Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

 

εδώ και 3 μέρες είναι που έχω το sp θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να αποθηκεύσω εικόνες στο κινητό από το fb γιατί με το υπάρχον του κινητού δεν είναι εφικτό... ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγχωρήστε την αδαή ερώτησή μου αλλά πρώτη φορά έχω κινητό με android και δεν γνωρίζω καθόλου πως λειτουργούν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας

 

εδώ και 3 μέρες είναι που έχω το sp θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να αποθηκεύσω εικόνες στο κινητό από το fb γιατί με το υπάρχον του κινητού δεν είναι εφικτό... ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγχωρήστε την αδαή ερώτησή μου αλλά πρώτη φορά έχω κινητό με android και δεν γνωρίζω καθόλου πως λειτουργούν

 

δοκιμασε να πατησεις παρατεταμενα πανω σε μια φωτογραφια..δεν βγαζει επιλογη αποθηκευση φωτογραφιας;

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις την φωτογραφία πατάς τις τρεις κάθετες τελίτσες που υπάρχουν κάτω στο κέντρο και προς τα δεξιά και σου δίνει την επιλογή.

Αυτό είναι θέμα της εφαρμογής και το έχουν προσθέσει σχετικά πρόσφατα.

Για να μην μπερδευόμαστε μιλάω για την επίσημη εφαρμογή του fb.

Αν δεν σου βγάζει αυτή την επιλογή, αναβάθμισε την και θα την δεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.

Υπαρχει καποιος τροπος να διωρθωσουμε το wifi? ειμαι στο ιδιο δωματιο με το ρουτερ και τα βιντεακια στο youtube κολανε ανα 5 δευτερα, ο κινεζος doogee των 64€ παιζει κανονικα χωρις να κολαει και τα ανοιγει απο το sony ποιο γρηγορα!:mad:

Εγινε αναβαθμιση απο το δυκτιο μονο του, και επισης χτες το ρουταρα και εκανα καποιες ρυθμισεις που βρηκα στο google απο ξενα σαιτ, αλλα δεν διωρθωθηκε καθολου...

Link to comment
Share on other sites

Προχθες εκανα factory reset και πλεον το τρεχω με τον stock launcher αντι για τον Nova και η μπαταρια εχει σαφη σημαδια βελτιωσης, και χωρις εφαρμογες τυπου Juice Defender
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.

Υπαρχει καποιος τροπος να διωρθωσουμε το wifi? ειμαι στο ιδιο δωματιο με το ρουτερ και τα βιντεακια στο youtube κολανε ανα 5 δευτερα, ο κινεζος doogee των 64€ παιζει κανονικα χωρις να κολαει και τα ανοιγει απο το sony ποιο γρηγορα!:mad:

Εγινε αναβαθμιση απο το δυκτιο μονο του, και επισης χτες το ρουταρα και εκανα καποιες ρυθμισεις που βρηκα στο google απο ξενα σαιτ, αλλα δεν διωρθωθηκε καθολου...

Περίμενε λίγες μέρες, θα βγει η 4.3 και λογικά θα στρώσει...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα παντως βρισκω ελεεινο και τρισαθλιο τον στοκ launcher οποτε δεν αποχωριζομαι τον nova με τιποτα... αν μπορεις δωσε screenshot με τα στατιστικα της μπαταριας με τους δυο launchers. ειναι πραγματι αισθητη η διαφορα;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στατιστικα δν εχω, θα σου αναφερω χρηση.

 

Με nova, 4 ωρες ανοιχτα δεδομενα για ειδοποιησεις, λιγο whatsapp και μιση ωρα περιπου μουσικη, πηγε 45%.

 

Χωρις nova, 3 ωρες δεδομενα ανοιχτα, κανα δυο τηλεφωνα και λιγο news feed στο FB πηγε 87%

 

Φωτεινοτητα ιδια και τις δυο φορες ξεκινησα απο το 100%

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στατιστικα δν εχω, θα σου αναφερω χρηση.

 

Με nova, 4 ωρες ανοιχτα δεδομενα για ειδοποιησεις, λιγο whatsapp και μιση ωρα περιπου μουσικη, πηγε 45%.

 

Χωρις nova, 3 ωρες δεδομενα ανοιχτα, κανα δυο τηλεφωνα και λιγο news feed στο FB πηγε 87%

 

Φωτεινοτητα ιδια και τις δυο φορες ξεκινησα απο το 100%

 

φαινεται σημαντικα μεγαλη η διαφορα... παντως εμενα δεν μου βγαζει τον nova καθολου στα στατιστικα (δεν φαινεται δηλαδη να εχει μεγαλη καταναλωση) και σε καθε περιπτωση απεχθανομαι τον στοκ launcher. προταση μου παντως κανε εκ νεου δοκιμη αφου παρεις την 4.3 που αναμενεται την δευτερα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Προχθες εκανα factory reset και πλεον το τρεχω με τον stock launcher αντι για τον Nova και η μπαταρια εχει σαφη σημαδια βελτιωσης, και χωρις εφαρμογες τυπου Juice Defender

 

εγω παντως με τον στοκ μια χαρα δουλευε το κινητο, και απο οσο θυμαμαι ο συγκεκριμενος Launcher ειχε βελτιωθει πολυ σε σχεση με αυτον που πρωτοβγηκε το Τ..

απο εκει και περα νομιζω οτι αν δεν εχεις προβληματικο κινητο οπως ο alex η συσκευη πεταει..αν το συγκρινεις δε με το 4πυρηνο S3 τοτε καταλαβαινεις οτι ειναι κινηταρα και υπερεχει σε ολα..(αντε το βιντεο που θολωνει και με την lg camera το φτιαχνεις και αυτο)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με τον στοκ μια χαρα δουλευε το κινητο, και απο οσο θυμαμαι ο συγκεκριμενος Launcher ειχε βελτιωθει πολυ σε σχεση με αυτον που πρωτοβγηκε το Τ..

απο εκει και περα νομιζω οτι αν δεν εχεις προβληματικο κινητο οπως ο alex η συσκευη πεταει..αν το συγκρινεις δε με το 4πυρηνο S3 τοτε καταλαβαινεις οτι ειναι κινηταρα και υπερεχει σε ολα..(αντε το βιντεο που θολωνει και με την lg camera το φτιαχνεις και αυτο)

 

Ελπιζω να βελτιωθει ακομα περισσοτερο ο stock launcher με τις νεες εκδοσεις, η εφαρμογη για παραδειγμα των κλησεων θελει δουλεια (εγω εβαλα exdialer). Απο εκει και περα οντως το κινητο τρεχει μια χαρα και επειδη τυχαινει φιλος μου να εχει το S3 (και μαλιστα το πηρε προσφατα) οντως δειχνει αρκετα καλυτερο.

 

Ενα μικροπροβληματακι ειναι οτι η καμερα αργει καποιες φορες να εστιασει οταν παω να βγαλω φωτο. Ξερεις αν μπορω να το διορθωσω με καποια αλλη εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να βελτιωθει ακομα περισσοτερο ο stock launcher με τις νεες εκδοσεις, η εφαρμογη για παραδειγμα των κλησεων θελει δουλεια (εγω εβαλα exdialer). Απο εκει και περα οντως το κινητο τρεχει μια χαρα και επειδη τυχαινει φιλος μου να εχει το S3 (και μαλιστα το πηρε προσφατα) οντως δειχνει αρκετα καλυτερο.

 

Ενα μικροπροβληματακι ειναι οτι η καμερα αργει καποιες φορες να εστιασει οταν παω να βγαλω φωτο. Ξερεις αν μπορω να το διορθωσω με καποια αλλη εφαρμογη?

 

Στις κλησεις τι σου λειπει δηλαδη?? εγω μια χαρα το χρησιμοποιουσα.

Οσο για το S3, το ειχε ενας φιλος, το πηραν αλλοι 2 και πραγματικα σερνεται! ωρες ωρες οταν τα χρησιμοποιω νομιζω οτι κραταω το ARC S μου, πιο αργο και απο το xperia P Που ειχα πριν το Τ!! και αυτο γιατι απλα δεν αφηνει ραμ ελευθερη και μπουκωνει. αυτο εχω καταλαβει εγω απο το λιγο που το εχω ψαξει.

 

Στην εστιαση εχει ενα θεμα αλλα προσωπικα ποτε δεν ειχα θεμα γιατι στο αυτοματο εβγαζα μονο ευκολα θεματα, ενω στο χειροκινητο ειχα βαλει να εστιασει με αφη, οποτε διαλεγα το σημειο που θελω και εκανε καλη εστιαση ή με το πληκτρο καμερας το οποιο αν το πατησεις μεχρι τη μεση και το αφησεις να εστιασει χωρις να κουνιεσαι εστιαζει πολυ γρηγορα...σε δυσκολα θεματα ισως αργει, αλλα ποτε δεν εβγαλα κακη φωτογραφια.

Βιντεο ισως να ειχα θεματα σε βραδινα (που το S3 απλα δεν φωτιζε, εβγαζε μαυρο...για το ιδιο βιντεο ακριβως..η διαφορα φακων οχι φλας ειναι αυτο) αλλα με το LG CAMERA ειναι οκ.

για φωτο, αν θες με και με πολλα εφε ειχα βρει αυτην: Camera Zoom Fx 4.1.1

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στις κλησεις τι σου λειπει δηλαδη?? εγω μια χαρα το χρησιμοποιουσα.

Οσο για το S3, το ειχε ενας φιλος, το πηραν αλλοι 2 και πραγματικα σερνεται! ωρες ωρες οταν τα χρησιμοποιω νομιζω οτι κραταω το ARC S μου, πιο αργο και απο το xperia P Που ειχα πριν το Τ!! και αυτο γιατι απλα δεν αφηνει ραμ ελευθερη και μπουκωνει. αυτο εχω καταλαβει εγω απο το λιγο που το εχω ψαξει.

 

 

Μου αρέσει το πιο μεγάλο dialer και ο στοκ μου φαίνεται λίγο μικρός σε σύγκριση με τον κανονικό του Android ή τον αντίστοιχο της Samsung

 

Αν μας έβαζαν και επιλογή πώς να απαντάμε στις κλήσεις θα ήταν φοβεροι. Προτιμώ τα πλήκτρα από το slide. Μην τα ζητάμε όλα δικά μας βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει το πιο μεγάλο dialer και ο στοκ μου φαίνεται λίγο μικρός σε σύγκριση με τον κανονικό του Android ή τον αντίστοιχο της Samsung

 

Αν μας έβαζαν και επιλογή πώς να απαντάμε στις κλήσεις θα ήταν φοβεροι. Προτιμώ τα πλήκτρα από το slide. Μην τα ζητάμε όλα δικά μας βέβαια

 

καταλαβα. οχι εγω δεν τρελαινομαι με το αν θα ειναι λιγο πιο μεγαλα ή πιο μικρα τα κουμπια, σιγουρα το slide ειναι σπαστικο γιατι δεν "πιανει" παντα, πχ στο Ζ1 ειναι διαφορετικο απο Τ και Ζ που ειναι ιδιο και λειτουργει πολυ καλυτερα, αλλα γενικα ναι, το κουμπι απαντησης ηταν πιο στανταρ, αλλα νομιζω αυτο εχει γινει για περισσοτερη σιγουρα, να μην απαντηθει κατα λαθος?

Απο εκει και περα επειδη εχω βρισει πολυ το ανδροιδ, μου αρκει να μην σερνεται η συσκευη και να υπαρχει καποια σταθεροτητα! εφοσον αυτα τα απεκτησα με το Τ πρωτη φορα σταθερα, δεν με ενοιαζε κατι αλλο. και επισης το μενου των xperia το θεωρω απειρως πιο ομορφο και πρακτικο απο τα samsung

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα κι εγώ έρχομαι από iPhone 4 που με τις ανανεώσεις ψιλό σερνόταν και κυρίως ήθελα ταχύτητα στην καθημερινή χρήση. Τώρα είναι σα να κοιτάμε τον γάιδαρο στα δόντια. Απλά μικροπραγματα για να είναι ακόμα καλύτερο το τηλέφωνο. Κατά τη γνώμη μου η καλύτερη λύση για την απάντηση είναι επιλογή μεταξύ των δύο τρόπων από τον χρήστη ή slide όταν είναι κλειστή οθόνη αλλά κουμπιά όταν είναι ανοιχτή όπως στην Apple
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη για παραδειγμα των κλησεων θελει δουλεια (εγω εβαλα exdialer)....

 

Δυστυχώς, το Τ9 του dialer λειτουργεί μόνο σε επαφές με λατινικούς χαρακτήρες. Μέχρι στιγμής, η καλύτερη λύση πιστεύω ότι είναι o Dialer One.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα. οχι εγω δεν τρελαινομαι με το αν θα ειναι λιγο πιο μεγαλα ή πιο μικρα τα κουμπια, σιγουρα το slide ειναι σπαστικο γιατι δεν "πιανει" παντα, πχ στο Ζ1 ειναι διαφορετικο απο Τ και Ζ που ειναι ιδιο και λειτουργει πολυ καλυτερα, αλλα γενικα ναι, το κουμπι απαντησης ηταν πιο στανταρ, αλλα νομιζω αυτο εχει γινει για περισσοτερη σιγουρα, να μην απαντηθει κατα λαθος?

Απο εκει και περα επειδη εχω βρισει πολυ το ανδροιδ, μου αρκει να μην σερνεται η συσκευη και να υπαρχει καποια σταθεροτητα! εφοσον αυτα τα απεκτησα με το Τ πρωτη φορα σταθερα, δεν με ενοιαζε κατι αλλο. και επισης το μενου των xperia το θεωρω απειρως πιο ομορφο και πρακτικο απο τα samsung

 

Παιδιά είχα Iphone4S...πλέον εχω xperia T και είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Menu ...και επίσης γουστάρω που έχει τόσο καλή κάμερα και γενικά δεν έχει βγάλει προβλήματα. Ζαχαρώνω και τώρα που έκανα μια βόλτα στα μαγαζιά το Z1 γενικά γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Όποιος το έχει, ας πει μια γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Επειδή την επόμενη εβδομάδα περιμένουμε update και όπως είναι λογικό θα γράφουν πολλά μηνύματα και σε περιπτώσεις προβλημάτων ενδεχομένως να χρειάζεται άμεσο support κάποιος προτείνω να δημιουργήσουμε λογαριασμό στο BlackBerry messenger για να μπορούμε να επικοινωνούμε εύκολα και γρήγορα χωρίς να χρειάζεται ανταλλαγή email ή κινητού πάρα μόνο ενός μοναδικού για κάθε χρήστη pin. Πως σας φαίνεται η ιδέα;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα Iphone4S...πλέον εχω xperia T και είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Menu ...και επίσης γουστάρω που έχει τόσο καλή κάμερα και γενικά δεν έχει βγάλει προβλήματα. Ζαχαρώνω και τώρα που έκανα μια βόλτα στα μαγαζιά το Z1 γενικά γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Όποιος το έχει, ας πει μια γνώμη...

 

μπες στο θεμα του Ζ1 να δεις..εγω τα εχω και τα 2, θα σου στειλω το βραδυ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας και πάλι

 

σήμερα ανακάλυψα πως ότι φωτογραφία βγάζω από το κινητό εμφανίζεται και σ έναν φάκελο στο fb το καλό είναι ότι δεν τις κοινοποιεί πάλι καλά... έτσι πρέπει να γίνεται ή έχω κάνει κάτι χωρίς να το καταλάβω? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας και πάλι

 

σήμερα ανακάλυψα πως ότι φωτογραφία βγάζω από το κινητό εμφανίζεται και σ έναν φάκελο στο fb το καλό είναι ότι δεν τις κοινοποιεί πάλι καλά... έτσι πρέπει να γίνεται ή έχω κάνει κάτι χωρίς να το καταλάβω? ευχαριστώ

 

Για πήγαινε στις ρυθμίσεις,Xperia κ δες αν λέει κάπου Facebook for Xperia.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένα πρόγραμμα για να απενεργοποιούμε τον proximity sensor υπάρχει ?

Έχω πρόβλημα με τον σενσορ περίπου τις μισές φορές που κάνω κλήση μόλις πατήσω το κουμπί της κλήσης η οθόνη σβήνει και δεν ανοίγει με τίποτα παρά μόνο με τα handsfree !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...