Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατσε δεν καταλαβα. τι εννοεις ;;;;;; οταν λες 10h ;;

 

Την προτελευταία επίσημη έκδοση. Έτσι το πήρες τελικά;

Έχει μια που βγήκε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νευριασα και εβαλα εφαργμογη απο το μαρκετ.

 

Κάνε swype όλο το πληκτρολόγιο αδερφέ προς την αντίθετη κατεύθυνση από αυτή που μικρυνε. Τόσο απλό ειναι. Το ίδιο αλλα με δύο δάχτυλα γίνεται σε landscape όταν είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Την προτελευταία επίσημη έκδοση. Έτσι το πήρες τελικά;

Έχει μια που βγήκε τώρα.

 

ΕΤσι το πηρα ναι.

 

Πως περναω την τελευταια και τι διαφορες εχει ; Ειδικα στη μπαταρια με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφιερώνουμε 10 λεπτά σε κάτι που δεν ξέρουμε και αμέσως το βγάζουμε σκαρτο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ΕΤσι το πηρα ναι.

 

Πως περναω την τελευταια και τι διαφορες εχει ; Ειδικα στη μπαταρια με ενδιαφερει.

 

Δεν έχει έρθει σε όλους αυτή. Μέσα από την εφαρμογή αναβάθμισης λογισμικού η από τον υπολογιστή μέσω lg pc suite.

 

 

 

 

 

Δεν αφιερώνουμε 10 λεπτά σε κάτι που δεν ξέρουμε και αμέσως το βγάζουμε σκαρτο..

 

Μα πάντα έτσι δε γίνεται;; ;)

:p

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. Θα προτιμήσω να βγάλω δύο βίδες και να περάσω μόνος μια απο ebay με 17€ :p

 

Αν είσαι σίγουρος ότι θα είναι η γνήσια μπαταρία, αν έχεις τα εργαλεία και την υπομονή και δεν έχεις υπόλοιπο εγγύησης να χάσεις, τότε ναι δεν αξίζει να δώσεις 28€ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφιερώνουμε 10 λεπτά σε κάτι που δεν ξέρουμε και αμέσως το βγάζουμε σκαρτο..

 

Δεν καταλαβα αν το λες για μενα και επισης τι εννοεις ;

Το κινητο το εχω ηδη μια ημερα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι καθισες και κατεβασες καινούργιο keyboard χωρίς καν να δοκιμάσεις έστω να δεις ένα βιντεάκι για το πώς λύνεται το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι καθισες και κατεβασες καινούργιο keyboard χωρίς καν να δοκιμάσεις έστω να δεις ένα βιντεάκι για το πώς λύνεται το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις

 

Μου εσπασε τα νευρα το LG με τα κολπα του. Δεν παιζει να ξαναπαρω LG με τιποτα.

ΚΑτεβασα αλλο και τελος. Λυθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σίγουρος ότι θα είναι η γνήσια μπαταρία, αν έχεις τα εργαλεία και την υπομονή και δεν έχεις υπόλοιπο εγγύησης να χάσεις, τότε ναι δεν αξίζει να δώσεις 28€ παραπάνω.

 

Τα έχω όλα και είμαι σίγουρος :D

Δύο βίδες είναι το καπάκι και δεν υπάρχει ασφάλεια για να δούνε αν άνοιξε.

Η αλλαγή θα γίνει στη 2ετια οπότε εγγύηση δεν θα υπάρχει ούτως η άλλως. Αλλιώς αν έχει θέμα η μπαταρία θα την αλλάξουν εντός εγγύησης, γιατί να πληρώσω; :)

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο ανέκδοτο ever.. Ας μη ξαναγίνει vs. επειδή πνιγομαστΕ σε μια κουταλιά νερό κάποιοι ,απορώ εφόσον υπάρχει προκατάληψη για ποιο λόγο κάποιοι αγοράζουν ..

 

καμια σχεση με vs πατριδα . Απλα λεω την αποψη μου. Δεν ειναι ευχρηστα τα LG τι να κανουμε.

Εννοειται οτι δεν κολλαει πουθενα,αλλα τι να το κανω αν μου κανει βλακειες ακομα και το πληκτρολογιο και αναγκαζομαι να ψαχνω εφαρμογη στο market ;; Ειναι οι λεπτομεριες που κανουν την διαφορα στα παντα ! :)

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση με vs πατριδα . Απλα λεω την αποψη μου. Δεν ειναι ευχρηστα τα LG τι να κανουμε.

Εννοειται οτι δεν κολλαει πουθενα,αλλα τι να το κανω αν μου κανει βλακειες ακομα και το πληκτρολογιο και αναγκαζομαι να ψαχνω εφαρμογη στο market ;; Ειναι οι λεπτομεριες που κανουν την διαφορα στα παντα ! :)

 

Ρε συ δεν ειναι προβλημα...αυτο ειναι χρησιμο για να γραφεις με ενα χερι. με ενα απλο swype δεξια-αριστερα γινεται αυτο(λιγο fast swype θελει για να το δεχτει).Μονο σου αναγκαστηκες να ψαξεις 2η εφαρμογη , κανεις δε σε αναγκασε και ποσο μαλλον η LG. Ελεος. Ειναι παραπανω απο ευχρηστο πιστευω.. Αλλα οκ , γνωμη σου ειναι και σε ρωτω, εφοσον εχεις προκαταληψη και αγαπας τα λαγκ της σαμμυ , γιατι δε πηγες στο s4, note 3 ? (μιας και θες και θηρια μπαταριες)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δεν ειναι προβλημα...αυτο ειναι χρησιμο για να γραφεις με ενα χερι. με ενα απλο swype δεξια-αριστερα γινεται αυτο(λιγο fast swype θελει για να το δεχτει).Μονο σου αναγκαστηκες να ψαξεις 2η εφαρμογη , κανεις δε σε αναγκασε και ποσο μαλλον η LG. Ελεος. Ειναι παραπανω απο ευχρηστο πιστευω.. Αλλα οκ , γνωμη σου ειναι και σε ρωτω, εφοσον εχεις προκαταληψη και αγαπας τα λαγκ της σαμμυ , γιατι δε πηγες στο s4, note 3 ? (μιας και θες και θηρια μπαταριες)

 

ΜΕ εψησαν μερικοι απο εδω. Εκτος απο την μπαταρια δεν μπορω να το κρατησω με το ενα χερι ανετα !!

Και ειμαι και ψηλος 1,85 . κατα τα αλλα οπως εγραψα και πριν δεν κολλαει πουθενα !!

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μηνύματά βγήκαν off topic ,αν θέλετε να συνεχίσετε το vs μπορείτε να το κάνετε στο κατάλληλο θέμα .

LG G 32GB LTE VS Galaxy S 3

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παραήταν stable out of the box και είπα τελικά να το ξεκλειδώσω. Του πέρασα μια από τις δύο γνωστές stock modded roms, την savvyrom με τον stock kernel.

 

Η απόκριση μου φαίνεται λίγο βελτιωμένη (ίσως είναι και placebo) και η μπαταρία μια χαρά. Ίσως καλύτερη αυτονομία από την stock. Αυτό θα το ξέρω σε λίγες μέρες. Το μοναδικό πράγμα που με ξενέρωσε είναι ο,τι με τον νέο bootloader δεν φορτίζει κλειστό. Πρέπει να του περάσω έναν άλλο bootloader ο οποίος λέει πως το επιλύει αυτό το θέμα.

 

Με τρώει να δοκιμάσω τώρα kit kat. Είναι κανείς που να έχει περάσει κάποια kit kat; Και αν ναι, ποια; Πως πάνε με αυτονομία και bugs;

Link to comment
Share on other sites

Απο την ωρα που γυρισα σε στοκ μετα απο τις aosp, η συσκευη δεν εχει το ιδιο chanrging animation οταν ειναι κλειστη. Δεν δειχνει εκεινο το 3d δηλαδη αλλα μια εντελως απλη ασπρη μπαταρια καθετα. Σαν να βλεπεις απεικονιση μπαταριας σε αρχαια συσκευη..

Φυσικα το αισθητικο δεν με ενδιαφερει.. Το θεμα ειναι οτι αν κλεισει απο μπαταρια η συσκευη και την βαλεις να φορτισει, κανονικα εχει περιορισμο και δεν σε αφηνει να ανοιξεις την συσκευη πριν παρει 2 3% για να μην κλεισει πριν καν ανοιξει (δεν θυμαμαι αν απλα στο λεει η δεν σε αφηνει βεβαια..). Ε τωρα δεν το εχει αυτο και ειναι εκνευριστικο.

Αλλες εκδοσεις OG εχουν αυτο το animation οπως ειδα με λιγο ψαξιμο.

Εχει κανεις καποια παρομοια εμπειρια?

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ναι το χα εγώ όταν πέρασα stock ελληνική απο ολλανδική, και μάλιστα δεν φορτιζε όταν έκλεινε απο μπαταρία και έπρεπε να κάνω αλχημείες με το καλώδιο, μετά πέρασα γαλλική γιατί για κάποιο λόγο στο kdz μου έβγαζε error την ελληνική, και λύθηκε
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την ενημερωση.

Εγω δεν εχω καποιο θεμα, απλα μου την δινει που δεν γραφει πια να μην ανοιξεις ακομα την συσκευη!

Ας ειναι μωρε. Απο το να στησω ξανα τη συσκευη καλυτερα να το κλεινω εγω στο 2% :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Θελω να δωσω το κινητο στον αδερφο. Ειναι ρουτ με νοβα. Τι ακριβως να κανω πριν το δωσω? Χαρντ reset και backup το οποιο θα το μεταφερω στον η/υ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Θελω να δωσω το κινητο στον αδερφο. Ειναι ρουτ με νοβα. Τι ακριβως να κανω πριν το δωσω? Χαρντ reset και backup το οποιο θα το μεταφερω στον η/υ?

 

 

 

 

Πάρε τα αρχεία σου στο πσ και κάνε μια επαναφορά από τις ρυθμίσεις.

Αν θέλεις να βγάλεις το root, επέλεξε unroot μέσα από το framaroot και από το supersu.

 

 

Παιδια για backup, θελω να ρωτησω. Ποτε κανουμε και πως;

 

Αν θεωρούμε σημαντικά τα αρχεία μας κάνουνε συχνά. Εγώ κάνω τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα τώρα που δεν έχω χρόνο για χάσιμο.

 

Τα αρχεία σου τα κάνεις αντιγραφή σε άλλα αποθηκευτικά μέσα.

Τις ρυθμίσεις και τίποτα μηνύματα κλπ, απο την εφαρμογή backup

Εφαρμογές που έχεις και τα δεδομένα τους μέσω εφαρμογών όπως titanium backup

 

Όλα αυτά φτιάχνουν αρχεία στην εσωτερική μνήμη της συσκευής και μπορείς να τα κάνεις αντιγραφή στο πσ σου για να είσαι ήσυχος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Σκέφτομαι να αλλάξω το galaxy S advance που εχω τώρα και μία συσκευή που σκεφτομαι ειναι το LG E975. Η τιμή του είναι στα 330 και είναι τα max χρήματα που μπορώ να διαθέσω για κινητό αυτή την εποχή.

 

Εσείς που το ξέρετε από πρώτο χέρι, μου το συστήνετε?

η όχι, επειδή είναι και ενός χρόνου?

 

Τα specks του με υπερκαλύπτουν, αλλά θελω να μου πείτε και εσείς

πως να ψάξω σε αυτό το batzdet

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...