Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες για πειτε λιγο τα βαρια παιχνιδια τα σηκωνει??Μπορει να τα παιξει σε υψηλη ποιοτητα αλαγκαριστα??

 

Το asphalt 7 τρεχει τελεια. Με αλλα δεν εχω ασχοληθει ακομα (θα δοκιμασω και το real racing συντομα, ειμαι αυτοκινητακιας οπως καταλαβες :p )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εβγαλα ακρη, παντως για την μπαταρια, εχω ανοιχτο το eco mode δεν ξερω αν μετραει.

πεστο φιλε μου και ημουνα ετοιμος να το παω για επιστροφη..εχει διαφορα αρκετη γιατι στην ουσια το κινητο τρεχει με 2 πυρηνες και οπως καταλαβαινεισ αυτοματος χαμηλωνει και η καταναλωση...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Και μετά το στήσιμο,συνέχισε να καταπίνει μπαταρία,μέχρι 60 με 65%,δηλαδή μέχρι να χάσει 35 με 40% από την πλήρη φόρτιση.μετά παρακολουθούσα ότι έχανε ποσοστό με πιο αργό ρυθμό.κουλό κι όμως....

Πάντα με eco mode ανοιχτό και χωρίς να τρέχουν συγχρονισμόι.

Όπως και να χει,σχεδόν 4 ώρες οθόνη μου της έβγαζε,ίσως και λίγο παραπάνω.

Το κινητό πραγματικά το προτείνω ανεπιφύλακτα.πρόκειται για διαμάντι συσκευή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πεστο φιλε μου και ημουνα ετοιμος να το παω για επιστροφη..εχει διαφορα αρκετη γιατι στην ουσια το κινητο τρεχει με 2 πυρηνες και οπως καταλαβαινεισ αυτοματος χαμηλωνει και η καταναλωση...

 

Μα φυσικα και χαμηλωνει η καταναλωση αλλα οι επιδοσεις δεν πεφτουν, συνεχιζει να ρολαρει πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο s3,note 2, htc one x κτλ λεω να δοκιμασω να παρω το lg otimus g,(δεν εχω χρηματα για το s4 αλλιως θα σου λεγα..) αν κ η εμπειρια μου με το optimus 2x δεν ηταν απο τις καλυτερες λεω να δωσω αλλη μια ευκαιρια στην lg. εσεις παιδια που το εχετε ποιο πολυ καιρο πως σας φενεται?υπαρχουν μικροπροβληματα softwear λαγκαρισματα τα οποιο θα μου σπασουν τα νευρα σε καθημερινη λειτουργεια του κινητου..?το οτι η οθονη ρίχνει τη φωτινώτητα της οταν ζεσταθει δημιουργει προβλημα ορατοτητας?κ βασικα γιατι το κανει αυτο ?για εξοικον.ενεργ.η για να προφυλαξει την οθονη?κ αν ειναι το δευτερο γιατι σε προηγουμενες οθονες δεν υπήρχε τετοιο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο s3,note 2, htc one x κτλ λεω να δοκιμασω να παρω το lg otimus g,(δεν εχω χρηματα για το s4 αλλιως θα σου λεγα..) αν κ η εμπειρια μου με το optimus 2x δεν ηταν απο τις καλυτερες λεω να δωσω αλλη μια ευκαιρια στην lg. εσεις παιδια που το εχετε ποιο πολυ καιρο πως σας φενεται?υπαρχουν μικροπροβληματα softwear λαγκαρισματα τα οποιο θα μου σπασουν τα νευρα σε καθημερινη λειτουργεια του κινητου..?το οτι η οθονη ρίχνει τη φωτινώτητα της οταν ζεσταθει δημιουργει προβλημα ορατοτητας?κ βασικα γιατι το κανει αυτο ?για εξοικον.ενεργ.η για να προφυλαξει την οθονη?κ αν ειναι το δευτερο γιατι σε προηγουμενες οθονες δεν υπήρχε τετοιο θεμα?

 

Εγώ που το'χω κάνα μήνα περίπου ,συμπεριφέρεται άψογα όπως την πρώτη ημέρα.

Δεν κάνει το παραμικρό λαγκαρισματακι ούτε τιποτα. Τα έχουμε ξαναπεί, το κινητό λειτουργεί υποδειγματικά.

Όσο για την φωτεινότητα θα σου πω ότι όταν πέφτει στο χαμηλότερο επίπεδο είναι πιο φωτεινή από το φουλ του s3.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο s3,note 2, htc one x κτλ λεω να δοκιμασω να παρω το lg otimus g,(δεν εχω χρηματα για το s4 αλλιως θα σου λεγα..) αν κ η εμπειρια μου με το optimus 2x δεν ηταν απο τις καλυτερες λεω να δωσω αλλη μια ευκαιρια στην lg. εσεις παιδια που το εχετε ποιο πολυ καιρο πως σας φενεται?υπαρχουν μικροπροβληματα softwear λαγκαρισματα τα οποιο θα μου σπασουν τα νευρα σε καθημερινη λειτουργεια του κινητου..?το οτι η οθονη ρίχνει τη φωτινώτητα της οταν ζεσταθει δημιουργει προβλημα ορατοτητας?κ βασικα γιατι το κανει αυτο ?για εξοικον.ενεργ.η για να προφυλαξει την οθονη?κ αν ειναι το δευτερο γιατι σε προηγουμενες οθονες δεν υπήρχε τετοιο θεμα?

 

Λαγκαρισματα και κολημματακια δεν εχει ουτε για αστειο.

Η φωτεινοτητα πεφτει για να μειωθει η συνολικη θερμοκρασια της συσκευης. Για προστασια του hw. Βεβαια, δεν ειναι σπανιο. Μπαινει πολυ συχνα και ειναι ισως το μεγαλυτερο φαουλ για εμενα.

Ακομα κι ετσι ομως, δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την ορατοτητα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το asphalt 7 τρεχει τελεια. Με αλλα δεν εχω ασχοληθει ακομα (θα δοκιμασω και το real racing συντομα, ειμαι αυτοκινητακιας οπως καταλαβες :p )

 

Real Racing τρέχει άψογα !!!!

Link to comment
Share on other sites

To Most wanted μου έκανε κάποια πολύ μικρά κολληματακια με την eco λειτουργία για τον έλεγχο των πυρήνων. Σε κανονική λειτουργία όλα καλά, πάει σφαίρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

To Most wanted μου έκανε κάποια πολύ μικρά κολληματακια με την eco λειτουργία για τον έλεγχο των πυρήνων. Σε κανονική λειτουργία όλα καλά, πάει σφαίρα.

 

Φαντασου!! Με το eco παιζουμε παιχνιδια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και μετά το στήσιμο,συνέχισε να καταπίνει μπαταρία,μέχρι 60 με 65%,δηλαδή μέχρι να χάσει 35 με 40% από την πλήρη φόρτιση.μετά παρακολουθούσα ότι έχανε ποσοστό με πιο αργό ρυθμό.κουλό κι όμως....

Πάντα με eco mode ανοιχτό και χωρίς να τρέχουν συγχρονισμόι.

Όπως και να χει,σχεδόν 4 ώρες οθόνη μου της έβγαζε,ίσως και λίγο παραπάνω.

Το κινητό πραγματικά το προτείνω ανεπιφύλακτα.πρόκειται για διαμάντι συσκευή

 

Απο οτι καταλαβαινω αυτη ειναι συμπεριφορα της μπαταριας του κινητου γενικα αν μου το αναφερεις και συ ταξιδιωτη και οχι προβλημα στη δικια μου συσκευη...σωστα?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

+ενας στην παρεα , πριν μιση ωρα εγινα κατοχος και εγω της συσκευης. το μονο που εκανα εδω και μιση ωρα ηταν να βγαζω φωτογραφιες για να δω αν ειναι οντως τοσο χαλια. δεν ξερω ποσο καλες βγαζουν το s4 και το one , αλλα ομολογω να πω πως με τοσα που ειχα διαβασει εδω περιμενα να ειναι χαλια του lg . το αντι8ετο , ειναι πολυ καλες.

τουλαχιστον για κα8ημερινες φωτογραφιες την μερα εμενα με καλυπτει 100% , για βραδυνες , 8α μα8ω το βραδυ.

κατα τ αλλα ενταξει , πολυ ωραια ο8ονη , το οτι δεν κολαει που8ενα , η μονη παρομοια συσκευη που ειχα ηταν το νοτε 2 , και εκεινο δεν κολουσε που8ενα στην αρχη , οποτε πανω κατω ιδια... με ζορισε να βαλω την σιμ , νομιζα πως 8α το σπασω. εκανα 1-2 κλησεις και ολα μια χαρα , το νοτε 2 ειχε Λιγο πιο δυνατο σημα wifi ( δεν ξερω αν επαιζε ρολο και η omega γτ απο το πρωτο 5λεπτο αυτην ειχα).

το ui της Lg μου φαινεται πολυ πιο ολοκληρωμενο απο της samsung με μεγαλυτερη παραμετροποιηση. ποιοτητα κατασκευης δεν με πολυενδιαφερει , δεν λεω πολυ ομορφο αλλα παντα πιο πολυ με ενδιεφεραι πως 8α κα8εται στο χερι και οχι αν ειναι απο γυαλι η πλαστικο , αλλα αυτη την συσκευη 8α την βαλω σιγουρα σε 8ηκη πουγκι. οι συνχρονισμοι εγιναν μπαμ μπαμ και καποιες εφαρμογες εγκαταστη8ικαν ακαριαια. με το s3 lte δεν υπαρχει 8εμα συγκρισης ... αυτα για αρχη και συγνωμη αν κουρασα λιγο .

 

(οι συγκρισεις με το νοτε δεν εγιναν με σκοπο να κανω το 8εμα vs , απλα ειναι η μονη συσκευη που ειχα με ιδιο hardware ... το s3 το εχει η αδερφη μου , ειναι υπερκαλυμενη μεχρι να της το κλεψουν-το χασει- το σπασει αλλα με το που τα βαλεις διπλα διπλα φαινετε η ανωτεροτητα του g μεχρι και στο απλο scrolling)

 

edit : s3 lte

Edited by taxudromos
Link to comment
Share on other sites

+ενας στην παρεα , πριν μιση ωρα εγινα κατοχος και εγω της συσκευης. το μονο που εκανα εδω και μιση ωρα ηταν να βγαζω φωτογραφιες για να δω αν ειναι οντως τοσο χαλια. δεν ξερω ποσο καλες βγαζουν το s4 και το one , αλλα ομολογω να πω πως με τοσα που ειχα διαβασει εδω περιμενα να ειναι χαλια του lg . το αντι8ετο , ειναι πολυ καλες.

τουλαχιστον για κα8ημερινες φωτογραφιες την μερα εμενα με καλυπτει 100% , για βραδυνες , 8α μα8ω το βραδυ.

κατα τ αλλα ενταξει , πολυ ωραια ο8ονη , το οτι δεν κολαει που8ενα , η μονη παρομοια συσκευη που ειχα ηταν το νοτε 2 , και εκεινο δεν κολουσε που8ενα στην αρχη , οποτε πανω κατω ιδια... με ζορισε να βαλω την σιμ , νομιζα πως 8α το σπασω. εκανα 1-2 κλησεις και ολα μια χαρα , το νοτε 2 ειχε Λιγο πιο δυνατο σημα wifi ( δεν ξερω αν επαιζε ρολο και η omega γτ απο το πρωτο 5λεπτο αυτην ειχα).

το ui της Lg μου φαινεται πολυ πιο ολοκληρωμενο απο της samsung με μεγαλυτερη παραμετροποιηση. ποιοτητα κατασκευης δεν με πολυενδιαφερει , δεν λεω πολυ ομορφο αλλα παντα πιο πολυ με ενδιεφεραι πως 8α κα8εται στο χερι και οχι αν ειναι απο γυαλι η πλαστικο , αλλα αυτη την συσκευη 8α την βαλω σιγουρα σε 8ηκη πουγκι. οι συνχρονισμοι εγιναν μπαμ μπαμ και καποιες εφαρμογες εγκαταστη8ικαν ακαριαια. με το s3 lte δεν υπαρχει 8εμα συγκρισης ... αυτα για αρχη και συγνωμη αν κουρασα λιγο .

 

(οι συγκρισεις με το νοτε δεν εγιναν με σκοπο να κανω το 8εμα vs , απλα ειναι η μονη συσκευη που ειχα με ιδιο hardware ... το s3 το εχει η αδερφη μου , ειναι υπερκαλυμενη μεχρι να της το κλεψουν-το χασει- το σπασει αλλα με το που τα βαλεις διπλα διπλα φαινετε η ανωτεροτητα του g μεχρι και στο απλο scrolling)

Καλορίζικο!

Αυτό που λες στο τέλος, για το "απλό" σκρόλιγκ, αυτό ήταν πάντα το μεγαλύτερο πρόβλημα του android. Το.... απλό σκρόλιγκ...

Στο G είναι άψογο ΠΑΝΤΟΥ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ημουν αποφασισμενος να το παρω, μεχρι που ειδα ενα ελληνικο review που ελεγε ποσο κακαη καμερα εχει, επιπεδου συσκευων προ 3ετιας.

 

εσεις που το εχετε ειναι τοσο κακη?

 

το led ειναι δυνατο?

Link to comment
Share on other sites

ημουν αποφασισμενος να το παρω, μεχρι που ειδα ενα ελληνικο review που ελεγε ποσο κακαη καμερα εχει, επιπεδου συσκευων προ 3ετιας.

 

εσεις που το εχετε ειναι τοσο κακη?

 

το led ειναι δυνατο?

 

Μια χαρά είναι, την ημέρα βγάζει τέλειες, το βράδυ ή με χαμηλό φωτισμό βγάζει μέτριες, αλλά αν το ρυθμίσεις χειροκίνητα θα έχεις άψογο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, την ημέρα βγάζει τέλειες, το βράδυ ή με χαμηλό φωτισμό βγάζει μέτριες, αλλά αν το ρυθμίσεις χειροκίνητα θα έχεις άψογο αποτέλεσμα.

 

Τι χειροκίνητες ρυθμίσεις χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου!! Με το eco παιζουμε παιχνιδια...

 

Χα χα όντως. Εϊναι αυτό που λέω , άν δεν το έχεις αυτό το κινητό στα χέρια σου δεν μπορείς να καταλάβεις για τι τέρας μιλάμε.

Δεν ξέρω τι μαγικά έκανε η lg σε αυτή την συσκευή και στήθηκε τόσο καλά. :cool:

 

+ενας στην παρεα , πριν μιση ωρα εγινα κατοχος και εγω της συσκευης. το μονο που εκανα εδω και μιση ωρα ηταν να βγαζω φωτογραφιες για να δω αν ειναι οντως τοσο χαλια. δεν ξερω ποσο καλες βγαζουν το s4 και το one , αλλα ομολογω να πω πως με τοσα που ειχα διαβασει εδω περιμενα να ειναι χαλια του lg . το αντι8ετο , ειναι πολυ καλες.

τουλαχιστον για κα8ημερινες φωτογραφιες την μερα εμενα με καλυπτει 100% , για βραδυνες , 8α μα8ω το βραδυ.

κατα τ αλλα ενταξει , πολυ ωραια ο8ονη , το οτι δεν κολαει που8ενα , η μονη παρομοια συσκευη που ειχα ηταν το νοτε 2 , και εκεινο δεν κολουσε που8ενα στην αρχη , οποτε πανω κατω ιδια... με ζορισε να βαλω την σιμ , νομιζα πως 8α το σπασω. εκανα 1-2 κλησεις και ολα μια χαρα , το νοτε 2 ειχε Λιγο πιο δυνατο σημα wifi ( δεν ξερω αν επαιζε ρολο και η omega γτ απο το πρωτο 5λεπτο αυτην ειχα).

το ui της Lg μου φαινεται πολυ πιο ολοκληρωμενο απο της samsung με μεγαλυτερη παραμετροποιηση. ποιοτητα κατασκευης δεν με πολυενδιαφερει , δεν λεω πολυ ομορφο αλλα παντα πιο πολυ με ενδιεφεραι πως 8α κα8εται στο χερι και οχι αν ειναι απο γυαλι η πλαστικο , αλλα αυτη την συσκευη 8α την βαλω σιγουρα σε 8ηκη πουγκι. οι συνχρονισμοι εγιναν μπαμ μπαμ και καποιες εφαρμογες εγκαταστη8ικαν ακαριαια. με το s3 lte δεν υπαρχει 8εμα συγκρισης ... αυτα για αρχη και συγνωμη αν κουρασα λιγο .

 

(οι συγκρισεις με το νοτε δεν εγιναν με σκοπο να κανω το 8εμα vs , απλα ειναι η μονη συσκευη που ειχα με ιδιο hardware ... το s3 το εχει η αδερφη μου , ειναι υπερκαλυμενη μεχρι να της το κλεψουν-το χασει- το σπασει αλλα με το που τα βαλεις διπλα διπλα φαινετε η ανωτεροτητα του g μεχρι και στο απλο scrolling)

 

Επειδή κάποιοι δεν εννούν να καταλάβουν περί s3 & G , για να μην τους στεναχωρώ θα πω επειδή το είχα : το S3 είναι Πόρσε , αλλά το G είναι ...Ferrari , πως να το κάνουμε δηλαδή.

 

Φίλε μου η κάμερά του είναι άνω του μετρίου τελικά , εκεί που έχει θέμα λιγάκι λόγω υπερευευαισθησίας είναι στο πολύ δυνατό φώς του ήλιου. Επίσης έχει πολύ καλή απόδοση στο HDR και ειδικά το βράδυ.

Μην αναφέρεις το άγιο δισκοπότηρο (λέμε με NoteII) , θα πέσουν να μας φάνε πάλι και θα γίνει το νήμα αχταρμάς γιατί είναι κρίμα. Μπαίνει κάποιος να διαβάσει για το κινητό που πιθανόν να θέλει να το αγοράσει και διαβάζει ανακρίβειες από αυτούς που δεν το έχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείνει η κουβέντα με τα vs.

Ok,από s3 εννοείται ότι είναι καλύτερό.και από το lte.

Όπως επίσης και πιο καλό από το z.

Από τα υπόλοιπα φετινής σοδειάς είναι πίσω.όχι όμως ότι δεν ακολουθεί αξιοπρεπέστατα.

Η κάμερα προσωπικά δεν μου άρεσε.μέτρια,τουλάχιστον 2 έτη πίσω κι απορώ εκεί στην lg τι κάνουν.τα mp μόνο κοίταζαν?

Ούτε και στο βίντεο μου άρεσε.

Αυτονομία όμως,ποιότητα κατασκευής και οθόνη σε αποζημιώνουν και με το παραπάνω.

Από θερμοκρασίες τώρα,σηκώνει όπως και κάθε άλλο κινητό της κατηγορίας του.και δε μιλάω για θερμοκρασία μπαταρίας.

Μία θήκη καλή σιλικόνης πού του χα βάλει κιτρινισει στο σημείο κάτω από την κάμερα από την θερμοκρασία.λογικό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/sh/iou5e2lt6rqks0t/JiWUAnbNyg/optimus%20G

 

Πάρτε μια γεύση με μερικές που τράβηξα την περασμένη εβδομάδα στην Κρήτη. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του για την κάμερα , άν τον καλύπτει ή όχι. Περισσότερο τις βάζω για τους φίλους που δεν έχουν το κινητό και θέλουν να πάρουν μια γεύση από την κάμερα του κινητού. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω από κάποιο μαγαζί του Σκρουτζ αλλά θέλω να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση αν συμβεί κάτι. Από που θα μου προτείνατε να το πάρω και αν μπορείτε εξηγήστε μου λίγο τι παίζει με τέτοια θέματα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/sh/iou5e2lt6rqks0t/JiWUAnbNyg/optimus%20G

 

Πάρτε μια γεύση με μερικές που τράβηξα την περασμένη εβδομάδα στην Κρήτη. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του για την κάμερα , άν τον καλύπτει ή όχι. Περισσότερο τις βάζω για τους φίλους που δεν έχουν το κινητό και θέλουν να πάρουν μια γεύση από την κάμερα του κινητού. :)

 

Εκπληκτικές είναι! Όλες στο αυτόματο τις έβγαλες..?

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικές είναι! Όλες στο αυτόματο τις έβγαλες..?

 

Όλες εκτός από τις δύο με την πανσέληνο που είναι τραβηγμένες με HDR.

Επίσης επειδή παρατήρησα ότι έχει θέμα στο αυτόματο και το φώς,.αυτήν που είμαι στην ξαπλωστρα , πάτησα με το δάχτυλο να κάνει focus στην θάλασσα πίσω αντί για τις ομπρέλες τις ψαθινες, γιατί έβγαινε πολύ φωτεινή η θάλασσα. Σε αυτό επεμβαίνει συχνά και έχω καλύτερα αποτελέσματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...