Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν του έχω περάσει screen protector

Του έχει βάλει η ''Μαμά'' Sony από το εργοστάσιο..

Να είμαι ειλικρινής κι εγώ το άσπρο που το είδα δείγμα σε πλαίσιο δεν μου γέμιζε το μάτι. Ήταν βέβαια και ταλαιπωρημένο, δείγμα γαρ. Για το ασημί τι λέτε, καλύτερο;

Πολύ ωραίο το ασημί αλλά όπως είπα το καλύτερο είναι το μαύρο που είναι και ματ...

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Του έχει βάλει η ''Μαμά'' Sony από το εργοστάσιο..

 

Πολύ ωραίο το ασημί αλλά όπως είπα το καλύτερο είναι το μαύρο που είναι και ματ...

 

Να το βγάλω δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγη ωρα εκανα update (OTA αποτυγχανε και εκανα μεσω SEUS) στην 1.140 και μετα καπακι ρουτ με την v26 κανονικα.Χρειαστηκε παλι να μετονομασω το φακελο \data\usf σε usf1 (η οτι αλλο θελετε) για να δουλεψει το NFC γιατι μετα το root χαλαει για καποιο λογο.Πιστευω λογω ρουτ δεν επαιρνε και το update OTA?ποιος ξερει,παντως το ρουτ γινεται

 

Στο εκανε αμεσως?Εγω το συνδεω,τρεχω το runme,επιλεγω 3 που ειναι για JB και σταματαει εκει που λεει daemon started successfully!Το αφησα κανενα δεκαλεπτο αλλα δεν προχωρουσε μονο αυτο εδειχνε και ο κερσορας να αναβοσβηνει.Δοκιμασα αρκετες φορες μεχρι και επαναφορα εργ ρυθμ εκανα αλλα τιποτα.Σε MTP mode δεν το αφηνουμε?Και επισης με ανοιχτο το κινητο ετσι?Κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα με την αναβάθμιση τί λέει?

Είδα κάτι δείγματα φωτογραφιών στο ίντερνετ αλλά τις περίμενα καλύτερες.

Έχω το k800i cyber-shot 3.2mp και δέν βρήκα τρελή διαφορά.Ίσως και να κάνω λάθος.

Εσείς που το χετε τί λέτε?

Kαι το βίντεο ρε παιδιά πολύ ωραίο αλλά φαίνεται λίγο ψεύτικο.Δηλαδή κάνει κάτι παραμορφώσεις.

Άσχετο αλλά εγώ που δέν είχα ποτέ smartphone πώς θα τα μάθω όλα αυτά που λέτε που δέν καταλαβαίνω τίποτα? :D

Tα παλιά κινητά δέν είχα προβλήματα,τα καινούργια βλέπω όλο νούμερα κάνουν και με προβληματίζει.

Edited by Drummer9n
Link to comment
Share on other sites

Στο εκανε αμεσως?Εγω το συνδεω,τρεχω το runme,επιλεγω 3 που ειναι για JB και σταματαει εκει που λεει daemon started successfully!Το αφησα κανενα δεκαλεπτο αλλα δεν προχωρουσε μονο αυτο εδειχνε και ο κερσορας να αναβοσβηνει.Δοκιμασα αρκετες φορες μεχρι και επαναφορα εργ ρυθμ εκανα αλλα τιποτα.Σε MTP mode δεν το αφηνουμε?Και επισης με ανοιχτο το κινητο ετσι?Κανω κατι λαθος?

Το κινητό το συνδέεις ανοιχτό κανονικά αφού όμως έχεις ενεργοποιήσει εντοπισμό σφαλμάτων usb και την επιλογή κάτω από αυτήν. Επίσης να έχεις εγκατεστημένο το λογισμικό της σονυ για να δουλεύουν οι drivers

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος του άσπρου Τ εδώ και λίγες ώρες... Ξημερώματα Παρασκευής το παρήγγειλα (Birdphone), σήμερα με ενημέρωσε ο μάγκας ο courier πως το έχει φέρει στο κατάστημα για να μην περιμένω ΣΚ... :). Μόλις πήρε και την 9.1.A.1.140....

 

So far, so good...

 

"Γερμανικη την εχω παρει απο birdphone."

 

Πως το καταλαβαίνεις από ποια χώρα είναι panostr10;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το συνδέεις ανοιχτό κανονικά αφού όμως έχεις ενεργοποιήσει εντοπισμό σφαλμάτων usb και την επιλογή κάτω από αυτήν. Επίσης να έχεις εγκατεστημένο το λογισμικό της σονυ για να δουλεύουν οι drivers

 

Χμ ολα σωστα τα εχω απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι δεν προχωραει..Τεσπα μαλλον θα παω για flashtool λυση.Επισης παρατηρησα ενα bug.Χθες και σημερα καποια στιγμη τυχαια εβγαλε μηνυμα οτι η εσωτερικη μνημη ειναι 75% γεματη και να μεταφερω αρχεια στην SD.Κουλο τελειως.Αρχεια δεν εχω μεταφερει ακομα ουτε εχω φορτωσει εφαρμογες :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος του άσπρου Τ εδώ και λίγες ώρες... Ξημερώματα Παρασκευής το παρήγγειλα (Birdphone), σήμερα με ενημέρωσε ο μάγκας ο courier πως το έχει φέρει στο κατάστημα για να μην περιμένω ΣΚ... :). Μόλις πήρε και την 9.1.A.1.140....

 

So far, so good...

 

"Γερμανικη την εχω παρει απο birdphone."

 

Πως το καταλαβαίνεις από ποια χώρα είναι panostr10;

 

Το γραφει στο κουτι διπλα στο si number.

Π.χ SI****-****,* DE(γερμανια)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Γερμανικη την εχω παρει απο birdphone.

 

Ειπα να προτιμησω αλλο καταστημα απο το birdphone στην ιδια τιμη βεβαια, και το πηρα και εγω σε ασπρο πριν πεντε μερες.. Και η εκπληξη.. Ειναι ελληνικοτατο!!! Ημουν σιγουρος οτι θα ηταν γερμανικο, αλλα τελικα οχι!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει DE, FR, IT. Ποια είναι τα μειονεκτήματα όταν κινητό δεν Είναι ελληνικό; Εγγύηση μου ξεκαθάρισαν πως καλύπτει 2 χρόνια...
Link to comment
Share on other sites

Χμ ολα σωστα τα εχω απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι δεν προχωραει..Τεσπα μαλλον θα παω για flashtool λυση.Επισης παρατηρησα ενα bug.Χθες και σημερα καποια στιγμη τυχαια εβγαλε μηνυμα οτι η εσωτερικη μνημη ειναι 75% γεματη και να μεταφερω αρχεια στην SD.Κουλο τελειως.Αρχεια δεν εχω μεταφερει ακομα ουτε εχω φορτωσει εφαρμογες :confused:

 

δεν εχω ιδεα :confused:

 

Παντως ειμαι δυσαρεστημενος απ την ποιοτητα κατασκευης κυριως σε δυο σημεια.Ασε το κουμπι on off που ειναι προβληματικο και περιμενω ανταλλακτικο πες τυχαινει.....το ακουστικο προσεξα εδω και 2 μερες μαυρη η ωρα κανει παρασιτα προφανως απ την κεραια ενα υψισυχνο παλμικο ηχο (μερικα αυτια ισως να μη τον πιανουν) και μου την εχει δωσει ,ενω το wifi μετα απο εκτεταμενη δοκιμη με το (εντελως entry level πριν ενα χρονο) motorola xt311 μου δειχνει οτι το Τ πιανει 2 δικτυα εκει που το αλλο πιανει 5-6 μεσα στο σπιτι ,ενω αν βγω στο μπαλκονι το xt311 πιανει καμμια 10ρια ισως και πανω και το Τ πιανει 4-5-6 το πολυ!Μιλαμε για πολυ φτωχη αποδοση του υποσυστηματος και παρασιτα οταν το φτηνιαρικο δεν κανει τιποτα απο αυτα!Μικροκουσουρια που δειχνουν ελλειψη προσοχης στη λεπτομερεια κατα τη σχεδιαση αλλα και παραγωγη του μοντελου....:mad:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα :confused:

 

Παντως ειμαι δυσαρεστημενος απ την ποιοτητα κατασκευης κυριως σε δυο σημεια.Ασε το κουμπι on off που ειναι προβληματικο και περιμενω ανταλλακτικο πες τυχαινει.....το ακουστικο προσεξα εδω και 2 μερες μαυρη η ωρα κανει παρασιτα προφανως απ την κεραια ενα υψισυχνο παλμικο ηχο (μερικα αυτια ισως να μη τον πιανουν) και μου την εχει δωσει ,ενω το wifi μετα απο εκτεταμενη δοκιμη με το (εντελως entry level πριν ενα χρονο) motorola xt311 μου δειχνει οτι το Τ πιανει 2 δικτυα εκει που το αλλο πιανει 5-6 μεσα στο σπιτι ,ενω αν βγω στο μπαλκονι το xt311 πιανει καμμια 10ρια ισως και πανω και το Τ πιανει 4-5-6 το πολυ!Μιλαμε για πολυ φτωχη αποδοση του υποσυστηματος και παρασιτα οταν το φτηνιαρικο δεν κανει τιποτα απο αυτα!Μικροκουσουρια που δειχνουν ελλειψη προσοχης στη λεπτομερεια κατα τη σχεδιαση αλλα και παραγωγη του μοντελου....:mad:

Δεν σε φτάνει που έχεις το τηλέφωνο του Bond έχεις και παράπονα;:blink:

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Απο 6 Μαιου,Δευτερα του Πασχα δηλαδη διαθεσιμο το SP στη Aγγλια απο handtec.uk

http://blog.handtec.co.uk/pre-order-sony-xperia-sp-black-or-white-sim-freeunlocked-exp-wc-6th-may-2013/

Για να δουμε μην τραβηξει και αλλες αναβολες,διοτι θα αρχισω να ξενερωνω με την Sony.:ninja:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο 6 Μαιου,Δευτερα του Πασχα δηλαδη διαθεσιμο το SP στη Aγγλια απο handtec.uk

http://blog.handtec.co.uk/pre-order-sony-xperia-sp-black-or-white-sim-freeunlocked-exp-wc-6th-may-2013/

Για να δουμε μην τραβηξει και αλλες αναβολες,διοτι θα αρχισω να ξενερωνω με την Sony.:ninja:

Αναρωτιέμαι αν θα αξίζει όταν κυκλοφορήσει με αντίπαλο το Nexus 4...:confused:

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν θα αξίζει όταν κυκλοφορήσει με αντίπαλο το Nexus 4...:confused:

 

Αν σε ενδιαφερουν top χαρακτηριστικα και αναβαθμισεις στην ωρα τους το Nexus 4.

Αλλα το XP υπερτερει το οτι δεχεται micro sd και ραδιοφωνο και εχει μεγαλυτερη χωρητικοτητα μπαταριας.

Τα βαζεις σε μια ζυγαρια και αποφασιζεις.

Για εμενα και στο ντιζαιν υπερτερει το Sony βαλε και την camera button που το προτιμω απο το να μην εχει καθολου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να προτιμησω αλλο καταστημα απο το birdphone στην ιδια τιμη βεβαια, και το πηρα και εγω σε ασπρο πριν πεντε μερες.. Και η εκπληξη.. Ειναι ελληνικοτατο!!! Ημουν σιγουρος οτι θα ηταν γερμανικο, αλλα τελικα οχι!

 

Από ποιό κατάστημα το πήρες ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι και ασχημα θα ελεγα...

Εκει που γραφει ''οθονη'' κανε ενα κλικ για να δουμε ποσες ωρες ειναι ενεργη οθονη ;) α και φωτεινοτητα που την εχεις?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εκει που γραφει ''οθονη'' κανε ενα κλικ για να δουμε ποσες ωρες ειναι ενεργη οθονη ;) α και φωτεινοτητα που την εχεις?

 

3.30 ώρες περίπου... δεν το έχω λιώσει γενικά...η φωτεινότητα είναι λίγο πιο κάτω απο την μέση...

Link to comment
Share on other sites

3.30 ώρες περίπου... δεν το έχω λιώσει γενικά...η φωτεινότητα είναι λίγο πιο κάτω απο την μέση...

Να σου πω.... τωρα που ειδα παλι τη φωτογραφια το εχεις βαλει και στο ρευμα.

Δες της υπηρεσιες google, βλέπω μεγαλη καταναλωση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φαίνεται πάνω από το μικρό g του Google ότι μπήκε στη πρίζα.

Άρα 1,5 να κράταγε με κάτω από την 1/2 φωτεινότητα και αυτή τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

ναι έχετε Point το είχα βάλει για λίγο....και χάρηκα γαμ... όταν είδα 2 μέρες... δεν υποτίθεται ότι μηδενίζετε η μέτρηση όταν μπεί στην πρίζα? btw με τις υπηρεσίες google τι παίζει? έχω σβήσει αρκετά απο το κινητό μέσω του titanium αλλά κάτι αρχεία με περίεργα ονόματα δεν τα πείραξα για να μην κάνω καμία βλακεία... τι να σβήσω γενικά?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...