Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ebay + mercury. Έχω πάρει 4 χρώματα και είναι εξαιρετική

 

 

Συμφωνω.εχω ασπρη και μαυρη και ειναι αψογη...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρήκα ενα στα 65 ευρώ.κατενθουσιασμενος με το lg l9 ii απλα κοιταω και για συσκευή με 2ram.

Βγάζει θέματα σε εργοστασιακή κατασταση?

Ευχαριστώ.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ενα στα 65 ευρώ.κατενθουσιασμενος με το lg l9 ii απλα κοιταω και για συσκευή με 2ram.

Βγάζει θέματα σε εργοστασιακή κατασταση?

Ευχαριστώ.

 

Κανένα απολύτως! Είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) της LG στο θέμα του software και οι custom ROM είναι μόνο για παιχνίδι ή αλλαγή UI. Αν το πάρεις, ακολούθησε τον οδηγό του Νίκου και γύρνα το σε 4.1.2 για να έχεις lag free εμπειρία τύπου Nexus. Και η 4.4.2 είναι καλή αλλά σε κάποια υπομενού (πχ WiFi) τα ψιλοκολληματάκια της τα έχει, αλλιώς είναι αξιόλογη.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Rom με Marshmallow ή Lollipop stable υπάρχει ;

 

Γενικά οι CM/AOSP έχουν μικροθεματακια στο Optimus G και θέλουν άλλον κερνελ πχ solid για να παίξουν σωστά. Καλύτερα να περάσεις την 5.0.2 και μετά την 5.1.1 με τον αντίστοιχο solid kernel αν θες κάτι σε Lollipop. Σε marshmallow, δεν μπορώ να σου πω σίγουρα, γιατί το χω δώσει. :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θα ηθελα να ρωτησω τους φιλους κατοχους του LG Optimus G(E 975) αν ειχαν προβληματα(ΚΟΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ) με την αναβαθμηση ( V20a kit kat 20-1-2014) που δωθηκε απο την LG στην Ελλαδα ? Εχω ακομα την αρχικη 4.1.2 αλλα επειδη την ειχα πατησει στο προηγουμενο lg 4x HD P880 που ειχα δισταζω να το αναβαθμησω.Παρακαλω να με ενημερωσει καποιος αν εχει την καλοσυνη.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους φιλους κατοχους του LG Optimus G(E 975) αν ειχαν προβληματα(ΚΟΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ) με την αναβαθμηση ( V20a kit kat 20-1-2014) που δωθηκε απο την LG στην Ελλαδα ? Εχω ακομα την αρχικη 4.1.2 αλλα επειδη την ειχα πατησει στο προηγουμενο lg 4x HD P880 που ειχα δισταζω να το αναβαθμησω.Παρακαλω να με ενημερωσει καποιος αν εχει την καλοσυνη.

 

Αν δεν είναι απαραίτητο, πχ ασυμβατότητες λόγω της παλαιοτερης έκδοσης μείνε με την 4.1.2..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα σε όλους,

Δυστυχώς ήρθε η ώρα του αποχωρισμού. "Ελληνικό" αγορασμενο Δεκ '13 από Κωτσόβολο, χωρίς πότε να έχει γίνει root , custom roms κτλ. Πάντα σε θήκη σιλικόνης. Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να παίξει 4G σε δίκτυο της WIND?

 

Μόνο με ξεκλείδωμα και custom ROM. Δουλεύει στην ARTMOD (LG stock based) και σε οποιαδήποτε έκδοση της CyanogenMod (από 4.4.4 και μετά)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με ξεκλείδωμα και custom ROM. Δουλεύει στην ARTMOD (LG stock based) και σε οποιαδήποτε έκδοση της CyanogenMod (από 4.4.4 και μετά)

Σε στοκ δεν παίζει 4G?

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ δεν παίζει 4G?

 

Όχι, όσο το είχα δεν έπαιζε ούτε με 4.1.2 ούτε με 4.4.4 stock. Για να χρησιμοποιήσω την περσινή προσφορά με το απεριόριστο σερφάρισμα της WIND σε 4G, αναγκαστικά έβαλα custom. Το καλό όμως είναι ότι παίζει στην ARTMOD που δεν έχει κολλήματα και είναι ό,τι πιο κοντινό σε stock καθώς οι CM είχαν αρκετά θέματα και έπρεπε να ασχοληθείς λίγο παραπάνω με kernels etc.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όσο το είχα δεν έπαιζε ούτε με 4.1.2 ούτε με 4.4.4 stock. Για να χρησιμοποιήσω την περσινή προσφορά με το απεριόριστο σερφάρισμα της WIND σε 4G, αναγκαστικά έβαλα custom. Το καλό όμως είναι ότι παίζει στην ARTMOD που δεν έχει κολλήματα και είναι ό,τι πιο κοντινό σε stock καθώς οι CM είχαν αρκετά θέματα και έπρεπε να ασχοληθείς λίγο παραπάνω με kernels etc.

Γιατί όμως; αφού το κινητό υποστηρίζει 4G

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως; αφού το κινητό υποστηρίζει 4G

 

Γιατί η WIND θέλει ενημέρωση νεότερη από την 4.4.2 που πήρε ή κάποιο patch από την LG που δεν πρόκειται να έρθει ποτέ μιας και το κινητό έχει μπει πλέον στο χρονοντούλαπο. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ψάξεις μήπως με root και κάποιον explorer υπάρχει κάποιο αρχείο για ενεργοποίηση του 4G όπως το ενεργοποίησε και ο dev στην ARTMOD

Αν θυμάμαι καλά, κάτι σχετικό με το LTE στο Service Menu, τόσο στην 4.1.2 όσο και στην 4.4.2, δεν είχε αποτέλεσμα στην ενεργοποίηση επιλογής LTE.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, επειδή τα ρουτ μουτ κτλ δεν τα κατέχω ξεχνώ το 4G, κρίμα γιατί δεν έχω σκοπό να αλλάξω σύντομα το κινητό.
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά το κινητό μάλλον τα έχει παίξει. Είμαι με 4.4 επίσημη. Εδώ και μερικές μέρες κάνει το εξής : Αφού έχω κάτι λεπτά να το δουλέψω, όταν το ανοίγω κολλάει η αφή και με πολύ προσπάθεια μπορώ να σκρολλάρω υποτυπωδώς. Εαν το κλείσω και το ανοίξω αμέσως δουλέυει άψογα και συνεχόμενα. Την επόμενη φορά τα ίδια... Χρησιμοποιώ τον nova launcher αλλά το γύρισα και στον stock και πάλι τα ίδια. Είναι θέμα hardwear ή software? Ούτως η άλλως ψήνομαι για αγορά του Xiaomi Readmi Note 3 pro αλλά μέχρι να το παραγγείλω και να έρθει δεν θέλω να σπάσουν τα νεύρα μου εντελώς. Όποιος γνωρίζει κάτι θα ήμουν ευγνώμων. :)
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές είχα το ίδιο θέμα, απλά σκούπιζα την οθόνη με ύφασμα/χαρτί και τελείωνε εκεί το θέμα.

Είναι υπερευαίσθητο το digitizer στην υγρασία :)

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές είχα το ίδιο θέμα, απλά σκούπιζα την οθόνη με ύφασμα/χαρτί και τελείωνε εκεί το θέμα.

Είναι υπερευαίσθητο το digitizer στην υγρασία :)

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Το ψέκασα με ειδικό υγρό αλλά μετά από λίγο τα ίδια πάλι. Όταν αναβοσβήνω την οθόνη του όλα πάνε ρολόι. Μία τρέλα!

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε τίποτα στο tasker κάθε φορά που το ανοίγεις να κλείνει και να ανοίγει την οθόνη μόνο του στιγμιαία :p

 

Όσες φορές είχα τέτοιο θέμα, Μια επανεκκίνηση το έφτιαχνε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε "περίεργο" πάντως έχω δει στην συσκευή, ήρθε δώρο με την 4.4 :p

Το ένα G που το έχω με 4.1, όχι μόνο δεν κάνει κιχ και πάει σφαίρα, αλλά παίζει να έχει να κλείσει 2-3 μήνες :lol:

Το άλλο στην 4.4 όλο και κάτι θα τύχει να κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε τίποτα στο tasker κάθε φορά που το ανοίγεις να κλείνει και να ανοίγει την οθόνη μόνο του στιγμιαία :p

 

Όσες φορές είχα τέτοιο θέμα, Μια επανεκκίνηση το έφτιαχνε

 

Εμ δε το φτιάχνει η επανεκίνηση :lol:

 

Πάντως η ιδέα με το tasker είναι πολυ καλή θα έλεγα. Θα την δοκιμάσω ;-)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, επειδή τα ρουτ μουτ κτλ δεν τα κατέχω ξεχνώ το 4G, κρίμα γιατί δεν έχω σκοπό να αλλάξω σύντομα το κινητό.

 

Αν έχεις την ώρα και τη διάθεση να στήσεις την συσκευή σου από την αρχή, τα root, unlock bootloader + custom recovery καθώς και η εγκατάσταση custom ROM είναι δουλειά περίπου μισής ώρας (ίσως και λιγότερο).

Αν θες να το επιχειρήσεις, γράψε την έκδοση που έχεις καθώς και την έκδοση (πχ v20a)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φτιάξε τίποτα στο tasker κάθε φορά που το ανοίγεις να κλείνει και να ανοίγει την οθόνη μόνο του στιγμιαία :p

 

Όσες φορές είχα τέτοιο θέμα, Μια επανεκκίνηση το έφτιαχνε

 

Δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα. Χρησιμοποίησα tasker για να βρω λύσεις αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Με το πρώτο πάτημα του πλήκτρου on κολλάει. Εαν το πατήσω μια, δύο και τρίτη φορά στην σειρά (on,off,on) τότε μέχρι να σβήσω την οθόνη όλα τέλεια. Εαν μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο σβήνει φυσικά η οθόνη στο αυτι και όταν τελειώσει η κλήση φυσικά και ανάβει αλλά είναι και πάλι κολλημένο. Εαν θέλω να απαντήσω σε κλήση, σβήνω την οθόνη και την ξανα ανάβω για να απαντήσω. ΓΕΛΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει, δεν είμαι πολύ καλύτερα :p

 

Δεν δουλεύουν τα κουμπιά μου κάτω, και με πολύ κόπο κατάφερα να ενεργοποιήσω τα soft. Τα οποία δε δουλεύουν όταν το κινητό είναι σε landscape (βίντεο, παιχνίδια κτλ) αλλά και όταν είναι ανοικτό το πληκτρολόγιο. Οπότε έχω βάλει το pie controls που ανοίγει από μια γωνία μενού με κουμπιά :lol:

 

Γενικά όχι πολύ βολικό...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Hello παιδες. Εδω και καποιες μερες κανει τυχαιες επανεκκινησεις το κινητο (το εχω 3 χρονια στην κατοχη μου, τον τελευταιο δεν εχει γινει reset defaults, ειναι στην 4.1.2 στοκ , απλα rooted και τπτ παραπανω, πολυ βασικη χρηση κλπ , μπαταρια σε αποδεκτα ακομη επιπεδα αλλα κανει κατι τρελες βουτιες :P , νταξει , τα εφαγε καπως τα ψωμακια του γενικως).

Οι επανεκκινησεις σημερα εφτασαν στις 3. Μια αλλη μερα πριν καμμια βδομαδα , εκανε 2 κλπ κλπ. Τι μπορει να φταιει; Hardware issue ή φταιει ας πουμε μπαταρια (ή και το γεγονος οτι εχει να γινει καιρο reset defaults ) ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...