Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο iphone 5 έχει πιο δυνατό ηχείο. Γενικά έχει καλό ηχειάκι, σχετικά δυνατό, μην περιμένεις θαύματα πάντως. Σε θορυβώδη περιβάλλοντα θα το ακούσεις, αρκεί να μην είσαι σε συναυλία ή να μην το πλακώσεις με κάτι και δεν μπορεί να βγεί ο ήχος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για το Review σου,και για το πλακωμα εχω ηδη βρει μια θηκη για να μην μπουκωνει τον ηχο :p
Link to comment
Share on other sites

Ε μια χαρά είσαι τότενες, βούρ στον πατσα. Αν και μεταξύ μας, εγω θα πήγαινα στο νεότερο nexus5, αλλά αυτά είναι γούστα και προτιμήσεις :p
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν πλακωνεται η πισω οψη του, μειωνεται η ενταση του ηχου κλησης καθως το ηχειο βρισκεται πισω. Διαφορετικα εχει δυνατο ηχειο. Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χάσει ποτέ κλήση όσο καιρό έχω το g στην κατοχή μου! Αλλά ο yonah ήταν κατατοπιστικός πιστεύω!

Όσο για κιτ κατ αναμένουμε. Ας είναι απροβλημάτιστη όπως η 4.1.2 και προχωράμε :D

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα το ηχειο του NEXUS 5 και ισοδυναμουσε το 100% του με το 20% του Xperia PRo που εχω και ξενερωσα + οτι δεν εχει SD και το 32αρι κανει 360,απο τοσο ψαξιμο που εχω ριξει εδω και 1 μηνα εχω μαθει απ'εξω ολα τα stats των κινητων :D
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολυ τον κραξαμε το roller χθες και τον λυπηθηκα ειπα να τσεκαρω την μπαταρια και με αυτον τον κερνελ οπως ειχα κανει και με του faust.

Τα αποτελεσματα που πηρα ειναι πανω κατω τα ιδια και σαν εμπειρια χρησης μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις αν και τρεχω στα 1134 mhz με τις γνωστες ρυθμισεις

Βεβαια οταν στην χρηση που κανεις χρησιμοποιεις περισσοτερο 3g απο wifi τοτε η μπαταρια πηγαινει απλα ακλαφτη οπως ανεβασα και χθες.

Τα συμπερασματα δικα σας

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τσαμπα το κατηγορησα το κινητο.Μαλλον ο solid kernel δεν καθεται στο g μου γι'αυτο κι εβλεπα χαλια αυτονομια.

Τωρα με cm11 και gproj kernel με αρκετα data,wifi,λιγα τηλεφωνα,αρκετα μηνυματα και λιγο gaming(solitaire οχι κατι βαρυ) εχω αυτα τα αποτελεσματα κι η μερα μου σχεδον τελιωσε.Απο την φορτιση βγηκε 7 το πρωι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Νικο, την πρωτη φορα που ειχα τον ruby, σε καθε εκκινηση ειχα αλλες φωτογραφιες corrupted και αλλους φακελους ως κρυφους (πχ τον Bluetooth), σε φαση ηθελα να σου στειλω μια εικονα και ηθελα 4-5 επανεκκινησεις καμια φορα :lol: Επαναφορα stock και ολα καλα... Την 2η καποια στιγμη κολλησε η αφη, restart και δεν ανοιγε το κινητο.... Την 3η (και τελευταια) ειχα αυτη τη μπαταρια που ελεγα, οτι ρυθμιση και να εκανα...

 

3 φορες, 3 επαναφορες και εφτιαξαν ολα... Ποσες ευκαιριες να του δωσω για να κατσει (επιτελους) καλα; :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πανο απο τη στιγμη που σου βγαζει ανετα τη μερα και σου αφηνει μια ωραια εμπειρια χρησης πιστευω οτι το κινητο ειναι πολυ κομπλε.Αλλωστε δεν εχω ακουσει απο κανεναν κατοχο στο νημα να παραπονεθει για την εμπειρια αυτη.Κατα καιρους διαβαζω παραπονα για την αυτονομια αλλα πιστευω να το εχουμε λυσει πλεον και αυτο το θεμα.Να ερθει και επισημη kit kat και η LG με εχει κερδισει σαν πελατη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πετρο τοσο χαλια ρε συ;Μηπως αυτα τα κανει μονο στον stock based;Επειδη πραγματικα δεν μου εχει δημιουργησει κανενα θεμα ως τωρα.Γιατι δεν βαζεις cm βρε ανθρωπε μου τοσο καιρο;Τι περιμενεις;Αφου μονο καλα λογια ακους εδω μεσα :p

Ενα bug που εχω να αναφερω εγω ειναι οτι οταν βαζω το κινητο για φορτιση(ειτε ειναι στο 1% ειτε στο 50%) και για το επομενο τριωρο (ειτε το εχω ακομα στην πριζα ειτε οχι) αρνειται πεισματικα να μπει σε deep sleep.Μολις περασει το τριωρακι απο τη στιγμη που το εβαλα στην πριζα κοιμαται σαν πουλακι!:lol:

Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος αυτο;

Edited by sounik

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Qslide :lol: Τα χρησιμοποιω πολυ συχνα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τα QSlide στο xposed? :p Εκτος και αν μιλας για floating απλα που εχω δει αλλα δε μου δουλευαν τοσο καλα+δεν εχουν επιλογη για διαφανεια(ναι ναι, ειμαι γεματος προβληματα, το ξερω :lol:)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αξολουθησα τη συμβουλη σας και τωρα φχαριστιεμαι :happy: πολυ το otg. Ερωτηξη: ποιο screen protector προτεινετε; ποια θηκη που να το προστατευει απο παντου και να κλεινει στο πλαι σαν πορτοφολι; εχω τωρα μια δερματινη που κλεινει πανωμε μαγντη και ειμαι οκ με αυτη. Αλλη μια θηκη σε μπλε ειναι οτι πρεπει νομιζω:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να εννοεί αυτό :p Optimus G εννοεί

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τους σχεδον 11 μηνες που το εχω τους 9 ειμαι χωρις Screen Protector. Ιχνος γρατσουνιας δεν υπαρχει στο κινητο! Τους περισσοτερους ειμαι και με θηκη πορτοφολι οπως και εσυ, μια απο ebay την οποια ομως ΔΕΝ προτεινω. Αν σκονιστει σου κανει χαλια την οθονη και πολυ συντομα θα αλλαξω και θα παρω μια καλυτερη. Σκεφτομαι αυτη, δε ξερω αν θα καθεται καλα ομως. Γενικως ειχε εξαντληθει παλια αυτο το θεμα , μιλαμε ομως για παααρα πολλες σελιδες πισω :p
Link to comment
Share on other sites

Απο τους σχεδον 11 μηνες που το εχω τους 9 ειμαι χωρις Screen Protector. Ιχνος γρατσουνιας δεν υπαρχει στο κινητο! Τους περισσοτερους ειμαι και με θηκη πορτοφολι οπως και εσυ, μια απο ebay την οποια ομως ΔΕΝ προτεινω. Αν σκονιστει σου κανει χαλια την οθονη και πολυ συντομα θα αλλαξω και θα παρω μια καλυτερη. Σκεφτομαι αυτη, δε ξερω αν θα καθεται καλα ομως. Γενικως ειχε εξαντληθει παλια αυτο το θεμα , μιλαμε ομως για παααρα πολλες σελιδες πισω :p

 

έχω μία αντίστοιχη με αυτή που προτείνεις για το xperia t. καλή, χρυσή και άγια αλλά είναι μπόσικη και ο όγκος της είναι εμφανής.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Sounic δοκιμασες μηπως στην cm11 να το γυρισεις σε art να δεις πως τα παει;Ειδικα οσο αφορα την αυτονομια..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Όχι Πανό.Ουτε καν μπήκα στον κόπο

Οι μισές εφαρμογές δεν είναι συμβατές με πρωτο και καλυτερο το xposed

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με τα σκρουτζομαγαζα ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το g και μπαινω τωρα και βλεπω μονο 2 καταστηματα στην τιμη 275 απο 215 που ηταν μριν λιγεσ μερες τι παιζει???? :mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με τα σκρουτζομαγαζα ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το g και μπαινω τωρα και βλεπω μονο 2 καταστηματα στην τιμη 275 απο 215 που ηταν μριν λιγεσ μερες τι παιζει???? :mad::mad:

 

Η γνωστή τακτική όπου τα καταστήματα μένουν εκτός αποθέματος, δεν φέρνουν νέες παραλαβές κι έτσι μένουν μόνο τα καταστήματα που έχουν απόθεμα ή δέχονται παραγγελίες. Κατά τη γνώμη μου δεν πρόκειται να δεις καλύτερες τιμές.

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

ρε συ ενα καταστημα να το κρατησει στα 220 να το παρω και μετα ας κανουν οτι θελουν! τελος παντων δηλαδη δεν παιζει να το φερει ξανα ενα καταστημα σε χαμηλη τιμη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...