Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όντως πολύ καλές οι φωτογραφίες του κινητού.

Πάρτε και μια δικιά μου.

http://s11.postimg.org/4y9lmomdr/CAM00098.jpg

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολύ κρίμα πάντως γιατί το σύνδεσε usb stick mouse kb και dslr ήταν από της δυνατότητες που ήθελε ο θείος... δεν πειράζει τουλάχιστον το πήρε στα 280 ευρώ.... και από ότι είδα με κανέναν θεό δεν μπορεί να μπει usb otg γιατί η θήρα δεν εχει 5v output

 

Εγω συνδεω την dslr μου με το dslrdashboard μεσω του tplink tl-mr3040 μεσω wifi και δουλευει αψογα μεχρι και 10 μετρα με εμποδια, το προγραμα συνεργαζεται με πολλες dslr. Λογικα αυτο το router με αλλο open-wrt firmware θα μπορουσε να μετατρεψει οποιοδηποτε usb stick/hdisk σε ασυρματη θεση δικτυου, αλλα δεν το εχω ψαξει.

Link to comment
Share on other sites

απο καμερα, δυστυχως ειναι αρκετα πισω απο το Ν8 μου, αλλα δε το λεω τραγικο! επισης στη σκηνη με τη λιμνη, απλ το βαζεις σε HDR! θα ελυνε θαρρω το προβλημα...

 

και κατι ακομα.... εγω αλλο θεμα εχω με την καμερα, και δεν αφορα μονο το G, αλλα το 99% των κινητων! υπερβολικη επεξεργασια των εικονων!!!! θελω την φωτογραφια μου φυσικη, δε θελω να πειραξεις χρωματα για να ειναι εντυπωσιακα, δε θελω να κανεις υπερβολικο sharpening, αντε ισως λιγο!

 

με ενοχλει να βγαζω φωτο και να μη μπορω να κανω ζουμ μετα, γιατι ΟΛΑ θα ειναι τελειως θολα!!! συνηθισμενος απο Ν8 που δεν επεξεργαζεται ΤΙΠΟΤΑ, αυτο με ενοχλει απιστευτα! εβγαζα φωτο το γατο μου και αν τη ζουμαρα εβλεπα ξεχωριστα καθε τριχα.... εβγαζα κατι με κειμενο μακρια και με ζουμαρισμα της φωτο το εβλεπα κανονικα!

 

Με το G, 13mp και με το ζορι στην ιδια φωτο, με τριποδακι κιολας και τα 2, ισα που καταλαβαινεις την υπαρξη κειμενου!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

απο καμερα, δυστυχως ειναι αρκετα πισω απο το Ν8 μου, αλλα δε το λεω τραγικο! επισης στη σκηνη με τη λιμνη, απλ το βαζεις σε HDR! θα ελυνε θαρρω το προβλημα...

 

και κατι ακομα.... εγω αλλο θεμα εχω με την καμερα, και δεν αφορα μονο το G, αλλα το 99% των κινητων! υπερβολικη επεξεργασια των εικονων!!!! θελω την φωτογραφια μου φυσικη, δε θελω να πειραξεις χρωματα για να ειναι εντυπωσιακα, δε θελω να κανεις υπερβολικο sharpening, αντε ισως λιγο!

 

με ενοχλει να βγαζω φωτο και να μη μπορω να κανω ζουμ μετα, γιατι ΟΛΑ θα ειναι τελειως θολα!!! συνηθισμενος απο Ν8 που δεν επεξεργαζεται ΤΙΠΟΤΑ, αυτο με ενοχλει απιστευτα! εβγαζα φωτο το γατο μου και αν τη ζουμαρα εβλεπα ξεχωριστα καθε τριχα.... εβγαζα κατι με κειμενο μακρια και με ζουμαρισμα της φωτο το εβλεπα κανονικα!

 

Με το G, 13mp και με το ζορι στην ιδια φωτο, με τριποδακι κιολας και τα 2, ισα που καταλαβαινεις την υπαρξη κειμενου!

 

Η διαφορα ειναι στον φακο, o φακος του g δεν ειναι καλος, δεν μπορει ουτε το 1/3 την αναλυσης να σηκωσει και μετα ολα γινονται μια μεγενθυμενη θολουρα.

Link to comment
Share on other sites

μεγεθος πιξελ εννοεις? κανα εννοειται οτι δε πλησιαζει καν το Ν8 που θεωρειται τερας σε αυτο, καλυτερο απο ολες σχεδον τις compact! αλλα και του μηλου η του S4 zoom που ειναι αρκετα μεγαλοι και αυτοι, τα ιδια σκ@τ@ !!! υπερβολικη επεξεργασια για μια εντυπωσιακη φωτογραφια και ας δειχνει αλλα ντ'αλλων χρωματα!!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Όσοι πήρατε το bumper απο expansys μετά από πόσες μέρες παραλάβατε; Εγώ από 17 Σεπτεμβρίου και ακόμα ουδεν νεότερο... :cry: Edited by Stef_10
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Όσοι πήρατε το bumper απο expansys μετά από πόσες μέρες παραλάβατε; Εγώ από 17 Σεπτεμβρίου και ακόμα ουδεν νεότερο... :cry:

 

Εμένα μετά απο 15 μέρες μου ήρθε :) Λευκό έχεις παραγγείλει, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το λευκό. Εντυπώσεις όσον αφορα εμφάνιση και προστασία;

Σήμερα μου ήρθε η ειδοποίηση απο το ταχυδρομείο και θα παραλάβω αύριο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί έχουμε κάνει root το συγκεκριμένο κινητό με το framaroot, έχετε προσέξει ότι ζητάει πρόσβαση στην κάμερα? Για ποιο λόγο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι το λευκό. Εντυπώσεις όσον αφορα εμφάνιση και προστασία;

Σήμερα μου ήρθε η ειδοποίηση απο το ταχυδρομείο και θα παραλάβω αύριο...

 

Ντάξει απο προστασία όση μπορεί να προσφέρει ένα bumper.Γύρω γύρω :p Απο εμφάνιση, αλλάζει τελείως το κινητό (προς το καλύτερο κατα τη γνώμη μου)..Κάποιες σελίδες πίσω είχα ανεβάσει φωτογραφίες για ένα άλλο φίλο που ήθελε να το αγοράσει ..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί έχουμε κάνει root το συγκεκριμένο κινητό με το framaroot, έχετε προσέξει ότι ζητάει πρόσβαση στην κάμερα? Για ποιο λόγο?

 

προφανως καποια εφαρμογη ισως την χρειαστει!

 

σε ολο το κινητο αποκτα...!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μεγεθος πιξελ εννοεις? κανα εννοειται οτι δε πλησιαζει καν το Ν8 που θεωρειται τερας σε αυτο, καλυτερο απο ολες σχεδον τις compact! αλλα και του μηλου η του S4 zoom που ειναι αρκετα μεγαλοι και αυτοι, τα ιδια σκ@τ@ !!! υπερβολικη επεξεργασια για μια εντυπωσιακη φωτογραφια και ας δειχνει αλλα ντ'αλλων χρωματα!!

 

Το μεγεθος του pixel δεν εχει τοσο σημασια αλλα το μεγεθος του σενσορα, επισης ο φακος παιζει πολυ μεγαλο ρολο στην οξυτητα της φωτογραφιας, δλδ απο ποσα mp και μετα θα αρχισει να θολωνει. Τελος μιας και ολα γινονται μεσω του isp οπως τα πλεον σημαντικα: εστιαση, εκθεση, ισορροπια λευκου, επιλογη φωτισμου, ειναι λογικο με κακο software καποιο κινητο εκτος ολα τα αλλα (σενσορα-φακο) να μην εχει καλη εκθεση, αντιθεση οπως επισης κακη ή αργη εστιαση.

Link to comment
Share on other sites

γενικα δεν εχω αλλο παραπονο απο την καμερα του, αξιοπρεπεστατη! αλλα και απο αυτο, και απο αλλες ναυαρχιδες εχω αυτο το παραπονο... δειχνει τελεια...απο μακρια!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ωρα να μπω στο club. Γνωρίζεται εαν είναι αξιόπιστο το site vnp; Μήπως δεν είναι ευρωπαϊκά; Σκέφτομαι να το παρω απο εκεί.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ωρα να μπω στο club. Γνωρίζεται εαν είναι αξιόπιστο το site vnp; Μήπως δεν είναι ευρωπαϊκά; Σκέφτομαι να το παρω απο εκεί.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4920441

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4925543

 

Και το vnp και το smarties κατα καιρους δινουν μη ευρωπαικα (ασιατικα)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ωρα να μπω στο club. Γνωρίζεται εαν είναι αξιόπιστο το site vnp; Μήπως δεν είναι ευρωπαϊκά; Σκέφτομαι να το παρω απο εκεί.

 

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την procordia μου είπαν ότι καλύπτουν με εγγύηση τα προϊόντα της LG ακόμα και αν τα αγοράσεις από την Κίνα. Αυτό μου έκανε τόσο καλή εντύπωση, που το ρώτησα 3 φορές για επιβεβαίωση. Δεν ξέρω ακόμα αν θα το αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό, αλλά μ έψησε πάρα πολύ η επικοινωνία που είχα με το σέρβις της LG και φυσικά αυτά που διάβασα για το συγκεκριμένο κινητό.

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Του εχει σβησει καποιου αλλου με φορτιστη η να νοιωθω μοναδικος;;;;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση γιατί σήμερα μου κάνει κάτι παράξενο.

Κάποιες φορές ανάβει η οθόνη μονη της,χωρίς να έχω κάποια ειδοποίησή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση γιατί σήμερα μου κάνει κάτι παράξενο.

Κάποιες φορές ανάβει η οθόνη μονη της,χωρίς να έχω κάποια ειδοποίησή.

 

Για δες όταν το κάνει απο κανα Greenify ποια εφαρμογή σου έτρεξε τελευταία...

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ έχω πακέτο data, οταν ενεργοποιω το 3g ανοίγει και συνδέεται σε 3g/HSPA για 3-4 δευτερόλεπτα και μετά σβήνει το εικονιδιο και αποσυνδέεται. Εχω δοκιμασει τα παντα:

Restart, reset τα APN SETTINGS, flight mode,να συνδέεται σε 2g μονο, εκτος το LTE απο τα προτιμώμενα δικτυα.

Τίποτα, αυτο συνεχίζει και σβήνει στα 3-4 δευτερόλεπτα.

 

Δοκίμασα την sim σε ενα s3 mini, μια χαρα. Άρα δεν είναι θέμα sim, προγράμματος ή δικτύου.

 

Το κινητό έχει την lg android 4.1.2 και έκανα προσφατα root με το framaroot το οποίο ειναι το μοναδικό στο οποίο μπορω να ρίξω φταίξιμο. Το έβγαλα ομως και έκανα unroot και δεν άλλαξε τίποτα.

 

Καμιά ιδέα ρε παιδιά;;

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχουν πει και παιδια στις πισω σελιδες το unroot δεν δουλευει σωστα...θα ελεγα να το φερεις σε εντελως εργοστασιακη μορφη περνωντας ξανα την ρομ αλλα πριν απο αυτο κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πρωτα...παντως παιδια τα θελουμε κ τα παθαινουμε ,το κινητο ειναι αψογο χωρις ρουτ χωρις πρασινισματα και χωρις να βαλουμε χερι! τυφλα να χει το iphone...
Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχουν πει και παιδια στις πισω σελιδες το unroot δεν δουλευει σωστα...θα ελεγα να το φερεις σε εντελως εργοστασιακη μορφη περνωντας ξανα την ρομ αλλα πριν απο αυτο κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πρωτα...παντως παιδια τα θελουμε κ τα παθαινουμε ,το κινητο ειναι αψογο χωρις ρουτ χωρις πρασινισματα και χωρις να βαλουμε χερι! τυφλα να χει το iphone...

 

Συμφωνώ απόλυτα τα όποια προβλήματα στο κινητό ξεκινάνε μετά το root λόγω των δικαιωμάτων που αποκτούν κάποιες εφαρμογές που δεν πρέπει. Το κινητό είναι ίσως το μόνο που ΔΕΝ χρειάζεται root. Κάνει τα πάντα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ακόμα και για hardcore χρήστες, επομένως μην πάτε σε καταστάσεις που είναι δυσάρεστες και χρονοβόρες.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα τα όποια προβλήματα στο κινητό ξεκινάνε μετά το root λόγω των δικαιωμάτων που αποκτούν κάποιες εφαρμογές που δεν πρέπει. Το κινητό είναι ίσως το μόνο που ΔΕΝ χρειάζεται root. Κάνει τα πάντα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ακόμα και για hardcore χρήστες, επομένως μην πάτε σε καταστάσεις που είναι δυσάρεστες και χρονοβόρες.

 

 

απο οτι εχουν πει και παιδια στις πισω σελιδες το unroot δεν δουλευει σωστα...θα ελεγα να το φερεις σε εντελως εργοστασιακη μορφη περνωντας ξανα την ρομ αλλα πριν απο αυτο κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πρωτα...παντως παιδια τα θελουμε κ τα παθαινουμε ,το κινητο ειναι αψογο χωρις ρουτ χωρις πρασινισματα και χωρις να βαλουμε χερι! τυφλα να χει το iphone...

 

 

Και ελεγα οτι ειμαι ο μονος που το πιστευει...

Για την ωρα το κινητο δουλευει αβιαστα αβαδιστα αβασανιστα.

Δε ξερω για το μελλον , αν με τα updates των εφαρμογων αρχισει να κολλαει ή αν (λεω αν...) δωσει κανα update η lg και τα κανει ροιδο , αλλα μεχρι τωρα τα παει πολυ καλα.

 

Καλημερες.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ παιδιά. Το root είναι απαραίτητο για κάποιες εφαρμογές (titanium backup, μπλοκάρισμα διαφημισεων). Δεν έχει σχέση με το αν τρέχει καλά το κινητό. Στο δικό μου κινητό δεν έχει παρουσιαστεί το παραμικρό πρόβλημα με το root.
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ παιδιά. Το root είναι απαραίτητο για κάποιες εφαρμογές (titanium backup, μπλοκάρισμα διαφημισεων). Δεν έχει σχέση με το αν τρέχει καλά το κινητό. Στο δικό μου κινητό δεν έχει παρουσιαστεί το παραμικρό πρόβλημα με το root.

 

Μη νομιζεις.το ιδιο πραγμα λεμε αλλα απο αλλη οπτικη γωνια.αν μονο βαλεις titanium και μπλοκαρεις διαφημισεις δε θαχεις θεμα.το "κακο" ξεκινα οταν "πειραζει" καποιος πολλα πραγματα.ειδικα αν δεν ξερει.

Παντως πιστευω οτι το κινητο εχει την καλυτερη out of the box εμπειρια.

Και πιστευω θα συμφωνησεις μαζι μου.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...