Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σε εσάς δουλεύουν σωστα τα facebook heads στο facebook messenger???

Γιατί σε εμένα μόλις τα ενεργοποιήσω μετά απο λίγο κολλάει το σύμπαν.... :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σε εσάς δουλεύουν σωστα τα facebook heads στο facebook messenger???

Γιατί σε εμένα μόλις τα ενεργοποιήσω μετά απο λίγο κολλάει το σύμπαν.... :blink::blink:

 

Εδώ όλα καλά...

Και στο νοτελι και στο one

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όλα καλά...

Και στο νοτελι και στο one

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Ποια version έχεις??

Προφανώς κάποια εφαρμογή φταίει σε εμένα. Όταν σου έρχεται μήνυμα στο FB τι εμφανίζεται στη notification bar???

Εμένα εμφανίζεται ειδοποίηση από το FB Messenger, μόλις την πατήσω μου εξαφανίζεται και εμφανίζεται το κείμενο "Facebook head" και όχι το κυκλάκι με το πρόσωπο της επαφής.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για το mi2s που ειμαι κατοχος εχω να πω τα καλυτερα.. Βεβαια ειχα το galaxy to s 2 και αυτο ειναι λιγο ποιο.. ''χοντροκομμενο'' αλλα ειναι απιστευτο και σε ταχυτητα πλοηγησης και σε ευχριστια θα σας ενημερωσω και για διαρκεια παντος για αυτονομια μπαταριας η 2000 που εχω με πολυ χρηση που κανω internet games gps fb κτλπ ειναι παρα μα παρα πολυ καλο διαρκει παρα πολυ.. Και το gps αστερι κατω τον 10 sec για κλειδωμα σε δορυφορο... Συγνωμη που δεν αναφερω ποιο πολλα αλλα δεν γνωριζω κιολας πως να κανω ενα εκτενες review τι χρειαζετε και τ σχετικα..
Link to comment
Share on other sites

παιδια για το mi2s που ειμαι κατοχος εχω να πω τα καλυτερα.. Βεβαια ειχα το galaxy to s 2 και αυτο ειναι λιγο ποιο.. ''χοντροκομμενο'' αλλα ειναι απιστευτο και σε ταχυτητα πλοηγησης και σε ευχριστια θα σας ενημερωσω και για διαρκεια παντος για αυτονομια μπαταριας η 2000 που εχω με πολυ χρηση που κανω internet games gps fb κτλπ ειναι παρα μα παρα πολυ καλο διαρκει παρα πολυ.. Και το gps αστερι κατω τον 10 sec για κλειδωμα σε δορυφορο... Συγνωμη που δεν αναφερω ποιο πολλα αλλα δεν γνωριζω κιολας πως να κανω ενα εκτενες review τι χρειαζετε και τ σχετικα..

 

Φίλε κοκοράκι, καταρχάς είχες ένα θέμα με τα SMS, το έλυσες;;

Κατά δεύτερον, τρέξε ένα antutu και ένα quadrant. Κάθε φορά που βγάζεις αποτελέσματα πάρε ένα screenshot. Επίσης στο antutu άνοιξε τη καρτέλα info και πάρε και από εκεί ένα screenshot. Αυτά αρκούν για να δούμε τι ψάρια πιάνει το τέρας.

Για να πάρεις screenshot, ο ποιο εύκολος τρόπος είναι να σύρεις προς τα κάτω το δάχτυλο σου, να κατεβάσεις τη Notification bar και να πας στα tongles και να πατήσεις εκεί που λέει screenshot.

Μετά ανέβασε τες εδώ να μας χαζέψεις. Όλη αυτή η διαδικασία δε θα σου πάρει πάνω από δέκα λεπτά ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Ποια version έχεις??

Προφανώς κάποια εφαρμογή φταίει σε εμένα. Όταν σου έρχεται μήνυμα στο FB τι εμφανίζεται στη notification bar???

Εμένα εμφανίζεται ειδοποίηση από το FB Messenger, μόλις την πατήσω μου εξαφανίζεται και εμφανίζεται το κείμενο "Facebook head" και όχι το κυκλάκι με το πρόσωπο της επαφής.

 

Την τελευταία αναβάθμιση στο messenger...

Νομίζω χθες την έδωσε αν θυμάμαι καλά

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία αναβάθμιση στο messenger...

Νομίζω χθες την έδωσε αν θυμάμαι καλά

 

Όχι εννοώ ποια version MIUI έχεις στο κινητό ;)

Link to comment
Share on other sites

ειπα οτι ειμαι ασχετος και το εννος screens καταφερα να βγαλω οπως ειπες να τις ανεβασω τωρα δεν ξερω ενα explain και εφτασαν:D

 

Σύνδεσε το κινητο με το καλλώδιο στο υπολογιστή σου και βρες τις φωτογραφίες. Στο φάκελο Interrnal Storage -> Dcim -> Screenshots θα τις βρεις.

Μετά έλα εδώ στο φόρουμ και ακριβώς από κάτω από εδώ που γράφεις έχει επισύναψη αρχείων. Πατάς το κουμπάκι και μια μια επιλέγεις τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες φωτο (mi2s 32gb) απο ενα γερμανο σε αλλο φόρουμ που μένει κινα και τους τα στέλνει μαλιστα:

 

https://www.dropbox.com/sh/mn0lt2edbqca0oa/Am-9zmji8s/Mi2S%2032Gb

Link to comment
Share on other sites

Εδω ενα πληρες review της καμερας του mi-2

http://blog.arinium.fi/2012/12/review-xiaomi-mi-2-camera/

πραγματικα αυτο το κινητο με εντυπωσιαζει ολο και περισοτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες φωτο (mi2s 32gb) απο ενα γερμανο σε αλλο φόρουμ που μένει κινα και τους τα στέλνει μαλιστα:

 

https://www.dropbox.com/sh/mn0lt2edbqca0oa/Am-9zmji8s/Mi2S%2032Gb

 

 

δεν ειχα λογο φιλε να σου πω ψεματα οτι δεν ειχα το mi2s και ειχα το mi2...

Βρε παιδιά γιατί υπάρχει διαφορά στη διαθέσιμη ram?

Τι δεν καταλαβαίνω? :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί υπάρχει διαφορά στη διαθέσιμη ram?

Τι δεν καταλαβαίνω? :)

 

Γιατί ο κοκορακης δεν έτρεξε το antutu αμέσως μετά από reboot οπότε είχε ανοίξει και άλλες εφαρμογές και του είχαν φάει μνήμη. Όλα φυσιολογικά. Τελικά στο mi2s μπαίνει η Rom του mi2 χωρίς παρενέργειες;;; κοκορακη;;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..θελω να γινω και εγω κατοχος του κινητου πολι σιντομα...απλα εχω μια απορια..εχω ψαξη και ακρη δεν εχω βρει...το κινιτο ρουταρετε? ή μπορουμε να του περασουμε costum ROM? για να ειναι ακομα πιο γριγορο? ή αν υπαρχει καποιος τροπος για να ανεβασουμε τον CPU...
Link to comment
Share on other sites

ή μπορουμε να του περασουμε costum ROM? για να ειναι ακομα πιο γριγορο? ή αν υπαρχει καποιος τροπος για να ανεβασουμε τον CPU...

Φίλε με το που θα το πάρεις το κινητό πρέπει οπωσδήποτε να του περάσεις custom ROM γιατί από τα video που έχω δει ψιλοκολάει και στο σερφάρισμα αλλά και στα μενού.Εγώ στο δικό μου επειδή του σήκωσα πολύ ψηλά τη CPU για να μην σέρνεται, του έχω κολήσει στην πλάτη του κινητού και μια μικρή ψύκτρα για να ψύχεται καλύτερα.Εντάξυ δεν είναι οτι ποιο όμορφο να του έχεις κολημένη ψύκτρα αλλά δεν θέλω να μου κολάει όταν μπαίνω facebook.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με το που θα το πάρεις το κινητό πρέπει οπωσδήποτε να του περάσεις custom ROM γιατί από τα video που έχω δει ψιλοκολάει και στο σερφάρισμα αλλά και στα μενού.Εγώ στο δικό μου επειδή του σήκωσα πολύ ψηλά τη CPU για να μην σέρνεται, του έχω κολήσει στην πλάτη του κινητού και μια μικρή ψύκτρα για να ψύχεται καλύτερα.Εντάξυ δεν είναι οτι ποιο όμορφο να του έχεις κολημένη ψύκτρα αλλά δεν θέλω να μου κολάει όταν μπαίνω facebook.

 

ποια costum ρομ του εχεις περασι υπαρχι καπιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

ποια costum ρομ του εχεις περασι υπαρχι καπιο λινκ?

Την έχω φτοιάξει μόνος μου αλλά μόλις περπατήσει λίγο το κινητό στην αγορά θα βγουν κι άλλες πολλές να διαλέξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Την έχω φτοιάξει μόνος μου αλλά μόλις περπατήσει λίγο το κινητό στην αγορά θα βγουν κι άλλες πολλές να διαλέξεις.

 

προς το παρον δεν μπορω να του περασω τπτ...απλα το περνω και το κραταω οπος ειναι..μεχρι να βγαλουν

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με το που θα το πάρεις το κινητό πρέπει οπωσδήποτε να του περάσεις custom ROM γιατί από τα video που έχω δει ψιλοκολάει και στο σερφάρισμα αλλά και στα μενού.Εγώ στο δικό μου επειδή του σήκωσα πολύ ψηλά τη CPU για να μην σέρνεται, του έχω κολήσει στην πλάτη του κινητού και μια μικρή ψύκτρα για να ψύχεται καλύτερα.Εντάξυ δεν είναι οτι ποιο όμορφο να του έχεις κολημένη ψύκτρα αλλά δεν θέλω να μου κολάει όταν μπαίνω facebook.
stop trolling:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

τοσο καλα...μαλον δεν εκανα καλα που εφτιξα λογαριασμο εδω..ευχαριστω :)

Πληροφοριακά σου λέω, το κινητό βγάζει μεγαλύτερο σκόρ και από Samsung Galaxy S4....

Οπότε μην τρελαίνεσαι με custom ROM και τα σχετικά.Το κινητό φυσάει :)

Δες εδώ benchmark

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά σου λέω, το κινητό βγάζει μεγαλύτερο σκόρ και από Samsung Galaxy S4....

Οπότε μην τρελαίνεσαι με custom ROM και τα σχετικά.Το κινητό φυσάει :)

αμαν ρε, παραλίγο να πιστέψω ότι μιλούσες σοβαρά:ninja: :lol:

τοσο καλα...μαλον δεν εκανα καλα που εφτιξα λογαριασμο εδω..ευχαριστω :)

απλά περνάς την κοινοτική miui rom απ το miuiandroid, που έχει και ελληνικά με το κατάλληλο πακέτο και εβδομαδιαίες ενημερώσεις on the air, κι ειναι rooted ήδη. Δεν υπάρχει ταχύτερη custom rom, και φυσικά δεν θα υπερχρονίσεις το ταχύτερο κινητό της αγοράς, που είναι ήδη υπερχρονισμένο απ τη μάνα του:p

btw αν κοιτούσες λίγες σελίδες πίσω θα έβρισκες απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

εθχαριστω πολη για τις πλιροφοριες..απλα ροτισα κ δεν ιξερα οτι ι ρομ απο το Miuiandroid ειναι ροοτ...ροτισα για να μαθω αν ιπαρχι τροπος να γινι καλιτερο σαν κινιτο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...