Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα....

 

Παιδιά γνωρίζει κανένας κάποιο αξιόπιστο Site για να παραγγείλω το Mi2s 16GB κάτω από 380 δολλάρια??? Το είχα βρει στο merimobiles 360, αλλά έφυγα 15αύγουστο και τώρα το πήγανε 410 -_-

Έχει λοιπόν κανείς κάποιο discount code για κάποιο Site με καλή τιμή να μου προτείνει?

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!!!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από εδώ http://hotmid.com/phones.html?cat=44 πήγα το δικό μου και ένα ZTE του αδελφού μου. Ήταν κομπλέ και στις 2 παραγγελίες. Το mi2s το έχει 369 αν και πραγματικά για εμένα αξίζει με τα χίλια το mi2 στα 269...
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://hotmid.com/phones.html?cat=44 πήγα το δικό μου και ένα ZTE του αδελφού μου. Ήταν κομπλέ και στις 2 παραγγελίες. Το mi2s το έχει 369 αν και πραγματικά για εμένα αξίζει με τα χίλια το mi2 στα 269...

 

To mi2s είναι out of stock στο hotmid.Το πιο vfm xiaomi αυτή τη στιγμή είναι το mi2A με διπύρηνο και οθόνη 4.5" με 300$.

 

Διάβασε σχετικά στο thread που άνοιξε ο akaloith : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368332

 

Πριν το δεκαπενταύγουστο το Merimobiles πούλαγε το mi2s (16GB) στα 350$ αλλά μόλις έγινε ο ντόρος με το red rice και την επίσημη κυκλοφορία του mi3 στις 16 Αυγούστου,πήγαν και μου ανέβασαν τις τιμές του mi2s (16+32) στα ύψη."Εξυπνοι" οι μάγκες.

 

Αρχες Σεπτέμβρη θα ανακοινωθεί το mi3 και θα έχουμε εξελίξεις όσο αφορά τα μοντέλα και τις τιμές.

Εγώ κάνω υπομονή μέχρι τότε για να κάνω την κίνηση μου.Δεν θέλω να βιαστώ πριν δω όλες τις εναλλακτικές που έχω.

Θα σας πρότεινα το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ασανσέρ η τιμή του Mi2S στο merimobiles :eek:

Ευτυχώς πρόλαβα και το παρήγγειλα πριν μια εβδομάδα στα 350 το 16αρι...

Πάντως αν δεν το βιάζεστε είναι σίγουρο ότι η τιμή θα πέσει μόλις εμφανιστεί το Μ3, απλώς αργεί γιατί όπως διάβασα αυτή τη στιγμή έχουν έλλειψη οι snapdragon 800!

Link to comment
Share on other sites

To mi2s είναι out of stock στο hotmid.Το πιο vfm xiaomi αυτή τη στιγμή είναι το mi2A με διπύρηνο και οθόνη 4.5" με 300$.

 

Διάβασε σχετικά στο thread που άνοιξε ο akaloith : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368332

 

Πριν το δεκαπενταύγουστο το Merimobiles πούλαγε το mi2s (16GB) στα 350$ αλλά μόλις έγινε ο ντόρος με το red rice και την επίσημη κυκλοφορία του mi3 στις 16 Αυγούστου,πήγαν και μου ανέβασαν τις τιμές του mi2s (16+32) στα ύψη."Εξυπνοι" οι μάγκες.

 

Αρχες Σεπτέμβρη θα ανακοινωθεί το mi3 και θα έχουμε εξελίξεις όσο αφορά τα μοντέλα και τις τιμές.

Εγώ κάνω υπομονή μέχρι τότε για να κάνω την κίνηση μου.Δεν θέλω να βιαστώ πριν δω όλες τις εναλλακτικές που έχω.

Θα σας πρότεινα το ίδιο.

Που ειδατε ανοδο;

http://www.merimobiles.com/xiaomi-m2s-quad-core-4-3-inch-ips-1280-720-1-7ghz-with-android-4-1-qualcomm-apq8064-dual-cam-32gb_p/meri8462.htm το 32GB

και αν βαλεις κουπονι MIUI πεφτει στα 341€.

 

http://www.ibuygou.com/crazy-discount/?hb=eur το 32GB

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που ειδατε ανοδο;

 

Πριν μια εβδομάδα το Merimobiles είχε το 16άρι mi2s στα 350$ και το 32άρι στα 450$.Εσένα σου φαίνονται ίδιες οι τιμές;Γιατί εγώ τις βλέπω ανεβασμένες.

Αλλο 341€ και άλλο 320€.Αλλά είπαμε,ο ντόρος με το red rice και η ,άκυρη όπως αποδείχθηκε, επίσημη αναγγελία του mi3 στις 16 Αυγούστου,έκανε καλή δουλειά.Ετσι όπως τα καταφέρανε εκεί στο Merimobiles συμφέρει να δώσεις 433$ να πάρεις το 32άρι από Ibuygou παρά $410 για να πάρεις το 16αρι από merimobiles.

 

Καλή επέτειο!

 

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα το Merimobiles είχε το 16άρι mi2s στα 350$ και το 32άρι στα 450$.Εσένα σου φαίνονται ίδιες οι τιμές;Γιατί εγώ τις βλέπω ανεβασμένες.

 

Τωρα το 32 εχει 341€ ή 455$ μαζι με το κουπονι. Οριστε: http://www.merimobiles.com/xiaomi-m2s-quad-core-4-3-inch-ips-1280-720-1-7ghz-with-android-4-1-qualcomm-apq8064-dual-cam-32gb_p/meri8462.htm?setCurrencyId=33

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν διαφωνώ σε κάτι από αυτά που λες.Αυτό που εξηγώ είναι ότι πριν μια εβδομάδα κόστιζε 450$ - 5% με το κουπόνι "miui".Σύνολο 427.50$ ~ 320€ !

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ σε κάτι από αυτά που λες.Αυτό που εξηγώ είναι ότι πριν μια εβδομάδα κόστιζε 450$ - 5% με το κουπόνι "miui.Σύνολο 427.50$ ~ 320€ !

 

Α καταλαβα. Μιλαμε δηλαδη για τη διαφορα των 21€. Λες οταν κυκλοφορησει το Mi3 να πεσουν πολυ οι τιμες;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α καταλαβα. Μιλαμε δηλαδη για τη διαφορα των 21€. Λες οταν κυκλοφορησει το Mi3 να πεσουν πολυ οι τιμες;

 

Ακριβώς!30$ πάνω και ανάλογη αύξηση πήρε και το 16άρι.

Εδώ με την κυκλοφορία και το χαμό που έγινε με το red rice καθώς και την ανακοίνωση κυκλοφορίας του Mi3 στις 16 Αυγούστου κάποιοι έξυπνοι στο Merimobiles ΑΝΕΒΑΣΑΝ τις τιμές,οπότε τι να σου πω.Αλλα περιμένουμε και άλλα συμβαίνουν.

Τον Σεπτέμβρη που θα ανακοινωθεί-κυκλοφορήσει το mi3 στην Κίνα θεωρώ θα αρχίσουν να βγάζουν τα κινέζικα μαγαζιά τα mi2 σε προσφορές.Αυτά όμως θα συμβούν στην Κίνα.Το τι θα κάνουν οι κινέζοι resellers που πουλάνε παγκοσμίως είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Προς το παρών οι τιμές είναι σταθερές και το Merimobiles άρχισε να τις αυξάνει.

Οτι πιο value for money αυτή τη στιγμή το MI2A το οποίο παραμένει σταθερά στα 300$ (284 με το κουπόνι) και είναι μια τίμια επιλογή.

Οσοι δεν βιάζεστε,προτείνω να περιμένουμε 1-2 μήνες για να ξεκαθαρίσει το τοπίο!

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!30$ πάνω και ανάλογη αύξηση πήρε και το 16άρι.

Εδώ με την κυκλοφορία και το χαμό που έγινε με το red rice καθώς και την ανακοίνωση κυκλοφορίας του Mi3 στις 16 Αυγούστου κάποιοι έξυπνοι στο Merimobiles ΑΝΕΒΑΣΑΝ τις τιμές,οπότε τι να σου πω.Αλλα περιμένουμε και άλλα συμβαίνουν.

Τον Σεπτέμβρη που θα ανακοινωθεί-κυκλοφορήσει το mi3 στην Κίνα θεωρώ θα αρχίσουν να βγάζουν τα κινέζικα μαγαζιά τα mi2 σε προσφορές.Αυτά όμως θα συμβούν στην Κίνα.Το τι θα κάνουν οι κινέζοι resellers που πουλάνε παγκοσμίως είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Προς το παρών οι τιμές είναι σταθερές και το Merimobiles άρχισε να τις αυξάνει.

Οτι πιο value for money αυτή τη στιγμή το MI2A το οποίο παραμένει σταθερά στα 300$ (284 με το κουπόνι) και είναι μια τίμια επιλογή.

Οσοι δεν βιάζεστε,προτείνω να περιμένουμε 1-2 μήνες για να ξεκαθαρίσει το τοπίο!

Και γιατι το Μι2Α κι οχι το Μι2 (οχι το S) με μικρη διαφορα λεφτων;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι το Μι2Α κι οχι το Μι2 (οχι το S) με μικρη διαφορα λεφτων;

 

Διάβασε τα σχόλια του akaloith στο παρακάτω σύνδεσμο για να καταλάβεις

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4794316#post4794316

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τα σχόλια του akaloith στο παρακάτω σύνδεσμο για να καταλάβεις

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4794316#post4794316

 

Ωχ, τωρα συνειδητοποιησα οτι με το Μι2Α εχεις 12GB διαθεσιμα. Απορυφθηκε!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάρεις στα χέρια σου το κινητό το ανοίγεις κανονικά, κάνεις τις ρυθμίσεις που σου ζητάει και ανοίγεις το MiMarket. Από εκεί κάνεις αναζήτηση και εγκαθιστάς το Google Playstore.

Στη συνέχεια μπαίνεις στο miui community (http://miuiandroid.com/community/)

Πάνω δεξιά επιλέγεις ROMS

Μετά στη γκρι μπάρα (Δες εικόνα 1 - βέλος 2) επιλέγεις MIUI Weekly ROM Releases

Τέλος Επιλέγεις την πάνω πάνω ROM (Δες εικόνα 1 - βέλος 3)

Στην επόμενη οθόνη επιλέγεις τη Rom για το κινητό (Δες εικόνα 2 - βέλος 1) και μετά το multilanguage package (Δες εικόνα 2 - βέλος 2)

Νέα έκδοση βγαίνει Παρασκευή αλλά υπολόγισε και 2 ημέρες για να ανέβει και η έκδοση με τα Ελληνικά (multilanguage package).

Άρα ως τώρα έχεις 2 αρχεία. Το πρώτο έχει την αναβαθμισμένη έκδοση μόνο με αγγλικά και κινέζικα και το άλλο είναι το Multilanguage.

Τα αντιγράφεις στο κινητό ή χύμα ή μέσα σε φάκελο.

Πας στο κινητό και ανοίγεις το updater (εικονίδιο ένα πράσινο βελάκι προς τα επάνω). Μόλις μπεις αγνοείς αν σου πει για αναβάθμιση και πατάς το πλήκτρο του μενού στο κινητό. Επιλέγεις select instalation pack και στο παράθυρο που ανοίγει βρίσκεις και επιλέγεις το αρχείο αναβάθμισης που κατέβασες πιο πριν.

Αφού ολοκληρωθεί σου ζητάει επανεκκίνηση. Την κάνεις και μόλις ανοίξει ανοίγεις πάλι τον updater, επιλέγεις select instalation pack και τώρα επιλέγεις το αρχείο multilanguage. Μόλις ολοκληρωθεί και κάνεις επανεκκίνηση πας στις γλώσσες και διαλέγεις Ελληνικά. Πλέον είσαι έτοιμος.

Κάθε φορά που θα βγαίνει αναβάθμιση θα πηγαίνεις στο MIUI Forum, θα κατεβάζεις τα δύο αρχεία (Αγγλική ROM και MULTILANGUAGE) και θα τα περνάς με τον ίδιο τρόπο. Δε θα σβήνεται τίποτα και δε χρειάζεται τίποτα άλλο.

Τα gapps μη σε απασχολούν. Μόλις εγκαταστήσεις το google play store μετά πας και κατεβάζεις από εκεί ότι θες (π.χ. Gmail, Maps...)

 

Επειδη θα πιασω πρωτη φορα στα χερια μου Android και MIUI ειχα αγχωθει με οσα διαβαζα....

Αυτο που εξηγησες φαινεται απλο!!Μονο αυτο εχω να κανω δλδ σαν "στησιμο" κινητου εκτος απο το να κατεβασω απο το MiMarket to google playstore κι απο κι μεσα οτι εφαρμογη με ενδιαφερει??

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

Ενδιαφέρομαι για το Xiaomi Mi2s(το 32 θέλω αλλά..) και θέλω να ρωτήσω τους ήδη κατέχοντες το συγκεκριμένο κινητό:

Έχει Ελληνικό μενού και αν όχι υπάρχει τρόπος;

Το GPS δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα;(κλειδώνει γρήγορα δορυφόρους,έχει δυνατό σήμα κλπ.)

Τι μείον θα λέγατε ότι έχει,γενικά θα το προτείνατε σαν μια ολοκληρωμένη αγορά;

Έχω αποκλείσει τους MTK επεξεργαστές λόγω θέματος με GPS ,αν έχει πρόβλημα και αυτό,τότε για εμένα είναι μονόδρομος(απόδοση-τιμή) LG Optimus G E975.

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικά απλά κάνεις flash την multilang rom που βγαίνει μερικές ώρες μετά την official

Το gps κλειδώνει άμεσα (νομίζω υπάρχουν και video στο youtube) , και σίγουρα πολύ ακριβή στην τοποθεσία (ακόμα και σε γύρο ενός γηπέδου 300 μ περίμετρο σπάνια βγαίνει λάθος)

Γενικά το μόνο αρνητικό είναι η σχετικά μικρή μπαταρία, υπάρχει και η επιλογή για 3000 mah (αντί 2000) αλλά με κόστος την εμφάνιση του κινητου. Πάντος με την 2000 βγάζει σίγουρα μια μέρα με καλή χρήση ( με 4-5 ώρες ανοιχτή οθόνη, wifi )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να κάνω μία ερώτηση παιδιά!Υπάρχει δυνατότητα να βάλουμε στο Mi2 stock Android στα ελληνικά; Αν εγκαταστήσουμε launcher πάνω στο MIUI δημιουργεί προβλήματα;
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο κινητο! Το πηρε ενας φιλος μου και του εχω ριξει αρκετα καλη ματια στα παντα! χτες εκανε update την ρομ και του εβγαλε 23000 στο antutu! Τρελαθηκαμε! Το gps με wifi μονο σε ποια καρεκλα καθομαι δεν λεει! με data με βγαζει 2-3 μετρα μακρια (ΜΟΝΟ). καμερα πολυ καλη με απιστευτα δυνατο φλας!
Link to comment
Share on other sites

To εχω βρει μεταχειρισμενο εδω Ελλαδα, το mi2s 32GB στα 245e.. 4ων μηνων σε αψογη κατασταση.. Το μονο που φοβαμαι ειναι μην ειναι κανας κλωνος.. Για πειτε γνωμες.
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε νοιαζουν τα 32GB παρε το 16αρι καινουριο με 280 ευρω...Σχετικα με τον ειναι η οχι κλωνος μπορεις να το τσεκαρεις.Δες εδω http://www.miui.gr/forums/board7-7/board31-xiaomi-miui/board35-mi-2s/1322-fake/?6d21a285
Link to comment
Share on other sites

To εχω βρει μεταχειρισμενο εδω Ελλαδα, το mi2s 32GB στα 245e.. 4ων μηνων σε αψογη κατασταση.. Το μονο που φοβαμαι ειναι μην ειναι κανας κλωνος.. Για πειτε γνωμες.

Πού το βρήκες; Δες το από κοντά πριν το πάρεις, κι έλεγξέ το βάζοντας σε recovery mode

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κάτι

Όταν παίρνετε κάποιον τηλέφωνο και βαζετε το κινητό στο αυτί σας κλεινει η οθόνη γιατί εμένα δεν κλείνει και πατιουντε κουμπια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...