Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι στο καλό να κάνω;

 

1. Να ανοιξεις θεμα στην εννοτητα επιλογη συσκευης

2. Να πας σε ενα καταστημα και να τα δεις απο κοντα

 

Σε οσα θεματα και αν γραψεις "δεν ξερω τι να κανω" δεν θα βοηθησει :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον... αν flashαρω απο fastboot χανω φωτογραφιες, μηνυματα κτλ; εφαρμογες λογικα ναι, τα υπολοιπα;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

1. Να ανοιξεις θεμα στην εννοτητα επιλογη συσκευης

 

2. Να πας σε ενα καταστημα και να τα δεις απο κοντα

 

 

 

 

 

Περιεκτικος και σωστος.-

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... αν flashαρω απο fastboot χανω φωτογραφιες, μηνυματα κτλ; εφαρμογες λογικα ναι, τα υπολοιπα;

 

Δεν εχεις κρατήσει back up;ναι φωτο χάνεις σιγουρα

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... αν flashαρω απο fastboot χανω φωτογραφιες, μηνυματα κτλ; εφαρμογες λογικα ναι, τα υπολοιπα;

 

Ακολούθησε αυτή τη διαδικασία και δε θα χασεις τίποτα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010624

Link to comment
Share on other sites

Αυτη προσπαθω, οπως ειχα κανει... ομως βγαζει προβλημα στο .kdz unpacking (εχω την εκδοση i και ειναι >1GB)

 

Δοκιμαζω με τον τροπο που λεει οτι λυνει το προβλημα αυτο, αλλα τιποτα... Αλλα δειχνει στις εικονες αλλα κανει τελικως το προγραμμα! Αυριο που θα εχω χρονο θα δοκιμασω ξανα μπας και... προς το παρον, αφου περασα μια μερα με 6600 με χαλασμενα τα 1,4,7 ευτυχως αυριο θα εχω το Ν8 :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Το μόνο που με προβληματίζει (και το καταλαβαίνω πως με κάνει παράξενο αυτό, ισχύει δηλαδή) είναι -τι άλλο;- το μέγεθος. Ειλικρινά, επειδή έχω και μικρό σχετικά κεφάλι νομίω ότι θα φαίνομαι γελίος όταν τηλεφωνώ, θα είναι σαν να έχω ένα κουτί στο πλάι του κεφαλιού μου, σαν να καλύπτομαι από κάτι :p

Όλα αυτά τα λέω χωρίς να το έχω δει από κοντά. Αλλά βλέποντας βιντεάκια στο youtube -χωρίς να καταφέρω να βρω ένα που να το έχει ο κάτοχος του στο αυτί, σαν να τηλεφωνεί για να μπορώ να κρίνω καλύτερα- μου φάνηκε τεράααστιο!

Αλλά, ρε ****τ0, το g2 έχει χαρακτηριστικά που πετάνε. Τα γουστάρω πολύ. Τι στο καλό να κάνω; Εγώ και τα κολλήματά μου;

 

Λοιπόν, το μέγεθος είναι κλάιν μαιν. Συνηθίζεται μην μασάς. Το G περα απο μικρα bugs είναι απροβλημάτιστο και smooth a la iphone. Σταθερό, δεν μου έχει φάει ουτε μια φορα reset. Τώρα το γυαλί πίσω... Τον Φλεβάρι έκατσα πάνω του και του.... ας πουμε οτι πηρα την μάνα του και πήγαμε για καφέ :p. Φούλ ξενέρα, αλλα με 26 ευρώ ολα καλά με γνήσιο, παρακαλώ, καπάκι πίσω. Like a bauss που λέμε.

 

Σε σχέση με το G2 αυτή την εποχή. Χμμμ, επειδή είναι lg και στις ενημερώσεις μας έχει γραμμένους ορμα για το G2. Μεγαλύτερη μπαταρία, καλύτερη οθόνη, σαφώς ανώτερη μπαταρία (α ναι, το είπα αυτό lolz), σίγουρα θα παρει 2-3 ενημερώσεις ακόμη και στο μέγεθος δεν έχουν διαφορά. Άν δεν σου κάνει το G2 δεν θα σου κάνει και το G. Ίδιο μέγεθος έχουν πρακτικά. Γνώμη μου πάς για το G2, καλό το G, χρυσό αλλα στα ίδια χρήματα παίρνεις το νεότερο μοντέλο που ειναι σαφώς βελτιωμένο στα σημεία.

 

 

Αυτη προσπαθω, οπως ειχα κανει... ομως βγαζει προβλημα στο .kdz unpacking (εχω την εκδοση i και ειναι >1GB)

 

Δοκιμαζω με τον τροπο που λεει οτι λυνει το προβλημα αυτο, αλλα τιποτα... Αλλα δειχνει στις εικονες αλλα κανει τελικως το προγραμμα! Αυριο που θα εχω χρονο θα δοκιμασω ξανα μπας και... προς το παρον, αφου περασα μια μερα με 6600 με χαλασμενα τα 1,4,7 ευτυχως αυριο θα εχω το Ν8 :p

 

Το προγραμματάκι που κατεβάζει τα .kdz είναι για τα μπάζα. Κατεβάζει αργά και υπάρχει τεράστια πιθανότητα το αρχείο να είναι ελλιπές. Κάνε μια αναζήτηση στο google με το όνομα του αρχέιο (copy paste) και θα το βρείς. Εγώ έτσι το βρήκα οταν δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

Edited by Yonah
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αλλά όχι και ίδια λεφτά, είτε για καινούρια από μαγαζί να πάει, είτε για μεταχ/να από αγγελίες, έχουν ένα ~70-80αρι ευρώ απόσταση μεταξύ τους, ούτε καν αμελητέο δεν το λες, πόσο μάλλον ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Παρε το G, καλοκαιρι θα εχουμε και 4.4 ;)

 

Το αρχειο κατεβηκε κανονικα, απλα δε λειτουργει το προγραμμα με αρχεια >1GB (δες στο xda @troubleshooting, εχει μπολικα θεματα με αυτο)

 

Ο αλλος τροπος θα δοκιμαστει το απογευμα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παρε το G, καλοκαιρι θα εχουμε και 4.4 ;)

 

Το αρχειο κατεβηκε κανονικα, απλα δε λειτουργει το προγραμμα με αρχεια >1GB (δες στο xda @troubleshooting, εχει μπολικα θεματα με αυτο)

 

Ο αλλος τροπος θα δοκιμαστει το απογευμα :)

 

με το kdz flashtool μπορείς να βαλεις την h ρομ.που είναι μικρότερη του 1giga.μετα κανεις αναβάθμιση στην i

Link to comment
Share on other sites

με το kdz flashtool μπορείς να βαλεις την h ρομ.που είναι μικρότερη του 1giga.μετα κανεις αναβάθμιση στην i

 

Αυτό θα σου λεγα και εγω τώρα. Τσίμπα τη από εδώ: http://adf.ly/Ws3qH

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να βοηθήσω ένα φιλαράκι να μεταφέρει τις επαφές του από ένα HTC στο κινητό. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να βοηθήσω ένα φιλαράκι να μεταφέρει τις επαφές του από ένα HTC στο κινητό. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Εγω χρησιμοποιησα phonecopy με άλλο κινητό..

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

με το kdz flashtool μπορείς να βαλεις την h ρομ.που είναι μικρότερη του 1giga.μετα κανεις αναβάθμιση στην i

 

Αυτό θα σου λεγα και εγω τώρα. Τσίμπα τη από εδώ: http://adf.ly/Ws3qH

 

Θα δοκιμασω, ευχαριστω :O

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα, τωρα βγαζει συνεχεια οτι το com.android.τηλεφωνο εχει σταματτησει και μετα απο 1 λεπτο κανει επανεκινηση...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο μενα, για το φιλο που προβληματιζεται για την μπαταρια,απλα συμβουλευω οταν δεν τραβα data απο 3-4g ,να το βαζει σε 2g mode και να απενςεργοποιει τα δεδομενα,δινει φοβερη ανασα.Για εναν αλλο φιλο 2-3 σελιδες πιο πισω που εσπασε το digitizer, μιας και ειναι η πιο δυσκολη επισκευη κατα τη γνωμη μου σε συσκευες,απλα τον συμβουλευω αν πιανουν τα χερια του,να αγορασει ολη την οθονη και να την αλλαξει,αλλιως να παει σε σερβις,που κι εκει παιζεται αν θα αναλαβουν αλλαγη μονο digitizer,μιας και πολλες φορες δεν πιανει καλα.Θα δωσεις κατι παραπανω,αλλα θα σαι σιγουρος,και την επομενη φορα να μαθεις να σαι πιο προσεκτικος χεχε..
Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα, τωρα βγαζει συνεχεια οτι το com.android.τηλεφωνο εχει σταματτησει και μετα απο 1 λεπτο κανει επανεκινηση...

 

Άμα δε σε θέλει ρε φίλε... :confused: Έκανες update μετά σε 10i μπας και φτιάξει έτσι; Ή αν έκανες, πριν το κάνεις σου έκανε το ίδιο με την 10h; Wipes μπορείς να κάνεις;

ΥΓ) Α καλά άκυρο, τώρα πρόσεξα αυτό με την επανεκκίνηση...

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μήπως ξέρει κανένας πως να πέρασω το Google Experience Launcher στο E975; Στο S4 με Android 4.3 δουλεύει κανονικά, αλλά σε αυτό με 4.1.2 μόλις κάνω install λέει "Αναζήτηση Google διακόπηκε" και δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα, τωρα βγαζει συνεχεια οτι το com.android.τηλεφωνο εχει σταματτησει και μετα απο 1 λεπτο κανει επανεκινηση...

 

κάτι θέλει τώρα αλλα δ θυμάμαι ακριβως..νομίζω wipe cache .η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Ποια 4.4 custom προτείνετε;

 

Η omnirom μου αρεσε πολυ αλλα το ψαχνω τωρα γιατι εχω πολυ drain χωρις λογο.

Ειμαι ετοιμος να περασω kernel τωρα να δω πως τα πηγαινει γιατι διαβασα οτι ο f93 aosp διορθωνει πολλα θεματα στην omnirom.

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Άμα δε σε θέλει ρε φίλε... :confused: Έκανες update μετά σε 10i μπας και φτιάξει έτσι; Ή αν έκανες, πριν το κάνεις σου έκανε το ίδιο με την 10h; Wipes μπορείς να κάνεις;

ΥΓ) Α καλά άκυρο, τώρα πρόσεξα αυτό με την επανεκκίνηση...

 

Αν εμενε 5 λεπτα ανοικτο για να κανω αναβαθμιση καλα θα ηταν :p τωρα γυρισα και θα παλεψω με ενα αλλο προγραμμα μπας και γινει :O

 

edit: εβγαλα την καρτα sim, τραβηξε 3-4 επανεκινησεις μολις ανοιξε και τωρα εμεινε ανοικτο... επιτελους! τουλαχιστον σωζω τα υπολοιπα :p

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εμενε 5 λεπτα ανοικτο για να κανω αναβαθμιση καλα θα ηταν :p τωρα γυρισα και θα παλεψω με ενα αλλο προγραμμα μπας και γινει :O

 

edit: εβγαλα την καρτα sim, τραβηξε 3-4 επανεκινησεις μολις ανοιξε και τωρα εμεινε ανοικτο... επιτελους! τουλαχιστον σωζω τα υπολοιπα :p

 

 

Επιτελους!!!!

Αγχωθηκα και μονο που σε διαβαζα....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επίσης έκλεινε όποτε άνοιγα WiFi... Αυτά τα 2 μόνο! Μετά από 3-4 προσπάθειες έκανε και αναβάθμιση και όλα καλά :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...