Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έστειλα μήνυμα στην Procordia σχετικά με το πρόβλημά που έχω με την σύνδεση δεδομένων (σήμερα όταν το άνοιξα δεν συνδεόταν, επανεκκίνηση, πάλι τίποτα, 2η επανεκκίνηση και συνδέθηκε). Μου απάντησαν να εγκαταστήσω την τελευταία ενημέρωση λογισμικού (την 10h) που είναι διαθέσιμη από αρχές Σεπτέμβρη και αυτό ίσως βοηθήσει.

Το θέμα είναι ότι το τηλ. εχει την 10d έκδοση πάνω, και όταν πατάω στην ενημέρωση λογισμικού, μου λέει ότι τρέχει την τελευταία έκδοση. Προσπάθησα μέσω suite να δω για αναβάθμιση, αλλά μου έβγαζε ότι απέτυχε η σύνδεση στον διακομιστή.

Γιατί δεν μου έχει έρθει η τελ. αναβάθμιση (η 10h) αφού είναι ήδη διαθέσιμη (και από ό,τι διάβασα πολλοί την έχετε ήδη εγκαταστήσει)? Το κινητό είναι πολωνικό, παίζει αυτό ρόλο, ή δεν κάνω κάτι σωστά?

Link to comment
Share on other sites

 

Απο την lg εξαρτάτε. Το κινητό δεν έχει κανενα θεμα να την σηκώσει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

αναφέρουν και εδώ το optimusακι μας για KitKat. λέτε να ρίξω πατερ ημών ακόμα?? http://www.sherv.net/cm/emoticons/hand-gestures/praying-to-god-smiley-emoticon.gif

 

http://au.ibtimes.com/articles/514505/20131017/android-4-kitkat-update-8-htc-lg.htm#.UmBfIBCd4S-

 

Μπορεις σε παρακαλω να δωσεις ενα link?

 

το πρόγραμμα της LG που κάνει το update λες? πας στο site της LG , βάζεις το κινητακι μας και στο βγάζει. ορίστε link ;) marnik δοκίμασε και εσύ με αυτό και λογικά θα στην εγκαταστήσει

http://www.lg.com/gr/support/software-manuals

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

μονο τη σηκωνει? βουτηρο θα τρεχει.... το pc μου ειναι πιο αργο :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα στην Procordia σχετικά με το πρόβλημά που έχω με την σύνδεση δεδομένων (σήμερα όταν το άνοιξα δεν συνδεόταν, επανεκκίνηση, πάλι τίποτα, 2η επανεκκίνηση και συνδέθηκε). Μου απάντησαν να εγκαταστήσω την τελευταία ενημέρωση λογισμικού (την 10h) που είναι διαθέσιμη από αρχές Σεπτέμβρη και αυτό ίσως βοηθήσει.

Το θέμα είναι ότι το τηλ. εχει την 10d έκδοση πάνω, και όταν πατάω στην ενημέρωση λογισμικού, μου λέει ότι τρέχει την τελευταία έκδοση. Προσπάθησα μέσω suite να δω για αναβάθμιση, αλλά μου έβγαζε ότι απέτυχε η σύνδεση στον διακομιστή.

Γιατί δεν μου έχει έρθει η τελ. αναβάθμιση (η 10h) αφού είναι ήδη διαθέσιμη (και από ό,τι διάβασα πολλοί την έχετε ήδη εγκαταστήσει)? Το κινητό είναι πολωνικό, παίζει αυτό ρόλο, ή δεν κάνω κάτι σωστά?

 

Αν έχεις κοσμοτε δοκίμασε να δεις αν συνδέεται κανονικά στο 4g δίκτυο.

Γνωρίζω ότι μετά από κάποιες αναβαθμίσεις συστημάτων κοσμοτε κάποιες συσκευές Android αντιμετωπιζουν αντίστοιχο πρόβλημα στο 3g (αλλά όχι μόνιμα).

Μου έχει συμβεί κι εμένα μια φορά.

Επίσης τσέκαρε αν στο κάνει και σε άλλες περιοχές.

Αν με 4g δουλεύει σωστά τότε η συσκευή σου είναι οκ. Αν κάνει τα ίδια μάλλον θα πρέπει να πάει στο σέρβις.

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα της LG που κάνει το update λες? πας στο site της LG , βάζεις το κινητακι μας και στο βγάζει. ορίστε link ;) marnik δοκίμασε και εσύ με αυτό και λογικά θα στην εγκαταστήσει

http://www.lg.com/gr/support/software-manuals

 

Σ'ευχαριστώ alex, εγκατέστησα τους drivers και το πρόγραμμα, αναγνωρίζει το κινητό όταν το σύνδεσα με το pc, επέλεξα αναβάθμιση, η έκδοση του λογισμικού που έχω μου δείχνει (όπως άλλωστε και το τηλ) ότι είναι η LGE97510D, ΑΛΛΑ μου λέει ότι "η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι ήδη εγκατεστημένη στο τηλέφωνο" !

Γιατί δεν μου βγάζει την 10Η? Και γιατί λέει ότι η τελευταία έκδοση είναι εγκατεστημένη αφού η τελευταία είναι η 10H και όχι η 10D:mad:

 

@OREGON: Το κακό είναι ότι δεν μου βγάζει την επιλογή LTE στις συνδέσεις ενώ το έχω ενεργοποιήσει από την Cosmote, οπότε δεν μπορώ να κάνω το πείραμα που λες.

 

edit: υπενθυμίζω ότι το κιν. είναι πολωνικό, φταίει αυτό?

Edited by marnik1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα πλαστικα που εχει μεσα σ ενα σακουλακι για τα ακουστικα, πως μπαινουν; γιατι θα με τρελανει.

Υ.γ. Εδω που ειμαι εχει ενας φιλος μου το 5αρι, αν θελετε μπορω να γραψω μερικες σκεψεις συγκρινοντας τις 2 συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα πλαστικα που εχει μεσα σ ενα σακουλακι για τα ακουστικα, πως μπαινουν; γιατι θα με τρελανει.

Υ.γ. Εδω που ειμαι εχει ενας φιλος μου το 5αρι, αν θελετε μπορω να γραψω μερικες σκεψεις συγκρινοντας τις 2 συσκευες.

 

Καλημερα.πιανεις το ακουστικο με το ενα χερι και το πλαστικο με το αλλο και τα τραβας ηπια ,αντιθετα το ενα με το αλλο , και βγαινουν.δεν ειναι κολλημενα μην τα φοβηθεις.ειναι φορετά.

 

Οσο για το συγκριτικο που λες με το πενταρι καλη ιδεα για επικειμενους αγοραστες αλλα μη γινει flame το θρεντ εδω.θαθελα να δω ενα συγκριτικο παντως.

:)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα αρχικα πλαστικα που εχουν πανω τα ακουστικα πρεπει να βγουν για να βαλουμε τα αλλα που ειναι μεσα στο σακουλακι;

 

Επιγραμματικα το iphone υπερτερει σε φωτογραφικη, παιχνιδια, αποκριση στο touch και ποζερια, ενω χανει αρκετα λογω του μεγεθους της οθονης και του ανορθοδοξου σχηματος της, καθως και στην μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα αρχικα πλαστικα που εχουν πανω τα ακουστικα πρεπει να βγουν για να βαλουμε τα αλλα που ειναι μεσα στο σακουλακι;

 

Ναι.γιατι τα πλαστικα στα σακουλακια αντικαθιστουν αυτα που υπαρχουν ΗΔΗ επανω στα ακουστικα.

 

Υγ:στο μινι συγκριτικο λες οτι το 5αρι ειναι καλυτερο στα παιχνιδια.στην ποικιλια που διαθετει ή καλυτερη αποκριση και χωρις lag?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρα λογω της ποικιλιας υπερτερει. Λαγκ δεν υπαρχει πουθενα στο g, παροτι εχοντας ipad και δουλευοντας iphone θεωρω πως ειναι λιγο πιο αμεσα στο touch απ οτι τα android.. Mπαταρια κ οθονη ομως χαωτικη διαφορα υπερ του g
Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρα λογω της ποικιλιας υπερτερει. Λαγκ δεν υπαρχει πουθενα στο g, παροτι εχοντας ipad και δουλευοντας iphone θεωρω πως ειναι λιγο πιο αμεσα στο touch απ οτι τα android.. Mπαταρια κ οθονη ομως χαωτικη διαφορα υπερ του g

Επειδή προέρχομαι από G , δεν συμφωνώ ούτε για την μπαταρία, ούτε για την οθόνη (ως προς την ποιότητα, γιατί για το μέγεθος, είναι προφανές).

Επίσης, ναι το G είναι εξαιρετικά smooth για android, αλλά όχι σαν το iphone συνολικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια και θίξατε το θέμα της μπαταρίας, να πω ότι με την πληρωμένη έκδοση του greenify, έχω δει τεράστια διαφορά στην μπαταρία σε κατάσταση αναμονής, γιατί έχω κάνει greenify τα gmail, Viber, whatsapp, hangouts, facebook messenger και άλλα προγράμματα και συνεχίζουν να με ειδοποιούν άμεσα, χωρίς να τρέχουν στο παρασκήνιο.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή προέρχομαι από G , δεν συμφωνώ ούτε για την μπαταρία, ούτε για την οθόνη (ως προς την ποιότητα, γιατί για το μέγεθος, είναι προφανές).

Επίσης, ναι το G είναι εξαιρετικά smooth για android, αλλά όχι σαν το iphone συνολικά.

 

Δεν μιλησα για την ποιοτητα, μιλησα για το σχημα κυριως καθως και το μεγεθος.

 

Η μπαταρία ειναι αρκετα χειροτερη, θα λεγα γυρω στο 15-20%. Εδω το παιδι που το εχει και τα συζηταμε, μου λεγε οτι μεχρι να το τσεκαρει και με φιλους του που επισης εχουν 5αρια, νομιζε πως πηρε ελαττωματικο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλησα για την ποιοτητα, μιλησα για το σχημα κυριως καθως και το μεγεθος.

 

Η μπαταρία ειναι αρκετα χειροτερη, θα λεγα γυρω στο 15-20%. Εδω το παιδι που το εχει και τα συζηταμε, μου λεγε οτι μεχρι να το τσεκαρει και με φιλους του που επισης εχουν 5αρια, νομιζε πως πηρε ελαττωματικο μοντελο.

 

Ειναι σληθεια οτι για την μπαταρια του 5 διαβαζω πολλες και διαφορετικες γνωμες. Εγω βλεπω οτι ειναι πολυ καλη και κανοντας τη χρηση που εγω κανω σε ολες τις συσκευες μου, κραταει περιπου ενα 10% παραπανω σπο το G και ενα 30% λιγοτερο απο το note2.

Τελος παντων, ειμαστε και εκτος θεματος...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προέρχομαι από G , δεν συμφωνώ ούτε για την μπαταρία, ούτε για την οθόνη (ως προς την ποιότητα, γιατί για το μέγεθος, είναι προφανές).

Επίσης, ναι το G είναι εξαιρετικά smooth για android, αλλά όχι σαν το iphone συνολικά.

 

εσυ εισαι μηλοφαν, δεν μετρας :p

 

απο μπαταρια εχω αναμεικτα συναισθηματα, σχετικα ισα με το HTC One ενος φιλου θα ελεγα, καλυτερο απο το 5ρι ενος αλλου... κρινοντας παντα απο το ποσο τρωει στις ιδιες εργασιες...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω παρατηρησει οτι οταν το κινητο εχει φουλ σημα δεν πεφτει η μπαταρια με τιποτα π.χ. στα φλοκαφε που η Vodafone δινει δωρεαν 3G και τερμα σημα, σερφαρω, σερφαρω και το κινητο εκει βραχος.

 

Σε περιπτωσεις που παλευει για σημα γιατι πραγματικα σε πολλες περιπτωσεις παλευει , τελειωνει η μπαταρια πολυ γρηγορα, εχει θεμα με την εναλλαγη απο 3g σε 2g και αντιστροφα.

 

Χτες βρεθηκα στο ΙΑΣΩ και ειχα 4G τερμα αλλη φαση :P :P.

 

Παντως για να μην τα παραλεμε πολυ καλο ειναι το κινητο αλλα σε ομαλοτητα δεν πιανει το iphone 5.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

εμενα οταν παιζει σε 2/3g, συχνα πυκνα δεν εχει σημα μεχρι να γινει η εναλλαγη... ελεω και λιγων MB στο προγραμμα, το εχω μονο 2G και το βγαζω αν θελω να σερφαρω με data μονο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εσυ εισαι μηλοφαν, δεν μετρας :p

 

απο μπαταρια εχω αναμεικτα συναισθηματα, σχετικα ισα με το HTC One ενος φιλου θα ελεγα, καλυτερο απο το 5ρι ενος αλλου... κρινοντας παντα απο το ποσο τρωει στις ιδιες εργασιες...

 

Παιδια εγω εχω παρατηρησει οτι οταν το κινητο εχει φουλ σημα δεν πεφτει η μπαταρια με τιποτα π.χ. στα φλοκαφε που η Vodafone δινει δωρεαν 3G και τερμα σημα, σερφαρω, σερφαρω και το κινητο εκει βραχος.

 

Σε περιπτωσεις που παλευει για σημα γιατι πραγματικα σε πολλες περιπτωσεις παλευει , τελειωνει η μπαταρια πολυ γρηγορα, εχει θεμα με την εναλλαγη απο 3g σε 2g και αντιστροφα.

 

Χτες βρεθηκα στο ΙΑΣΩ και ειχα 4G τερμα αλλη φαση :P :P.

 

Παντως για να μην τα παραλεμε πολυ καλο ειναι το κινητο αλλα σε ομαλοτητα δεν πιανει το iphone 5.

 

Ειναι παρα πολυ ομαλο το κινητο.

Μοναδικα παραπονα: οταν ανοιγω τις φωτογραφιες (ενω η εφαρμογη ηταν κλειστη πριν) το πρωτο σκρολ στα αλμπουμς εχει λαγκ.

 

Το ιδιο και οταν ανοιγω τον dialer, το πρωτο σκρολ στις καρτελες (εννοω απο καρτελα σε καρτελα) εχει λαγκ. Κανενα αλλο παραπονο.

Η μπαταρια του ειναι καλη, αλλα το 5 μου κραταει λιγο παραπανω.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εμενα οταν παιζει σε 2/3g, συχνα πυκνα δεν εχει σημα μεχρι να γινει η εναλλαγη... ελεω και λιγων MB στο προγραμμα, το εχω μονο 2G και το βγαζω αν θελω να σερφαρω με data μονο...

 

οταν αλλαζεις την επιλογη για το δικτυο 2G/3G/auto παντα αποσυνδεεται απο το δικτυο για μερικα δευτερολεπτα

Link to comment
Share on other sites

οταν το κανει μονο του σε σημεια με χαμηλο 3g εννοω ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρα πολυ ομαλο το κινητο.

Μοναδικα παραπονα: οταν ανοιγω τις φωτογραφιες (ενω η εφαρμογη ηταν κλειστη πριν) το πρωτο σκρολ στα αλμπουμς εχει λαγκ.

 

Το ιδιο και οταν ανοιγω τον dialer, το πρωτο σκρολ στις καρτελες (εννοω απο καρτελα σε καρτελα) εχει λαγκ. Κανενα αλλο παραπονο.

Η μπαταρια του ειναι καλη, αλλα το 5 μου κραταει λιγο παραπανω.

 

Για το φωτο αλμπουμ δε μπορω να το επιβεβαιωσω.

Για τον dialer και τις καρτελες στο πρωτο scroll ναι.μετα οχι.και παραμενει χωρις lag σε οποιαδηποτε αλλη λειτουργια.

Να το συγκρινω με iphone δε μπορω γιατι δεν εχω.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Για το φωτο αλμπουμ δε μπορω να το επιβεβαιωσω.

Για τον dialer και τις καρτελες στο πρωτο scroll ναι.μετα οχι.και παραμενει χωρις lag σε οποιαδηποτε αλλη λειτουργια.

Να το συγκρινω με iphone δε μπορω γιατι δεν εχω.

 

Μετα, οχι. Απλα, μετα απο λιγο, η εφαρμογη κλεινει απο μονη της,οποτε, αυτο ξανασυμβαινει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι νορμάλ παιδιά. 2100 ειναι η καημένη, πόσο να δώσει με ips οθόνη?! Και πολύ κρατάει κατά την άποψη μου.

4 ώρες οθόνη αποκλειστικά με 3g άθλιο σήμα στο αυτόματο, syncs, browsing, tapatalk, whatsapp, viber κλπ και 6 στο wifi.

Μια χαρά τη βρίσκω για τα κυβικά του.

Εντάξει, δε συγκρίνεται με νοτηδες που έχουν μεγάλη μπαταρία, με symbian που δεν καναν ουτε τα μισά των μισών ταυτόχρονα, ούτε με dumbphones που τρέχουν ενα ξυπνητήρι από πίσω όλο κι όλο :p

Η χρήση κάνει την διαφορά. Άλλοι πχ βγάζανε 5 μέρες με το ν9 που δεν έχει ουτε τη μισή αυτονομία σε σχέση με το g!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...