Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα!

Το προβλημα με το wifi τελικα εχει διορθωθει;

Διαβαζα σε προηγουμενες σελιδες οτι σε καποιους ναι μεν διορθωθηκε με την ελευση της 4.3 αλλα κολλαει στην προβολη σε HD.

Επισης το προβλημα η αντιπροσωπεια το αναγνωριζει ωστε να προχωρησει σε αντικατασταση η επισκευη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχοντας εγκαταστήσει κι εγώ την Ιταλική .205 δεν είδα κάποια διαφορά απο την .199 .

Ισα ίσα με την 199 έχω την αίσθηση οτι η μπαταρία κρατάει περισσότερο απο κάθε έκδοση που είχα απο την 4.1 και μετά και γενικότερα το κινητό είναι βράχος.

Δεν βλέπω να υπάρχει λόγος αναβάθμισης.

Αν βγεί η kit kat 4.4 τότε ας την δοκιμάσουμε και βλέπουμε ..Ως τότε εγώ μένω στην .199 unbranded Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προβληματάκια στην αφή αντιμετωπίζω κι εγώ.. Αλλά αυτό που με ζοριζει περισσότερο είναι η μπαταρία.. Τελευταία αργεί πολύ να φορτώσει... Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον; Το συνεδεσα με το καινούργιο λογισμικό που πέρασα.. Θέλει πάρα πολύ ώρα για να φορτώσει.. Προχθές έκανε 6 ώρες!

 

Και επανέρχομαι, ήταν στο 49 % και μετά από 1 ώρα πήγε μόνο στο 51! Του έκανα και φορματ αλλά τίποτα!

 

Κι εγώ το αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα...

Όντως είναι το καλώδιο...! Μόλις το άλλαξα φορτίζει κανονικά και γρήγορα...!

Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικα με την 4.3 το κινητο "γερασε". Δεν ξερω τι ειναι προτιμοτερο, η σπιρταδα της 4.1 ή τα καλουδια που πηρε με την 4.3 και την επιβαρυνση σε ραμ και μπαταρια..

Στο Τ που εχει η μανα μου δεν εχει θεμα με ραμ, τα 300ΜΒ που εχει ελευθερα ειναι υπεραρκετα, αλλα το Lag που απεκτησε ειναι εμφανες, οχι οτι εγινε αργο το κινητο ή δυσχρηστο, αλλα σιγουρα δεν ειναι το ιδιο με πριν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση σε μεγάλα προγράμματα ή να προσθέσω και άλλες εφαρμογές, η συσκευή μου γράφει έλλειψη αποθηκευτικού χώρου, βέβαια η συσκευή έχει 87 εφαρμογές στην κάρτα SD :happy: με υπόλοιπο χωρητικότητας 53% και 75 εφαρμογές στην συσκευή:rolleyes: με υπόλοιπο χωρητικότητας 11% χωρίς δυνατότητα μεταφοράς άλλων εφαρμογών στην κάρτα SD.

Η μνήμη Ram παίζει πάντα στο 80-85% ακόμα και μετά από καθαρισμό πάει στο 70-80% αλλά σε ένα λεπτό επανέρχεται στο 80-85%.

 

Ποιο είναι το πρόβλημα που δεν μπορώ να βάλω άλλα προγράμματα η μνήμη Ram ή η μικρή χωρητικότητα στην συσκευή?

Μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να χρειαστεί να σβήσω εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote πρεπει πρωτα να περαστει η 0.266 για να βγαλει την 1.201 σαν αναβαθμιση ?

 

Η απλα δεν την εχει δωσει ακομα η cosmote ?

 

Ξερει να μου απαντησει καποιος ?

 

---

 

Επισης οταν μιλαω το κινητο καιει πισω , παω service ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ιδεα μου ή με την 4.3 το κινητο τρεχει παρα πολυ καλυτερα? Ξερουμε αν θα παρει KitKat ή αν υπαρχει καποια rom βασισμενη στο KitKat για το SP? Θελω να το δοκιμασω σε ART.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!Ξερει κανεις τι ειναι αυτη η διεργασια που λεγεται Εταιρικο κεντρο?Ειναι ασφαλης να την παγωσουμε/ξηλωσουμε?
Link to comment
Share on other sites

Επεσε οινόπνευμα πανω στο κινητο της κοπελας μου και δεν λειτουργει το ακουστικο κατα 95% και η οθονη εχει νερα... ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ αλλα κανει κατι νερά...

 

Παιζει να ισιωσει το ακουστικο ? αν οχι πεταμα ετσι ? τι να φτιαξεις... εχει πεσει τοσο η τιμη του που δεν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ιδεα μου ή με την 4.3 το κινητο τρεχει παρα πολυ καλυτερα? Ξερουμε αν θα παρει KitKat ή αν υπαρχει καποια rom βασισμενη στο KitKat για το SP? Θελω να το δοκιμασω σε ART.

 

Μάλλον ιδέα σου είναι και με τον καιρό θ αυξάνεται και το lag.

Για KitKat σε locked bootloader δουλεύει τέλεια η SlimKat και μπορείς να δοκιμάσεις και το Art.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

στα καλα καθουμενα αρχισε η οθονη να σβηνει και να γεμιζει γραμμες χωρις ωα μπορω να κανω κατι. εχω την 4.3 μπορει καποιος να με βοηθησει

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικα με την 4.3 το κινητο "γερασε". Δεν ξερω τι ειναι προτιμοτερο, η σπιρταδα της 4.1 ή τα καλουδια που πηρε με την 4.3 και την επιβαρυνση σε ραμ και μπαταρια..

Στο Τ που εχει η μανα μου δεν εχει θεμα με ραμ, τα 300ΜΒ που εχει ελευθερα ειναι υπεραρκετα, αλλα το Lag που απεκτησε ειναι εμφανες, οχι οτι εγινε αργο το κινητο ή δυσχρηστο, αλλα σιγουρα δεν ειναι το ιδιο με πριν.

 

Εμενα ειχε πολυ λαγκ με 4,1 και τωρα με 4,3 παει σφαιρα :p

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε πολυ λαγκ με 4,1 και τωρα με 4,3 παει σφαιρα :p

 

επειδη με 4.1 το κινητο το ειχα πολυ καιρο, οταν περασα την 4.3 δεν το κρατησα πολυ, το εχει η μανα μου τωρα, αλλα με καθαρη εγκατασταση και με λιγοτερες εφαρμογες, δεν το βρισκω ιδιαιτερα ανετο..ζοριζεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι θα γίνει τον ιούλιο με το T?? xD xD

http://www.static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2014/05/Sony-CC-India-upate1-640x428.jpg

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγες ημέρες το τηλέφωνο έκανε επανεκκινήσεις μόνο του! Δεν το έχω κάνει root τώρα τελευταία αλλά την τελευταία αναβάθμιση την είχα περάσει με το flashtool γιατί δεν μπορούσα με το seus. Σήμερα από το πρωί κάνε συνεχώς επανεκκινήσεις. Πήρα backup με το ζόρι και επιχείρησα να το επαναφέρω. Ούτε με το pc companion ουτε με το seus ούτε με το flashtool της Sony γίνεται. Παντού σφάλμα ότι το λειτουργικό σύστημα δεν είναι σωστό κτλ. Παλιότερα είχα "παίξει" με κάποιες rom από το xda αλλά είχα γυρίσει στην original. Δεν μπορώ να το επαναφέρω κανονικά το τηλέφωνο; Υπάρχει άλλος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

@Themis Τι θα γίνει ; Θα πάρουμε πάλι 4.3; :p

 

Αν δεν μπορείς με τα προγράμματα της Sony να κανείς επαναφορά τότε πάλι με flashtool φλάσαρε την 4.3 .199 ελληνική έκδοση που είναι σταθερή.

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

@Themis Τι θα γίνει ; Θα πάρουμε πάλι 4.3; :p

 

Αν δεν μπορείς με τα προγράμματα της Sony να κανείς επαναφορά τότε πάλι με flashtool φλάσαρε την 4.3 .199 ελληνική έκδοση που είναι σταθερή.

 

ξέρω και εγώ μωρέ με τους χαζούς ;p για να δούμε xD

Link to comment
Share on other sites

τι περιμενεις οταν εχεις προεδρο που τον λενε Kunimasa Suzuki τι περιμενεις να παρεις honda περιμενεις και αναβαθμιση?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45173&stc=1&d=1400261748

Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

@Themis Τι θα γίνει ; Θα πάρουμε πάλι 4.3; :p

 

Αν δεν μπορείς με τα προγράμματα της Sony να κανείς επαναφορά τότε πάλι με flashtool φλάσαρε την 4.3 .199 ελληνική έκδοση που είναι σταθερή.

 

Κάποιο link; Πέρασα μια official. Από το site xperiafirmware.. Δουλεύει Τωρα αλλά θα προτιμούσα να κάνει επιδιόρθωση από το pc companion κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link; Πέρασα μια official. Από το site xperiafirmware.. Δουλεύει Τωρα αλλά θα προτιμούσα να κάνει επιδιόρθωση από το pc companion κτλ..

 

Εδώ είσαι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θα λειτουργεί κανονικά μετά το pc companion, seus κτλ;

 

Αν αναφέρεσαι στο κινητό, φυσικά. Απλά ακολούθησε πιστά τις απλές οδηγίες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

http://picpaste.com/3Ya8joby.JPG

http://picpaste.com/6Ikl8uM7.jpg

 

Τόσο από το update service όσο και από το pc companion παίρνω αυτά τα μηνύματα! Έχω περασμένο το τελευταίο firmware και το είχα βάλει μέσω flashtool. Ούτε root ούτε τίποτα. Παλιότερα είχα πειραματιστεί με root, kernels etc αλλά δεν βρήκα κάτι να μου αρέσει και στην επιχείριση να επαναφέρω το κινητό το είχα "νεκρώσει" αλλά κατάφερα και έβαλα την τελευταία έκδοση μέσω του flashtool. Δεν υπάρχει τρόπος να το κάνω όπως ήταν όταν το πήρα;

 

 

Πέρασα και την .199 την ελληνική που βρήκα στους xda αλλά δεν διόρθωσε κάτι..

Edited by theoraklis
Link to comment
Share on other sites

http://picpaste.com/3Ya8joby.JPG

http://picpaste.com/6Ikl8uM7.jpg

 

Τόσο από το update service όσο και από το pc companion παίρνω αυτά τα μηνύματα! Έχω περασμένο το τελευταίο firmware και το είχα βάλει μέσω flashtool. Ούτε root ούτε τίποτα. Παλιότερα είχα πειραματιστεί με root, kernels etc αλλά δεν βρήκα κάτι να μου αρέσει και στην επιχείριση να επαναφέρω το κινητό το είχα "νεκρώσει" αλλά κατάφερα και έβαλα την τελευταία έκδοση μέσω του flashtool. Δεν υπάρχει τρόπος να το κάνω όπως ήταν όταν το πήρα;

 

 

Πέρασα και την .199 την ελληνική που βρήκα στους xda αλλά δεν διόρθωσε κάτι..

 

Έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader;; Το κινητό σου είναι branded;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...