Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει μεγαλη φαση όταν προσπαθουμε να τα μετρησουμε να δουμε ποιος το εχει μεγαλυτερο ( το κινητο εννοω):p

To lg ανακοινωθηκε τον Σεπτεμβριο του 2012. Το samsung ανακοινωθηκε τον Μαρτιο του 2013. Για οσους γνωριζουν το διαστημα αυτο στην εξελιξη της τεχνολογιας ειναι τεραστιο οταν η καθε εταιρια μαλιστα ηδη τρεχει προγραμματα εξελιξης και παραγωγης.

 

πιστευω το lg g μπορει αν θελει καποιος να το θεωρει αντιπαλο του s3 αν και εκει παλι εχουμε διαφορα φασης (χρονου) στις παραγωγες.

Κατα τα αλλα πολλες φορες πεφτουμε στο λαθος:" η κουκουβαγια ειχε το ομορφοτερο παιδι".

Θα συμφωνησω με τον φανατικο στο εξης. Ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια επιλογης με τεραστιο ευρος απο χρηματα εως ντιζαιν. και απο hardware εως υλικα κατασκευης.

 

Υ.Γ. Αυτο που με καιει καθε φορα που αποφασισω τι ηλεκτρονικο αγορασω αφου το αγορασω ειναι πως μπορω να αντιμετωπισω οποιοδηποτε προβλημα εχει ή πως θα το κανω καλυτερο. Δεν ασχολουμε με το αν του διπλανου ειναι καλυτερο. Αυτο γινεται στη φαση αγορας οπου και αποφασιζω το καλυτερο για τα μετρα τα δικα μου...

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο καθενας θελει αλλα πραγματα.

Εγω εσκασα 525 τωρα και πηρα το g σε μαυρο. Ουτε s4 ηθελα, ουτε το ασπρο, ουτε κανενα αλλο.

Η συσκευη ειναι αυτο που θελω και θα την κρατησω για 2η-3η και αργοτερα.

 

Anyway, εχει παρει κανεις καποιο σετακι μπρος-πισω ζελατινες;

Link to comment
Share on other sites

Αφού έστειλα email στο e-shop το βράδυ. Με πήραν σήμερα και μου είπαν οτι το κινητό είναι Ευρωπαϊκό και απλά οτι η LG τους έχει πεί οτι είναι στα Αγγλικά. Αρα απλά λογικά θα αλλάξω τι γλώσσα έτσι?? @@fanatikos σου έχω στείλει pm.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο καθενας θελει αλλα πραγματα.

Εγω εσκασα 525 τωρα και πηρα το g σε μαυρο. Ουτε s4 ηθελα, ουτε το ασπρο, ουτε κανενα αλλο.

Η συσκευη ειναι αυτο που θελω και θα την κρατησω για 2η-3η και αργοτερα.

 

Anyway, εχει παρει κανεις καποιο σετακι μπρος-πισω ζελατινες;

 

άξιζαν τα 200Ε παραπάνω μόνο για το χρώμα; επίσης παίζουν μεταχειρισμένα μαύρα πλέον. καταλαβαίνω οτι μπορεί να ηθελες να ειναι του κουτιου οπως κι εγώ εξάλλου αλλα προσωπικά δε θα δινα +200 μονο για ενα χρωμα..οπως και να χει καλοδουλευτο να ναι κι απροβληματιστο :)

 

edit: όποιος ενδιαφέρεται για μαυρο http://www.handyshop.de/hersteller/lg/818421/lg-e975-optimus-g-black/blue?sPartner=idealo.de&etc=015200&utm_source=idealo.de&utm_medium=cpc&utm_campaign=LG%20E975%20Optimus%20G%20black%2Fblue&exactc=21ccb379b5f3cdda8e5d8ccb146ecc4c και http://www.mindfactory.de/product_info.php/LG-Electronics-Optimus-G-E975-32-GB-schwarz_846978.html

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αποτυχημενη ανταλλαγή με iphone 5, είπα να το κρατήσω τελικά, το rootara και περασα camera fix που πρέπει να κάνει δουλίτσα τελικά.. Το μόνο που μου τη σπάει είναι ότι πρέπει να καθαρίζω το τζαμακι της κάμερας για θολούρες το βράδυ , ποτέ άλλοτε σε άλλο κινητό δε το έκανα αυτό
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο καθενας θελει αλλα πραγματα.

Εγω εσκασα 525 τωρα και πηρα το g σε μαυρο. Ουτε s4 ηθελα, ουτε το ασπρο, ουτε κανενα αλλο.

Η συσκευη ειναι αυτο που θελω και θα την κρατησω για 2η-3η και αργοτερα.

 

Anyway, εχει παρει κανεις καποιο σετακι μπρος-πισω ζελατινες;

 

καλορίζικο, πολύ καλή επιλογή!!!!!

 

Για τις ζελατίνες, εδώ είσαι:http://www.ebay.com/itm/161014591101?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

frastgr
Link to comment
Share on other sites

άξιζαν τα 200Ε παραπάνω μόνο για το χρώμα; επίσης παίζουν μεταχειρισμένα μαύρα πλέον. καταλαβαίνω οτι μπορεί να ηθελες να ειναι του κουτιου οπως κι εγώ εξάλλου αλλα προσωπικά δε θα δινα +200 μονο για ενα χρωμα..οπως και να χει καλοδουλευτο να ναι κι απροβληματιστο :)

 

Για μενα τα αξιζε :) (ανυπομονος, ψειρας, περιεργος :p)

 

 

καλορίζικο, πολύ καλή επιλογή!!!!!

 

Για τις ζελατίνες, εδώ είσαι:http://www.ebay.com/itm/161014591101?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

 

Σε ευχαριστω φιλε μου!

Τις χτυπησα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά , στα sms είναι από default ενεργοποιημένοι οι 160 χαρακτήρες? γιατί δεν βλέπω κάποια επιλογή.

 

EDITl: ναι , εχει ;) δεν το ειχα δει ο στραβος...

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: εσείς που αγοράσατε ξεχωριστά ακουστικά για καλύτερο ήχο τι προτείνετε;

Καλά είναι αυτά που έχει στη συσκευασία αλλά θα ήθελα κάποια να μου προσφέρουν μεγαλύτερο "βάθος" στον ήχο.

Υπάρχει πρόβλημα αν δεν είναι lg;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Τα κινητά εφυγαν σε νεους ιδιοκτητες! Ευχαριστω τα παιδια που με τιμησαν με την εμπιστοσύνη τους! Ξερω οτι θα εκτιμησουν πραγματικα, τις πολυ καλες και σε αψογη κατασταση, συσκευες που αγορασαν.

 

Και παλι ευχαριστω!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: εσείς που αγοράσατε ξεχωριστά ακουστικά για καλύτερο ήχο τι προτείνετε;

Καλά είναι αυτά που έχει στη συσκευασία αλλά θα ήθελα κάποια να μου προσφέρουν μεγαλύτερο "βάθος" στον ήχο.

Υπάρχει πρόβλημα αν δεν είναι lg;

 

Κανενα απολυτως προβλημα. Δεν ξερω ποσα θελεις να διαθεσεις. Εγω εχω παρει αυτα:

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/AKG-K340-Stereo-InEar-Earphone-Headphone-Brown--Black-NEW-FreeShip-wTracking/231022549981/item

 

Δυο λεξεις θα πω και τιποτα περισσοτερο: ΑΠΛΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ !

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απολυτως προβλημα. Δεν ξερω ποσα θελεις να διαθεσεις. Εγω εχω παρει αυτα:

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/AKG-K340-Stereo-InEar-Earphone-Headphone-Brown--Black-NEW-FreeShip-wTracking/231022549981/item

 

Δυο λεξεις θα πω και τιποτα περισσοτερο: ΑΠΛΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ !

Χμ, στη φτήνια και εσύ βλέπω...:p

Κάθονται καλά στα αυτιά? γιατί κάτι άλλα AKG που έχω, με ίδιο σχήμα, μου έφευγαν συνέχεια. Μόλις έκανα να χαμογελάσω, μου έπεφταν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χμ, στη φτήνια και εσύ βλέπω...:p

Κάθονται καλά στα αυτιά? γιατί κάτι άλλα AKG που έχω, με ίδιο σχήμα, μου έφευγαν συνέχεια. Μόλις έκανα να χαμογελάσω, μου έπεφταν.

 

Μαλλον εχεις μεγαλα αυτια...χαχαχα...χιουμορ,αν δεν παρεξηγησε....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις μεγαλα αυτια...χαχαχα...χιουμορ,αν δεν παρεξηγησε....

:p Μα όχι, δεν έχω μεγάλα αυτιά. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χμ, στη φτήνια και εσύ βλέπω...:p

Κάθονται καλά στα αυτιά? γιατί κάτι άλλα AKG που έχω, με ίδιο σχήμα, μου έφευγαν συνέχεια. Μόλις έκανα να χαμογελάσω, μου έπεφταν.

 

Χμμμμ. Τωρα πετυχες. Δεν μπορω να πω κατι πανω σ' αυτο. Λογω ιδιομορφιας του ακουστικου πορου, εχω θεμα με τα in ear. Γενικα δεν μου καθονται. Τα διορθωνω τακτικα. Δεν μου πεφτουν αλλα χαλαρωνουν και δεν απομονωνουν καλα και χανω ταυτοχρονα και στα μπασα. Το θεμα ειναι οτι δεν γουσταρω τα απλα earphones ακριβως γιατι δεν απομονωνουν και τα headphones ειναι για τον καναπε. Οποτε μονο τα in ears και τα διορθωνω τακτικα!

 

Ειμαι λιγο "λοξος" με τον ηχο! :D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos

Εννοουσα φιλε μου το build.prop . Εκει ειχα βρει μια μοντα και ειχα κανει force launcher into memory. Γινεται νομιζω σε ολες τις συσκευες , απλα κατι προσθετεις/αλλαζεις και ειναι και για περαιτερω manual tweaks κλπ. Τωρα που εδωσες τα κινητα, σου ευχομαι καλοριζικο το s4 :)

ΥΓ: και μενα τα αυτια μου ειναι λιγο μυστηρια οσον αφορα το θεμα ακουστικων...αυτα της LG για να κατσουν καλα πρεπει να τα ακουμπησω ελαφρα χωρις να τα πιεσω προς τα μεσα,αλλα προς τα κατω,ωστε να εφαπτονται και να ακουω το μπασο καλυτερα.Εαν ομως πχ ειμαι σε ενα αστικό και πεσει σε λακουβα, την εκατσα :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζει κατι και παλι φιλε μου. Παλι θα κανει redraw.

Αν δεν το φτιαξει ο κατασκευαστης δεν θα μενει παντα στη μνημη ο launcher.

 

ro.HOME_APP_ADJ=1 βαζεις στο τελος του build

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos

Εννοουσα φιλε μου το build.prop . Εκει ειχα βρει μια μοντα και ειχα κανει force launcher into memory. Γινεται νομιζω σε ολες τις συσκευες , απλα κατι προσθετεις/αλλαζεις και ειναι και για περαιτερω manual tweaks κλπ. Τωρα που εδωσες τα κινητα, σου ευχομαι καλοριζικο το s4 :)

ΥΓ: και μενα τα αυτια μου ειναι λιγο μυστηρια οσον αφορα το θεμα ακουστικων...αυτα της LG για να κατσουν καλα πρεπει να τα ακουμπησω ελαφρα χωρις να τα πιεσω προς τα μεσα,αλλα προς τα κατω,ωστε να εφαπτονται και να ακουω το μπασο καλυτερα.Εαν ομως πχ ειμαι σε ενα αστικό και πεσει σε λακουβα, την εκατσα :p

 

Ευχαριστω για τις ευχες σου! Να 'σαι καλα!

 

Ευτυχως το μετρο και ο προαστιακος δεν εχουν λακουβες!:D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στο Arc S ειχαν εξαφανιστει τα redraw αλλα οταν γεμιζα το κινητο με διαφορα widgets και τετοια και η RAm ηταν υπερβολικα ελαχιστη, εβλεπα κανενα που και που. Μετα το επανεφερα για εξοικονομηση ram με κοστος redraw και μετα εβαλα custom rom και ησυχαασα :p .Τωρα αυτο μου φαινεται περιττο στο OG :) Εδω 2-3 tweaks ειναι αρκετα , και να'ναι καλα και ο φιλος Fanatikos που με διαφωτισε για καποια πραγματα! :clap:
Link to comment
Share on other sites

με αφορμη το οτι η μια απο τις 2 συσκευες που εδωσε ο φιλος fanatikos ειναι νορβηγικη θα ηθελα να ρωτησω το εξης (αν και πηρα απαντηση απο τον ιδιο):

με την εγγυηση ισχυει οτι πχ και με μια ολλανδικη συσκευη? (δεδομενου οτι η νορβηγια ειναι εκτος ΕΕ)

 

με λιγα λογια ευρωπαικη=μιλωντας γεωγραφικα ή ευρωπαικη=ΕΕ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα που το θυμηθηκα, θα κανω clear τα ΙΜΕΙ από την LG ώστε να μην εχετε και κανενα προβλημα αν (χτυπα ξυλο) συμβει κατι και χρειαστει το service.

Καλο θα ειναι να μπειτε με την σειρα σας και να τα δειλωσετε πλεον εσεις. Βοηθαει και σε περιπτωση που κλαπει καποια συσκευη!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση με δάκρυα στα μάτια. :cry:

Το ψευτομεταλικό περιμετρικά, μπορεί να αλλάξει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...