Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το είχα πάθει και εγώ μια φορα....το έλυσα κατεβάζοντας app από το google play που έκανε force restart και μετά όταν ξανάνοιξε ήταν ok...

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Force restart σαν να το κρατάς συνεχόμενα;

 

Αυτό δουλεύει testarossa?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν μου βγαζει επιλογες λειτ. πτησης/shut down κλπ οταν παταω το power button παρατεταμενα..

 

αντιθετα κλεινει κανονικα την οθονη οταν το παταω στιγμιαια. πως φτιαχνει;

 

 

Ενιοτε μου το κανει και μενα.παταω παρατεταμενα power button+2 κουμπια volume up-volume down κανει force restart και μετα δουλευει κανονικα....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τα volume γιατί;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα volume γιατί;

 

 

Καλημερα.

Οταν εχει κολλησει παρατεταμενα το home button δε μου δουλευει.απλα σβηνει την οθονη.αν ξανακολλησει θα το δοκιμασω μονο του.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο και σε εμενα.. Οπως το εγραψες.

Οταν εχει κολλησει παρατεταμενα το home button δε μου δουλευει.απλα σβηνει την οθονη. Πετρο με παρατεταμενο πατημα απλα σβηνει την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Στα 7-8 δευτερόλεπτα γίνεται restart η συσκευή όπως και στις υπόλοιπες.

Στην μια από τις 3 συσκευές που έχω στο σπίτι συμβαίνει ( σπάνια ) μόνο σε 4.4

Στις άλλες δύο όταν άρχιζε γινόταν όλο και πιο συχνό μέχρι που το κουμπί δεν έπιανε πάντα η έπιανε σπάνια. Υπαίτιος η υγρασία σε αυτά τα δύο ( έγιναν 3 αλλαγές ως τώρα σε αυτές τις δυο συσκευές ).

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και στο δικό μου. Παρατηρώντας το, το παρουσιάζει όταν είναι πολλές ώρες συνεχόμενης λειτουργίας χωρίς να κλείσει ή να γίνει επανεκκίνηση. Τις πιο πολλές φορές όταν έχει ήδη κάνει 175 ώρες και παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ελπίζω, παράγγειλα και ένα σακουλάκι αφαίρεσης υγρασίας, αφού σε κάποιο σημείο της οθόνης δεν δουλεύει καλά το τατς :) . Δεν είχε επαφή με νερό, πιστεύω οτι έγινε από την υγρασία όταν το βάζω στην τσέπη(ιδρώτας) ή όταν το βάζω στα τσαντάκια στην θάλασσα κλπ κλπ... Πιστεύω να κάνει δουλειά το σακουλάκι και να μην πετάξω τα 6 ευρώ, που δεν ειναι τίποτα μπροστά στην αγορά νεου κινητού. Πάντως αν κανει δουλειά θα γράψω σχόλιο.

 

Αν και το σακουλάκι έγραφε στις οδηγίες να το αφήσω 48 ώρες εγώ δεν άντεξα και το άνοιξα στις 26. Βελτίωση δυστυχώς δεν είδα στην αφή στα σημεία που δεν λειτουργεί... Θα προσπαθήσω μελλοντικά ξανά αφού το ξεβιδώσω πρώτα αυτή την φορά.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρια δε ξερω, για οθονη ομως μου ειπαν οτι για λογους προστασιας προσωπικων δεδομενων κτλ, κανουν full wipe με το που παρουν το κινητο στα χερια τους

 

Πήγα και άλλαξα μπαταρία και δεν χρειάστηκε να κάνουν κάτι οπότε μόλις το άνοιξα ήταν όλα όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και άλλαξα μπαταρία και δεν χρειάστηκε να κάνουν κάτι οπότε μόλις το άνοιξα ήταν όλα όπως πριν.

 

 

Καλησπερα.το πηρες την ιδια μερα;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γνωριζει κανεις που μπορω να βρω σε "καλη τιμη" το bumper της lg το original;

Το ειχα αγοράσει τους πρωτους μηνες που ειχα την συσκευη,αλλα παρέδωσε πνευμα μετα απο αρκετες τουμπες. (σωζοντας τη συσκευη).

Αν το εχει καποιος ακόμα και μετ/νο σε άριστη κατάσταση και του πουλαει με αντικαταβολη ας στειλει μηνυμα :)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Μολις έσπασε η οθόνη του κινητού. Δεν δουλεύει καν το touch. Τι επιλογές έχω επίσημες και μη? Λογικα υπάρχει άτομο που μπορεί να αλλάξει την οθόνη οποτε αν μπορεί κάποιος να μου πει γενικά τι επιλογές έχω θα το εκτιμούσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μιας και το τηλεφωνο φτανει στο περας της εγγυησης του (και η μπαταρια κραταει λιγοτερο), λεω να το παω για αλλαγη μπαταριας στην procordia.

Ποσο στοιχιζει η αλλαγη ξερετε;

Link to comment
Share on other sites

15€

 

10 χαρακτήρες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεματος χαρα απο τα 15 ευρω που απαντησε ο φιλος και τον ευχαριστω, πηγα στην procordia για αντικατασταση της μπαταριας. Εχοντας διανυσει αποσταση 45 λεπτων, μου λενε οι υπευθυνοι πως εξαιτιας των πολιτικων πραγματων τον τελευταιο καιρο, δεν κανουν ευκολη εισαγωγη ανταλλακτικων οπως παλια και μπαταρια θα ειχαν σε 2 εβδομαδες. Οποτε παλι πισω στο σπιτι μου σε εμβρυακη σταση διοτι η εγγυηση ληγει σημερα και δεν θα αφηνα εκει το κινητο για 2 εβδομαδες. Συνεπως εκανα κατι το οποιο επρεπε να ειχα κανει πρωτα απ ολα, δηλαδη factory reset. Δεν ξερω τι εφταιγε, δεν ξερω τι εγινε, παντως η μπαταρια ηρθε στα φυσιολογικα της και ειμαι ιδιαιτερα συγκινημενος. Ενδεχομενως να μη σας νοιαζει αλλα ηθελα να το μοιραστω :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ετοιμάστηκα να τα στείλω για μπαταρία και τα δύο χθες αλλά το ξέχασα. Ευτυχώς γιατί σήμερα το ένα έβγαλε ένα κίτρινο σημάδι στην οθόνη και θα γίνει πάλι καινούργιο λίγο πριν την λήξη της εγγύησης :D

Πάνω στην ώρα πραγματικά :lol:

 

Πάντως γενικά μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια, το πρώτο που πήρα από κωτσοβολο δεν έχει πάθει τίποτα και η οθόνη του είναι πεντακάθαρη. Ούτε ίχνος bleed κιτρινιλας και γενικά ούτε "ψείρα".

Τα άλλα δύο που είχα πάρει από τη βοντα τα έχω στείλει 2 3 φορές το καθένα (κουμπιά, οθόνες, ιστορίες).

Τυχαίο; Μπορεί. Καλή παρτίδα πάντως δεν είχαν απ ότι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Mου επεσε σημερα απο το το μισο μετρο σε πλακακι σπιτιου και εσπασε η οθονη (μονο το 10% αυτης ανταποκρινεται,μπορει και λιγοτερο) με αποτελεσμα η συσκευη να ειναι ανεφικτο να χρησιμοποιηθει...Δεν νομιζω να συμφερει να επισκευαστει σε καμια περπτωση...

Υπαρχει τροπος να αποκτησω προσβαση στα αρχεια της συσκευης; (φωτο κλπ)

(με το σπασιμο της οθονης δεν μπορω να το ξεκλειδωσω με αποτελεσμα να μην εχω προσβαση απο το pc)

 

Η ατυχια ειναι οτι εχθες βγηκε το χαλι του δωματιου,το οποιο αν υπηρχε κατα 99,9% η συσκευη δεν θα παθαινε τπτ...

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι κλειδωμένο με κωδικό, νομίζω μόλις το συνδέσεις στο pc μπορείς να πάρεις τα αρχεία κανονικά.

Η επισκευή συμφέρει κατά την άποψη μου γιατί η οθόνη μαζί με το frame βγαίνει γύρο στα 50

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι κλειδωμένο με κωδικό, νομίζω μόλις το συνδέσεις στο pc μπορείς να πάρεις τα αρχεία κανονικά.

Η επισκευή συμφέρει κατά την άποψη μου γιατί η οθόνη μαζί με το frame βγαίνει γύρο στα 50

 

Δυστυχώς ειναι με κωδικό..

Νομιζα οτι πηγαινε πανω απο 100++€ κατι τετοιο ειχα διαβασει.. (απο Procordia)

Απο πoυ θα μου στοιχισει ~50€; (Ειμαι Ροδο)

Να την κανω μονος μου απο δυσκολο εως αδυνατο (βλεποντας τα σχετικα βιντεο με τη διαδικασια που υπαρχουν)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Η επισκευή συμφέρει κατά την άποψη μου γιατί η οθόνη μαζί με το frame βγαίνει γύρο στα 50

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος;

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξέρει κάποιος.

 

Από εχτές μου κάνει κουλά και ξεφορτιζει πολύ γρήγορα.

 

Δεν έβαλα καμία νέα εφαρμογή δεν έκανα update. Με soft reset θα φτιάξει η θέλει hard;

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω επαθα το ιδιο με τον stathisso (αλλα εμενα δεν ανταποκρινεται σε κανενα σημειο της οθονης)..ειναι εντος της εγγυησης...επικοινωνω με procordia?μπορω να ζητησω κ αλλαγη μπαταριας αφου θα παει στο service?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...