Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να αρχιζω να ανησυχω που ακομη δεν φιλοτιμειται να ερθει η 4.3 σε μενα?Η υπαρχει κι αλλος εκει εξω?

 

Υπάρχω καί εγώ...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εμείς οι δύο μείναμε lol.

Εγώ έχω με προεγκατεστημένη την έκδοση με cosmote μήπως αυτό παίζει κάποιον ρόλο; :worry:

 

Παιζει τον σημαντικοτερο ρολο...τα ελληνικα unbranded όπως και τα ελληνικα voda,εχουν παρει την αναβαθμηση...

Υπομονη....η φλασαρε την ελληνικη unbranded η την κεντρικη ευρωπη να ησυχασεις για παντα,ερχονται σχεδόν παντα πρωτες:)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. :) Διαβασε στην πρωτη σελιδα τις οδηγιες που εχουμε γραψει με τον satelsat. Μην σου φαινονται δυσκολες. Ειναι απλα πραγματα τα οποια απο ενα σημειο και μετα ειναι τυφλοσουρτης καθως το προγραμμα σε καθοδηγει.

Φυσικα ο,τι χρειαστεις εδω ειμαστε.:)

 

 

καλησπέρα κάνω τώρα την εγκατάσταση ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ελπίζω να πάνε όλα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κάνω τώρα την εγκατάσταση ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ελπίζω να πάνε όλα καλά :)

 

Ενημερωσε μας πως πηγε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2647459

 

Αυτην περασα αλλα το θεμα ειναι οτι μου εκανε και εμενα το προβλημα που εκανε στο παληκαρι παραπανω που περασε official: Το αφησα το βραδυ να φορτιζει και σημερα το πρωι το βρηκα κλειστο με 92%. Πρεπει να ειναι bug κατι αυτο γιατι το εχω και εγω με την deodexed rooted και το αλλο παιδι με την official.

 

Αυτο το θεμα νομιζω ειχε εναφερθει και στην leaked εκδοση και απορω αν ειναι bug πως δεν το διορθωσε η σονυ.Ειδωμεν λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου ενα λογο που δεν περνατε με ftf της κεντρικης ευρωπης...

 

γιατι αναφερουν καποια προβληματα τα παιδια εδω μεσα..και γιατι με κανονικη αναβαθμιση χωρις clean install που εκανα εγω στο Τ της μανας μου παιζει ομαλοτατα μεχρι στιγμης.

Αλλα την ελληνικη τοσο δυσκολο ειναι να τη βρουμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Κάτοχος windows 8.1 άρα δεν παίζει το PC Companion. Από το SUS δεν μου βγάζει την επιλογή SP και άρα πρέπει να παίξω με Compatibility. Σήμερα μου ήρθε το update από ΟΤΑ!!!!!!! 403MB και λέω να το κάνω από εδώ -> Σχόλια?.

Από όσο καταλαβαίνω clean install για να μην μείνουν σκουπίδια, και από όσο διάβασα θα είμαι ο πρώτος που το κάνει από ΟΤΑ?

Edited by michael1976
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

μετά την εγκατάσταση της 4.3 παρουσιάζεται στο κινητό ένα flickering. Πιο συγκεκριμένα η γραμμή λειτουργιών όπου είναι η μπαταρία, σήμα, wifi κλπ κάνει σαν να αναβοσβήνει.

Ένα βιντεάκι που παρουσιάζει το πρόβλημα μου είναι:

 

 

Μετά από πολλές επαναεγκαταστάσεις της 4.3 (clean install) και διάφορες ρυθμίσεις που βρήκα από το xda δυστυχώς το πρόβλημα συνεχίζεται και το άφησα σήμερα το πρωί στο xperia service point.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος που να του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον επειδη ειμαι Cosmote branded ακομα να μην εχουμε παρει το οκ για την αναβαθμιση?Να ελπιζω κατα το 15αυγουστο?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον επειδη ειμαι Cosmote branded ακομα να μην εχουμε παρει το οκ για την αναβαθμιση?Να ελπιζω κατα το 15αυγουστο?

 

Ναι είναι, κάνε υπομονή αλλιώς μπορείς να τη περάσεις χειροκίνητα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Κάτοχος windows 8.1 άρα δεν παίζει το PC Companion. Από το SUS δεν μου βγάζει την επιλογή SP και άρα πρέπει να παίξω με Compatibility. Σήμερα μου ήρθε το update από ΟΤΑ!!!!!!! 403MB και λέω να το κάνω από εδώ -> Σχόλια?.

Από όσο καταλαβαίνω clean install για να μην μείνουν σκουπίδια, και από όσο διάβασα θα είμαι ο πρώτος που το κάνει από ΟΤΑ?

 

Φυσικα αν κανεις ΟΤΑ αναβαθμιση θα περασει απο πανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Κάτοχος windows 8.1 άρα δεν παίζει το PC Companion. Από το SUS δεν μου βγάζει την επιλογή SP και άρα πρέπει να παίξω με Compatibility. Σήμερα μου ήρθε το update από ΟΤΑ!!!!!!! 403MB και λέω να το κάνω από εδώ -> Σχόλια?.

Από όσο καταλαβαίνω clean install για να μην μείνουν σκουπίδια, και από όσο διάβασα θα είμαι ο πρώτος που το κάνει από ΟΤΑ?

Κάντην. Δεν έχει διαφορά. Φρόντισε να έχεις καλό σήμα. Μάλλον ο πρώτος είσαι.

Καλησπέρα σε όλους,

 

μετά την εγκατάσταση της 4.3 παρουσιάζεται στο κινητό ένα flickering. Πιο συγκεκριμένα η γραμμή λειτουργιών όπου είναι η μπαταρία, σήμα, wifi κλπ κάνει σαν να αναβοσβήνει.

Ένα βιντεάκι που παρουσιάζει το πρόβλημα μου είναι:

 

 

Μετά από πολλές επαναεγκαταστάσεις της 4.3 (clean install) και διάφορες ρυθμίσεις που βρήκα από το xda δυστυχώς το πρόβλημα συνεχίζεται και το άφησα σήμερα το πρωί στο xperia service point.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος που να του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?

Δεν έχει αναφερθεί από κάποιον άλλον.

Ειναι δυνατον επειδη ειμαι Cosmote branded ακομα να μην εχουμε παρει το οκ για την αναβαθμιση?Να ελπιζω κατα το 15αυγουστο?

Είναι δυνατόν. Ο 15Αύγουστος είναι μια καλή περίοδος... για διακοπές. Για αναβαθμίσεις χλωμό!

Το παλεψα για χειροκινητα αλλα δεν εχω αρκετες γνωσεις...μονο αν βρω καποιον οδηγο βημα προς βημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789

Η διαφορά είναι ότι θα πρέπει να έχεις το ftf της rom που θες να περάσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

μετά την εγκατάσταση της 4.3 παρουσιάζεται στο κινητό ένα flickering. Πιο συγκεκριμένα η γραμμή λειτουργιών όπου είναι η μπαταρία, σήμα, wifi κλπ κάνει σαν να αναβοσβήνει.

Ένα βιντεάκι που παρουσιάζει το πρόβλημα μου είναι:

 

 

Μετά από πολλές επαναεγκαταστάσεις της 4.3 (clean install) και διάφορες ρυθμίσεις που βρήκα από το xda δυστυχώς το πρόβλημα συνεχίζεται και το άφησα σήμερα το πρωί στο xperia service point.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος που να του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?

Παρόμοιο πρόβλημα στο sp του αδερφού μου, εν τέλει διορθώθηκε με την επιστροφή στην 4.1.2.
Link to comment
Share on other sites

περασα προχτες με clean install την 4.3.ευτυχως ως τωρα δεν αντιμετωπισα σοβαρα προβληματα.

να σημειωσω οτι το κινητο δεν κολλαγε πριν πουθενα οσο και να προσπαθησα. τι παιχνιδια ,τι multitasking, τι σερφαρισμα και μουσικη και κατεβασμα ταυτοχρονα.

εντυπωσεις: τωρα με την 4.3 διακρινω ενα ανεπαισθητο lag οταν τρεχουν πολλα πραγματα μαζι.οχι κατι τρομερα ενοχλητικο, αλλα υπαρκτο. αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ειναι οτι πολλες φορες οταν ξεκλειδωνω το κινητο αργει να ανοιξει σε σχεση με πριν που ανοιγε αμεσως με το πατημα του κουμπιου. κατα τα αλλα η μπαταρια εχει οριακα καλυτερη συμπεριφορα και το μενου μικρες αλλαγες που εμενα μου αρεσαν.η καμερα ουσιαστικα δεν αλλαξε ως προς την ποιοτητα ληψης, μονο το μενου της.το wi-fi ειναι σαφως καλυτερο απο πριν.δεν ειχα με 4.1 σοβαρο προβλημα,κατι μικροκολληματακια ,αλλα τωρα το βλεπω να πεταει.antutu πριν 21587 τωρα 23622. ram πριν 286 ελευθερα ,τωρα 350.

σε γενικες γραμμες δεν το μετανιωσα. οσοι πιστοι προσελθετε.θεωρω οτι αξιζει τον κοπο.

 

!!!!!!!!!!!!αν και δεν ειμαι ειδικος παρατηρησα οτι το κινητο βελτιωθηκε αισθητα αφου εκανα και δευτερη φορα clean install μετα την πρωτη.δεν ξερω αν λεει κατι αυτο, αλλα με την πρωτη εγκατασταση το κινητο λαγκαρε παντου και συνεχεια. για αυτο συνιστω clean install και στο καπακι ξανα install με seus και μετα φορτωμα με εφαρμογες και αρχεια.μπορει και να ετυχε αλλα εγω ειδα διαφορα τεραστια.οποιος γνωριζει κατι επ΄αυτου ας απαντησει.

ελπιζω να βοηθησα.

 

σημειωση: δεν ειμαι ροοτ και το κινητο ειναι unbranded eu απο σκρουτζομαγαζο.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα το τηλεφωνο αλλα αναβαθμιση στην 4.3 παρολο που το συνδεσα στο pc comporeison μου λεει οτι το τηλεφωνο εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου.απο οτι διαβασα και σε αλους δεν εχει ερθει η αναβαθμιση οποτε περιμενω.ειναι αγορασμενο απο skroutz αλλα δεν μπορω να βρω απο ποια χωρα ειναι.υπαρχει κανενας τροπος να το βρω απο που ειναι κατεβασα το cid Getter αλλα δεν μου λεει τιποτα συγκεκριμενο να καταλαβω απο που ειναι
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,,το office suite και Adobe reader,,το είχαν από τη μάνα τους εγκατεστημενο?

 

Ναι... το έχω στα χέρια μου εδώ και μια βδομάδα περίπου...

Όλα αυτά και πολλά άλλα όπως το whatsapp το είχαν...!

 

Έκανα το update σχεδόν αμέσως μόλις το πήρα, μια που το ζήτησε μέσω του PC Companion

της sony και φόρτωσε και διάφορα άλλα... και άλλαξε και τα εικονίδια (εκ των οποίων μερικά ήταν πιο ωραία... όπως του file commander το οποίο ήταν ένα ωραίο μπλε και το κάνανε ένα συνηθισμένο κίτρινο...)

και το μόνο που παρατήρησα είναι πως έχει μερικές μικρές καθυστερήσεις και κολληματάκια μερικές φορές, αλλά

μέχρι εκεί... ευτυχώς... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

μετά την εγκατάσταση της 4.3 παρουσιάζεται στο κινητό ένα flickering. Πιο συγκεκριμένα η γραμμή λειτουργιών όπου είναι η μπαταρία, σήμα, wifi κλπ κάνει σαν να αναβοσβήνει.

Ένα βιντεάκι που παρουσιάζει το πρόβλημα μου είναι:

 

 

Μετά από πολλές επαναεγκαταστάσεις της 4.3 (clean install) και διάφορες ρυθμίσεις που βρήκα από το xda δυστυχώς το πρόβλημα συνεχίζεται και το άφησα σήμερα το πρωί στο xperia service point.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος που να του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?

 

Το ιδιο ακριβως συμβαινει και σε εμενα. Μιλησα με σονυ και ειπαν να το παω για σερβις ο λογος που δεν τοχω κανει ακομα ειναι οτι πιστευω οτι ειναι προβλημα της νεας ενημερωσης οποτε περιμενω καινουργιο update fix απο sony. Ενημερωσε μας τι θα σου πουν παντως αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι... το έχω στα χέρια μου εδώ και μια βδομάδα περίπου...

Όλα αυτά και πολλά άλλα όπως το whatsapp το είχαν...!

 

Έκανα το update σχεδόν αμέσως μόλις το πήρα, μια που το ζήτησε μέσω του PC Companion

της sony και φόρτωσε και διάφορα άλλα... και άλλαξε και τα εικονίδια (εκ των οποίων μερικά ήταν πιο ωραία... όπως του file commander το οποίο ήταν ένα ωραίο μπλε και το κάνανε ένα συνηθισμένο κίτρινο...)

και το μόνο που παρατήρησα είναι πως έχει μερικές μικρές καθυστερήσεις και κολληματάκια μερικές φορές, αλλά

μέχρι εκεί... ευτυχώς... ;-)

Αυτά έχω κι εγώ φίλε κάτι ελάχιστα ψιλοκοληματα, ψιλοκαθηστερησεις..που και που,,οχι συνέχεια,

Καθυστερεί καμιά φορά να βγάλει το πληκτρολόγιο, 1_2 δευτερόλεπτα,όχι παντοντε και σκέφτομαι να μην το πειράξω άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...