Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τη ρυθμιση wifi always on δεν θα χανεις τιποτα αλλα καιει μπαταρια.

 

Εγω εχω ανοιχτα μονιμως data και wifi και ερχεται η ειδοποιηση στην ωρα της.

 

Αν δεν κάνω λάθος, το wifi always on κάνει οικονομία σε μπαταρία και συνίσταται να είναι πάντα έτσι. ;)

Αλλιώς αναγκάζεται να το ανοιγοκλείνει κατά βούληση, πράγμα πιο ενεργοβόρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν κάνω λάθος, το wifi always on κάνει οικονομία σε μπαταρία και συνίσταται να είναι πάντα έτσι. ;)

Αλλιώς αναγκάζεται να το ανοιγοκλείνει κατά βούληση, πράγμα πιο ενεργοβόρο.

 

Με προλαβες :)

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια να ενημερώσω οτι τελικά για το Android OS service που είχα καθώς και το mediaserver που μου τρώγανε μπαταρία αμφότερα βρήκα τι έφταιγε. Είχα ένα βλαμμένο widget της vodafone cz για να μου δείχνει data credit info κλπ, και αυτό προκαλούσε τα wakelocks. Πήρε πόδι, λοιπόν, και όλα καλά όλα ανθηρά. Ευχαριστώ για τις συμβουλες, i love you κάργα :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην πατρα με ενεροποιημενο το 4g μου δειχνει 3g και ενιοτε Η. Κάνω κάτι λάθος ή δεν εχει 4g η πατρα;;

 

Αν κατάλαβα καλά έχεις ενεργοποιήσει το 4G στο κινητό σου. Κοσμοτέ έχεις ή βόνταφον;

Έχεις πάρει την εταιρεία να σου ενεργοποιήσει το 4G στην σύνδεση σου;

Link to comment
Share on other sites

cosmote, επικοινωνησα με εταιρια και εκαναν ενεργοποιηση εδω και 10 ημερες αλλα εκει που ημουν δεν ερχεται ουτε ο χαρος φαντασου το 4g. ηρθα λοιπον πατρα αυτες τις ημερες, δοκιμαζω αλλα τιποτα...

 

συνδεσιμοτητα και δικτυα/δικτυα κινητης/λειτουργια δικτυου/ τσεκαρισμενο τοαυτοματοGSM/WCDMA/LTE.

κανω κατι αλλο;

 

εχω ενεργοποιημενα τα δεδομενα εννοειται...

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

cosmote, επικοινωνησα με εταιρια και εκαναν ενεργοποιηση εδω και 10 ημερες αλλα εκει που ημουν δεν ερχεται ουτε ο χαρος φαντασου το 4g. ηρθα λοιπον πατρα αυτες τις ημερες, δοκιμαζω αλλα τιποτα...

 

Φανταζομαι στην λειτουργια δικτυου σου βγαζει επιλογη gsm/wcdma/lte?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια συμπληρωσα μετα το μνμα μου με οσο το δυνατον ολα τα δεδομενα για να εχετε ολοκληρωμενη εικονα των ρυθμισεων που εχω στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια συμπληρωσα μετα το μνμα μου με οσο το δυνατον ολα τα δεδομενα για να εχετε ολοκληρωμενη εικονα των ρυθμισεων που εχω στο κινητο.

 

Οχι.θεωρω πως εχει 4g η πατρα.επρεπε ναχεις 4g (κατω απο αυτο το μενου που περιγραφεις υπαρχει ενα κουτακι που ειναι για χρηση μονο 2g δικτυων-δεν το τικαρουμε αυτο)

 

.δε μπορω να καταλαβω τι φταιει.

Σωστα ταχεις κανει ολα...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

cosmote, επικοινωνησα με εταιρια και εκαναν ενεργοποιηση εδω και 10 ημερες αλλα εκει που ημουν δεν ερχεται ουτε ο χαρος φαντασου το 4g. ηρθα λοιπον πατρα αυτες τις ημερες, δοκιμαζω αλλα τιποτα...

 

συνδεσιμοτητα και δικτυα/δικτυα κινητης/λειτουργια δικτυου/ τσεκαρισμενο τοαυτοματοGSM/WCDMA/LTE.

κανω κατι αλλο;

 

εχω ενεργοποιημενα τα δεδομενα εννοειται...

 

Μήπως έχεις κομμένη κάρτα σιμ;

Link to comment
Share on other sites

όταν το αγορασα άλλαξα την παλια μου κάρτα σε νεα κάρτα sim για 4g αλλά ήταν κανονικη και την εκοψα. Λές να φταίει αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

με τη ρυθμιση wifi always on δεν θα χανεις τιποτα αλλα καιει μπαταρια.

 

Εγω εχω ανοιχτα μονιμως data και wifi και ερχεται η ειδοποιηση στην ωρα της.

 

ετσι το εχω :/

 

κοιτα, mail οντως ερχεται αμεσως! παρατηρω οτι μονο στο Twitter εχει θεμα... τωρα ειμαι καλα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

όταν το αγορασα άλλαξα την παλια μου κάρτα σε νεα κάρτα sim για 4g αλλά ήταν κανονικη και την εκοψα. Λές να φταίει αυτό;;

 

Υπάρχει ένα μικρό ενδεχόμενο να φταίει αυτό...καλού κακού άντε αύριο σε ένα ΓΕΡΜΑΝΟ να πάρεις μια κανονική mini sim...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω άμα έχετε συναντήσει και εσείς το ίδιο πρόβλημα. Ξεκινάω να δημιουργήσω αντίγραφο ασφαλείας΅με το LG SUITE και μου κολάει στο 29%. Το έχετε ξανά συναντήσει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα ενα κανονικα.... κανε με την εσωτερικη εφαρμογη :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ok παιδια ολα οκ. ηταν η καρτα. τωρα εχω 4g,.

ασχετο αλλα εκει κοντα ηταν και το πλαισιο και αγορασα το sony sbh50. συνεργαζεται αψογα με το κινητο μας.

Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι από την απόδοση στο ράδιο? Εμένα μου κάνει αρκετά παράσιτα σε πολλούς σταθμούς...
Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι από την απόδοση στο ράδιο? Εμένα μου κάνει αρκετά παράσιτα σε πολλούς σταθμούς...

 

Δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα. Μήπως στην περιοχή που ήσουν δεν πιάνει καλά ο σταθμός που άκουγες?

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει το προγραμμα "προηγμενη διαχειριση εφαρμογων". Βοηθάει στην εξοικονομηση της μπαταριας? Ειναι γενικα χρησιμο?
Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι από την απόδοση στο ράδιο? Εμένα μου κάνει αρκετά παράσιτα σε πολλούς σταθμούς...

 

τα μαμα-ακουστικα θα ειναι :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα με την σύνδεση δεδομένων (μπλόκαρε και ήθελε επανεκκίνηση για να συνδεθεί) εξαφανίστηκε από μόνο του ως δια μαγείας. Την τελευταία εβδομάδα (χτύπα ξύλο) δεν μου έχει παρουσιαστεί ούτε μια φορά, ενώ πριν το πρόβλημα ήταν σχεδόν καθημερινό. Δεν ξέρω τι έγινε και έφτιαξε από μόνο του, ελπίζω να μην επανέλθει. Συνεχίζω βέβαια να έχω την 10d και να μην μου βγάζει την αναβάθμιση σε 10H και επίσης δεν έχω LTE, αλλά αν δεν έχω πρόβλημα με τη σύνδεση, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Προς όσους έχουν πολωνικό κινητο (jpsih και Shaggy και όποιον αλλον):

Παιδιά εσείς έχετε LTE (με cosmote)?

και ποια έκδοση έχετε, την 10D ή την 10H?

(από Procordia μου είχαν πει ότι δεν καταλαβαίνουν γιατί δεν παίρνω την αναβάθμιση σε 10H και αν θέλω να περάσω από εκεί ή να το στείλω).

Σκέφτομαι να του φλασάρω την 10Η μέσω KDZ, αλλά επειδή αφ'ενός δεν είμαι ιδιαίτερα γνώστης και αφ'ετέρου το κινητό λειτουργεί κατά τα άλλα (πλέον) απροβλημάτιστα, διστάζω

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα με την σύνδεση δεδομένων (μπλόκαρε και ήθελε επανεκκίνηση για να συνδεθεί) εξαφανίστηκε από μόνο του ως δια μαγείας. Την τελευταία εβδομάδα (χτύπα ξύλο) δεν μου έχει παρουσιαστεί ούτε μια φορά, ενώ πριν το πρόβλημα ήταν σχεδόν καθημερινό. Δεν ξέρω τι έγινε και έφτιαξε από μόνο του, ελπίζω να μην επανέλθει. Συνεχίζω βέβαια να έχω την 10d και να μην μου βγάζει την αναβάθμιση σε 10H και επίσης δεν έχω LTE, αλλά αν δεν έχω πρόβλημα με τη σύνδεση, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Προς όσους έχουν πολωνικό κινητο (jpsih και Shaggy και όποιον αλλον):

Παιδιά εσείς έχετε LTE (με cosmote)?

και ποια έκδοση έχετε, την 10D ή την 10H?

(από Procordia μου είχαν πει ότι δεν καταλαβαίνουν γιατί δεν παίρνω την αναβάθμιση σε 10H και αν θέλω να περάσω από εκεί ή να το στείλω).

Σκέφτομαι να του φλασάρω την 10Η μέσω KDZ, αλλά επειδή αφ'ενός δεν είμαι ιδιαίτερα γνώστης και αφ'ετέρου το κινητό λειτουργεί κατά τα άλλα (πλέον) απροβλημάτιστα, διστάζω

 

Μήπως κάποια εφαρμογή σου προκαλούσε το πρόβλημα και λύθηκε όταν την απεγκατέστησες?

Πέρνα την μέσω KDZ άφοβα. Αν τα κάνεις όλα σωστά δεν έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς rom/kernel με double tap to unlock?

Ψάχνω στο xda, νομίζω βρήκα μερικές, αλλά κανείς δεν το γράφει στο description λες και δεν νοιάζει κανέναν..!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...