Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μολις πηρα απο το birdphone το κινητο και εχω μια ερωτησει. στο πισω μερος του κουτιου γραφει NLD BLACK BLACK οτι ειναι απο ολλανδια ολα καλα.οταν το ανοιξα ανοιξε στην ελληνικη γλωσσα. Edited by GIANNAKIS75
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομιζω αναγνωριζει τη γλωσσα απο τη sim που βαζεις.

 

λογικα θα εβαλες τη sim και μετα θα εκανες το 1ο boot

 

ναι ετσι σωστα ειχα βαλει απο cosmote

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα λοιπον. καλοδουλευτο

 

να εισαι καλα φιλε μου απλα εχω συνηθίσει απο τα samsung και γιαυτο ρωταω. ευχαριστω πολυυυυυυυυυ:):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια αλλη ερωτησουλα μπορουμε απο την αρχικη οθωνη να βγαλουμε το google την ηχογράφηση και το + ?????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχεις με θηκη η χωρίς;

 

Mε θηκη το ειχα... Αλλα γενικα το κουμπι πατιεται ευκολα συνεχομενα...

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το ιδιο εγινε φιλε μου, απο την Sim ειναι :) Ειχα βαλει WIND και ανοιξε με ελληνικα! Αλλα μετα εβαλα κοσμοτε. Καλοδουλευτο!!! :)

 

Επισης παραδοξως ειχα μεινει με τον μαμα launcher για κανα μηνα , αλλα δεν αντεξα, αλλαξα :p

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ευρωπαϊκά μοντέλα τρέχουν ακριβώς το ίδιο firmware. Είναι ακριβώς η ίδια συσκευή με ακριβώς το ίδιο λογισμικό είτε το πάρεις από Ελλάδα, είτε από Ολλανδία, είτε από Γερμανία κλπ. Γι'αυτό δεν υπάρχει προεπιλογή στη γλώσσα, αλλά αναγνωρίζει τη χώρα από τη σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ευρωπαϊκά μοντέλα τρέχουν ακριβώς το ίδιο firmware. Είναι ακριβώς η ίδια συσκευή με ακριβώς το ίδιο λογισμικό είτε το πάρεις από Ελλάδα, είτε από Ολλανδία, είτε από Γερμανία κλπ. Γι'αυτό δεν υπάρχει προεπιλογή στη γλώσσα, αλλά αναγνωρίζει τη χώρα από τη σιμ.

 

Δε μίλησε κανείς ότι έχουν διαφορετικό λογισμικό, ενδεχομένως είπαμε (αν, και, κλπ ......) για ύπαρξη περαιτέρω έλεγχου κυρίως hardware από την Ελληνική αντιπροσωπεία (χωρίς να ξέρουμε κάτι συγκεκριμένο υπόθεση κάνουμε). Την γλώσσα την παίρνει από τη σιμ επειδή είναι τικαρισμένη η επιλογή ''αυτόματο'' από default, όχι για κάποιο άλλο λόγο, μπορείς να την αλλάξεις την επιλογή. Οι βλάβες των κινητών στην Ελλάδα από όλες τις εταιρίες είναι πολύ περισσότερες στα παραεισαγωγής. Αυτό δε σημαίνει ότι η χώρα απ' όπου προέρχονται δεν είναι καλή κλπ και ότι η Ελλάδα είναι η καλύτερη, αλλά δείχνει ότι οι εγχώριοι εισαγωγείς αυτών των κινητών κάνουν κάποιες ''λαδιές'' με το να φέρνουν ανακατασκευασμένες ή οτιδήποτε άλλο συσκευές από το εξωτερικό. Αυτά, διότι είδα παραπάνω κάποια σχεδόν ''περίεργα'' ποστ σχετικά με την προέλευση των κινητών, Ευρωπαϊκών Vs Ελληνικών.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει καποιος που να εχει παρει καποιο mhl καλωδιο που να δουλευει στο κινητο μας;;Αυτο που μου ηρθε σημερα δεν μπαινει καν στην υποδοχη του κινητου αλλα μαλλον εγω φταιω σε αυτο γιατι το πηρα τυχαια επειδη ηταν φθηνο:D

Το καλωδιο που πηρα ειναι αυτο http://www.ebay.com/itm/161078124584?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώνει κάτι η νέα αναβάθμιση?

Έχω κάνει root με frama,το αφαιρώ κατεβάζω την αναβάθμιση αλλά μου λέει ότι το κινητό μου είναι root.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είδα ως τώρα, όχι. Το αντίθετο μάλλον. 4g στην voda νομίζω έχει τώρα με το update.

Ίσως λίγο την αυτονομία αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα γιατί είναι με τα κέφια του το g στην μπαταρία :p

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώνει κάτι η νέα αναβάθμιση?

Έχω κάνει root με frama,το αφαιρώ κατεβάζω την αναβάθμιση αλλά μου λέει ότι το κινητό μου είναι root.

 

Έχεις εγκαταστήσει το busybox; Αν ναι δοκίμασε να το βγάλεις. Νομίζω αυτό φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει καποιος που να εχει παρει καποιο mhl καλωδιο που να δουλευει στο κινητο μας;;Αυτο που μου ηρθε σημερα δεν μπαινει καν στην υποδοχη του κινητου αλλα μαλλον εγω φταιω σε αυτο γιατι το πηρα τυχαια επειδη ηταν φθηνο:D

Το καλωδιο που πηρα ειναι αυτο http://www.ebay.com/itm/161078124584?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

απο πλαισιο turbox φθηνο κ δουλευει μια χαρα.παντως αυτο που λες οτι δεν μπαινει καν απιθανο μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

απο πλαισιο turbox φθηνο κ δουλευει μια χαρα.παντως αυτο που λες οτι δεν μπαινει καν απιθανο μου φαινεται

 

Αν το παρατηρησεις καλα εχει δυο δοντακια γιαυτο δεν μπαινει.Προσπαθησα να τα ισιαξω αλλα τιποτα.Ποσο το πηρες απο το πλαισιο?Βρηκα στο ebay αυτο http://www.ebay.com/itm/400511191405?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649 νομιζω οτι θα κανει δουλεια

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Δυνάμωσε ο ήχος μετά την αναβάθμιση η μου φαίνεται?

Επίσης αν μπορεί κάποιος,ας βάλει μία λίστα με τις εφαρμογές πού μπορούμε να βγάλουμε με ασφάλεια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μετα το τελευταιο update ποια εκδοση εχετε; την Ε97510Η;

 

Ναι μετά την προχθεσινή αναβάθμιση που έκανε αυτήν έχει

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Δυνάμωσε ο ήχος μετά την αναβάθμιση η μου φαίνεται?

Επίσης αν μπορεί κάποιος,ας βάλει μία λίστα με τις εφαρμογές πού μπορούμε να βγάλουμε με ασφάλεια.

 

Μην τις σβηνεις. Παγωσε τες, ετσι ωστε και μια στραβη να κανεις, να μππρεις να την επαναφερεις. Ουτως ή αλλως δεν κερδιζεις τιποτα απο θεμα μνημης γιατι αυτη που απελευθερώνεται παραμένει ανεκμετάλλευτη.

 

Εγω παγωνω τις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω και που εχουν δικο τους εικονίδιο και οχι ρομποτακι. Εξαίρεση το Picasa uploader service που επίσης δεν χρησιμοποιω, εχει ρομποτακι αλλα μπορεις να το παγωσεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει πως οταν χρησιμοποιω τον chrome με το wifi του ιατρειου η συμπεριφορα του κινητου ειναι υποδειγματικη. Μερικες φορες ομως, με g (δυστυχως το σημα στο στρατοπεδο ειναι τραγικο), o chrome laggαρει οταν εχω 7-8 tabs και φορτωνουν παραλληλα. Το εχετε παρατηρησει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...