Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι κανουμε, δοκιμαζουμε την τυχη μας?

Ελεύθερα....

Εγώ πάντως 300άρες για Κινέζικο δεν τους κάνω τη χάρη...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελεύθερα....

Εγώ πάντως 300άρες για Κινέζικο δεν τους κάνω τη χάρη...

Μωρε να τα δωσεις για Κινεζικο και 300E και 400 και 500 (πχ Oppo Find 5), οχιι πως δεν αξιζουν τα λεφτα τους αλλα αμα καποια στιγμη τα φτυσει τι γινεται?

Το στελνεις πισω στην Κινα?

Και εαν ειναι μεσα στην εγγυηση, που ειναι λιγο, (ενας χρονος), και δεν εχει κλεισει το μαγαζι και δεν "σε γραψουν" και δεν "χασεις" το κινητο σου αφου το στειλεις και, και, και, εχει καλως, αν τα παιξει στον ενα χρονο και δυο μηνες τι κανεις?

Γι αυτο για μενα, ακριβο τηλεφωνο πανω απο 200Ε μονο απο μαγαζι εδω, οποτε αν χαλασει, παρτε το παιδια και φτιαξτε το..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ της ίδιας άποψης είμαι.Το παραγγέλνεις και κάνεις το σταυρό σου καταρχήν να μην περάσει τελωνείο (όχι πως θα περάσει αλλά έστω και ελάχιστες πιθανότητες έχει), να το ανοίξεις και να δουλεύει, και τέλος να σου κρατήσει κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα (τουλάχιστον 1 χρόνο) χωρίς προβλήματα.

Πάντως οι κινέζοι τον έχουν σηκώσει πολύ ψηλά τον πήχη και της ποιότητας αλλά και της τιμής και δυστυχώς το after sale service απλά είναι ανύπαρκτο.

Εαν ήξερα οτι με πχ 20-30 ευρώ καπέλο στην τιμή του κινητού θα είχα το σωστό support όταν χρειαζόταν, τότε δεν θα φοβόμουν να δώσω και 300 ευρώ για ένα κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

300$ για dual core πολλα δεν ειναι? Κάλλιο G4...

http://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Mi2A

285 δολλαρια ειναι 300 ευρω?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Mi2A

285 δολλαρια ειναι 300 ευρω?

 

Σωστός! Χώρια του ότι η απόδοση του Mi2A είναι κλάσεις ανώτερη από του G4 + η πολύ καλύτερη υποστήριξη + το ότι ένας θεός ξέρει πότε θα το δούμε το G4 (και εγώ το περιμένω, αφού για τα λεφτά του είναι άριστο :p ).

Link to comment
Share on other sites

http://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Mi2A

285 δολλαρια ειναι 300 ευρω?

Εστω, 285$ δεν ειναι αρκετουτσικα για διπυρηνο?

Με λιγωτερα παιρνεις τετραπυρηνο.

Βεβαια Xiaomi ειναι Xiaomi..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μία ερώηση.Είναι χαζομάρα να κοιτάω το Xiaomi M1S Youth?

(http://www.merimobiles.com/xiaomi-m1s-youth-1-5ghz-dual-core-4-inch-capacitive-multitouch-dual-cam-8mp-1080p_p/meri6984.htm). Να σημειώσω ότι ψάχνω να πάρω το πρώτο μου Android - έχω ακόμα το htc diamond 2 - και θέλω κάτι οχι μεγάλο σε διαστάσεις, φθηνό αλλά και κάπως γρήγορο.

Είναι ήδη πολύ παλιό?

Edited by babis_koz
Xiaomi Mi2S
Link to comment
Share on other sites

Εστω, 285$ δεν ειναι αρκετουτσικα για διπυρηνο?

Με λιγωτερα παιρνεις τετραπυρηνο.

Βεβαια Xiaomi ειναι Xiaomi..

 

και μην ξεχνας την νεα MIUI που ειναι πραγματικα πανεμορφη και την μεγαλη οθονη ενω το κινητο βγαζει 19χιλιαρικα περιπου στο Αντουτου οποτε δεν το λες αργο.

 

Εδω βγαζει 25χιλ για πλακα το Μι2

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ολα σε σχεση με τις προτεραιοτητες του καθενος.

Εμενα μου αρεσει να ακολουθω την τεχνολογια, οποτε, ψηφιζω quad δαγκωτο.Βεβαια αν ποτε πιασω xiaomi στα χερια μου ισως να αλλαξω γνωμη..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ολα σε σχεση με τις προτεραιοτητες του καθενος.

Εμενα μου αρεσει να ακολουθω την τεχνολογια, οποτε, ψηφιζω quad δαγκωτο.Βεβαια αν ποτε πιασω xiaomi στα χερια μου ισως να αλλαξω γνωμη..

 

Έχεις μπερδευτεί λίγο μου φένεται με τα νούμερα και τελικά ακολουθείς το μαρκετινγκ και όχι την τεχνολογία. Ψάξε στο γοογλε ARM cortex A7 (G4) και Krait architecture (M2A) και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα πως δυο πυρηνες οσο καλοι και να ειναι μπορουν να φερουν καλυτερο αποτελεσμα απο τεσσερις.

Θα με κανετε να χωσω βαθεια το χερι στην τσεπη..

:confused:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα πως δυο πυρηνες οσο καλοι και να ειναι μπορουν να φερουν καλυτερο αποτελεσμα απο τεσσερις.

Θα με κανετε να χωσω βαθεια το χερι στην τσεπη..

:confused:

 

Μην κολλάς στην ποσότητα, μετράει κυρίως η ποιότητα. Οι Krait επεξεργαστές είναι μακράν καλύτεροι από τους MTK. Απλά το Mi2A δεν παίρνει κάρτα SD και έχει μικρότερη μπαταρία...

 

Κανά review του Mi2A έχει πάρει κανενός το μάτι;

Link to comment
Share on other sites

Μην κολλάς στην ποσότητα, μετράει κυρίως η ποιότητα. Οι Krait επεξεργαστές είναι μακράν καλύτεροι από τους MTK. Απλά το Mi2A δεν παίρνει κάρτα SD και έχει μικρότερη μπαταρία...

 

Κανά review του Mi2A έχει πάρει κανενός το μάτι;

 

Ουτε το Mi2s πέρνει SD κάρτα :) Τωρα το mi2 δε ξέρω.....

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως καμμιας μαρκας κινητο με αυτου του ειδους επεξεργαστες δεν παιρνει καρτα μνημης, αλλα και ουτε βγαινει επισης με 2 καρτες σιμ.

Ετσι δεν ειναι?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά. Έχουν όλοι το ίδιο πρόβλημα με μένα που στα μυνηματα σε landscape δεν είναι σωστά διαμορφωμένο το ui με αποτέλεσμά να μην φαίνεται το τι γράφεις σωστά;;; Και το κάνει και σε άλλες εφαρμογές,άλλα όχι σε όλες... Να πω ότι φοράω την 3.5.3 από το miuiandroid...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...