Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μαμα καλώδιο σε αρκετούς από εμάς φορτίζει τη συσκευή σε 10 20 ώρες αντί για 2μιση 3 που είναι το νορμάλ, ή βγάζει μήνυμα αργή φόρτιση σαν να το έχεις στο pc (και φορτίζει ανάλογα).

Εμένα συγκεκριμένα κάνει γύρω στο 5ωρο και χθες που το έβαλα σε ένα pc αντί για πρίζα παρατήρησα ότι φορτίζει με τον ίδιο ρυθμό... επίσης παρατήρησα πως κλειστό πήρε 15% σε 20 λεπτά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που βγάζει αργή φόρτιση το κάνει γενικά όπως κατάλαβα. Αν το βγάλεις και το ξαναβαλεις θα φορτίσει κανονικά στο μεταξύ! Το έχω δοκιμάσει και με άλλους φορτιστές και έχω παρατηρήσει σε over night φόρτιση όταν ξυπνώ να είναι κολλημένο στο 99%. Το κάνει και σε.άλλους αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

Α και μενα γραφει καμια φορα αργη συνδεση στο ακυρο... Αν ειναι συνεχες ειναι θεμα καλωδιου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αγχώνεστε άδικα το καλώδιο είναι. 7 στις 10 φορές μου βγάζει αυτή την ένδειξη και το κουμπώνω 2,3 φορές μέχρι να πιάσει σωστά.

Από την άλλη όταν βάζω το καλώδιο από το S3 είναι μια χαρά κατευθείαν....

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάει η λύση βάλε βγάλε για πολύ. Μετά από λίγο καιρό θα φορτίζει κανονικά στην αρχή και μόλις περάσει ένα ποσοστό θα πάει αργά. Στο λέω γιατί κι εγώ έτσι έκανα στην αρχή.

Μια είναι η λύση όπως είπαμε. Άλλο καλώδιο με 1 2 ευρώ και όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια στις 10-15 μου το βγάζει και με άλλα καλώδια/φορτιστές... Βγάζω βάζω και συνεχίζει κανονικά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω για το "αργή φόρτιση" που πιάνει 5ωρο σαν κλασσικό usb. Λέω για την περίπτωση που κάνει 10 και βάλε ώρες χωρίς να φαίνεται κάποια ένδειξη για αργή φόρτιση πέρα από το ποσοστό που ανεβαίνει παρά πολύ αργά.

Προσωπικά δεν το είδα ποτέ αυτό το πρόβλημα με οποιοδήποτε άλλο usb.

Link to comment
Share on other sites

Α, Ναι το δικό του το έκανε από κάποια στιγμή και μετά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Α, Ναι το δικό του το έκανε από κάποια στιγμή και μετά
ναι κι σε εμένα το έκανε από κάποια στιγμή και μετά
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το κινητό βρήκε τον δάσκαλo του.

 

http://s21.postimg.org/8y28j0qmr/Screenshot_2014_05_28_18_51_00.png http://s21.postimg.org/jwdi17f83/Screenshot_2014_05_28_18_51_07.png

 

Το SOT ανταποκρίνεται σε έντονο browsing μέσω wifi, youtube αλλά και σε πολλές ρυθμίσεις της συσκευής γι αυτό και τα 3 κοψίματα λόγω reboot. Και όπως ξέρετε κατά την εκκίνηση έχουμε αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας. Κατά τα άλλα πετάει και έχει πολύ καλά features όπως battery saver, wakelock blocker, app privacy κλπ κλπ κλπ. Lego ROM + ART = FTW λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε φαίνεται βρε σου λεω! Μόλις μεγεθύνω βλέπω minecraft[ATTACH]45527[/ATTACH]

 

Με βασανίζεις και με κάνεις να ανοίγω browser :p

Πως πάει αυτή; Βλέπω προβλήματα στο θρεντ της ρομ.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Αφού δε φαίνεται βρε σου λεω! Μόλις μεγεθύνω βλέπω minecraft[ATTACH]45527[/ATTACH]

 

Με βασανίζεις και με κάνεις να ανοίγω browser :p

Πως πάει αυτή; Βλέπω προβλήματα στο θρεντ της ρομ.

 

Αν δεν τα κατάφερες πες μου να δώσω λινκς. :p

 

Σαν ρομ είναι σταθερή μέχρι στιγμής και πολύ σβέλτη (έχει και καλό kernel). Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα. Μένω με αυτή μέχρι νεοτέρας.

Link to comment
Share on other sites

AOSP η Stock based?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

 

Πέρασε κάνεις το port από Κορέα;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ανακτισω καποια αρχεια που εχω στην καρτα απο titanium back up χωρις να κανω root το κινητο????

Καποια αρχεια σημειωσεων ειναι.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κύριες διαφορές από στοκ;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την εφαρμογη camera zoom fx μηπως και δω καμια βελτιωση στην φωτογραφικη αλλα δεν ειδα τιποτα σπουδαιο που να αξιζει. Πανω κατω τα ιδια ηταν. Σε καποιες ηταν λιγο καλυτερη η στοκ εφαρμογη και σε καποιες αλλες ελαχιστα η zoom fx. Ανεπαισθητες διαφορες και πιστευω περισσοτερο επηρεαζοταν απο το αν ειχα σταθερο χερι και καθαρο φακο. Το κακο με την zoom fx ειναι οτι κανει μεγαλυτερη συμπιεση στη φωτο, βγαινει μικροτερη σε μεγεθος (το μισο) και αυτο σιγουρα θα εχει απωλεια στην ποιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό, έχει επιλογή για 2G ή 3G, μόνο, αλλά δυστυχώς δεν έχει αποκλειστικά για 4G. Εμένα πιάνει το 4G σχετικά καλά στο σπίτι μου και επειδή έχω πολλά mb αχρησιμοποιήτα, θέλω να το χρησιμοποιήσω μερικές φορές για να κατεβάσω καμιά ταινία, αφού πιάνει πιο γρήγορες ταχύτητες από την οικιακή μου σύνδεση. Επειδή είναι στο αυτόματο όμως, πολλές φορές γυρνάει μόνο του στο 3G. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να το έχω αποκλειστικά 4G?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό, έχει επιλογή για 2G ή 3G, μόνο, αλλά δυστυχώς δεν έχει αποκλειστικά για 4G. Εμένα πιάνει το 4G σχετικά καλά στο σπίτι μου και επειδή έχω πολλά mb αχρησιμοποιήτα, θέλω να το χρησιμοποιήσω μερικές φορές για να κατεβάσω καμιά ταινία, αφού πιάνει πιο γρήγορες ταχύτητες από την οικιακή μου σύνδεση. Επειδή είναι στο αυτόματο όμως, πολλές φορές γυρνάει μόνο του στο 3G. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να το έχω αποκλειστικά 4G?

 

Ίσως μόνο με κάποιο module από το xposed framework (προϋποθέτει root).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πάτα 3845#*975#, νομίζω έχει ρύθμιση

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...