Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία είναι η Ζέτα σ'αυτό τον κόσμο! :p

 

Τι να σου πω. Τα χρεπιρια δεν τα μπορω οσο και τα νοκια, αλλα μαρεσουν εξισου οσα εχουν τζαμαρια οπως και το g.

Δες κανενα vs σε περιπτωση που ξεχνας κατι που εχεις σαν στανταρ και αμπεμπαμπλομ μετα :p

 

Ποίους οδηγούς;;;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379566

 

:):):):)

 

Χα χα χα χα!

 

Άει στο καλο σου βρε φιλε!!! Μου βγηκε ο καφες απο τη μυτη!!!!!

 

:lol::p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω. Τα χρεπιρια δεν τα μπορω οσο και τα νοκια, αλλα μαρεσουν εξισου οσα εχουν τζαμαρια οπως και το g.

Δες κανενα vs σε περιπτωση που ξεχνας κατι που εχεις σαν στανταρ και αμπεμπαμπλομ μετα :p

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379566

 

 

 

:lol::p

 

Η επιστημονική σου τεκμηρίωση με κάνει να το θέλω ακόμα πιο πολύ! :p (χωρίς παρεξήγηση, μ'αρέσει το πως απαντάς)

Εμφανισιακά δεν περίμενα ότι θα μου άρεσε περισσότερο αυτό από τη Ζέτα (μιλάμε για έρωτα, όχι αστεία) αλλά μου αρέσει που δεν έχει τεράστιο κενό και αυτό καλύπτεται από τα τρία βασικά πλήκτρα εν αντιθέσει με το δικό μου που ενώ έχει on screen έχει μεγάλο κενό. Στα χαρακτηριστικά είναι το ίδιο με διαφορά στην μπροστινή κάμερα (τέρμα οι καλές selfies για το ίνστα :lol: ) αλλά το σημαντικότερο είναι η μπαταρία. Θα το δοκιμάσω μέχρι να φύγω και θα σας πω.

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Η Ζέτα δε μου "έκατσε" καλά όταν έπαιξα μαζί της.. Ήμουν στοργικος, αλλά η συνύπαρξη ήταν μάταια. Πολύ περισσότερες γωνίες από όσες θα έπρεπε και το μέγεθος της δύσκολο για τα γούστα μου. Αντιθέτως η o Τζι μου έκανε το κλικ και ο έρωτας ήταν μοιραίος. Βέβαια βλέπεις και πράττεις φίλε μου :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;; Παιδιά βοήθεια θέλω...υπάρχει κάποιος από Θεσσαλονίκη να βοηθήσει;;; Edited by Nos1453

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει σε κανέναν άλλον αναβάθμιση ή μόνο σε εμένα ? Από Ε97510i-EUR (Γαλλικό κινητό) σε V10j-MAR-26-2014! Edited by adompros
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει σε κανέναν άλλον αναβάθμιση ή μόνο σε εμένα ? Από Ε97510i-EUR (Γαλλικό κινητό) σε V10j-MAR-26-2014!

 

 

Και σε μενα.την κανω τωρα.

 

Εντιτ:μικρη πρεπε ναταν.ουτε 5 min δεν κρατησε.και γω γαλλικο εχω...

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα.την κανω τωρα.

 

Την ολοκλήρωσα αλλά δεν μπορώ να δω κάποια διαφορά..

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Την ολοκλήρωσα αλλά δεν μπορώ να δω κάποια διαφορά..

 

 

Το μονο που βλεπω ειναι οτι αλλαξε το εικονιδιο της εφαρμογης αφυπνιση/ρολοι....εκτος και αν ειναι ιδεα μου.

Περαν τουτου ουδεν...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι είχα διαβάσει πρέπει να έχει προστεθεί και το Google drive

Το δικό μου είναι Ολλανδικό που είχε πάρει πολύ νωρίς την 10i, αλλά η j δεν έχει έρθει ακόμα

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;; Παιδιά βοήθεια θέλω...υπάρχει κάποιος από Θεσσαλονίκη να βοηθήσει;;;

 

Βεβαιώσου ότι έχεις περάσει τους drivers στο pc και ότι το κινητό είναι σε dowload mode. Αν δεν βγάζεις άκρη δοκίμασε μια άλλη usb θύρα μπας και, αλλιώς δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση μέσω του επίσημου λογισμικού της LG. (Απο περιέργεια, πως το παθες; - ruby kernel μυρίζομαι...)

 

Μην μπαίνετε καν στο κόπο να βάλετε την j αν είστε rootαρισμένοι (και ως εκ τούτου θέλει διαδικασία) το μόνο ουσιαστικά που αλλάζει είναι το google drive.

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιώσου ότι έχεις περάσει τους drivers στο pc και ότι το κινητό είναι σε dowload mode. Αν δεν βγάζεις άκρη δοκίμασε μια άλλη usb θύρα μπας και αλλιώς δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση μέσω του επίσημου λογισμικού της LG.

 

Μην μπαίνετε καν στο κόπο να βάλετε την j αν είστε rootαρισμένοι (και ως εκ τούτου θέλει διαδικασία) το μόνο ουσιαστικά που αλλάζει είναι το google drive.

 

Είμαι κανονικά σε download mode δεν ανοίγει καθόλου το κινητό...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κανονικά σε download mode δεν ανοίγει καθόλου το κινητό...

 

Ωραία. Ξαναπέρασε τους drivers, δοκίμασε μια άλλη θύρα και αν ακόμα δεν το βλέπει (περίεργο) δοκίμασε το επίσημο πρόγραμα της LG. Κατέβασέ τα από εδώ http://www.lg.com/gr/support/software-manuals

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ξαναπέρασε τους drivers, δοκίμασε μια άλλη θύρα και αν ακόμα δεν το βλέπει (περίεργο) δοκίμασε το επίσημο πρόγραμα της LG. Κατέβασέ τα από εδώ http://www.lg.com/gr/support/software-manuals

 

Το ίδιο και σε άλλον υπολογιστή!!!

Κάποιος από Θεσσαλονίκη;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε οταν σου βγαλει το σφαλμα να βγαλεις το καλωδιο να ξαναβαλεις το κινητο σε download mode και συνδεσε το παλι.

Ειχε φαει και μενα σκαλωμα και ετσι δουλεψε

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Η Ζέτα δε μου "έκατσε" καλά όταν έπαιξα μαζί της.. Ήμουν στοργικος, αλλά η συνύπαρξη ήταν μάταια. Πολύ περισσότερες γωνίες από όσες θα έπρεπε και το μέγεθος της δύσκολο για τα γούστα μου. Αντιθέτως η o Τζι μου έκανε το κλικ και ο έρωτας ήταν μοιραίος. Βέβαια βλέπεις και πράττεις φίλε μου :)

 

Όλη μέρα σήμερα το είχα στα χέρια μου και δεν το άφησα στιγμή. Η μπαταρία μου φαίνεται ένα κλικ πιο χαμηλά από αυτή της Ζέτας και ειδικά με βίντεο στο vlc δεν υπάρχει σωτηρία. Επίσης παρατήρησα κάποιες διακυμάνσεις στα ποσοστά της μπαταρίας αναλόγως τη χρήση και την ποιότητα του δικτύου, αλλά εντάξει.

Έχω κάποιες ερωτήσεις:

1) Υπάρχει κάποιο mod για τον ήχο ?? Στη Ζέτα το ηχείο είναι κάπως αδύναμο λόγω του ότι είναι αδιάβροχο, στο G όμως δεν βλέπω το λόγο να 'ναι τόσο χαμηλό.

2) Μπορεί κάπως να γίνει διάφανη η status bar ?? Υποθέτω με root κ.α.

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Όλη μέρα σήμερα το είχα στα χέρια μου και δεν το άφησα στιγμή. Η μπαταρία μου φαίνεται ένα κλικ πιο χαμηλά από αυτή της Ζέτας και ειδικά με βίντεο στο vlc δεν υπάρχει σωτηρία. Επίσης παρατήρησα κάποιες διακυμάνσεις στα ποσοστά της μπαταρίας αναλόγως τη χρήση και την ποιότητα του δικτύου, αλλά εντάξει.

Έχω κάποιες ερωτήσεις:

1) Υπάρχει κάποιο mod για τον ήχο ?? Στη Ζέτα το ηχείο είναι κάπως αδύναμο λόγω του ότι είναι αδιάβροχο, στο G όμως δεν βλέπω το λόγο να 'ναι τόσο χαμηλό.

2) Μπορεί κάπως να γίνει διάφανη η status bar ?? Υποθέτω με root κ.α.

 

Βασικα η Μπαταρια του μου βγαζει φουλ ημερα με καλη χρηση αλλα πεφτει πολυ αισθητα αν χρησιμοποιεις δεδομενα κινητου (3g/4g). Η μπαταρια του κατα καιρους παντως εχει κανει κατι κουλες "ελευθερες πτωσεις" και αυξομειωσεις απο μονη της , αλλα ειναι κατι συνηθες , το ειδα να συμβαινει σε πολλους.

Κατι εχει στο "κρυφο μενου" της LG (3845#*975# για να μπεις σε αυτο) για τον ηχο,αλλα δε το εχω πειραξει ποτέ , μονο τον "κοφτη" εβγαλα απο εκει. Στις κλησεις ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με την ενταση στο φουλ , δε χανει ποιοτητα αλλα δεν χανω και ποτε τις κλησεις μου.

Ναι , η στατους μπαρ γινεται διαφανη εαν εχεις ρουτ και καποια αλλα πραγματα τα οποια τα εχουν πει τα παιδια στο νημα. Δε θυμαμαι τι ακριβως γιατι ποτέ δε το εκανα, αλλα γινεται :)

Με την Ζετα δεν εκατσα να ασχοληθω πολυ , την ειχε ενας φιλος , επαιξα κανα μισαωρο συνολικα, και δε μου εκατσε πολυ καλα.Και ολα αυτα ενω ειχα διπλα μου το Optimus G. Ενα σημαντικο μειον του G ,ειναι η καμερα, η οποια "χολαινει" ας μου επιτραπει η εκφραση. Ειναι μια απολυτα μετρια καμερα. Σαν smoothness μαμα ρομ ομως αλλη τετοια δε θα βρεις,πραγματικα! Περιμενω Κιτ Κατ το καλοκαιρι, να δω τι παραπανω μπορει να συμβει με αυτο το πραγματικα εξαιρετικο κινητο! (ηδη τα παιδια εδω εχουν ασχοληθει μονο με custom roms κλπ , και αυτο απλα απο χομπυ, οχι επειδη ειναι κατι αναγκαιο- και root γινεται ευκολα με την εφαρμογη framaroot απο Xda)

Link to comment
Share on other sites

@tommy όντως η μαμά rom φαίνεται ότι είναι πιο smooth από την αντίστοιχη της Ζέτας αλλά για την κάμερα έχω κάποιες ενστάσεις. Ναι μεν το βράδυ είναι κάπως (το είδα χθες που τραβήξαμε αρκετές) αλλά την ημέρα δεν έχει κάποια διαφορά με το Sony.

Θα το κρατήσω κι αν προκύψει κάτι, τα ξαναλέμε αλλιώς θα πάρει το κτελ να γυρίσει στο χωριό. :p

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

@tommy όντως η μαμά rom φαίνεται ότι είναι πιο smooth από την αντίστοιχη της Ζέτας αλλά για την κάμερα έχω κάποιες ενστάσεις. Ναι μεν το βράδυ είναι κάπως (το είδα χθες που τραβήξαμε αρκετές) αλλά την ημέρα δεν έχει κάποια διαφορά με το Sony.

Θα το κρατήσω κι αν προκύψει κάτι, τα ξαναλέμε αλλιώς θα πάρει το κτελ να γυρίσει στο χωριό. :p

 

σε συνθηκες καλου φωτισμου αυτο ελλειπε να μην εχει εστω το στοιχειωδες αποτελεσμα... Για της ζετας την καμερα δεν εχω αποψη πραγματικα. Σε γενικες γραμμες ομως χανει πολλες φορες την εστιαση του Optimus G , και κυριως, θελει ρυθμισεις χειροκινητα. Για βραδινες...αστο .. Θελεις οπωσδηποτε καποια εφαρμογη (πχ Camera Zoom Fx ) . Αλλα δεν ειναι το ατου του κινητου, σιγουρα. Ειναι κατι που εμενα προσωπικα δε με ενδιεφερε οταν το πηρα.

ΥΓ: Παραδοξως τα βιντεο που τραβαει, ειναι παρα πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

σε συνθηκες καλου φωτισμου αυτο ελλειπε να μην εχει εστω το στοιχειωδες αποτελεσμα... Για της ζετας την καμερα δεν εχω αποψη πραγματικα. Σε γενικες γραμμες ομως χανει πολλες φορες την εστιαση του Optimus G , και κυριως, θελει ρυθμισεις χειροκινητα. Για βραδινες...αστο .. Θελεις οπωσδηποτε καποια εφαρμογη (πχ Camera Zoom Fx ) . Αλλα δεν ειναι το ατου του κινητου, σιγουρα. Ειναι κατι που εμενα προσωπικα δε με ενδιεφερε οταν το πηρα.

ΥΓ: Παραδοξως τα βιντεο που τραβαει, ειναι παρα πολυ καλα!

 

Το Camera Zoom Fx ήταν το πρώτο που πέρασα στη συσκευή αλλά δεν με νοιάζουν και τόσο οι φωτογραφίες μιας και τις περισσότερες τις βγάζω το πρωί παρά το βράδυ. Το βίντεο όντως είναι πολύ ωραίο στα 1080p αλλά σε πολλές περιπτώσει αδυνατεί να εστιάσει και στην αναπαραγωγή του βίντεο χτυπάει στο μάτι. Δεν το πήρα (αντάλλαξα) για την κάμερα του αλλά για τα υπόλοιπα. Ελπίζω να πάρουμε και την kk και να φτιάξουν κάποια μικροπράγματα.

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Το Camera Zoom Fx ήταν το πρώτο που πέρασα στη συσκευή αλλά δεν με νοιάζουν και τόσο οι φωτογραφίες μιας και τις περισσότερες τις βγάζω το πρωί παρά το βράδυ. Το βίντεο όντως είναι πολύ ωραίο στα 1080p αλλά σε πολλές περιπτώσει αδυνατεί να εστιάσει και στην αναπαραγωγή του βίντεο χτυπάει στο μάτι. Δεν το πήρα (αντάλλαξα) για την κάμερα του αλλά για τα υπόλοιπα. Ελπίζω να πάρουμε και την kk και να φτιάξουν κάποια μικροπράγματα.

 

κατα πασα πιθανοτητα θα ερθει το καλοκαιρι , αναμενουμε για αυτο! Καποιες μικρολεπτομερειες διορθονωνται σιγουρα! Καλοριζικο :D

Link to comment
Share on other sites

Προχτές έβαλα μία κάρτα q στο κινητό και όταν έβαλα αυτήν που είχα, δεν έχω πλέον mobile internet (cosmote). Υπάρχει πιθανότητα να σβήστηκε κάποια ρύθμιση (με την sim της q) που πρέπει να ξαναβάλω;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

κατα πασα πιθανοτητα θα ερθει το καλοκαιρι , αναμενουμε για αυτο! Καποιες μικρολεπτομερειες διορθονωνται σιγουρα! Καλοριζικο :D

 

Ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να τα λέμε συχνά (για καλό) :p

 

Προχτές έβαλα μία κάρτα q στο κινητό και όταν έβαλα αυτήν που είχα, δεν έχω πλέον mobile internet (cosmote). Υπάρχει πιθανότητα να σβήστηκε κάποια ρύθμιση (με την sim της q) που πρέπει να ξαναβάλω;

 

Μήπως πειράχτηκαν οι ρυθμίσεις apn του internet ??

 

Σε άλλα νέα, το φόρτισα χθες το βράδυ μέσω usb στον υπολογιστή και στις 3 το ξημέρωμα το έβγαλα, το άφησα σε λειτουργία πτήσης και πριν από λίγο είδα ότι είχε χάσει 4% με πρώτο το «Σύστημα Android» κι αυτά τα στατιστικά. Είναι φυσιολογικό ??

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Ενώ έχει ανάψει το κινητό δεν μπορώ να ανοίξω wiki για να επαναφέρω από το freegee για το backups...τι να κάνω;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με ελληνική συσκεύη με στοκ ρομ Ε97510h αρουταριστος και εχω προβλημα με το HSPA+ της wind. Συνδεομαι συνεχεια σε απλό HSPA και κατεβάζω με ταχύτητες 8-9 mpbs ενω με άλλες συσκευές στο ίδιο δίκτυο στο ίδιο σημείο συνδέομαι HSPA+ και donwload της ταξης των 21Mbps.

 

Τι συμβαίνει; το έχει αντιμετωπίσει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...