Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται την χώρα, Ολλανδία η 10i νομίζω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικα ειναι η h

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Nice :)

 

Εχει περασει κανεις επισημη 4.4 να πει εντυπωσεις;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι απαραιτητο να κανω και τη μικρη αναβαθμιση που μου βγαζει εδω και καιρο

για να βαλω τη 4.4?

Link to comment
Share on other sites

Nice :)

 

Εχει περασει κανεις επισημη 4.4 να πει εντυπωσεις;

 

έχει διαρρεύσει? μην μας τρελαίνεις!!

λοιπόν, ερωτήσεις:

1) αν αλλάξω το recovery, μπορώ να το γυρίσω σε stock? αν πάθει κάτι το κινητό (χτύπα ξύλο) θα δουν αν έχει επηρεαστεί το recovery?

2) για να περάσω cm χρειάζεται ξεκλείδωμα bootloader. κλείδωμα μπορώ να ξανακάνω σε περίπτωση service??

3) για να γυρίσω σε full stock και να περάσω την kk (όταν με το καλό βγει), θα πρέπει να μπω στο πρόγραμμα της lg και να κάνω επιδιόρθωση εγκατάστασης ή μέσω zip να κάνω flash? σε αυτη την περίπτωση, όλα θα ναι ok με εγγυήσεις κτλ??

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

έχει διαρρεύσει? μην μας τρελαίνεις!!

λοιπόν, ερωτήσεις:

1) αν αλλάξω το recovery, μπορώ να το γυρίσω σε stock? αν πάθει κάτι το κινητό (χτύπα ξύλο) θα δουν αν έχει επηρεαστεί το recovery?

2) για να περάσω cm χρειάζεται ξεκλείδωμα bootloader. κλείδωμα μπορώ να ξανακάνω σε περίπτωση service??

3) για να γυρίσω σε full stock και να περάσω την kk (όταν με το καλό βγει), θα πρέπει να μπω στο πρόγραμμα της lg και να κάνω επιδιόρθωση εγκατάστασης ή μέσω zip να κάνω flash? σε αυτη την περίπτωση, όλα θα ναι ok με εγγυήσεις κτλ??

ευχαριστώ!

1 ναι , οχι

2 ναι , ναι

3 το πρωτο , ναι

Ψαξε μεσα στο θεμα εχουν ειπωθει πολλες φορες

Ο,τι δεν καταλαβεις εδω ειμαστε

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα, φίλοι!

μου έτυχε ανταλλαγή του g2 με το g με κάποια διαφορά και είπα να το σκαλίσω λίγο και μιας και αναφέρετε περί custom rom, είπα να περιγράψω τις εμπειρίες μου για την τελευταία cm11 που βγήκε χθες και είναι βασισμένη στην 4.4.3 έκδοση του android. καταρχάς η μπαταρία είναι λίγο χειρότερη (προσοχή στο λίγο!) από την στοκ κατάσταση. χαρακτηριστικά μετά την επαναφορά του λογισμικού, με άδειο το κινητό, είχα απώλεια 5% σε 2 λεπτά!!

επίσης, σήμερα το πρωί είχα και την πρώτη μου bsod κατά τη μετάβαση από το whatsapp στο ραδιόφωνο. wifi προς το παρόν όλα καλά, αλλά δεν γίνεται να μένω με 5% με 1,5 ώρα οθόνη.

καμία γνώμη;

 

ένας μίνι οδηγός για όσους έχουν απορίες σχετικά με την εγκαταση cm και cwm recovery:

1) ΜΗΝ δίνετε βάση σε ό,τι διαβάζετε στο ίντερνετ. σε πολλές οδηγίες λένε να κατεβάζετε μια εφαρμογή από το play store, να κατεβάσετε από κει την cwm κλπ κλπ. ένα όμως είναι το πρόγραμμα που χρειάζεστε και λέγεται freege.

2) το κατεβάζετε από το store, κατεβάζετε και μια έξτρα εφαρμογή (πρέπει να μπείτε και να την εγκαταστήσετε, δεν πιάνει μόνο η εγκατάσταση από το store) και ξεκινάτε το freege.

3) πατάτε το πρώτο κουτάκι για να γίνει backup των αρχείων και μετά το κουτάκι που λέει για την εγκατάσταση του cwm. αυτό ήταν! σε 2 λεπτά μάξιμουμ έχετε αλλάξει recovery που μπορείτε να προσπελάσετε είτε μέσω του συνδυασμού πλήκτρων, είτε μέσω κάποιου third party app, όπως το quick boot (χρειάζεται root!).

4) από κει και πέρα ακολουθείτε τις οδηγίες για την εγκατάσταση της rom σύμφωνα με τις οδηγίες που χρειάζονται για κάθε android κινητό και οι οποίες βρίσκονται ΕΔΩ.

ΜΗΝ ξεχάσετε να φλασάρετε και τα google apps.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν καλώς ήρθες!

Τώρα για τα νούμερα σου τι να πω.Είναι αρκετά χαμηλά.Κάτι κανεις λάθος μάλλον.Έπρεπε να εχεις 50% ακόμα με τα νούμερα που βλεπω

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις G3 UI από xda?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα καινουρια cm11 nightlies διαβασα οτι βασιζονται στην 4.4.3.Ξερεις κανεις αν ισχυει;;

Εχω καιρο να κανω ανανεωση και ειπα να αλλαξω.Το περναω κανονικα πανω απο αυτο που εχω που ειναι σιγουρα 4.4.2 και ολα κομπλε;

Αν οντως ισχυει αυτο τι γινεται με τα υπαρχοντα kernels που βασιζονται στην 4.4.2;Υπαρχει καποιο conflict;Εχει δοκιμασει κανεις;

Αναφερομαι στα solid και f93

Edited by sounik

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν καλώς ήρθες!

Τώρα για τα νούμερα σου τι να πω.Είναι αρκετά χαμηλά.Κάτι κανεις λάθος μάλλον.Έπρεπε να εχεις 50% ακόμα με τα νούμερα που βλεπω

 

Τα καινουρια cm11 nightlies διαβασα οτι βασιζονται στην 4.4.3.Ξερεις κανεις αν ισχυει;;

Εχω καιρο να κανω ανανεωση και ειπα να αλλαξω.Το περναω κανονικα πανω απο αυτο που εχω που ειναι σιγουρα 4.4.2 και ολα κομπλε;

Αν οντως ισχυει αυτο τι γινεται με τα υπαρχοντα kernels που βασιζονται στην 4.4.2;Υπαρχει καποιο conflict;Εχει δοκιμασει κανεις;

Αναφερομαι στα solid και f93

 

καλώς σας βρήκα!

όντως, τα στοιχεία ήταν πολύ χαμηλά χθες με την πρώτη φόρτιση στη cm11 αλλά σήμερα μου έβγαλε 1 ώρα και 30 λεπτά και έπεσε η μπαταρία στο 30% με αρκετά παιχνίδια, twitter όλη την ώρα στο παρασκήνιο, data ολημερίς με εναλλαγές σε 2G/3G κλπ.

η nightly της τετάρτης και η σημερινή βασίζονται στην 4.4.3 (δεν ξέρω αν ισχύει και για τις προηγούμενες) και αυτό που μου έκανε τρελή εντύπωση ήταν η υποστήριξη ραδιοφώνου με πολλές μπάντες (αμερική, ασία, εύρωπη κ.α). είχα βάλει την cm παλαιότερα σε samsung και δεν είχα ραδιόφωνο αλλά είχα διαβάσει στο faq ότι δεν έχει ραδιόφωνο από μόνη της.

μπορώ να κάνω κάτι με τη μπαταρία; sos! σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά για τι πράγμα σου μιλαω.

Κάνε ενα search στο θέμα φιλέ μου τα έχουμε πει πολλές φορες για την μπαταρία.

Με cm πρεπει να βγαζεις ενα 4ωρο οθονης.

Δωσ'τής λιγο χρονο να πατήσει καλά στο κινητό σου

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

βοήθεια παιδιά!!

πέρασα κι εγώ με τη σειρά μου σήμερα την τελευταία σταθερή cm (4.4.2) αλλά δεν λειτουργεί τίποτα. κατεβάζω ένα παιχνίδι, μόλις μπω μου βγάζει ότι σταμάτησε να λειτουργεί, κατεβάζω το swiftkey στην εγκατάσταση μου πετάει μήνυμα ότι δεν λειτουργεί, στην εφαρμογή της vodafone τα ίδια. τι να κάνω τώρα για να γυρίσω στοκ??? δεν θέλω να δοκιμάσω άλλες εκδόσεις γιατί έκανα τα πάντα, ξαναφλάσαρα την 4.4.2., έκανα επαναφορά ρυθμίσεων, τζίφος!! τώρα τι κάνουμε? να βρω την ελληνική έκδοση της στοκ της lg και να την ξαναφλασάρω?? με το back up στο recovery που είχα κάνει δεν μπορώ ??

είμαι σε έξαλλη κατάσταση γιατί υποτίθεται ότι θα πήγαινα σε κάτι καλύτερο και σταθερό αλλά τζίφος. :mad:

 

υγ: βρήκα στο xda τις rom μαζί με την ελληνική. μπορώ να flashάρω με kdz ενώ έχω αλλάξει recovery κι έχω ξεκλειδώσει bootloader??

Edited by SuperMarioGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, ακολουθεις τον οδηγό εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379566

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, ακολουθεις τον οδηγό εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379566

 

:respect:

σε κερνάω μπύρα... :lol:

με έσωσες!!! αύριο θα τον δοκιμάσω γιατί κάθε αρχείο είναι 1gb. και πάλι ευχαριστώ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια!

Εχω εδω και 2 εβδομαδες το Optimus G κι εχω ψαχτει αρκετα για custom roms,kernels και τα λοιπα.

Μαλιστα ειχα ψαχτει τοσο, σε σημειο που brickαρα το κινητο και ακολουθησα τον οδηγο που εδωσε το παλικαρι απο πανω και ειμαι κομπλε πλεον.

Ωστοσο δεν εχω βρει καμια custom rom που να ειναι οπως πρεπει.

Δοκιμασα απο xda την cyanogenmod 11, την epsilon project, sling rom, 4.4.2 by paulicat, omnirom και τιποτα.

Ημουν ευχαριστημενος απο αυτην του paulicat αλλα ειδα πως δεν ειχα σημα στο κινητο και σαν να μην εφτανε αυτο, μολις εκλεινα το κινητο και το εβαζα στη φορτιση, απλα ανοιγε η οθονη σε μαυρο χρωμα και εμενε εκει.

Φλασαρα με modem αλλα τιποτα για το σημα.

Καλα για φορτιση δε ξερω καν τι να κανω.

1)Καποιες λυσεις στο θεμα αυτο;

2)Ή μηπως ξερετε καποια καλυτερη ρομ ή καποιο kernel για καλυτερη διαχειριση μπαταριας;

 

Σας ευχαριστω και καλως σας βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

Με τη cm11 γιατί δεν είσαι ευχαριστημένος;;Είσαι ο πρώτος που κανει παραπονο.

Την έχω πανω απο 3 μηνες και δουλεύει άψογα.

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Δε μου φορτιζε το κινητο ενω ηταν κλειστο.

Σ εσας το εκανε;

Μηπως δεν εγινε σωστα το flashing;

Συν του οτι ελειπε το eco mode που για μενα ειναι κομβικη λειτουργια μαζι με τη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

:respect:

σε κερνάω μπύρα... :lol:

με έσωσες!!! αύριο θα τον δοκιμάσω γιατί κάθε αρχείο είναι 1gb. και πάλι ευχαριστώ. :cool:

 

χεχε , να εισαι καλα αλλα οχι εμενα φιλε μου, αλλα το παιδι που εφτιαξε τον οδηγο :happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απότι είδα ένας έδειξε ότι πήρε την βραζιλιάνικη 4.4. άρα λογικά περιμένουμε και ευρώπη σιγάααα σιγάααα

 

btw cm11 ούτε εμένα μου φόρτιζε κλειστό. την είχα όταν πρωτοβγήκε βέβαια...

Edited by ducath
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι, περιμένουμε εντυπώσεις :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...