Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο τα παιδια που πηραν την θηκη απο πλαισιο παρατηρήσατε κάποια ευαισθησία στο κουμπι κλειδώματος ;δηλαδήνα ππατάτε λιγο χαμηλότερα και να κλειδώνει η να ξεκλειδώνει ;σκέφτομαι να την κοψω σε εκείνο το σημείο. αλλά δεν ξέρω αν θα ειναι βολικό.

Κάτι ακομα αν μπορεί καπιιος να μου πει τον κωδικό γοα το κρυφό μενού ;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικο μου αρνειται πεισματικα να παρει το τελευταιο update, ota ενω κατεβαινει το update μολις παταω εγκατασταση κανει restart βγαζει error σταματαει την εγκατασταση και μολις ανοιξει μου βγαζει σφαλμα οτι δεν υποστηριζονται συσκευες που ειναι root, κανω unroot, τσεκαρω οτι ειναι σιγουρα unroot, ξανακαταβαζω ota ξανα error στην εγκατασταση, αλλα κανενα μυνημα για root. Ειπα οκ θα το κανω στον υπολογιστη, ανοιγω το LGMobile Support Tool μου βρισκει νεο firmware παταω εγκατασταση, κανει κατι ελεγχους και κρασαρει η εφαρμογη. Μονη ελπιδα το pc suite πλεον ελπιζω να δουλεψει.
Link to comment
Share on other sites

απο τα παιδια που πηραν την θηκη απο πλαισιο παρατηρήσατε κάποια ευαισθησία στο κουμπι κλειδώματος ;δηλαδήνα ππατάτε λιγο χαμηλότερα και να κλειδώνει η να ξεκλειδώνει ;σκέφτομαι να την κοψω σε εκείνο το σημείο. αλλά δεν ξέρω αν θα ειναι βολικό.

Κάτι ακομα αν μπορεί καπιιος να μου πει τον κωδικό γοα το κρυφό μενού ;

ευχαριστώ

εμενα μια χαρα ευαισθησια εχει με την ιδια θηκη...μονο τα νερα να μην εκανε :p ο κωδικος για το κρυφο μενου ειναι... 3845#*975#

Link to comment
Share on other sites

και αν πειραξω κατι απο το κρυφό μενού αν κανω επανεκκίνηση επανέρχονται ; τι πρέπει να κανω για να μην επανέλθει. πχ το θεμε με την φωτεινότητα ;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

SOOOOOOS

 

Έλεγα να παρω το κινητό τη Δευτέρα και σήμερα βλέπω έχουν εξαφανιστεί καταστήματα (birdphone, kaizerstore κτλ) από το skroutz. Τα 3 πρώτα δεν τα βλέπω και πολύ καλά στις αξιολογήσεις.

http://www.skroutz.gr/s/2992958/LG-Optimus-G-E975.html

Έχει κανείς άποψη; Το funbazar το ξέρει κανείς; Φαντάζομαι από τα υπόλοιπα τελείωσαν τα διαθέσιμα, ε; Αργούν πολύ να φέρουν;

Link to comment
Share on other sites

δες απο τις αρνητικές κριτικές που έχουν γιατι αν έχουν αρνητικές για καθυστέρηση στη μεταφορά αλλα ειναι οκ στο θέμα εγγύηση κτλ και ευρωπαϊκή συσκευή (αρα προσοχή στο vnp εχουν αναφέρει παιδιά απ εδω για ασιατικέ συσκευές ) προχωράς άμεσα
Link to comment
Share on other sites

και αν πειραξω κατι απο το κρυφό μενού αν κανω επανεκκίνηση επανέρχονται ; τι πρέπει να κανω για να μην επανέλθει. πχ το θεμε με την φωτεινότητα ;

ευχαριστώ

 

Έχει να κάνει μα την επιλογή "Thermal Migration off" απενεργοποιεί τον κόφτη του επεξεργαστή όταν ζεσταθεί και την πτώση της φωτεινότητας. Ότι επιλέξεις παραμένει και μετά από την επανεκκίνηση, για αυτό με προσοχή τι κάνεις και αν δεν το ξέρεις δεν το πειράζεις. Αν θέλεις να αλλάξεις πάλι κάτι μπαίνεις πάλι στο κρυφό μενού.

Link to comment
Share on other sites

οπα , αρα πρεπει να ειναι στο οn ή το off ;

 

Στο ον πρεπει να ειναι.Βαλτο στο ον και κανε επανεκκινηση για να πιασει!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Στο ον πρεπει να ειναι.Βαλτο στο ον και κανε επανεκκινηση για να πιασει!

 

οταν μπηκα στο μενου εγραφε

thermal DAE Miti OFF και ηταν στην απενεργοποιηση !

 

Αλλα εχει ενεργοποίηση και απενεργοποιηση

αρα λογικα πρεπει να μεινει απενεργοποιημενο;

αφου αν το ενεργοποιησω θα ειναι ενεργο το OFF του τιτλου ;

 

σας ζάλισα μεσημεριατικα

(αυτα γινονται οταν πρωτα σκαλιζεις και μετα ρωτας )

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και γω είχα μπερδευτεί με on off, ο καλύτερος τρόπος επαλήθευσης είναι να παίζεις με την αυτόματη φωτεινότητα, άμα πάει στο 100% είναι βγαλμένο
Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο φιλος πολυ σωστος το τσεκαρα και δεν μου φτανει 100% αρα πρεπει η επιλογη αυτη να ειναι απενεγοποιημενη

οτι αλλο πρωτα θα ρωτησω και μετα θα πειραξω :)

Link to comment
Share on other sites

SOOOOOOS

 

Έλεγα να παρω το κινητό τη Δευτέρα και σήμερα βλέπω έχουν εξαφανιστεί καταστήματα (birdphone, kaizerstore κτλ) από το skroutz. Τα 3 πρώτα δεν τα βλέπω και πολύ καλά στις αξιολογήσεις.

http://www.skroutz.gr/s/2992958/LG-Optimus-G-E975.html

Έχει κανείς άποψη; Το funbazar το ξέρει κανείς; Φαντάζομαι από τα υπόλοιπα τελείωσαν τα διαθέσιμα, ε; Αργούν πολύ να φέρουν;

 

Εγώ έχω πάρει από funbazaar για ένα φίλο, όλα καλά, δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι εξαιρετικο και πολυ σταθερο,οπως ειπανε τα περισσοτερα παιδια απο εδω.

 

Σε αυτο που εχω ενα θεμα,ειναι η μπαταρια, με πολυ μετρια χρηση (10 λεπτα τηλεφωνα, καμια ωρα σκαλισμα για σερφαρισμα κλπ) βγαζει μια μερα με περιπου 1,30 ωρα οθονη.

 

Ειμαι συνεχεια σε 3g, eco mode, στο 66% αυτοματη φωτεινοτητα οθονης και push notifications μονο για gmail,twitter και καιρο.

 

Προς το παρων αυτα τα 4ωρες οθονη που εχω δει εδω μου φαινονται μακρινο ονειρο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι εξαιρετικο και πολυ σταθερο,οπως ειπανε τα περισσοτερα παιδια απο εδω.

 

Σε αυτο που εχω ενα θεμα,ειναι η μπαταρια, με πολυ μετρια χρηση (10 λεπτα τηλεφωνα, καμια ωρα σκαλισμα για σερφαρισμα κλπ) βγαζει μια μερα με περιπου 1,30 ωρα οθονη.

 

Ειμαι συνεχεια σε 3g, eco mode, στο 66% αυτοματη φωτεινοτητα οθονης και push notifications μονο για gmail,twitter και καιρο.

 

Προς το παρων αυτα τα 4ωρες οθονη που εχω δει εδω μου φαινονται μακρινο ονειρο.

 

με 50% φωτεινοτητα, wifi, eco mode βλεπω συχνα κοντα στις 4 ωρες οθονης

 

το 3g ειδικα αν εχει αδυναμο σημα ρουφαει την μπαταρια με γρηγορους ρυθμους.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλησπερα σε ολους του συμφορουμιτες! Λοιπον, μολις πριν λιγο παρηγγειλα το κινητο απο το smarties, για παραλαβη απο το καταστημα μιας και μενω κοντα. Θα ηθελα να μου πει οποιος μπορει, τι πρεπει να τσεκαρω πριν το παραλαβω? οπως π.χ. το imei να ειναι ιδιο με την συσκευασια, απο ποια χωρα πρεπει να εχει προελευση? κτλπ.
Link to comment
Share on other sites

αρχικα, ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση, δευτερον, αν μπορουσες να με κατατοπισεις σε ποιο σημειο της συσκευασιας θα πρεπει να κοιταξω, πρεπει να γραφει EU στο πισω μερος δηλαδη? γιατι ειδα μεριακ παιδια εδω απ το φορουμ ειχαν πεσει σε Σινγκαπουρης
Link to comment
Share on other sites

αρχικα, ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση, δευτερον, αν μπορουσες να με κατατοπισεις σε ποιο σημειο της συσκευασιας θα πρεπει να κοιταξω, πρεπει να γραφει EU στο πισω μερος δηλαδη? γιατι ειδα μεριακ παιδια εδω απ το φορουμ ειχαν πεσει σε Σινγκαπουρης

 

Πισω μερια του κουτιου στο κατω μερος εχει ΙΜΕΙ και τρια γραμματα για χωρα προελευσης πχ FRA για γαλλια κ.ο.κ

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Πισω μερια του κουτιου στο κατω μερος εχει ΙΜΕΙ και τρια γραμματα για χωρα προελευσης πχ FRA για γαλλια κ.ο.κ

 

 

 

ευχαριστω! Κατι αλλο που θα πρεπει να κοιταξω?

Link to comment
Share on other sites

Απορια σχετικα με το antutu benchmark..πως γινεται το galaxy s3 να κανει 1000 ποντους παραπανω στον τομεα της ram οταν εμεις εχουμε και διπλασια ραμ αλλα και πιο ψηλα χρονισμενη απο εκεινο.Οπως επισης το optimus g δεν το εχουν καθολου μεσα στους πινακες σγκρισης..

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! Κατι αλλο που θα πρεπει να κοιταξω?

 

Sndeep.info το IMEI ναναι για ευρωπαικη χωρα,συσκευασια οχι χτυπημενη κτλ και θασαι ΟΚ

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα βαζοντας το imei δε θα σου γραψει χωρα αλλα τον provider για τον οποιο προοριζοταν..

(πχ το δικο μου ελεγε made for orange) και ηταν για την orange της πολωνιας

απλως κοιτας να ειναι ευρωπαιος ο provider και οχι κανενας ασιατικος

 

επισης το κουτι μου δεν ειχε τα αρχικα της χωρας πχ POL, απλως ειχε αυτοκολλητο της πολωνικης LG με τα στοιχεια της και τα συναφη

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλησπερα σε ολους του συμφορουμιτες! Λοιπον, μολις πριν λιγο παρηγγειλα το κινητο απο το smarties, για παραλαβη απο το καταστημα μιας και μενω κοντα. Θα ηθελα να μου πει οποιος μπορει, τι πρεπει να τσεκαρω πριν το παραλαβω? οπως π.χ. το imei να ειναι ιδιο με την συσκευασια, απο ποια χωρα πρεπει να εχει προελευση? κτλπ.

 

pls μόλις το παραλάβεις ενημέρωσε, μήπως πάρω και γω από κει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...