Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SOS SOS!!!

Εχει καποιος γνωση απο Linux;

Εκανα μια επαναφορα συστηματος στο Optimus G και ξεχασα να κανω backup καποιες φωτοογραφιες και τωρα χαθηκαν.

Ξερω οτι μπορουν να γινουν recover μεσω Linux.

Ξερει καποιος απο δω μεσα τα βηματα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω την διαδικασια αυτη, αλλα καποια εφαρμογη οπως το diskdigger λογικα θα κανει την ιδια δουλεια... Αυτο ομως ειναι δυνατο ΜΟΝΟ εαν δεν εχουν σβηστει εντελως τα αρχεια, αλλα απλα μαρκαστει ως "προς διαγραφη". Αν πχ κανεις trim δε μπορεις να σωσεις τιποτα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι δίπλα αυτός που γνωρίζει είναι πολύ χρονοβόρα διαδικασία. Χρησιμοποίησε πρόγραμμα καλύτερα.

Το stellar Phoenix είναι πολύ καλό και υπάρχει και στο linux

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά έκανα επαναφορά γιατί η μπαταρία έπαθε τραλαλα. Μέσα σε5 λεπτά από το 1 πήγαινε στο 20%, τώρα όλα καλά. Το θέμα όμως με την μπάρα ειδοποιήσεων παραμένει, ενώ κατεβαίνει, δεν ανεβαίνει πολλές φορές. Κατά τ αλλά, όλα τέλεια!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φταίει το nav ring που ενεργοποιείται με swipe απο κάτω.

Εγώ το αφαίρεσα με το lg pie support (xposed)

 

Έχει βγει root για kk;

Επίσης το back up της LG δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο υπάρχει. Έκανα, έβαλα και κωδικό ασφαλείας, έκανα reset και δεν έχω τίποτα. Ο, τι δεν είχα ανεβάσει στο db, χάθηκε. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το back up της LG δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο υπάρχει. Έκανα, έβαλα και κωδικό ασφαλείας, έκανα reset και δεν έχω τίποτα. Ο, τι δεν είχα ανεβάσει στο db, χάθηκε. :mad:

 

Η απάντηση είναι στο μήνυμα που σου βγάζει το ίδιο το back up της LG και προφανώς δεν διάβασες :ρ

[ATTACH]47751[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει root για kk;

Επίσης το back up της LG δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο υπάρχει. Έκανα, έβαλα και κωδικό ασφαλείας, έκανα reset και δεν έχω τίποτα. Ο, τι δεν είχα ανεβάσει στο db, χάθηκε. :mad:

 

Towelroot και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ ειδα καποια προγραμματα αλλα παρατηρησα ενα κακο το οποιο δε ξερω αν φτιαχνεται κιολας.

Το συγκεκριμενο κινητο δεν μπορει να διαβαστει σαν USB Mass Storage.

Ακομα κι αν μπω στα developers options και επιλεξω το USB Debugging, δε μου διαβαζουν τη συσκευη τα προγραμματα που αφορουν recovery.

Γνωριζετε τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Στο εβλεπε παλιοτερα ως USB Mass Storage με την 4.1.2 και δεν το βλεπει τωρα με την kitkat; γιατι κατι ειχα διαβασει εδω για την kitkat για αυτο το θεμα. Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ ειδα καποια προγραμματα αλλα παρατηρησα ενα κακο το οποιο δε ξερω αν φτιαχνεται κιολας.

Το συγκεκριμενο κινητο δεν μπορει να διαβαστει σαν USB Mass Storage.

Ακομα κι αν μπω στα developers options και επιλεξω το USB Debugging, δε μου διαβαζουν τη συσκευη τα προγραμματα που αφορουν recovery.

Γνωριζετε τιποτα;

 

Όλα σχεδόν τα κινητά εδώ και 3 χρόνια είναι σε mtp και οχι mass.

Αυτό έγινε για να έχεις όλο το χώρο της συσκευής για εφαρμογές/δεδομένα και όχι όπως παλιά που είχες πχ 2gb για εφαρμογές και τα υπόλοιπα για sd.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ το θεμα ειναι οτι δε μπορει να διαβαστει το κινητο απο recovery programms αν δεν ειναι Mass Storage.

Ή δε γινεται ή δε κανω κατι σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε στο κινητο την εφαρμογη DiskDigger

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προγράμματα που μπορούν να σώσουν διεγραμμενα αρχεία εννοεί λογικά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα γαλλικό g, unbranded. Η κιτ κατ δεν εχει ερθει επίσημα και με τρώει ο πώλος μου να φλασάρω την γερμανική κιτκατ. Όταν φορτώνω το kdz αρχείο στο FW update tool μου βγάζει extract error, έχει κανεις κάτι υπόψιν του; 200 φορές το κατέβασα το ρδέλο...
Link to comment
Share on other sites

Τι μέγεθος έχει; πρέπει να είναι Μικρότερο των 1024 mb :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα γαλλικό g, unbranded. Η κιτ κατ δεν εχει ερθει επίσημα και με τρώει ο πώλος μου να φλασάρω την γερμανική κιτκατ. Όταν φορτώνω το kdz αρχείο στο FW update tool μου βγάζει extract error, έχει κανεις κάτι υπόψιν του; 200 φορές το κατέβασα το ρδέλο...

 

Εγώ τη φλάσαρα με το tool που υπάρχει εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουμε τ update με ξεκλειδωτο bootloader θα εχουμε θέμα?

Αν έκανες φλασαρισμα με ξεκλείδωτο bootloader στην 4.1.2 δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα και κλειδωνε ξανά ο bootloader. Ίσως γίνεται και στην kk. Αν έχεις περάσει άλλη recovery, μπορείς να φλασαρεις το zip της kk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.Παρατήρησε κανένας ότι στη 4.4 δεν υπάρχει πλέον η eco mode στη μπάρα ειδοποιήσεων(ρυθμίσεις γρήγορης επεξεργασίας) ;

 

2.Μου φαίνεται ότι ανεβάζει θερμοκρασία πιο γρήγορα ;

Edited by DarthPeter
Link to comment
Share on other sites

Στον νεο οδηγό έχω βάλει το νεο flash tool.

Περνάει αρχεία πάνω από 1gb απ οτι είδα σε αναφορές.

Αν θέλετε την kk Κατεβάστε την και περάστε την, η περάστε την jb που έχω Χωρίς wipe και Κάντε ota το update σε kk.

Φυσικά γίνεται και με ξεκλειδωμενο bootloader.

 

Απλά όσοι πάτε πρώτη φορά σε kk να θυμάστε ότι άλλαξε το μέρος που αποθηκεύει τα δεδομένα, οπότε ότι είχατε θα είναι στο /data/media

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...