Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι σε ποια κατηγορία χρήστη ανήκεις, όπως στα Windows άλλοι έχουν ένα παράθυρο ανοιχτό και για να ανοίξουν άλλο κλείνουν το προηγούμενο όπως εγώ, υπάρχουν και αυτοί που έχουν 54 ανοιχτά παράθυρα και δεν έχουν κανένα πρόβλημα :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ είχα 3310 και ήρθα στο g. Γι'αυτό μάλλον..

Πιο λιανά δε μπορώ να το κάνω πάντως φίλε μου :)

 

Αααα πες μου ετσι....ειπα κι εγω :p

 

 

 

 

Είναι σε ποια κατηγορία χρήστη ανήκεις, όπως στα Windows άλλοι έχουν ένα παράθυρο ανοιχτό και για να ανοίξουν άλλο κλείνουν το προηγούμενο όπως εγώ, υπάρχουν και αυτοί που έχουν 54 ανοιχτά παράθυρα και δεν έχουν κανένα πρόβλημα :)

 

Τα wp8 ειναι τα ζωα μου αργα :p

Το G πραγματικα το χω χαρει στο θεμα κολληματων...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 3310 και ήρθα στο g. Γι'αυτό μάλλον..

:)

 

http://m.gsmarena.com/nokia_3310-pictures-192.php

 

:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. ειμαι ψημένος να πάρω τώρα το κινητό απο Kaizer Shop. ξέρει κανείς κριτικές για το κατάστημα? να προχωρήσω η να περιμένω από άλλο??
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. ειμαι ψημένος να πάρω τώρα το κινητό απο Kaizer Shop. ξέρει κανείς κριτικές για το κατάστημα? να προχωρήσω η να περιμένω από άλλο??

 

 

Go on!! Wait no more! :D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και το πιο κατάλληλο μέρος αλλά ας ακολουθήσω το δρόμο που χάραξε ο sounik. To O2X κατά 99% θα το πουλήσω και ψάχνω για OG. Αν κάποιος πουλάει το δικό του ας στείλει ένα μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνω μαζι σου καθολου.

Αλλαζα σχεδον καθε βδομαδα κινητο και μονο στο G εχω δει τοση ταχυτητα και καθολου κολληματα...αυτο ευθυνεται κατα μεγαλο βαθμο στα 2gb ram...ακομα και το s3,note 2,xperia z, στα χερια μου λαγγαρανε.

Και μιλαμε για σοβαρα κινητα οχι τυπου xperia tipo και κατω :p

Δεν εχω καταλαβει τι θες να πεις ακριβως παντως...

Εγω προτιμω να εχω πολυ ραμ ελευθερη και οχι το 1gb (700mb) , που για να ανοιξεις ενα προγραμμα,κλεινεις το αλλο :)

 

Μπορεί να διαφωνείς εσύ, αλλά συμφωνούν όλα τα Unixοειδη λειτουργικά μαζί του.

 

Άδεια ram, άχρηστη ram. Τα λέει άριστα ο φίλος.

 

Δηλαδή με ποιον τρόπο το να έχεις 800 mb άδεια ram αντί για 400 mb επιταχύνει το σύστημα σου;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Go on!! Wait no more! :D

εντάξει με έπεισες το πήρα!! ευελπιστώ από βδομάδα να το έχω στα χέρια μου για να πω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την μπαταρια (cryptonakia ακους?) κρατησα χρονο. σκαρτο τριωρο εκανε για πληρη φορτιση με τη συσκευη ανοιχτη αλλα χωρις να τη χρησιμοποιησω

 

ευχαριστω....το επιβεβαιωσα και με αλλα 2-3 παλικαρια απλα ειχα διαβασει καπου οτι κανει σκαρτο 2ωρο...και παραξενευτηκα....

Edited by cryptonakias13
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστή συσκευή και άδεια μπαταρία (5% και κάτω) κάνει 2,5 ώρες
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς πρόβλημα με την μπαταρία; από τις 00¨00 έως της 07¨00 το πρωί μου έφαγε 45% και ήταν σε eco mode η συσκευή. της είχα κάνει reset και ξανά από την αρχή εφαρμογές και ρυθμίσεις. είναι πολύ μεγάλο το ποσοστό αυτό για μια συσκευή που είναι stand by!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν είναι φυσιολογικό. Δες μήπως δημιουργεί πρόβλημα κάποια από τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς.

By the way μετά την αναβάθμιση με κανα 5ωρο στην αναμονή με ενεργοποιημενο wifi και χωρίς eco mode κλπ δεν έπεσε ούτε 1%

Link to comment
Share on other sites

εδω παντως δε λεει να εμφανιστει το update..

 

Το δικό μου είναι Ολλανδικό και χθες το πρωί το έκανα over the air.

Έκανα μόνος μου έλεγχο ενημερώσεων.

Είναι θέμα χρόνου πάντως να είναι διαθέσιμο για όλες τις συσκευές. Έτσι κι αλλιώς όλα τα ευρωπαϊκά φοράνε ακριβώς το ίδιο firmware

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες πως λεγεται η εφαρμογη που βλεπεις αν το κινητο μπαινει σε deep sleep mode,

Και αν δεν μπαινει βλεπεις πια εφαρμογη κανει τη ζημια ;

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες πως λεγεται η εφαρμογη που βλεπεις αν το κινητο μπαινει σε deep sleep mode,

Και αν δεν μπαινει βλεπεις πια εφαρμογη κανει τη ζημια ;

 

cpu spy plus & wakelock detector

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες πως λεγεται η εφαρμογη που βλεπεις αν το κινητο μπαινει σε deep sleep mode,

Και αν δεν μπαινει βλεπεις πια εφαρμογη κανει τη ζημια ;

 

Better Battery Stats, χρειαζεσαι root και την κατεβάζεις δωρεάν από το thread του developer στο xda. Ποια εφαρμογή κάνει την ζημιά το βλέπεις από τα wakelock του BBS, αλλά για πιο εύκολα μπορείς να δεις το wakelock detector δωρεάν από play store.

Link to comment
Share on other sites

cpu spy plus & wakelock detector

 

Better Battery Stats, χρειαζεσαι root και την κατεβάζεις δωρεάν από το thread του developer στο xda. Ποια εφαρμογή κάνει την ζημιά το βλέπεις από τα wakelock του BBS, αλλά για πιο εύκολα μπορείς να δεις το wakelock detector δωρεάν από play store.

 

 

Σας ευχαριστω και τους δυο για τις γρηγορες απαντησεις,εβαλα το Better Battery Stats και το wakelock detector.

https://www.dropbox.com/s/8q2qgzm2k887kjq/Screenshot_2013-09-28-12-22-58.png

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σήμερα πήρε το δρόμο του service ... Μετά από επικοινωνία που είχα με τον @cryptonakias13, παρατηρήσαμε ότι το κινητό μου φόρτιζε πάρα πολύ γρήγορα σε σχέση με το δικό του (μέσα σε 2 ώρες από το 20% και από το 23% στο 30% μέσα σε 10 λεπτά), αλλά αποφορτιζόταν και πολύ γρήγορα με κανονική χρήση (ελάχιστες κλήσεις, ίντερνετ κτλ) ...

Επίσης, τις προάλλες συνέβη κάτι που με προβλημάτισε, το έβαλα να φορτίσει στις 12 το βράδυ με 10% μπαταρία και στις 9 το πρωί είχε 97% .. Όταν πήγα στο μενού της μπαταρίας, είδα ότι είχε σταματήσει να φορτίζει 4 ώρες πριν, σα να το είχα αφαιρέσει από τον φορτιστή ... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς άλλος πρόβλημα με την ΟΤΑ αναβάθμιση; Εμένα την πρώτη φορά βου έβγαλε error επειδή ήμουνα root και μετά αφού έκανα unroot μου έβγαλε "πρόβλημα εγκατάστασης"...
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται,οταν γινεται το update μεσω OTA (Over The Air) το κινητο δεν ξερουταρεται,ενω μεσω του pc ναι.

Καλα δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο,αφου σε 5 δευτερα του ρουταρεις :)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...