Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολες οι αγορες μου εχουν γινει απο Birdphone,ειναι αξιοπιστο καταστημα.Απλα διαβασα για το παλικαρι πριν που του ηρθε παραεισαγωγης για Σιγκαπουρη και πανικοβληθηκα λιγο
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια ειναι μονο για μελοι στα 317 οπως ειπε και ο φιλος ποιο πανω:)

 

όταν λες μέλη τι εννοείς? να είσαι γραμμένος στο site η κάτι άλλο? γιατί δεν μπορώ να το βρω (πριν αγοράσει κανεις από το e-shop πάντως στα 400e ας βεβαιωθεί ότι δεν είναι παραεισαγωγης γιατί έχω ακούσει αρκετά.)

 

Ολες οι αγορες μου εχουν γινει απο Birdphone,ειναι αξιοπιστο καταστημα.Απλα διαβασα για το παλικαρι πριν που του ηρθε παραεισαγωγης για Σιγκαπουρη και πανικοβληθηκα λιγο

 

απο το birdphone ηταν αυτο?? :eek:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.είδα ένα βίντεο πού είχα τραβήξει πριν,κι ένα πού είχα τραβήξει μετά την υποτιθέμενη αλλαγή,αλλά τίποτα.δε το χει κάνει

 

Δηλσδη τραβηξες το βιντεο πριν, εκανες την αλλαγη, τραβηξες το βιντρο μετα και δεν ειδες καμια αλλαγη?

Ειλικρινα δεν ξερω τοτε.... Εγω ειδα αισθητη διαφορα, οπως κσι στο μεγεθος του αρχειου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια, ειναι να παρω τωρα κινητο μεχρι το πολυ 350€. Σκεφτομαι αναμεσα στο galaxy s3 και στο lg optimus g. Aν και προτιμω χωρις να τα ξερω ιδιαιτερα τα galaxy, και επειδη δεν φτανω το s4, τι προτεινετε εσεις? Ευχαριστω!!!

 

Πάρε το g. Αν και εδώ που ρωτάς δεν υπάρχει περίπτωση να σου προτείνει κάποιος το S3. Γνώμη μου είναι να πας να τα πιάσεις και τα δύο με τα χέρια σου και να κρίνεις εσύ ποιο σου κάθεται πιο καλά στο χέρι και σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιδηποτε εχει αμφιβολιες,εβαλα στο site το imei της συσκευης της γυναικας μου και ειναι ελληνικοτατο,αγορα απο mediamarkt,θελω να δω και το δικο μου που εχω στο σπιτι,με περιμενει τωρα πουωθα γυρισω απο διακοπες....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κουτί του κινητού από πίσω γράφει SHB, Σιγκαπούρη είναι αυτό;

στο SNDeepInfo γράφει

 

General information

 

Made in: Korea

Made for: StarHub

Date of manufacture: 01/23/2013

Το αγόρασα από το Smarties και μου ξεκαθάρισαν πως είναι ευρωπαϊκό όπως ανέφερε και στο site τους, τι παίζει;;;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

απο το birdphone ηταν αυτο?? :eek:

 

 

 

 

 

 

 

Oχι δε νομιζω απο birdphone

 

Ο tragopapas απο smarties

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι μάλλον είναι το auto focus της φωτογραφικής.

Άνοιξα την κάμερα και πρόσεξα ότι τη στιγμή που κάνει focus ακούγεται ανεπαίσθητα και στιγμιαία αυτός ο ήχος.

Δεν ξέρω όμως σίγουρα αν είναι αυτό και με ανησυχεί λίγο.

 

μην αγχώνεστε για αυτό το θέμα και εγώ είχα αγχωθεί με το one μου. κάτι έχει να κάνει με τη κάμερα και είναι απόλυτα φυσιολογικό. επίσης αν ακούτε εναν ανεπαισθητο κλικ όταν μπαίνετε στην εφαρμογή της κάμερας ειναι τα lens της κάμερας. φυσιολογικά και τα 2 δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..

 

@tarrirs βλέπω ότι υποστηρίζεις πολύ θερμά ότι έχει σχεση με τα ελληνικά τηλέφωνα; γιατί έτσι, αυτά που παίρνουν το 90% των χρηστών απο επώνυμα σκρουτζομαγαζα οπως έκανα κι εγώ ειναι για τις παρακατιανες χώρες τη ευρωπαικής ένωσης; σε άλλο εργοστάσιο φτιάχνοται τα ελληνικά; η μόνο όταν ειναι ελληνικό είσαι σίγουρος για την εγγυηση. για όλα τα ευρωπαικά ισχύει. τώρα αν τύχει κάποια περιπτωση οπως αυτό απο τα smarties και το καταστημα δεν το εχει αναφερει το στέλνεις πισω και η παιρνεις ευρωπαικο η τα λεφτά σου πισω. γιατί να φεσωθει ο κοσμάκις που μετράει με το σταγονομετρο το καθε ευρω και να δωσει + 200 και λίγα λέω για ενα ελληνικης εισαγωγης;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεστε για αυτό το θέμα και εγώ είχα αγχωθεί με το one μου. κάτι έχει να κάνει με τη κάμερα και είναι απόλυτα φυσιολογικό. επίσης αν ακούτε εναν ανεπαισθητο κλικ όταν μπαίνετε στην εφαρμογή της κάμερας ειναι τα lens της κάμερας. φυσιολογικά και τα 2 δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..

 

@tarrirs βλέπω ότι υποστηρίζεις πολύ θερμά ότι έχει σχεση με τα ελληνικά τηλέφωνα; γιατί έτσι, αυτά που παίρνουν το 90% των χρηστών απο επώνυμα σκρουτζομαγαζα οπως έκανα κι εγώ ειναι για τις παρακατιανες χώρες τη ευρωπαικής ένωσης; σε άλλο εργοστάσιο φτιάχνοται τα ελληνικά; η μόνο όταν ειναι ελληνικό είσαι σίγουρος για την εγγυηση. για όλα τα ευρωπαικά ισχύει. τώρα αν τύχει κάποια περιπτωση οπως αυτό απο τα smarties και το καταστημα δεν το εχει αναφερει το στέλνεις πισω και η παιρνεις ευρωπαικο η τα λεφτά σου πισω. γιατί να φεσωθει ο κοσμάκις που μετράει με το σταγονομετρο το καθε ευρω και να δωσει + 200 και λίγα λέω για ενα ελληνικης εισαγωγης;

 

Ο καθενας παιρνει απο οπου θελει,μην κανετε παραπονα μετα ομως και μπαινετε σε καθε thread,και το γραφετε...διοτι εδω μιλαμε ΜΟΝΟΑ για το κινητο,τις λειτουργιες,δυσλειτουργιες,αποψεις,για τις αγορες και παραπονα,υπαρχει αλλο thread.....

Αντε γιατι οποτε μπαινω μεσα.να διαβασω για το κινητο,βλεπω μυνημα τυπου "απο ποιο σκρουτζομαγαζο" κτλ.....αν διαβασεις πολλες σελιδες γραφτηκαν....

Αν υποστηριζω η οχι,στο τελος θα σκεφτεστε οτι τα "παιρνω" κιολας.....αμ δε...απλως κουραστηκα να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια...και οποιος οπως λες δεν τα εχει...δεν αγοραζει....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

στο νημα του g επειδη ειναι γενικο και μονο ενα λογικο ειναι να διαβαζεις και μηνυματα σχετικα με το απο που θα το προμηθευτει καποιος κλπ. δεν υπαρχει ξεχωριστο για παραπονα για το optimus g, διαθεσιμοτητα και αγορα κλπ. τα πράματα ειναι απλά ο καθενας το παιρνει απο οπου θελει. απλά μιλάμε για το ιδιο προιον 200Ε κάτω απο γνωστα ιντερνετικα μαγαζια με αψογες κριτικες. γιατι να με κλεβει εμενα, εσενα και το καθενα καθε ελληνας αντιπροσωπος και δε ξερω και γω ποιος αλλος;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να βάλει ένα link οδηγού να περάσω ξανά το εργοστασιακό λογισμικό του τηλεφώνου;

Είπα μήπως φτιάξει το πρόβλημα με την κάμερα πριν το πάω στο service.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

στο νημα του g επειδη ειναι γενικο και μονο ενα λογικο ειναι να διαβαζεις και μηνυματα σχετικα με το απο που θα το προμηθευτει καποιος κλπ. δεν υπαρχει ξεχωριστο για παραπονα για το optimus g, διαθεσιμοτητα και αγορα κλπ. τα πράματα ειναι απλά ο καθενας το παιρνει απο οπου θελει. απλά μιλάμε για το ιδιο προιον 200Ε κάτω απο γνωστα ιντερνετικα μαγαζια με αψογες κριτικες. γιατι να με κλεβει εμενα, εσενα και το καθενα καθε ελληνας αντιπροσωπος και δε ξερω και γω ποιος αλλος;

 

Αν και βγαινουμε off topic,υπαρχει thread ψαξε και θα το βρεις,αν νοιωθει καποιος οτι τον κλεβουν,δικαιωμα του,δικαιωμα δεν εχει ομως να μπαινει εδω μεσα και να λεει " παιδια ειναι απο Ασια,Κονγκο,και δεν ξερω που αλλου,τι να κανω ?" Ε,βρε φιλε προβλημα σου,οταν το αγορασες δεν ηξερες οτι το φτηνο το κρεας ΔΕΝ το τρωνε πια ουτε οι σκυλοι...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα. Φθινα πηρα και εγω, δυο μαλιστα, αλλα ειναι και τα δυο ευρωπαικα. Αλλο πραγμα η απατη, γιατι οταν διακυρητουν προς πασα κατευθινση οτι ειναι ευρωπαικες συσκευες και σου δινουν του Σουριναμ, ειναι απατη. Σε εξαπατουν εκεινη την στιγμη, γιατι εσυ καλη τη πιστη, εμπιστευεσαι τα λεγομενα τους και παραγγελνεις ενω αυτοι σου στελνουν συσκευη του Σουριναμ.

Και μην ακουω αηδιες οτι δεν ξερουν απο που ειναι οι συσκευες! Αυτα ειναι ..... για τα πανηγυρια. Αλημονο αν δεν ξερουν απο που εισαγουν.

Εφοσον λοιπον διαθετουν και συσκευες απο αγορες εκτος Ευρωπης θα πρεπει να το αναφερουν, οπως αναφερουν και για τις Ευρωπαικες. Ειδαλως ειναι δολεια συμπεριφορα και εξαπατηση του αγοραστη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαινουμε off topic,υπαρχει thread ψαξε και θα το βρεις,αν νοιωθει καποιος οτι τον κλεβουν,δικαιωμα του,δικαιωμα δεν εχει ομως να μπαινει εδω μεσα και να λεει " παιδια ειναι απο Ασια,Κονγκο,και δεν ξερω που αλλου,τι να κανω ?" Ε,βρε φιλε προβλημα σου,οταν το αγορασες δεν ηξερες οτι το φτηνο το κρεας ΔΕΝ το τρωνε πια ουτε οι σκυλοι...?

 

Έχεις κουράσει και είσαι τραγικός. Προφανώς έχεις κάποιο όφελος για να είσαι τόσο ένθερμος υποστηρικτής.... Αλλά αυτά που λες δεν στέκουν.

Προσπαθείς να τρομοκρατησεις κόσμο να μην αγοράζει από σκρουτζ.

 

Το τι είναι δικαίωμα του καθενός να ρωτάει δεν θα το κρίνεις εσύ... Άσε που γκρινιαζεις για τα οφ τοπικ και έχεις κάνει εσύ τα περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα. Φθινα πηρα και εγω, δυο μαλιστα, αλλα ειναι και τα δυο ευρωπαικα. Αλλο πραγμα η απατη, γιατι οταν διακυρητουν προς πασα κατευθινση οτι ειναι ευρωπαικες συσκευες και σου δινουν του Σουριναμ, ειναι απατη. Σε εξαπατουν εκεινη την στιγμη, γιατι εσυ καλη τη πιστη, εμπιστευεσαι τα λεγομενα τους και παραγγελνεις ενω αυτοι σου στελνουν συσκευη του Σουριναμ.

Και μην ακουω αηδιες οτι δεν ξερουν απο που ειναι οι συσκευες! Αυτα ειναι ..... για τα πανηγυρια. Αλημονο αν δεν ξερουν απο που εισαγουν.

Εφοσον λοιπον διαθετουν και συσκευες απο αγορες εκτος Ευρωπης θα πρεπει να το αναφερουν, οπως αναφερουν και για τις Ευρωπαικες. Ειδαλως ειναι δολεια συμπεριφορα και εξαπατηση του αγοραστη.

 

Μα δεν ελεγχει καθε ενας που εισαγει ΙΜΕΙ συσκευων???

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε λιγο! αγορασα σημερα το lg optimus g αλλα εχω προβλημα με το μεγεθος της καρτας sim δηλαδη δε χωραει στην υποδοχη..δεν ξερω τι μεγεθος ειναι παντως λιγο που το ψαξα στο ιντερνετ στους οδηγους ειχαν μικρες sim.. τι μπορω να κανω γι αυτο? μπορω να παρω αλλη μικροτερη κρατωντας ομως τον ιδιο αριθμο? ελπιζω να απαντησετε γρηγορα γιατι επειγει!
Link to comment
Share on other sites

Δικαίωμα του καθενός είναι να ρωτάει σε αυτό το θέμα οτιδήποτε έχει σχέση με το lg optimus g ακόμα και αν αυτό αφορά την αγορά του.

Η συζήτηση για το skroutz δεν είναι γενική, είναι συγκεκριμένη και αφορά το μοντέλο.

 

Πάντα φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε λιγο! αγορασα σημερα το lg optimus g αλλα εχω προβλημα με το μεγεθος της καρτας sim δηλαδη δε χωραει στην υποδοχη..δεν ξερω τι μεγεθος ειναι παντως λιγο που το ψαξα στο ιντερνετ στους οδηγους ειχαν μικρες sim.. τι μπορω να κανω γι αυτο? μπορω να παρω αλλη μικροτερη κρατωντας ομως τον ιδιο αριθμο? ελπιζω να απαντησετε γρηγορα γιατι επειγει!

 

Παιρνει μικρο σιμ.με 5 ευρω αλλαζεις καρτα και εχεις τον ιδιο αριθμο

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε λιγο! αγορασα σημερα το lg optimus g αλλα εχω προβλημα με το μεγεθος της καρτας sim δηλαδη δε χωραει στην υποδοχη..δεν ξερω τι μεγεθος ειναι παντως λιγο που το ψαξα στο ιντερνετ στους οδηγους ειχαν μικρες sim.. τι μπορω να κανω γι αυτο? μπορω να παρω αλλη μικροτερη κρατωντας ομως τον ιδιο αριθμο? ελπιζω να απαντησετε γρηγορα γιατι επειγει!

 

Η κάρτα σου είναι κανονική; Κλασικό μέγεθος sim;

Αν έχεις υπομονή και σταθερό χέρι υπάρχουν τρόποι να την κόψεις - πάτα micro sim card στο google.

Αν δε θέλεις να το ρισκάρεις έχεις δύο επιλογές: είτε πας στο γερμανό ή στην εταιρεία σου να στην κόψουν αυτοί, είτε κάνεις αίτηση για micro sim και έτσι κρατάς και την κανονική και τη μικρή με τον ίδιο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε λιγο! αγορασα σημερα το lg optimus g αλλα εχω προβλημα με το μεγεθος της καρτας sim δηλαδη δε χωραει στην υποδοχη..δεν ξερω τι μεγεθος ειναι παντως λιγο που το ψαξα στο ιντερνετ στους οδηγους ειχαν μικρες sim.. τι μπορω να κανω γι αυτο? μπορω να παρω αλλη μικροτερη κρατωντας ομως τον ιδιο αριθμο? ελπιζω να απαντησετε γρηγορα γιατι επειγει!

 

Μπορεις να πας καλλιστα στην WIND να στην κοψουν δωρεαν. Ο Γερμανος εμενα μου ειπε οτι θελει 2€ μονο για να μου την κοψει... και δε καταλαβαινω το λογο. Επισης με 1,5€ σου δινουν ενα ανταπτορακι το οποιο μπορεις να χρησιμοποιησεις εαν θες να επαναφερεις την καρτα σε κινητο με τον παλαιο τυπο σιμ. Δε ξερω για ποιο λογο να βγαλεις καινουρια..

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ελεγχει καθε ενας που εισαγει ΙΜΕΙ συσκευων???

 

Προφανως και ελεγχει. Δηλαδη εσυ σαν εμπορος που εισαγεις ενα προιον απο το εξωτερικο δεν ξερεις σπο που το εισαγεις. Αν το εισαγεις απο το Τιμπουκτου ειναι δυνατον να ειναι Ευρωπαικο; Και εφοσον το εμπορευεσαι, βαφτιζοντας το Ευρωπαικο, δεν εξαπατας τον μελλοντα αγοραστη και πελατη σου;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και ελεγχει. Δηλαδη εσυ σαν εμπορος που εισαγεις ενα προιον απο το εξωτερικο δεν ξερεις σπο που το εισαγεις. Αν το εισαγεις απο το Τιμπουκτου ειναι δυνατον να ειναι Ευρωπαικο; Και εφοσον το εμπορευεσαι, βαφτιζοντας το Ευρωπαικο, δεν εξαπατας τον μελλοντα αγοραστη και πελατη σου;

 

Εννοειται,εξαπατηση ειναι.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...