Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά θα πάρουμε και την πιο νέα (.250) αυτές τις μέρες αφού είναι του ίδιου μήνα ? http://www.xperiablog.net/2013/08/14/new-xperia-sp-firmware-certified-12-0-a-2-250-root-now-available-for-version-12-0-a-2-245/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις πήρα το νέο μου Sp, μετά την αντικατάσταση του άλλου. Όλα καλά μέχρι στιγμής.

Δεν έχω κάνει όμως καμία από τις αναβαθμίσεις, με έχετε τρομάξει!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία υπάρχει τρόπος να έχουμε 8mp και όχι 7mp που απ'ότι είδα ειναι το max( ? ) ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω φαει τον τοπο και δεν βλεπω πουθενα να γραφει USB OTG .. Δεν υποστηριζει ????

 

Επισης, χωρο για εφαρμογες εχει 2Gb ??? Ηχειο εχει δυνατο ???? Ακουστικο καλο ????

 

Και τελευταιο και σημαντικοτερο, εχει βγει root για την τελευταια εκδοση ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

..χωρο για εφαρμογες εχει 2Gb ???

Ηχειο εχει δυνατο ????

Ακουστικο καλο ????

..εχει βγει root για την τελευταια εκδοση ???

 

Στην εσωτερική μνήμη υπάρχει χώρος 5.37GB.

Το ηχείο είναι πραγματικά καλό.

Το ακουστικό στο μέσο όρο.

Για root δες εδώ.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχει κανει κανενας την αναβαθμιση .245 που βγηκε πριν λιγες μερες??? Εντυπωσεις?? Τιποτα που βελτιωθηκε??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχει κανει κανενας την αναβαθμιση .245 που βγηκε πριν λιγες μερες??? Εντυπωσεις?? Τιποτα που βελτιωθηκε??

Ευχαριστω.

Πάνω, άμα τραβάς προς τα κάτω το κουρτινάκι, έχουν προστεθεί σύντομες ευχρηστες ρυθμίσεις. μια μέρα είχα το κινητό με την προηγούμενη έκδοση, δεν θυμάμαι κάτι άλλο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μια χαρά είναι το κινητό.

Παιδιά απορία, πως αλλάζουμε από προεπιλογή μια εφαρμογή? ΠΧ κατά λάθος έβαλα να ανοίγουν οι φώτο με Τον astro.. Εκτός από το να τον σβήσω, πως αλλιώς αλλάζει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μια χαρά είναι το κινητό.

Παιδιά απορία, πως αλλάζουμε από προεπιλογή μια εφαρμογή? ΠΧ κατά λάθος έβαλα να ανοίγουν οι φώτο με Τον astro.. Εκτός από το να τον σβήσω, πως αλλιώς αλλάζει?

 

Πας στις ρυθμισεις-εφαρμογες, βρισκεις την εφαρμογη και πατας πανω. Υπαρχει επιλογη καταργηση προεπιλογων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχει κανει κανενας την αναβαθμιση .245 που βγηκε πριν λιγες μερες??? Εντυπωσεις?? Τιποτα που βελτιωθηκε??

Ευχαριστω.

 

http://www.gsmarena.com/sony_launches_android_412_update_for_the_xperia_sp-news-6562.php

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι μια χαρα, προβληματα ολες οι συσκευες βγαζουν, εγω το Τ το εχω κανα μηνα τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! είναι λίγο χαζή ερώτηση αλλά θα την κάνω.. μπορώ στο κινητό ενώ είμαι youtube να μπω σε κάποια άλλη σελίδα του ιντερνετ χωρίς να χαθεί το τραγούδι? Πως είναι η ελαχιστοποίηση στο πισι κάτι τέτοιο.

Και επίσης πως μπορώ το home button που αν το κρατήσω πατημένο λίγο παραπάνω μου βγάζει το Google search να το βγάλω? Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα ξαναεμφανίστηκε... Συνεχόμενα shutdowns από το πουθενά...

 

Και το θέμα είναι πως δεν φταίει ούτε η SIM ούτε η SD καθώς έκανε Restart ακόμα και μετά από επαναφορά ρυθμίσεων με την SD εκτός κινητού και την SIM σε λειτουργία πτήσης... Πραγματικά σηκώνω τα χέρια ψηλά.. το μόνο που μένει είναι και πάλι να γίνει εγκατάσταση της ROM με SUS αλλά και την προηγούμενη φορά που το έκανα πριν 15 ημέρες δεν είδα κάποια τεράστια διαφορά το πρόβλημα ξαναεμφανίστηκε πολύ σύντομα...

 

Ακούω ιδέες από όποιον έχει κουράγιo και διάθεση αλλά το μήνυμα προς το Service του Birdphone έχει φύγει ήδη...

 

 

EDIT: Όλα τα παραπάνω τελικά ΔΕΝ συμβαίνουν όταν το κινητό φορτίζει... Αυτό σημαίνει πως κάτι γίνεται με την μπαταρία... Παρότι έδειχνε 50% στάθμη το κινητό έκανε shutdown...

 

EDIT2: Τελικά φαίνεται πως είναι θέμα της .141. Έχουν και άλλοι το πρόβλημα... http://talk.sonymobile.com/thread/135926., το οποίο εξαφανίζεται όταν το κινητό φορτίζει όμως...

Edited by sephiroth13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία ρε παιδια? Είναι αλήθεια ότι αυτό ειναι ένα από τα πλεονεκτήματα του κινητού? Κ με το WiFi υπάρχει πρόβλημα ή έτυχε σε κάποιες συσκευές?

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω από την πρώτη μέρα που ήρθε Ελλάδα, άριστο γενικά. Τώρα αν το Wi-Fi πιάνει ένα μέτρο κοντύτερα από τα άλλα δε μου λέει κάτι. Ότι άλλο θέμα είχα ήταν android πρόβλημα, όχι του Τ

 

Προτείνετε το xperia T ή το xperia SP;

 

το Τ, ειναι σε ολα καλυτερο, ακομα και στο μεγεθος.

μονο εχει λιγα Mhz παραπανω, που δεν ξερω αν αξιζουν για να πας στο SP..το οτι ειναι πιο νεο δε μου λεει επισης τιποτα. το Τ το θεωρω καλυτερο συνολικα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το Τ, ειναι σε ολα καλυτερο, ακομα και στο μεγεθος.

μονο εχει λιγα Mhz παραπανω, που δεν ξερω αν αξιζουν για να πας στο SP..το οτι ειναι πιο νεο δε μου λεει επισης τιποτα. το Τ το θεωρω καλυτερο συνολικα.

Το SP έχει μεγαλύτερη μπαταρία, 4G LTE και πήρε ήδη Android 4.2 (αν το Τ πάρει 4.2, το SP μάλλον θα πάρει και 4.3).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία ρε παιδια? Είναι αλήθεια ότι αυτό ειναι ένα από τα πλεονεκτήματα του κινητού? Κ με το WiFi υπάρχει πρόβλημα ή έτυχε σε κάποιες συσκευές?

Ευχαριστώ!

 

1.Μια με μιαμιση μερα με <<σκληρη>> χρηση και τρεις με κανονικη!

2. για μενα ναι ειναι

3.Με τις πρωτες υπηρχε μεγαλο προβλημα με disconects κτλ τωρα εχει μονο το θεμα του range του wifi αλλα οχι κατι σοβαρο του λαχιστον το δικο μου θεωρω οτι ειναι τζαμι τωρα παλυ σφαιρα το κινητακι για τα φραγκα του!

Link to comment
Share on other sites

Έμενα προσωπικά το Wi-fi δεν έχει κανένα πρόβλημα. Όσο για την μπαταρία εμένα με κανονική χρήση μια μέρα την βγάζει δεν την βγάζει! μήπως έχει κανένα η θέμα η μπαταρία του; Απενεργοποίησα και την εφαρμογή του Facebook γιατί διάβασα πως είναι πολύ ενεργοβορα, αλλά τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Το SP έχει μεγαλύτερη μπαταρία, 4G LTE και πήρε ήδη Android 4.2 (αν το Τ πάρει 4.2, το SP μάλλον θα πάρει και 4.3).

 

δε μου λενε κατι αυτα, με το Τ βγαζω ανετα μια μερα, δεν ελπιζω σε δευτερη με το SP, 4G, απλα αστειο..οκ στην αθηνα σε καποια σημεια βολευει, αλλα προτιμω αδυνατο και ομορφο κινητο, με περισσοτερη μνημη και 13ΜΡ καμερα. Οσο για την αναβαθμιση, και με το S4 Που την ειδα,μαλλον πιο ασχημο γινεται το ui.. εμενα δε μου αρεσε, και γενικα σιγα τις διαφορες που φερνει. να πω οτι ηταν στην 4 και παει στην 5 οκ.μιλαμε για μεγαλη αλλαγη οπως με κινητα τυπου ARC S που πηραν την 4..ή 4.0.3 με 4.1

αλλα η 4.2 δεν ειδα ναχει τιποτα σπουδαιο...θεωρω λοιπον το παχος, την αναλυση και το σχεδιο πιο σημαντικα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δε μου λενε κατι αυτα, με το Τ βγαζω ανετα μια μερα, δεν ελπιζω σε δευτερη με το SP, 4G, απλα αστειο..οκ στην αθηνα σε καποια σημεια βολευει, αλλα προτιμω αδυνατο και ομορφο κινητο, με περισσοτερη μνημη και 13ΜΡ καμερα. Οσο για την αναβαθμιση, και με το S4 Που την ειδα,μαλλον πιο ασχημο γινεται το ui.. εμενα δε μου αρεσε, και γενικα σιγα τις διαφορες που φερνει. να πω οτι ηταν στην 4 και παει στην 5 οκ.μιλαμε για μεγαλη αλλαγη οπως με κινητα τυπου ARC S που πηραν την 4..ή 4.0.3 με 4.1

αλλα η 4.2 δεν ειδα ναχει τιποτα σπουδαιο...θεωρω λοιπον το παχος, την αναλυση και το σχεδιο πιο σημαντικα..

 

Δε με νοιάζει τι σου λένε εσένα και πόσο σε ενδιαφέρουν.

Αν κάποιος άλλος ζητάει να του συγκρίνουμε τα δυο κινητά, δε μπορείς να λες "το Τ, ειναι σε ολα καλυτερο, ακομα και στο μεγεθος".

Πες την αλήθεια και ασ'τον να επιλέξει.

Ή μην απαντάς.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από Live with walkman έκανα μετάβαση στο SP. Παρατηρώ διαφορά στο WiFi, δεν έχει τόσο καλή εμβέλεια όσο το Live που είχα. Μήπως μπορεί κανένας να προτείνει καμιά εφαρμογή για WiFi Boost από το play store? Κατά πόσο πολύ βοηθάει μια τέτοια εφαρμογή?
Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καπου οτι η αναβαθμιση .245 διορθωνει το θεμα του wifi εκτος των αλλων, ισχυει? Επισης ξερει κανεις αν παιζει να ερθει το κοκκινο προς τα μερη μας?
Link to comment
Share on other sites

Έμενα προσωπικά το Wi-fi δεν έχει κανένα πρόβλημα. Όσο για την μπαταρία εμένα με κανονική χρήση μια μέρα την βγάζει δεν την βγάζει! μήπως έχει κανένα η θέμα η μπαταρία του; Απενεργοποίησα και την εφαρμογή του Facebook γιατί διάβασα πως είναι πολύ ενεργοβορα, αλλά τίποτα!

 

εξαρτάται τι δίκτυα χρησιμοποιάς(εγώ μόνο GSM, κάνει πολύ μεγάλη διαφορά στην μπαταρία), όπως επίσης και η αυτόματη φωτεινότητα τρώει αρκετή μπαταρία. απλά λέω αυτά τα 2 ως πιο κύρια που κάποιος μπορεί να τα έχει να καταναλώνουν μπαταρία και να μήν τα χρειάζεται. και άλλα φυσικα όπως wifi κτλ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...