Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ενω ειχα κατεβασει το update χωρις να το εγκαταστησω αποφασισα να κανω hard reset. Τωρα ομως δε μου το βρισκει οταν παω να ελεγξω για updates και μου λεει οτι χρησιμοποιω το latest version ενω ειμαι στην 4.1.2. Καμια συμβουλη?

 

Δοκίμασε ξανά κι αν δεν σου έρχεται ota, βάλτο στον υπολογιστή και δες αν σου βρίσκει την ενημέρωση το πρόγραμμα της LG.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπες κατευθειαν σε Live chat για να μαθεις οτι χρειαζεται και να ξεκαθαρισεις επισης οτι χρειαζεται

http://www.lg.com/gr/support/contact-customer-support

Το τηλεφωνο το λεει απο κατω

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Προσπάθησα μέσω του live chat αλλά δεν ήταν κανένας διαθέσιμος. Εγώ στο προηγούμενο μήνυμα έγραψα το τηλέφωνο της Procordia για να έρθει courier και να παραλάβει το τηλέφωνο. Το τηλέφωνο που έχει εδώ, στο link που μου έστειλες, είναι της τεχνικής υποστήριξης της LG. Δοκίμασα να πάρω και τηλέφωνο, αλλά άργησα και το τεχνικό τμήμα λειτουργούσε μέχρι τις 21:00, οπότε μου πρότειναν να με καλέσουν τη Δευτέρα. Άντε να δούμε...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξαναγράφω τόσο σύντομα, αλλά πιστεύω ότι έχω θέμα με τη μπαταρία και θέλω τις γνώμες σας. Στην εικόνα φαίνεται η κατανάλωση αλλά δυστυχώς δεν τράβηξε την πρώτη οθόνη. Εκείνη τη στιγμή είχα μια μισή ώρα οθόνη, οχτώ ώρες + σε κατάσταση αναμονής, δέκα λεπτά WiFi και το πολύ δέκα λεπτά κλήσεων. Τι να κάνω; πάνω από 2-2,5 ώρες δεν βγάζει κι έχω μέσα μόνο 2-3 παιχνίδια και Facebook /whatsapp.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ περίεργο που υπάρχουν τόσα θέματα με την αυτονομία στην kk. Και σε όλους χτυπάει σε διαφορετικό σημείο.

Εγώ προχθές είχα drain από alarm manager και χθες από swype.

Μου κατέβασε 400mb δεδομένα και μου ξεφτιλισε όλη την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανά κι αν δεν σου έρχεται ota, βάλτο στον υπολογιστή και δες αν σου βρίσκει την ενημέρωση το πρόγραμμα της LG.

 

Ευχαριστώ! Μέσω pc έγινε κανονικά το update.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ περίεργο που υπάρχουν τόσα θέματα με την αυτονομία στην kk. Και σε όλους χτυπάει σε διαφορετικό σημείο.

Εγώ προχθές είχα drain από alarm manager και χθες από swype.

Μου κατέβασε 400mb δεδομένα και μου ξεφτιλισε όλη την μπαταρία.

 

Έχεις πολύ δίκιο. Δεν έχω θέμα με την αυτονομία αλλά lag free που είχε η 4.1 η κκ η δεν το έχει. Με βλέπω να γυρνάω πίσω. Το κινητό πέταγε πριν και τώρα απλά είναι καλό

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πολύ δίκιο. Δεν έχω θέμα με την αυτονομία αλλά lag free που είχε η 4.1 η κκ η δεν το έχει. Με βλέπω να γυρνάω πίσω. Το κινητό πέταγε πριν και τώρα απλά είναι καλό

 

Σ αυτό θα διαφωνήσω, και με την kk το κινητό πετάει και δεν έχω παρατηρήσει ούτε ένα glitch στην οθόνη ξεκλειδωματος ή στον στοκ music player. Μόνο η αυτονομία είναι θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από απροβληματιστο κινητό, πήγαμε ο καθένας σε διαφορετικό κινητό μου φαίνεται... άλλος βγάζει 3 ώρες οθόνη ξαφνικά και άλλος 4:30.. άλλου του πετάει και άλλος έχει παραπονάκια... :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Από απροβληματιστο κινητό, πήγαμε ο καθένας σε διαφορετικό κινητό μου φαίνεται... άλλος βγάζει 3 ώρες οθόνη ξαφνικά και άλλος 4:30.. άλλου του πετάει και άλλος έχει παραπονάκια... :p

 

E παντα συμβαινουν αυτα, αφου αλλοι θα κανουν και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ενω αλλοι το δουλευουν οπως μπηκε η αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

E παντα συμβαινουν αυτα, αφου αλλοι θα κανουν και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ενω αλλοι το δουλευουν οπως μπηκε η αναβαθμιση.

 

Προσωπικά, δεν είδα καμιά διαφορά ούτε στην κατανάλωση, ούτε στην σταθερότητα όσο το είχα χωρίς Hard reset με τώρα που το έχω κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ αυτό θα διαφωνήσω, και με την kk το κινητό πετάει και δεν έχω παρατηρήσει ούτε ένα glitch στην οθόνη ξεκλειδωματος ή στον στοκ music player. Μόνο η αυτονομία είναι θέμα.

 

μαλλον δεν διαβασες το ποστ που εγω συμφωνω.δεν εχουμε ολοι τα ιδια θεματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

E παντα συμβαινουν αυτα, αφου αλλοι θα κανουν και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ενω αλλοι το δουλευουν οπως μπηκε η αναβαθμιση.

 

+100 ειμαι ενας απο αυτους. επειδη τρεχω για δουλειες ολη μερα δεν ειχα τον χρονο. αν το κανω τωρα λες να χω κανα αποτελεσμα?

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

+100 ειμαι ενας απο αυτους. επειδη τρεχω για δουλειες ολη μερα δεν ειχα τον χρονο. αν το κανω τωρα λες να χω κανα αποτελεσμα?

 

Δεν το θεωρω δεδομενο αλλα δεν το θεωρω και απιθανο να ισχυει αφου σε αλλο smartphone ειχαμε δει διαφορες εξαιτιας αυτου. Προσωπικα παντως οποτε θα ειχα χρονο θα το δοκιμαζα να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θεωρω δεδομενο αλλα δεν το θεωρω και απιθανο να ισχυει αφου σε αλλο smartphone ειχαμε δει διαφορες εξαιτιας αυτου. Προσωπικα παντως οποτε θα ειχα χρονο θα το δοκιμαζα να το κανω.

 

επιτελους ανοιξα μετα απο καιρο και το pc..........

θα κανω ενα back up και με την πρωτη ευκαιρια θα το κανω πριν το γυρισω σε 4,1,2

με καλομαθε οπως ηταν πριν:p

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα πράγματα ήταν κάπως καλύτερα, αλλά κάτι δεν πάει καλά με την κατανάλωση. Το έβγαλα σήμερα τα ξημερώματα στις 6 και μέχρι τις 12 με κλειστά data, έμεινε στο 100% και μετά με gprs έμεινε εκεί και είχα κι ένα τέταρτο οθόνης. Μόλις, όμως, βρήκε 3g την ρούφηξε την μπαταρία.

Σκέφτομαι μετά τις διακοπές να το στείλω στην LG για να είμαι μέσα στην εγγύηση και μετά επιστροφή σε 4.1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

Να πώ ενα ευχαριστώ στα παιδιά που ασχολήθηκαν με το θέμα μου. Τελικά το έφτιαξα το update, είχε πρόβλημα το πισι με τους drivers γιατι υπήρχε conflict με τους drivers του βlackberry... Ήταν και τα καλώδια για τ' ανάθεμα και το πήγα σε έναν φίλο και τσακ μπάμ σε 10 λεπτάκια είχα κιτ κατ. Μαύρισε η ψυχή μου πάντως μέχρι να βρω τι φταίει... Ασταδιάλα...

Τα καλωδιάκια και τα μάτια σας, παιδιά, τα καλωδιάκια και τα μάτια σας.

Edited by Yonah
Link to comment
Share on other sites

superuser :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Την Τεταρτη θα σταλει το κινητο για service στην Lg κατόπιν συνεννόησης.

Υπαρχουν 3 θεματα.

1)Το ραδιο δεν λειτουργουσε εξαρχης

2)Το Gps εχει παρουσιασει καποιο θεμα και ειναι νεκρο

3)Ο ανταπτορας του φορτιστή κανει εναν συγκεκριμενο ηχο (τζ...) χαμηλής εντασης αλλα οχι παντα οταν ειναι συνδεμενος στο ρευμα,οποτε θα σταλει και αυτος.

 

Ξεχασα να τους ρωτησω αν υπαρχει καποιο προβλημα που η αποδειξη αγορας του κινητου ειναι σε αλλο ονομα.

Μιπως ξερει καποιος;Ακομα ποσες μερες κανουν;

Ειναι γαλλικο,απο kaizer ουτε σε εμενα εχει ερθει η kitkat ακομη.

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής τον κάνει τον ήχο όταν είναι στο ρεύμα χωρίς να έχεις συνδέσει το κινητό, σωστά; Αν ναι, τότε δεν έχει κανένα θέμα :)

 

Κανένα πρόβλημα και με την απόδειξη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής τον κάνει τον ήχο όταν είναι στο ρεύμα χωρίς να έχεις συνδέσει το κινητό, σωστά; Αν ναι, τότε δεν έχει κανένα θέμα :)

 

Κανένα πρόβλημα και με την απόδειξη

 

Ναι.

Δεν πειράζει ας τον στείλω και πολύ πολύ να τον στείλουν πίσω.

Στην καλύτερη θα μου δώσουν καινούριο :)

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Την Τεταρτη θα σταλει το κινητο για service στην Lg κατόπιν συνεννόησης.

Υπαρχουν 3 θεματα.

1)Το ραδιο δεν λειτουργουσε εξαρχης

2)Το Gps εχει παρουσιασει καποιο θεμα και ειναι νεκρο

3)Ο ανταπτορας του φορτιστή κανει εναν συγκεκριμενο ηχο (τζ...) χαμηλής εντασης αλλα οχι παντα οταν ειναι συνδεμενος στο ρευμα,οποτε θα σταλει και αυτος.

 

Ξεχασα να τους ρωτησω αν υπαρχει καποιο προβλημα που η αποδειξη αγορας του κινητου ειναι σε αλλο ονομα.

Μιπως ξερει καποιος;Ακομα ποσες μερες κανουν;

Ειναι γαλλικο,απο kaizer ουτε σε εμενα εχει ερθει η kitkat ακομη.

 

Εγώ σήμερα που έκανα live chat για το κινητό μου να πάει στο service, μου είπε για τρεις εργάσιμες μέρες αφού το παραλάβουν. Πιστεύω ότι αν δεν είναι κάτι πολύ σοβαρό, να γίνεται και πιο γρήγορα.

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Όταν θα έρθουν να το παραλάβουν από την courier θα μου δώσουν κάποιο χαρτί ότι το παρέλαβαν ώστε να είμαι και εγώ καλυμμένος;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω custom recovery, πως μπαίνω σε download mode???? Κρατώντας το VOL DOWN + PWR ή VOL DOWN + VOL UP κτλ με βάζει στην επιλογή του custom recovery και οχι download mode για να κάνω flash το kdz.
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς volume up & down και συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή. Δεν πατάς καθόλου το power

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερικες μερες με την 4.4 να πω και γω την γνωμη μου. Δεν ξερω παντως ποσα ειναι προσθηκες της LG και ποσα των 4.2-4.4

 

Θετικα:

- ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και αλλες qSlide εφαρμογες, και ειδικα το mail

- Πολλες αισθητικες παρεμβασεις και ΟΛΕΣ προς το καλυτερο

- CLIPBOARD :D Και το ζηλεψα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ απο το G3

- Πολυ ωραιο το παραθυρακι που βγαζει στην εισερχομενη κληση

- Διαφανη μπαρα σε οθονη κλειδωματος + launcher

- Αισθητα πιο γρηγορο ανοιγμα εφαρμογων που τρεχουν απο πισω, αλλα και ελαχιστοποιηση της υπαρχουσας

- Καλυτερη φωτογραφικη, καλυτερη (κατα πολυ) εφαρμογη καμερας και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βγαζεις βιντεο σε εσωτερικο χωρο χωρις αυξηση της φωτεινοτητας

- Μου αρεσει που τωρα αναβαθμιζονται κατευθειαν επι μερους εφαρμογες μεσω του κεντρου ενημερωσης

- Ωραια η ενσωματωση των cloud λογαριασμων στις εφαρμογες (βιντεο, μουσικη, αλμπουμ)

- Ωραιες αλλαγες και προσθηκες και σε Σημειωματαριο, Σημειωσεις, QuickMemo

- Αρκετα πιο καλες και οι εφαρμογες Μουσικης, Βιντεο και κατι προσθηκουλες στο Αλμπουμ

- Μπορουμε να βαλουμε οτι θεμα θελουμε στα μηνυματα :p

- Αφαιρειται επιτελους η μπαρα αναζητησης στην αρχικη

- Car Home + Safety Center

- Απενεργοποιηση QSlide για οποιον δε θελει

+ λιγα μικρα ακομα που ξεχναω...

 

Αρνητικα:

- Η εφαρμογη του ημερολογιου κολλαει τραγικα και ειδικα οταν πας να μετακινησεις την μπαρα

- Οταν πατας στην εφαρμογη της καμερας το γραναζακι, κολλαει στο ανοιγμα το μενου και ειναι σπαστικο

- Διαφορα λαγκακια που δεν υπηρχαν και στο ανεβοκατεβασμα της μπαρας αλλα σε ακυρους χρονους, οχι συνεχεια

- Συνηθως κανει αρκετη ωρα να βγαλει τις προσφατες εφαρμογες στο πατημα του home (αρκετη σε σχεση με πριν)

- Κατι αλλα λαγκακια εδω και κει

 

Γενικα δε το νοιωθω οσο σπιρτατο ηταν. Αλλα οσες προσθηκες εγιναν ειναι πολυ πολυ θετικες :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ την άποψη μου:

Κλαιν μαιν

Χαζομάρες εδώ κι εκεί, αλλά το κινητό δεν είναι όπως πριν.

Το καλό είναι ότι έχουμε Drivers επίσημα πλέον οπότε θα μπορούμε να βγάλουμε καλές custom.

Προσωπικά επειδή το κινητό δεν θα το δώσω, θα ασχοληθώ με rom/kernel όταν τελειώσω με τα παιχνίδια που ετοιμάζω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...