλακα το λεω φιλαρακι μου! Αφου οι δυο μας τα εχουμε πει... Το πούλησα κι εγώ και βρηκα την ησυχια μου! Μα φαίνεται ενα μοντέλο αν βγήκε καλό! Αυτό ητανε αστα να πάνε! Έφτιαχναν το ενα και έβγαζε άλλο και άλλο και άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω μην αγχώνεσαι. Εσύ πόσο το πούλησες;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω μην αγχώνεσαι. Εσύ πόσο το πούλησες;

 

Εγω 125€ το εδωσα και καπάκι πηρα το huawei g630.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το έδωσες σχετικά. Σε τι κατάσταση;

 

Κι εγω προσπαθω να το πουλησω btw :lol:

 

Θα δυσκολευτείς τα μάλα δυστυχώς πιστεύω.

Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου..!! Εχω το Xeria U σχεδόν 2 χρονια..!! (9/1/15 ληγει η εγγυηση)

Εχω σκοπο λοιπον,να βαλω custom rom στο κινητο,λογο του οτι κολλαει απιστευτα εκνευριστικα,με την 4.0.4 που τρεχει..!!

Θελω σας παρακαλω να μου πειτε πως ακριβως να βαλω custom rom και πως να κανω unlock (μπερδεμα) !! :wacko:

+να μου προτεινετε μια πολυ καλη και σταθερη custom rom κατα προτιμιση kit kat..!!

Σας ευχαριστω..!! :)

Η ζωή είναι ωραία με το myphone παρέα ... !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Απευθύνσου στο θέμα της συσκευής σου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

απευθύνθηκα αλλά δεν έχω απάντηση εδώ και 4 μέρες..εξάλλου έχει κλίσει το θέμα τον Μάιο..!! :(

δηλαδή δεν μπορώ να πάρω βοήθεια από εδώ..? απαγορεύεται ? :secret:

Η ζωή είναι ωραία με το myphone παρέα ... !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν το απαγορεύω αλλά εδώ δεν είναι το κατάλληλο μέρος. Αν έχει κλειδώσει το επίσημο θέμα (που μου φαίνεται δύσκολο) ρώτα χύμα στο sony android phones και όχι σε θέμα άλλης συσκευής.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλά το έδωσες σχετικά. Σε τι κατάσταση;

 

Ηταν του κουτιού... Αλλά τι να το κάνεις αφού μου έβγαλε την ψυχή με τις επανεκκίνησεις και αφου βρηκα μονος μου την λύση, μετα δεν δουλεύανε ολα τα προγράμματα! Μπορεί αυτό που εχω τώρα να μην είναι τούμπανο, αλλά τουλάχιστον δουλεύει χωρίς reboot + οοοολα τα προγράμματα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το έδωσα 120€ (αλλαγμένο τον Μαϊο 2014 από αντιπροσωπεία) και σήμερα παραλαμβάνω αν όλα πάνε καλά το Xiaomi Mi3 με Snapdragon 800 από merimobiles.com

Το T με είχε τσακίσει στις επανεκκινήσεις και με την arvato δεν έβγαζα άκρη. Κρίμα γιατί δεν θα ξαναγοράσω sony. Είναι η 2η φορά που με απογοητεύει. Αντίθετα μου έχουν παρουσιάσει πρόβλημα συσκευές lg και το σέρβις ήταν καταπληκτικό!

:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το έδωσα 120€ (αλλαγμένο τον Μαϊο 2014 από αντιπροσωπεία) και σήμερα παραλαμβάνω αν όλα πάνε καλά το Xiaomi Mi3 με Snapdragon 800 από merimobiles.com

Το T με είχε τσακίσει στις επανεκκινήσεις και με την arvato δεν έβγαζα άκρη. Κρίμα γιατί δεν θα ξαναγοράσω sony. Είναι η 2η φορά που με απογοητεύει. Αντίθετα μου έχουν παρουσιάσει πρόβλημα συσκευές lg και το σέρβις ήταν καταπληκτικό!

 

Το αλλο σονυ ποιο ηταν? λογικο να απογοητευεσαι, αλλα αν μπορεις στη σειρα Ζ θα δεις οτι τα προβληματα ειναι ελαχιστα, σε ολες τις συσκευες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το αλλο σονυ ποιο ηταν? λογικο να απογοητευεσαι, αλλα αν μπορεις στη σειρα Ζ θα δεις οτι τα προβληματα ειναι ελαχιστα, σε ολες τις συσκευες..

Κακώς δεν διευκρίνισα οτι η άλλη συσκευή δεν ήταν κινητό. Επρόκειτο για surroung system με dvd. Γενικότερα όποια συσκευή sony έχω πάρει στο παρελθόν (radio-cd, ηχεία, τηλεόραση κλπ) δεν με έχει ικανοποιήσει όπως άλλες εταιρείες. Το Τ ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Αν και off-topic αξίζει να αναφέρω οτι μου χάλασε τηλεόραση lg 50" παραμονή πρωτοχρονιάς και όταν την πήγα στο service την επιδιόρθωσαν (χωρίς να τους πιέσω καθόλου) αυθημερόν για να μην μείνω χωρίς τηλεόραση στις γιορτές!

Μάλλον στη μόνη κατηγορία που δεν παίζεται η sony είναι το play station. Ευτυχώς δεν παίζω παιχνίδια... Sorry για το off-topic.

:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

εχθες 10/11/2014 απο την ARVATO SERVICE μου εγινε αντικατασταση το κινητο Sony Xperia Τ και ειμαι πληρως ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση τους... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κακώς δεν διευκρίνισα οτι η άλλη συσκευή δεν ήταν κινητό. Επρόκειτο για surroung system με dvd. Γενικότερα όποια συσκευή sony έχω πάρει στο παρελθόν (radio-cd, ηχεία, τηλεόραση κλπ) δεν με έχει ικανοποιήσει όπως άλλες εταιρείες. Το Τ ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Αν και off-topic αξίζει να αναφέρω οτι μου χάλασε τηλεόραση lg 50" παραμονή πρωτοχρονιάς και όταν την πήγα στο service την επιδιόρθωσαν (χωρίς να τους πιέσω καθόλου) αυθημερόν για να μην μείνω χωρίς τηλεόραση στις γιορτές!

Μάλλον στη μόνη κατηγορία που δεν παίζεται η sony είναι το play station. Ευτυχώς δεν παίζω παιχνίδια... Sorry για το off-topic.

 

κοιτα, αυτα τα διαχωριζουμε..εγω πχ ποτε δεν ειχα την σονυ σε εκτιμηση..Δηλαδη σε ηχοσυστηματα κτλ τη θεωρουσα κακη..

Αλλα στα κινητα θεωρουσα κορυφη την ericsson και για αυτην επαιρνα SE..Δες τι κινητα ειχε η ericsson και τι η sony πριν ενωθουν..Ακομα και τωρα το κομματι της ericsson ειναι αυτο που δινει την τεχνογνωσια, απλα στο imaging Κομματι ειναι η σονυ και γιαυτο τα παει χαλια, εχει μια μετρια καμερα οταν δινει αισθητηρες σε ολους.

Επομενως μην την κρινεις ετσι..εγω την κρινω απο τις συσκευες που βγαζει, και εχοντας και 2 Τ αψογα, αλλα κυριως με τη σειρα Ζ που οντως ειναι πολυ καλη, θεωρω οτι αξιζει να παρεις κινητο αρκει να το ψαξεις και να δεις το προβληματα ειχε το καθενα , αν ειχε και που.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλά το έδωσες σχετικά. Σε τι κατάσταση;

 

 

 

Θα δυσκολευτείς τα μάλα δυστυχώς πιστεύω.

 

Υπηρχαν μερικοι ενδιαφερομενοι αλλα εκοψαν γρηγορα λασπη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...