Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εννοεί αυτό ο φίλος. Σίγουρα λέει πως βγαίνοντας στις αρχικές οθόνες αρχίζει και φορτώνει ξανά ο launcher. Widgets και εικονίδια δηλαδή και αυτό είναι όντως κάτι ενοχλητικό γιατί δεν είναι δυνατόν να έχεις 900 mb ram ελεύθερη και να μην μπορεί να σου κρατήσει τα widgets ανοιχτά. Τα ίδια κάνει και το touchwiz της Samsung.

 

Πάντως redraw o launcher της LG δεν έχει κάνει στο δικό μου (της κοπέλας μου βασικά) ποτέ. Όσο και να έχει ζοριστεί.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εννοεί αυτό ο φίλος. Σίγουρα λέει πως βγαίνοντας στις αρχικές οθόνες αρχίζει και φορτώνει ξανά ο launcher. Widgets και εικονίδια δηλαδή και αυτό είναι όντως κάτι ενοχλητικό γιατί δεν είναι δυνατόν να έχεις 900 mb ram ελεύθερη και να μην μπορεί να σου κρατήσει τα widgets ανοιχτά. Τα ίδια κάνει και το touchwiz της Samsung.

 

Ναι τώρα που το ξαναδιαβάζω έχεις δίκιο..

Link to comment
Share on other sites

Και όμως σε εμένα το κάνει αρκετές φορές και είναι ενοχλητικό μόνο και μόνο γιατί δεν υπάρχει λόγος να το κάνει με τόση ram ελεύθερη. Ίσως να εξαρτάται και από το πόσο βαριά widgets έχει ο καθένας στις οθόνες του.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το κάνει κάποιες φορές παιδιά.Είναι καθαρά θέμα launcher...

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να βγαλω βιντεο με το S, κολλησε η καμερα, συγχυστηκα και εφυγα..! :lol:

Αν ηξερα οτι θα ειστε με την αγωνια θα προσπαθουσα ξανα βεβαια :p

 

Λοιπον, αυτο που εννοω ειναι οτι ο launcher της lg οταν κλεινεις μια εφαρμογη ξανα φορτωνει την αρχικη οθονη.

Οσο μνημη και να εχεις free/cached, το κανει οπως και στα samsung ο tw.

Φυσικα στο lg γινεται σε μισο δευτερολεπτο, οχι το τραγικο reload του tw. Ανεπιτρεπτο ναι μεν, αλλα τουλαχιστον ειναι πολυ γρηγορο και εμενα προσωπικα δεν μου τη σπαει.

 

Με το home αυτο δε γινεται φυσικα.

Φανατικε, οχι δεν παταω 100 φορες το back! Τα αφηνω σχεδον ολα ανοιχτα γιατι θελω τη συσκευη παντα ετοιμη.

Μερικες εφαρμογες ομως που η θελω να κλεισω, η να μην μεινουν εκει που θα τις αφησω (πχ μια συνομιλια στα μηνυματα) αναγκαστικα θα τις βγαλω με το back.

 

anyway, μερικα ακομα στα της συσκευης.

 

Παιδια καιει!

Ουτε κατα διανοια δεν παιζει να βγαλω τον κοφτη καλοκαιριατικα.

Οταν ζεσταθει και αρχισει να κοβει, καταλαβαινεις μερικα glitches στο scrollρισμα. Οχι συχνα, αλλα υπαρχουν. Τιποτα τραγικο και παλι.

 

Με το play ειχα καποια θεματα.

Μου εβγαζε error οταν πηγα να κανω πολλες ενημερωσεις μαζι. Οχι σε ολες, σε καποιες απο τις εφαρμoγες.

Πρωτη φορα το ειδα αυτο σε android συκευη. Του το συγχωρω ομως γιατι ηταν πολλες και τις εκανα επαναφορα απο το backup του note2.

Οχι πως παιζει ρολο, αλλα δε βαριεσαι :P

 

Η μπαταρια δεν λεει πολλα..

Η οθονη την στραγγιζει κανονικα. Αναμενομενο φυσικα.

 

Και οπως ειπα και πριν, πολυ εκνευριστικο αυτο που κανει με την ταξινομηση των εφαρμογων (δεν βαζει αυτοματα αλφαβητικα τις νεες).

 

Τι μου αρεσε στη συσκευη:

 

Design

Απλα τελειο.- Αν δεν ειχε και παντου σταμπες (lg logo,mpx και made in) θα ηταν 10 φορες πιο ωραιο!

less is more

Επισης μου αρεσει που μπλεδιζει στον ηλιο το πισω μερος.

 

Ποιοτητα κλησης/μεγαφωνο/σημα

Κοντα στα samsung

 

Οθονη

Πολυ καλη για ips. Το μαυρο παλευεται δηλαδη.

Στα υπολοιπα φυσικα τα σπαει.

 

UI

Πανεμορφο και αρκετα πληρες

 

Απο ταχυτητα δε νιωθει φυσικα.

 

Αυτα προς το παρον. Εχω να δοκιμασω αρκετα πραγματα ακομα, αλλα δεν εχω και πολυ χρονο προς το παρον.

 

Τωρα για ποιο λογο κανω "review" της συσκευης τετοιο καιρο δεν ξερω.. :lol:

Μαλλον απο συνηθεια :p

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει κι εγώ απο e-shop απο τη Δευτέρα το πρωϊ και ακόμα τίποτα. Με προβληματίσατε αρκετά, δεν γίνεται να μην έχει Ελληνικά αν είναι Ευρωπαικό, Φοβάμαι οτι θα είναι τίποτα απο Ινδία. Ευτύχώς που στείλατε, θα πάρω κι εγώ να ρωτήσω άυριο και αμα δεν είναι Ευρωπαικό, θα περιμένω να το φέρει το Birdphone ή το Kaizer, με το Galaxy store τι παίζει που το έχει 315Ευρώ? Ξέρετε ποιά/ποιές εταιρεία είναι εξουσιοδοτημένη για το Service της LG στην Ελλάδα?

 

Εγώ το έχω πάρει από το Galaxy store, ειμαι πολύ ευχαριστημένος, μου το εστειλαν την επόμενη μέρα που το παράγγειλα, ειναι Γαλλικό στην λευκή έκδοση.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Κατά την ταπεινή μου άποψη, όταν παίρνεις καινούρια συσκευή το δεύτερο πράγμα που κάνεις είναι να βάλεις Nova (ή κάποιον παρεμφερές launcher) για να μην έχεις αυτές τις ιστορίες. (Το πρώτο φυσικά είναι το root :p ). To κινητό όντως ζεσταίνεται πολύ τώρα το καλοκαίρι (είναι και το υλικό τέτοιο που το καταλαβαίνεις καλύτερα) αλλά ο κόφτης κάνει όντως καλή δουλειά. Καλό είναι να μην τον απενεργοποιείτε καλοκαιριάτικα...

ΥΓ) Το μεγαλύτερο πρόβλημά του για μένα είναι το ηχείο του που όπως προαναφέρθηκε αν έχεις το κινητό σε τραπέζι το σκεπάζει και δεν ακούγεται καλά. Σκέφτομαι σοβαρά να του βάλω κάποιου είδους εξογκωματάκι (αυτοκολητάκι ίσως; ) στο κάτω μέρος για να ανυψώνεται λίγο όπως το αθάνατο Galaxy S, χωρίς όμως να φαίνεται άσχημα.

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ιδιαιτερο θεμα με τη θερμοκρασια δεν εχω δει.ουτε στο "χερι" ουτε σε ενα widget που μου δειχνει θερμοκρασια (αντε ναχει παει 40,5,αν θυμαμαι καλα γιατι κοιτω και τη θερμοκρασια και σε ενα αλλο κινητο και μηπως τα μπερδευω).κοφτη δεν εχω απενεργοποιησει και του κανω(κατα τη γνωμη μου) βαρια χρηση(wifi,data ολη μερα και browsing πολυ).

Αυτο που οντως ειναι ενα θεμα ειναι η θεση του ηχειου που ακομη και σε θηκη που τοχω(και εχει σχετικη ανυψωση) παλι,ακουμπωντας το σε τραπεζι ελαττωνεται η ενταση.

Αυτα.

Την καλημερα μου σε ολους!

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το κάνει κάποιες φορές παιδιά.Είναι καθαρά θέμα launcher...

 

Καθαρα θεμα launcher. Ανεπιτρεπτο για 4πυρινο κινητο! Στο Note 2 που είχα απλα εβγαζες τα transition effect και εστρωνε. Εδω ειμαι αναγκασμενος να χρησιμοποιω Nova launcher για να μην κανει αυτο το ενοχλητικο φόρτωμα!

Τελος θελω να ρωτησω αν σας βγαζει επιλογη για 4G στο σημα γιατι εμενα δεν μου εμφανιζει....

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καθαρα θεμα launcher. Ανεπιτρεπτο για 4πυρινο κινητο! Στο Note 2 που είχα απλα εβγαζες τα transition effect και εστρωνε. Εδω ειμαι αναγκασμενος να χρησιμοποιω Nova launcher για να μην κανει αυτο το ενοχλητικο φόρτωμα!

Τελος θελω να ρωτησω αν σας βγαζει επιλογη για 4G στο σημα γιατι εμενα δεν μου εμφανιζει....

 

Ναι κανονικά και μάλιστα το 4G σπέρνει (όπως και ο Nova)... Έχω βέβαια cosmote, αν εσύ έχεις vodafone έχεις θέμα... Επίσης έχει σημασία και που βρίσκεσαι. Για Χαλάνδρι που λέει το avatar σου δε νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα, για επαρχία όμως ούτε για αστείο...

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Καθαρα θεμα launcher. Ανεπιτρεπτο για 4πυρινο κινητο! Στο Note 2 που είχα απλα εβγαζες τα transition effect και εστρωνε. Εδω ειμαι αναγκασμενος να χρησιμοποιω Nova launcher για να μην κανει αυτο το ενοχλητικο φόρτωμα!

Τελος θελω να ρωτησω αν σας βγαζει επιλογη για 4G στο σημα γιατι εμενα δεν μου εμφανιζει....

 

Είναι γνωστό το θέμα αυτό του Launcher της LG στις εκδόσεις android 4.1.2. Ήταν ένας από τους λόγους, οι άλλοι ήταν η μικρή διάρκεια μπαταρίας και τα wakelocks στην κατάσταση πτήσης, που έδωσα το 4Χ (θέματα που δεν υπάρχουν στο G). Εκεί όμως τα redraws τα καταλάβαινες για τα καλά μιλάμε για τουλάχιστον 5-6 δευτερόλεπτα, στο G δεν υπάρχει τέτοιο θέμα αν το κάνει σε κάποιους είναι το πολύ ένα δευτερόλεπτο. Στο δικό μου G με 110 εφαρμογές επάνω δεν το κάνει καθόλου, βέβαια εξαρτάται και από τις εφαρμογές. Λοιπόν, είναι απλά θέμα λογισμικού launcher το οποίο είμαι σίγουρος ότι θα λυθεί σε επόμενα updates.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από την μπαταρία είμαι πολύ ευχαριστημενος. Το θεωρώ το δεύτερο καλύτερο κινητό σε αυτονομία μετά το note2. Έχω δουλέψει και s4 και htc one και για τη χρήση που τους έκανα το OG βγαίνει νικητής. Έχω όμως σχεδόν πάντα ανοιχτό το eco Mode, αλλά αφού δεν επηρεάζει σχεδόν καθόλου την ταχύτητα του κινητού γιατί να μην το έχω; Μαγκιά της LG που έφτιαξε μια τόσο καλή rom.

Τώρα όσον αφορά τον launcher μπορεί να έχει τα redraw του μερικές φορές αλλά είναι το πρώτο ui που μου άφησε τόσο καλή αίσθηση σε κυλιση που πραγματικά ήταν κρίμα να του περάσω τον nova.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από την μπαταρία είμαι πολύ ευχαριστημενος. Το θεωρώ το δεύτερο καλύτερο κινητό σε αυτονομία μετά το note2. Έχω δουλέψει και s4 και htc one και για τη χρήση που τους έκανα το OG βγαίνει νικητής. Έχω όμως σχεδόν πάντα ανοιχτό το eco Mode, αλλά αφού δεν επηρεάζει σχεδόν καθόλου την ταχύτητα του κινητού γιατί να μην το έχω; Μαγκιά της LG που έφτιαξε μια τόσο καλή rom.

Τώρα όσον αφορά τον launcher μπορεί να έχει τα redraw του μερικές φορές αλλά είναι το πρώτο ui που μου άφησε τόσο καλή αίσθηση σε κυλιση που πραγματικά ήταν κρίμα να του περάσω τον nova.

 

Εγω μολις του εκανα την πρωτη φορτιση και παρατηρω οτι ακομα και με εξοικονομηση ενεργειας πεφτει αισθητα αν τολμησω και ανοιξω data! Δεν ξερω μπορει να φταιει και το οτι ειχα note πριν. Κατα τα αλλα πολυ ομορφη συσκευη με απαραδεκτη καμερα!

Ποια η διαφορα μεταξυ eco mode και εξοικομηση ενεργειας?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά και μάλιστα το 4G σπέρνει (όπως και ο Nova)... Έχω βέβαια cosmote, αν εσύ έχεις vodafone έχεις θέμα... Επίσης έχει σημασία και που βρίσκεσαι. Για Χαλάνδρι που λέει το avatar σου δε νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα, για επαρχία όμως ούτε για αστείο...

 

Ειμαι Χαλανδρι και standar εχει καλυψη! Θα το ψαξω να δω τι φταιει! Η μπαταρια σου πεφτει πιο γρηγορα απο οτι με το 3G?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δοκιμάστε Nona Launcher και δεν θα υπάρχει κανένα θέμα.

Πολύ γρήγορος, ειδικά ο prime αξίζει τα 3€ Το μόνο κακό του είναι ότι η στοίχιση των εφαρμογών στο μενού είναι μόνο αλφαβητικά, αν και θα αυτό θα αλλάξει στο μέλλον.

Edited by rocobloco
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις του εκανα την πρωτη φορτιση και παρατηρω οτι ακομα και με εξοικονομηση ενεργειας πεφτει αισθητα αν τολμησω και ανοιξω data! Δεν ξερω μπορει να φταιει και το οτι ειχα note πριν. Κατα τα αλλα πολυ ομορφη συσκευη με απαραδεκτη καμερα!

Ποια η διαφορα μεταξυ eco mode και εξοικομηση ενεργειας?

To eco Mode ρίχνει τον επεξεργαστη και συνήθως δουλεύει με τους 2 και όταν χρειάζεται ανοίγει μόνο του και τους 4. Έτσι εξοικονομεις μπαταρία εξ αρχής.

Η εξοικονόμηση ενέργειας, είναι κάποιες ενέργειες που ορίζεις εσύ από κάποιο ποσοστό μπαταρίας και κάτω π. χ. φωτεινότητα, δόνηση κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

To eco Mode ρίχνει τον επεξεργαστη και συνήθως δουλεύει με τους 2 και όταν χρειάζεται ανοίγει μόνο του και τους 4. Έτσι εξοικονομεις μπαταρία εξ αρχής.

Η εξοικονόμηση ενέργειας, είναι κάποιες ενέργειες που ορίζεις εσύ από κάποιο ποσοστό μπαταρίας και κάτω π. χ. φωτεινότητα, δόνηση κλπ.

 

Ευχαριστώ Γιάννη!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις του εκανα την πρωτη φορτιση και παρατηρω οτι ακομα και με εξοικονομηση ενεργειας πεφτει αισθητα αν τολμησω και ανοιξω data! Δεν ξερω μπορει να φταιει και το οτι ειχα note πριν. Κατα τα αλλα πολυ ομορφη συσκευη με απαραδεκτη καμερα!

Ποια η διαφορα μεταξυ eco mode και εξοικομηση ενεργειας?

 

Απο samples που εχω δει σε καμια περιπτωση δεν θα την αποκαλουσα απαραδεκτη.

Αν θες δωσε μερικα στοιχεια. (το κινητο δεν το εχω ακομα αλλα θα το εχω τις επομενες μερες)

Το eco mode απενεργοποιει τους 2 πυρηνες απο τους 4 ενω η εξοικονομηση ενεργειας μαλλον ριχνει το συγχρονισμο της cpu

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Χθες δέχτηκα ένα τρομερό δώρο από έναν πολύ καλό παιδικό φίλο. Μένει μόνημα Γερμανία και ήρθε Ελλάδα για διακοπές και να δει και λίγο ήλιο γιατί κοντεύει να ξεχάσει το σχήμα του!!:lol:

Μου έφερε λοιπόν ένα ολοκαινουργιο S4. Έτσι πλέον βρίσκονται στα χέρια μου πολλά δυνατά κινητά και δεν έχει νόημα να τα κρατάω όλα.

Ομολογώ ότι παιδεύτηκα όλο το βράδυ, δεν ήταν εύκολη η απόφαση που πήρα αλλά με δεδομένο ότι το δώρο πρέπει να το κρατήσω πήρα απόφαση να δώσω τα δύο OG μου. :sick:

 

Δίνω λοιπόν:

Ενα λευκό OG, Γαλλικό, του κουτιού! Δεν έχουν βγει καν οι ζελατίνες. Έβγαλα μόνον της πρόσοψης για να το ανάψω και να το ελένξω αν είχε κάποιο θέμα η οθόνη. Ωρες λειτουργίας "0"!!

 

Ένα μαύρο OG, Νορβηγικό, 3-4 μηνών (αυτό που έχω ως κύριο τηλέφωνο) και αυτό σε κατάσταση κουτιού! Από την πρώτη στιγμή φοράει τη otterbox και screen protector. Είμαι τρομερά ψήρας με τα κινητά μου και ακόμη και τα παλαιότερα που έχω ακόμα είναι σε άψωγη κατάσταση. Να διευκρινήσω ότι το συγκεκριμμένο είναι ρουταρισμένο και με τις σχετικές μόντες (κόφτες, κάμμερα κλπ.). Δεν έχει ζωριστεί ποτέ, μιας που το πιο απαιτητικότερο παιχνίδι που παίζω είναι το Tetris (οπότε μην φοβάστε για υπερθερμάνσεις). Βέβαια να διευκρινήσω ότι όλα αυτά (ρουτ, μόντες) γίνονται όλα roll back εφόσον το θελήσει ο μέλλον αγοραστής. Μαζί του, θα αποκτήσει ο αγοραστής του και την Otterbox φυσικά!

 

Τιμή δεν θα βάλω μιας και δεν θέλω να θεωρηθεί ως αγγελεία το ποστ μου εδώ. Οπότε θα είναι και offtopic. Τις τιμές θα τις πούμε με πμ, με όποιον ενδιαφέρεται.

Θέλω να θεωρηθεί το ποστ μου απλά σαν ενημέρωση εδώ στο νήμα, γιατί πραγματικά λυπάμε που θα τα δώσω αλλά πλέον έχω στα χέρια μου 1xS4, 1xS3, 1xHOX, 2xOG. Είναι too much!:O

 

Περισσότερα όμως με πμ για όποιον ενδιαφέρεται. Θα προτειμήσω φίλους από Αθήνα, αλλά μπορώ να τα στείλω και επαρχεία με courier με έξοδα παραλύπτη.

 

PS: Δεν θέλω να βάλω αγγελεία γιατί πραγματικά τα κινητά θέλω να τα πάρουν παιδιά που τα ψάχνουν και τα θέλουν επειδή γουστάρουν και όχι κάποιος στο άσχετο!

 

PS2: Παρακαλώ να μην θεωρηθεί ως αγγελεία αυτό το ποστ αλλά ως απλή ενημέρωση των παιδιών στο νήμα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απο samples που εχω δει σε καμια περιπτωση δεν θα την αποκαλουσα απαραδεκτη.

Αν θες δωσε μερικα στοιχεια. (το κινητο δεν το εχω ακομα αλλα θα το εχω τις επομενες μερες)

Το eco mode απενεργοποιει τους 2 πυρηνες απο τους 4 ενω η εξοικονομηση ενεργειας μαλλον ριχνει το συγχρονισμο της cpu

 

Με 4 ωρες αναμονη σε eco mode, 3G για 10λεπτά, δυο κλήσεις 4 λεπτών είμαι στο 70%.

Αντίστοιχα με το note ήμουν στο 88% - 92%...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Χθες δέχτηκα ένα τρομερό δώρο από έναν πολύ καλό παιδικό φίλο. Μένει μόνημα Γερμανία και ήρθε Ελλάδα για διακοπές και να δει και λίγο ήλιο γιατί κοντεύει να ξεχάσει το σχήμα του!!:lol:

Μου έφερε λοιπόν ένα ολοκαινουργιο S4. Έτσι πλέον βρίσκονται στα χέρια μου πολλά δυνατά κινητά και δεν έχει νόημα να τα κρατάω όλα.

Ομολογώ ότι παιδεύτηκα όλο το βράδυ, δεν ήταν εύκολη η απόφαση που πήρα αλλά με δεδομένο ότι το δώρο πρέπει να το κρατήσω πήρα απόφαση να δώσω τα δύο OG μου. :sick:

 

Δίνω λοιπόν:

Ενα λευκό OG, Γαλλικό, του κουτιού! Δεν έχουν βγει καν οι ζελατίνες. Έβγαλα μόνον της πρόσοψης για να το ανάψω και να το ελένξω αν είχε κάποιο θέμα η οθόνη. Ωρες λειτουργίας "0"!!

 

Ένα μαύρο OG, Νορβηγικό, 3-4 μηνών (αυτό που έχω ως κύριο τηλέφωνο) και αυτό σε κατάσταση κουτιού! Από την πρώτη στιγμή φοράει τη otterbox και screen protector. Είμαι τρομερά ψήρας με τα κινητά μου και ακόμη και τα παλαιότερα που έχω ακόμα είναι σε άψωγη κατάσταση. Να διευκρινήσω ότι το συγκεκριμμένο είναι ρουταρισμένο και με τις σχετικές μόντες (κόφτες, κάμμερα κλπ.). Δεν έχει ζωριστεί ποτέ, μιας που το πιο απαιτητικότερο παιχνίδι που παίζω είναι το Tetris (οπότε μην φοβάστε για υπερθερμάνσεις). Βέβαια να διευκρινήσω ότι όλα αυτά (ρουτ, μόντες) γίνονται όλα roll back εφόσον το θελήσει ο μέλλον αγοραστής. Μαζί του, θα αποκτήσει ο αγοραστής του και την Otterbox φυσικά!

 

Τιμή δεν θα βάλω μιας και δεν θέλω να θεωρηθεί ως αγγελεία το ποστ μου εδώ. Οπότε θα είναι και offtopic. Τις τιμές θα τις πούμε με πμ, με όποιον ενδιαφέρεται.

Θέλω να θεωρηθεί το ποστ μου απλά σαν ενημέρωση εδώ στο νήμα, γιατί πραγματικά λυπάμε που θα τα δώσω αλλά πλέον έχω στα χέρια μου 1xS4, 1xS3, 1xHOX, 2xOG. Είναι too much!:O

 

Περισσότερα όμως με πμ για όποιον ενδιαφέρεται. Θα προτειμήσω φίλους από Αθήνα, αλλά μπορώ να τα στείλω και επαρχεία με courier με έξοδα παραλύπτη.

 

PS: Δεν θέλω να βάλω αγγελεία γιατί πραγματικά τα κινητά θέλω να τα πάρουν παιδιά που τα ψάχνουν και τα θέλουν επειδή γουστάρουν και όχι κάποιος στο άσχετο!

 

PS2: Παρακαλώ να μην θεωρηθεί ως αγγελεία αυτό το ποστ αλλά ως απλή ενημέρωση των παιδιών στο νήμα!

 

Ομολογώ οτι είναι σαν αγγελία και μάλιστα σε λάθος μέρος αφου εδώ θα χαθεί το topic σου και δεν θα μπορεις να βρεις αγοραστες! Εγω μια ερώτηση έχω αναφορικά με τις μόντες. Αυτός ο κόφτης τί είναι? Επίσης μου είπαν οτι κυκλοφορεί apk για την καμερα που του βάζει ρυθμισεις s3. Ισχύει? Sorry για τα τοσα ερωτηματα αλλα με το note Ποτε δεν χρειαστηκε να το μονταρω η να περασω ξεχωριστα αρχεια μπας και φτιαξει η καμερα!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Με 4 ωρες αναμονη σε eco mode, 3G για 10λεπτά, δυο κλήσεις 4 λεπτών είμαι στο 70%.

Αντίστοιχα με το note ήμουν στο 88% - 92%...

 

Ποση ωρα η οθονη ειναι ανοιχτη;

Σχετικα με το μερικα στοιχεια που ειπα εννοούσα για την καμερα :)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το δικό του launcher και μπορώ να πω ότι δεν έχω παρατηρήσει ούτε μια φορά να κάνει reload - ούτε όταν βγαίνω από browsing, playstore, mail ούτε όταν βγαίνω από κάμερα και εφαρμογές και χρησιμοποιώ πάντα το πίσω, ποτέ το home, για να κλέινουν όλα.

Η μόνο περίπτωση που φορτώνει εικονίδια και widgets είναι όταν κάνω εκκίνηση της συσκευής.

Επίσης δε ζεσταίνεται όσο θα περίμενα, λίγο μόνο κάτω από την κάμερα και σίγουρα όχι σε σημείο που να μην μπορείς να το ακουμπήσεις.

Η μπαταρία με μέτρια χρήση μου κρατάει γύρω στις 40 ώρες, τώρα η μέτρια χρήση για τον καθένα είναι διαφορετική.

Α, και η αυτονομία βελτιώθηκε αισθητά μετά τους τέσσερις πρώτους κύκλους.

 

P.S. Την κάμερα σε καμία περίπτωση δεν την θεωρώ απαράδεκτη.

Ναι, έχει πρόβλημα στις βραδινές, αλλά όσες έβγαλα με καλό φωτισμό/φως της μέρας σκίζουν :D

Edited by chr23
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ οτι είναι σαν αγγελία και μάλιστα σε λάθος μέρος αφου εδώ θα χαθεί το topic σου και δεν θα μπορεις να βρεις αγοραστες! Εγω μια ερώτηση έχω αναφορικά με τις μόντες. Αυτός ο κόφτης τί είναι? Επίσης μου είπαν οτι κυκλοφορεί apk για την καμερα που του βάζει ρυθμισεις s3. Ισχύει? Sorry για τα τοσα ερωτηματα αλλα με το note Ποτε δεν χρειαστηκε να το μονταρω η να περασω ξεχωριστα αρχεια μπας και φτιαξει η καμερα!

 

Απλά φίλε μου έδωσα προτεραιώτητα στα παιδιά εδώ στο νήμα που ξέρω ότι ψάχνουν να αγοράσουν! Δεν με ενδιαφέρει να τα ξεφορτωθώ τα κινητά γιατί είναι πραγματικά άψογα και θα προτειμόύσα να τα πάρουν άτομα που τα θέλουν και τα ψάχνουν, παρά κάποιος στο άσχετο!

 

Τώρα για τον κόφτη, ψάξε λίγες σελίδες πριν και θα βρεις λεπτομέριες και το τι κάνει. Δίνει ένα +20% περίπου ισχύ και σταματάει και τα χαζά με την φωτηνότητα.

Για την κάμερα, είναι έμα xml αρχειο ουσιαστικά, το οποίο βελτιώνει ελαφρά την still camera (φωτό) αρκετά τα βίντεο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...