Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έκδοση και ποια rom έχεις?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκδοση android 4.1.2

 

εκδοση βασικου φασματος I9300BOLK3

 

την rom δεν ξερω που την βλεπω

 

Προσπάθησε να φλασάρεις με το recovery το emergency zip από εδhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43946365&postcount=15ώ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξαφνικά μου εμφανίστηκε αυτή η ρωγμή κάτω απο τα πλήκτρα της έντασης χωρίς λόγο και χωρίς να πέσει κατω το κινητό. Νομίζω ότι το συγκεκριμένο πλαστικό δεν αλλάζει γιατί αποτελεί μέρος του σασί. Έχει τύχη σε κανένα κάτι παρόμοιο; Το τηλέφωνο είναι στην εγγύηση.

https://db.tt/9rodKlKa

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μου εμφανίστηκε αυτή η ρωγμή κάτω απο τα πλήκτρα της έντασης χωρίς λόγο και χωρίς να πέσει κατω το κινητό. Νομίζω ότι το συγκεκριμένο πλαστικό δεν αλλάζει γιατί αποτελεί μέρος του σασί. Έχει τύχη σε κανένα κάτι παρόμοιο; Το τηλέφωνο είναι στην εγγύηση.

https://db.tt/9rodKlKa

 

Και σε μένα έχει συμβεί το ίδιο ακριβώς φίλε μου, αλλά στο service της samsung εδώ στο Ηράκλειο Κρήτης, μου είπαν ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει συμβεί το ίδιο ακριβώς φίλε μου, αλλά στο service της samsung εδώ στο Ηράκλειο Κρήτης, μου είπαν ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση. :mad:

 

 

Ψάχτηκες να δεις αν αλλαζει το πλαστικο; Μου την εχει δωσει φοβερα. Ενα χρονο δεν μου επεσε κατω, και ξαφνικά αυτο..

Εστειλα email στην samsung, αλλα δεν χρειαζετε να περιμενω απαντηση. Μου την εδωσες εσυ... Πεσαμε σε αστοχια υλικου.. Το δικο σου ειναι στο ιδιο ακριβώς σημειο;

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Ψάχτηκες να δεις αν αλλαζει το πλαστικο; Μου την εχει δωσει φοβερα. Ενα χρονο δεν μου επεσε κατω, και ξαφνικά αυτο..

Εστειλα email στην samsung, αλλα δεν χρειαζετε να περιμενω απαντηση. Μου την εδωσες εσυ... Πεσαμε σε αστοχια υλικου.. Το δικο σου ειναι στο ιδιο ακριβώς σημειο;

 

Ακριβώς στο ίδιο σημείο και πλέον και από τις δύο μεριές.Κακή ποιότητα υλικών, δυστυχώς. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να αποδείξεις ότι ΔΕΝ σου έπεσε, δείχνει σαν ζημιά φθοράς, ασχέτως ότι δεν προκλήθηκε από δικό σου λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς στο ίδιο σημείο και πλέον και από τις δύο μεριές.Κακή ποιότητα υλικών, δυστυχώς. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να αποδείξεις ότι ΔΕΝ σου έπεσε, δείχνει σαν ζημιά φθοράς, ασχέτως ότι δεν προκλήθηκε από δικό σου λάθος.

 

κι εγώ το είχα πριν κανά εξάμηνο άν θυμαμαι καλά . Και τελικά ήταν και άλλοι εδώ στο φόρουμ που είχαν το ίδιο θέμα τελικά. Άρα , έχουν πολλά παραδείγματα και άν ήθελαν θα το αντικαθιστούσαν. Απλά είναι κακοπροαίρετοι. Τόσο απλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

H συσκευες σας ηταν απο τις πρωτες παρτίδες; H δικη μου ειναι Ιουνιος 2012

Ειχε ακουστη για προβληματα με την μπλε εκδοση. Μηπως ηταν αυτο τελικα;

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Ψάχτηκες να δεις αν αλλαζει το πλαστικο; Μου την εχει δωσει φοβερα. Ενα χρονο δεν μου επεσε κατω, και ξαφνικά αυτο..

Εστειλα email στην samsung, αλλα δεν χρειαζετε να περιμενω απαντηση. Μου την εδωσες εσυ... Πεσαμε σε αστοχια υλικου.. Το δικο σου ειναι στο ιδιο ακριβώς σημειο;

 

και εμενα μου το ειχε κανει διπλα απο τη θυρα usb στο κατω μερος της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου το ειχε κανει διπλα απο τη θυρα usb στο κατω μερος της συσκευης

 

Eiναι σημαντικό.. Πατήστε *#12580*369# και δείτε την ημερ. παραγωγής. Ειναι απο τα πρώτα κομμάτια; Το δικο μου ειναι 2012.6.6 ( δηλαδή 6-Ιουνιου-2012 )

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν από ένα 20ήμερο και έχει ημερομηνία 2013.8.26 . Πολυ φρέσκο δηλαδή , δεν έχει τέτοιου είδους προβλήματα που αναφέρονται .
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν από ένα 20ήμερο και έχει ημερομηνία 2013.8.26 . Πολυ φρέσκο δηλαδή , δεν έχει τέτοιου είδους προβλήματα που αναφέρονται .

 

Απο που το πήρες τόσο φρέσκο; Το δικο μου το εμφάνισε 10 μήνες μετά. ..

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πήρες τόσο φρέσκο; Το δικο μου το εμφάνισε 10 μήνες μετά. ..

 

Από Birdphone λίγο πριν ανεβάσει την τιμή από τα 282.50 στα 310.99 ευρώ .

Link to comment
Share on other sites

Από Birdphone λίγο πριν ανεβάσει την τιμή από τα 282.50 στα 310.99 ευρώ .

 

Είμαι τυχερός. Θελω να κανω κι εγώ μια παραγγελία απο κει αυτές τις μέρες. Για πες μου, μπορείς να καταλάβεις απο πια ευρωπαϊκή χωρα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τυχερός. Θελω να κανω κι εγώ μια παραγγελία απο κει αυτές τις μέρες. Για πες μου, μπορείς να καταλάβεις απο πια ευρωπαϊκή χωρα είναι;

 

Το κουτί είναι σφραγισμένο και γράφει ότι είναι από χώρα της ΕΕ .

Επίσης στο πλάϊ του κουτιού υπάρχει ένα αυτοκόλλητο με το ΙΜΕΙ ( ένας 15ψήφιος αριθμός σε format ######/##/######/#) .

Πρόσεξε τον 7ο και 8ο αριθμό . Συνήθως είναι 0 και 5 που είνα προέλευσης Φινλανδίας αφού είναι και ΕΕ

Να μην είναι επ' ουδενί 1 και 3 (13) . Είναι από Azerbaijan . Μακρυά .

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί είναι σφραγισμένο και γράφει ότι είναι από χώρα της ΕΕ .

Επίσης στο πλάϊ του κουτιού υπάρχει ένα αυτοκόλλητο με το ΙΜΕΙ ( ένας 15ψήφιος αριθμός σε format ######/##/######/#) .

Πρόσεξε τον 7ο και 8ο αριθμό . Συνήθως είναι 0 και 5 που είνα προέλευσης Φινλανδίας αφού είναι και ΕΕ

Να μην είναι επ' ουδενί 1 και 3 (13) . Είναι από Azerbaijan .

Μακρυά .

 

Και το δικό μου 05 λέει, αλλα ειναι Ελληνικό και όχι Φιλανδία

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου 05 λέει, αλλα ειναι Ελληνικό και όχι Φιλανδία

 

Τι εννοείς Ελληνικό . Κατασκευάστηκε στη Ελλάδα ? :D .

Το "05" στο ΙΜΕΙ , αντιστοιχεί σε κινητό κατασκευασμένο τη Φινλανδία γιά χώρες της ΕΕ , μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα .

Θεωρείται δε , πολύ καλύτερο από αυτό που κατασκευάζεται στη Γερμανία με "08" στο ΙΜΕΙ .

Αν δεν είναι ΕΕ , το "05" είναι κατασκευασμένο σε Βραζιλία ή USA .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Eiναι σημαντικό.. Πατήστε *#12580*369# και δείτε την ημερ. παραγωγής. Ειναι απο τα πρώτα κομμάτια; Το δικο μου ειναι 2012.6.6 ( δηλαδή 6-Ιουνιου-2012 )

 

Εμένα μου γράφει μη έγκυρος κωδικός MMI :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου έχει ράγιση σε τρεις μεριές από μόνο του. Και της αδελφής μου το ίδιο.

 

Έχουν αναφερθεί πολλές περιπτώσεις ραγισμάτων στα πλαστικά άνευ λόγου και αιτίας από αρκετούς χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε την ημερομηνία κατασκευής τους. Πρέπει να είναι από τις πρώτες παρτίδες.

 

Πατήστε *#12580*369#

Link to comment
Share on other sites

Πως το κατάλαβες ότι είναι Γαλλικό . Τι ΙΜΕΙ έχει ?

 

05 και τα πάντα είναι στα γαλλικά, xef είναι και η ρομ

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...