Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρίξτε μια ματιά εδώ http://www.miui.gr/forums/downloads/index.php?page=EntryComments&commentID=3#comment3 αν ξέρει κανείς να βοηθήσει...

 

//edit: διόρθωσα το link

Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορείτε να κατεβασετε εφαρμογες απο play store με data?

ή μονο εγώ δεν μπορώ?

 

Μπες Data Usage->Traffic Ranking->Batch Networking Control και δες τις επιλογές σου.

 

Παιδια καλησπερα εκανα μια βλακεια με το κινητο και εβαλα λαθος udate και τωρα δεν μου ανοιγει και μου λεει unfortunantaly android.com has stop working κατι τετοιο και μετα μου λεει Send report to miui και δεν με αφινει να το ξεκλειδώσω ουτε να μπω στο μενου..δεν μπορω να κανω τιποτα..προσπαθησα να το κανω fastboot αλλα το pc δεν μου το βλεπει στο fastboot mode,(μονο οταΝ ειναι ανοιχτο το αναγνωριζει κανονικα και μπορω να μπω και στους φακελουσ μου και ολα..) katebasa adb modes και τα λοιπα αλλα δεν καταφερα τιποτα παιδευομε 2 μερες τωρα ακρη δεν εχω βρει!!Υπαρχει καποιος τροπος να το γυρισω εργοστασιακα και ας σβυστουν ολα καποιο κουμπι να γιριζει στην αρχικη του μορφη κατι να κανω να το φτιαξω γνωριζεται τιποτα??Ευχαριστω!!

 

Κανένα νέο;

 

//edit: ας τα ενώσει κάποιος αδμιν.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μπορει καποιος που εχει το κινητο να μου επιβεβαιωσει αν το tomtom ειναι συμβατο με τη συσκευη?

αν δε σας κανει κοπο καντε ενα κλικ εδω

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.europe

και πειτε μου αν ειναι συμβατη η εφαρμογη :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έκανα μια αναβάθμιση σε stable version και έχω τη JLB 18.0 ...Χωρίς να πειράξω απολύτως τίποτα...Αμέσως μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ να βάλω καμία φωτογραφία σε επαφές...Ξέρει κανείς τι παίζει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Υ.Γ Όταν λέω αναβάθμιση εννοώ οτι απλά χρησιμοποίησα τον updater...Δέν έβαλα δικιά μου ρομ ή κάποια αλλη απο τη miui , την ήδη υπάρχουσα που είχε το mi2 αρχικά

Edited by jim_mourgos
Link to comment
Share on other sites

η τιμη για το 16αρι Mi2S επεσε στο ibuygou!

http://www.ibuygou.com/crazy-discount/

 

για λιγα ακομη κομματια το δινει 350$, απο 384$ που το ειχε κανονικα, και με δωρο ενα καλωδιο OTG και ενα σετακι handsfree!

νομιζω ηρθε η ωρα να βαλω την παραγγελια μου! :)

Shipping type τι επιλεγουμε? EMS ή Registered Airmail? (DHL προφανως οχι, λογω τελωνειου)

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο κριμα που δεν παιρνει καρτα SD. Τα 16GB, που δεν ειναι 16, προσωπικα μου ειναι λιγα σε 'μενα που θελω 2-3 καλα παιχνιδια, καποια βιντεακια και να εχω την ανεση οταν χριαστει να τραβηξω ενα μεγαλο βιντεο στην αναγκη. Θα μου πεις παρε το 32GB, θα σου πω +70€.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παράγγειλα και εγώ το Μι2s το 16GB. Πόσο καιρό κάνει να έρθει από Κίνα (με ΕΜS) ? Είναι αξιόπιστο το merimobiles . com ??
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα εγώ σήμερα από το merimobiles και είναι γνήσιο, 5 μέρες έκανε(με ems) να φτάσει Κύπρο αλλά πήγε τελωνείο και άργησε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χθες παιδια παρέλαβα και εγώ το Xiaomi M2A. Το κινίτο το έχω λίγες ώρες στα χέρια μου και είναι φοβερό, αν και δεν είχα πριν κινητό με android, το miui είναι απο τα πιο όμορφα και εύχρηστα που έχω δει! Μόνο μίκρο αρνητικό ότι θέλει αρκετη ram, παρ'ολα αυτά φυσάει. Όσον αφορά το κατάστημα το πήρα απο hotmid, δεν ξέρω αν έτυχε αλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος, απο τις καλήτερες τιμές που παίζουν, μου το έστειλε με ανταπτορα, rootαρισμένο με ελληνικα και γενικά πολύ εξυπηρετικός! Απλά ήθελα να ανφέρω και έγω την εμπειρία μου για τους μελλοντικούς κατόχους...:rolleyes:

 

Εχετε να προτείνετε τπτ καλα handsfree που να είναι συμβατά σε καλή τιμή??? :/

Edited by tsirimoulis
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, θα το ευχαριστηθείς είναι απίθανο τηλέφωνο και εδώ είναι και το thread του http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368332
Google Nexus7,Asus Memo pad 7 (ME176CX),Onda v975m,Xiaomi Mi2A,ZUK Z1,Samsung Galaxy Tab S2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έκανα μια αναβάθμιση σε stable version και έχω τη JLB 18.0 ...Χωρίς να πειράξω απολύτως τίποτα...Αμέσως μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ να βάλω καμία φωτογραφία σε επαφές...Ξέρει κανείς τι παίζει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Υ.Γ Όταν λέω αναβάθμιση εννοώ οτι απλά χρησιμοποίησα τον updater...Δέν έβαλα δικιά μου ρομ ή κάποια αλλη απο τη miui , την ήδη υπάρχουσα που είχε το mi2 αρχικά

 

 

Συνεχίζει το πρόβλημα... έκδοση 4.1.1 jRo03L , miui-jLb 20.0

Πατάω κανονικά set as contact photo , και μόλις πατάω για επιβεβαίωση μου βγάζει μια άσπρη εικόνα που μόνο πίσω μπορώ να πάω...

Όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει...Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το πρόβλημα... έκδοση 4.1.1 jRo03L , miui-jLb 20.0

Πατάω κανονικά set as contact photo , και μόλις πατάω για επιβεβαίωση μου βγάζει μια άσπρη εικόνα που μόνο πίσω μπορώ να πάω...

Όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει...Ευχαριστώ!

 

Εγώ πάντως με την μαμά ρομ που έχεις και εσύ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις εικόνες στις επαφές!

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το πρόβλημα... έκδοση 4.1.1 jRo03L , miui-jLb 20.0

Πατάω κανονικά set as contact photo , και μόλις πατάω για επιβεβαίωση μου βγάζει μια άσπρη εικόνα που μόνο πίσω μπορώ να πάω...

Όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει...Ευχαριστώ!

 

Να σε ρωτήσω κατι.αν πας απο τις επαφές,επεξεργασια επαφης δεν την παίρνει ούτε απο εκεί; το έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το πρόβλημα... έκδοση 4.1.1 jRo03L , miui-jLb 20.0

Πατάω κανονικά set as contact photo , και μόλις πατάω για επιβεβαίωση μου βγάζει μια άσπρη εικόνα που μόνο πίσω μπορώ να πάω...

Όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει...Ευχαριστώ!

 

Πήγαινε στο contacts-->πάτα το Ξ-->settings απενεργοποίησε την επιλογή simple mode.

Edited by nmand
Google Nexus7,Asus Memo pad 7 (ME176CX),Onda v975m,Xiaomi Mi2A,ZUK Z1,Samsung Galaxy Tab S2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...