Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσο για εσας που δεν κολλαει καθολου και λετε οτι εσεις εισαστε οι σωστοι χειριστές του τηλεφώνου και εμείς οι λάθος σας εύχομαι να μην το πάθετε! Πάντως για ένα τηλ των 700€ με 4πυρηνο επεξεργαστεί όσο εφαρμογές και να έχει δεν θα έπρεπε να κολλάει ούτε στο ήμισυ τουλάχιστον σε εμένα που κολλάει! Αλλά όλοι πρέπει να παραδεχτούμε ότι αν ήταν το τελειότερο δεν θα είπε έπρεπε να βγει άλλο κινητό στην αγορά! Απλά να προσπαθήσουν όλοι να βοηθήσουμε όσους έχουν προβλήματα!!!

 

1. "αν ήταν το τελειότερο δεν θα είπε έπρεπε να βγει άλλο κινητό στην αγορά"

Με αυτή την λογική, δεν υπάρχει ανάπτυξη, πρόοδος κλπ. τι να πώ!!!!!!!!!!!!!!:wacko:

Δεν ισχυρίζομαι οτι είναι το τελειότερο κινητο, απλά για εμένα κάνει αυτά που θέλω.

2. Αν χρειάζεσαι βοήθεια, τότε δώσε μας πιό πολλες πληροφορίες, απο το απλά λαγκάρει. :confused:

Edited by intech
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες ναι καλο χρυσο το s3 αλλα τα redraws και τα λαγκαρισματα με το μαμα launcher υπαρχουν. το multitasking ειναι απλα αθλιο. για μενα τουλαχιστον ειναι ακρως ξενερωτικο να παιζω real racing 3 να παταω το home να παρω μια κληση να ξαναμπαινω στο παιχνιδι και να με αρχιζει απ την αρχη. χωρια τα readraws που κανει βγαινοντας απ το παιχνιδι. το τηλεφωνο μενει απο μνημη οταν ζοριζεται κι αυτο ειναι γεγονος. πραγματικα αυτο το τηλεφωνο με βολεψε παρα πολυ και με 32gb εσωτερικη αλλα δυστυχως ηρθε η ωρα για δόσιμο :(

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχεις κανεις καμια ιδέα για το πρόβλημα μου; μην το τρέχω τζάμπα στο σέρβις και μείνω καμια βδομάδα χωρίς κινητό..

 

reboot, wipe cache δεν έφτιαξαν το πρόβλημα...

 

Παιδια καλησπέρα,

Πήρα πρίν 3 μέρες το s3 με 4.1.2 και σήμερα πρόσεξα οτι δεν μπαίνει στο αθόρυβο ή στην δόνηση!

Δηλαδή αν επιλεξω δόνηση ή αθόρυβο

1)απο το διακόπτη στο notification bar

2)απο το διακόπτη στο μενού που εμφανίζει πατώντας το power button

 

με το που ερθει μια κλήση ή SMS βγαίνει αυτόματα και μπαίνει στο δυνατό!

 

Στη δόνηση μπαίνει μόνο αν χαμηλώσω τελείως την ένταση απο τα πλαινά πλήκτρα έντασης ή μέσα απο τις ρυθμίσεις..

 

Καμια ιδέα;; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχεις κανεις καμια ιδέα για το πρόβλημα μου; μην το τρέχω τζάμπα στο σέρβις και μείνω καμια βδομάδα χωρίς κινητό..

 

reboot, wipe cache δεν έφτιαξαν το πρόβλημα...

 

1) περνάς ξανά με odin το firmware που έχεις .

2) Κάνεις factory reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

1) περνάς ξανά με odin το firmware που έχεις .

2) Κάνεις factory reset .

 

και τα δυο κανω ή ένα απο τα δύο;;

πως μπορω να περάσω το firmware με το odin;; σορρυ δεν ειμαι ακομα πολυ εξοικιομενος με αυτα...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο κανω ή ένα απο τα δύο;;

πως μπορω να περάσω το firmware με το odin;; σορρυ δεν ειμαι ακομα πολυ εξοικιομενος με αυτα...

 

ευχαριστω

 

Δοκιμάζεις το πρώτο που δεν χάνεις δεδομένα και αν δεν φτιάξει πας στο δεύτερο .Το καλύτερο θα ηταν να έκανες factory reset απο την αρχή έχοντας κάνει βέβαια ενα backup αυτά που θέλεις .

 

Ο οδηγός για αλλαγή firmware http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το αντιμετωπίζει άλλος αυτό το θέμα; Κάθε φορά που μπαίνω στο Facebook από τον browser μετά από λίγο ,1 ώρα , λίγες ώρες μπλοκάρει η κεραία, απενεργοποιεί τα δεδομένα, φαίνεται ότι είναι ανοιχτό, αλλά δεν.... Μόνο με επανεκκίνηση επανέρχεται.

 

 

Τα έχω και εγώ τα προβλήματα αυτά. Και συνήθως εμφανίζωνται σε σημεία που το σήμα δεν είναι καλό και ταυτόχρονα έχω ανοιχτά τα δεδομένα. Το κινητό ενώ έχει σήμα (2-3 γραμμές) δεν κάνει, ούτε δέχετε κλήσεις. Για να επανέλθει θέλει reboot. Και είναι τραγικό γιατί όταν σε καλούν καλει κανονικά αλλά δεν χτυπάει. Δέν έχω καταφέρει να βρώ καμιά λύση. Ψάχνωντας το μόνο που έμαθα είναι λεει οτι κάποια προγράμματα "κολλάνε" και γιαυτό το κάνει. Άλλος κανεις?

Δε νομίζω οτι είναι θέμα facebook...Αν ήταν θα διορθονώταν με την απεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω και εγώ τα προβλήματα αυτά. Και συνήθως εμφανίζωνται σε σημεία που το σήμα δεν είναι καλό και ταυτόχρονα έχω ανοιχτά τα δεδομένα. Το κινητό ενώ έχει σήμα (2-3 γραμμές) δεν κάνει, ούτε δέχετε κλήσεις. Για να επανέλθει θέλει reboot. Και είναι τραγικό γιατί όταν σε καλούν καλει κανονικά αλλά δεν χτυπάει. Δέν έχω καταφέρει να βρώ καμιά λύση. Ψάχνωντας το μόνο που έμαθα είναι λεει οτι κάποια προγράμματα "κολλάνε" και γιαυτό το κάνει. Άλλος κανεις?

Δε νομίζω οτι είναι θέμα facebook...Αν ήταν θα διορθονώταν με την απεγκατάσταση.

 

 

Το κάνει και σε μένα, αν έχω ενεργοποιημενη την αυτοματη λειτουργία στα δίκτυα, και ανάλογα με το σημείο. Από ότι έχω διαβάσει παλιότερα είναι μάλλον θέμα εναλλαγής μεταξύ GSM και 3G και το κάνει περισσότερο στην COSMOTE.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις το πρώτο που δεν χάνεις δεδομένα και αν δεν φτιάξει πας στο δεύτερο .Το καλύτερο θα ηταν να έκανες factory reset απο την αρχή έχοντας κάνει βέβαια ενα backup αυτά που θέλεις .

 

Ο οδηγός για αλλαγή firmware http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

Λοιπόν, το πρόβλημα λύθηκε με factory reset και ανακάλυψα οτι δημιουργήθηκε απο ενα restore που έκανα στα δεδομένα απο backup που είχα κάνει στο παλιό μου κινητό.. Δημιουργήθηκε μάλλον μια σύγχυση στις ρυθμίσεις... αυτο για όσους τους τύχει κάτι παρόμοιο, προσέχετε όταν κάνετε restore ρυθμίσεις (κυρίως) !! ;)

 

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

παιδες ναι καλο χρυσο το s3 αλλα τα redraws και τα λαγκαρισματα με το μαμα launcher υπαρχουν. το multitasking ειναι απλα αθλιο. για μενα τουλαχιστον ειναι ακρως ξενερωτικο να παιζω real racing 3 να παταω το home να παρω μια κληση να ξαναμπαινω στο παιχνιδι και να με αρχιζει απ την αρχη. χωρια τα readraws που κανει βγαινοντας απ το παιχνιδι. το τηλεφωνο μενει απο μνημη οταν ζοριζεται κι αυτο ειναι γεγονος. πραγματικα αυτο το τηλεφωνο με βολεψε παρα πολυ και με 32gb εσωτερικη αλλα δυστυχως ηρθε η ωρα για δόσιμο :(

 

Συγνώμη φίλε μου, αλλά το RR3 θα ζόριζε και ένα σύγχρονο μέσο PC-που λέει ο λόγος-, μιλάς για την απαιτητικότερη ίσως εφαρμογή του android. Πριν το δώσεις το κινητό, βεβαιώσου ότι δεν συμβαίνουν τα ίδια και στης νέας γενιάς κινητά...

Link to comment
Share on other sites

το έδωσα το τηλέφωνο φίλε μου. δεν ειναι μονο το rr3. ακόμα και με λαντσερ το κινητό είχε τα χαζόσκαλωματά του ώρες ώρες. κρίμα που η samsung δεν έδωσε περισσότερη προσοχή στο sw του τηλεφώνου γιατί το κινητό είναι δυνατό. ας ελπίσουμε η 4.2 να είναι καλύτερη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το έδωσα το τηλέφωνο φίλε μου. δεν ειναι μονο το rr3. ακόμα και με λαντσερ το κινητό είχε τα χαζόσκαλωματά του ώρες ώρες. κρίμα που η samsung δεν έδωσε περισσότερη προσοχή στο sw του τηλεφώνου γιατί το κινητό είναι δυνατό. ας ελπίσουμε η 4.2 να είναι καλύτερη

 

Και εγώ φίλε μου συμφωνώ μαζί σου το software είναι πραγματικά άθλιο είπα να ξαναγυρίσω σε ανδροιδ μπας και έχει βελτιωθεί η κατάσταση αλλά τζίφος μετάνιωσα που έδωσα το 4s....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορά θα πάω σε htc να δω κι εκεί τι παίζει γιατί το touchwiz δεν

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω κ γω ενα πρόβλημα με το s3 και ήθελα να το μοιραστώ μήπως και υπάρχει κάποια λύση. Όταν μιλώ στο τηλέφωνο, πολλές φορές ο συνομιλητής (ενώ εγώ τον ακούω κανονικά) αυτός δεν με ακούει για κάποια δευτερόλεπτα:(:(. Σας έχει τύχει? Έχω cosmokarta και 4.1.1 μαμά. Είναι θέμα firmware/cosmoκάρτας?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

έχει παρατηρήσει κανείς άλλος chrash-αρισμα της stock εφαρμογής της κάμερας?

μερικές φορές τρώει γερά σκαλώματα. για παράδειγμα όταν την ανοίγεις μερικές φορές βγάζει το μήνυμα "Unknown error occured". :confused:

 

έχω αναβαθμίσει το firmware από τον οδηγό που υπάρχει στο αντίστοιχο θέμα και η διαδικασία είχε γίνει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς άλλος chrash-αρισμα της stock εφαρμογής της κάμερας?

μερικές φορές τρώει γερά σκαλώματα. για παράδειγμα όταν την ανοίγεις μερικές φορές βγάζει το μήνυμα "Unknown error occured". :confused:

 

έχω αναβαθμίσει το firmware από τον οδηγό που υπάρχει στο αντίστοιχο θέμα και η διαδικασία είχε γίνει σωστά.

 

Δοκίμασε να της κάνεις μια εκκαθάριση από την διαχείριση εφαρμογών .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας, λογικα το έχετε κουβεντιασει αλλα δεν μπόρεσα να το βρω

Το i9300 μου, παρουσίασε το πρόβλημα που οι ξενοι το αποκαλούν mute calls and drop signal, ενω όλα δουλεύουν καλα και σωστα,κατα τις κλήσεις και μόνο δεν έχω ήχο, δεν τους ακούω και δεν με ακούνε, και αν μείνει η γραμμή περίπου 10 Δευτέρα μετα πέφτει ολικα και το σήμα,

Πρόκειται για κάποιο πρόβλημα στην software???

Απο προτάσεις τι με συμβουλευετε..???

Πρέπει να κάνω flash???

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, λογικα το έχετε κουβεντιασει αλλα δεν μπόρεσα να το βρω

Το i9300 μου, παρουσίασε το πρόβλημα που οι ξενοι το αποκαλούν mute calls and drop signal, ενω όλα δουλεύουν καλα και σωστα,κατα τις κλήσεις και μόνο δεν έχω ήχο, δεν τους ακούω και δεν με ακούνε, και αν μείνει η γραμμή περίπου 10 Δευτέρα μετα πέφτει ολικα και το σήμα,

Πρόκειται για κάποιο πρόβλημα στην software???

Απο προτάσεις τι με συμβουλευετε..???

Πρέπει να κάνω flash???

Thnx

 

λιγο διαφορετικο προβλημα εχω και γω φιλε με το δικο σου. αλλα εμενα ακουγεται κανονικα ο ηχος κλησης για ενα διαστημα(1 λεπτο περιπου) και μετα η κληση σβηνει μονη της χωρις να προλαβω να την αποδεχτω/απορριψω!! στα default αρχεια της samsung ακουγεται 3-4 φορες και μετα κλεινει.

Edited by fourtwo
Link to comment
Share on other sites

Στα φορουμ του εξωτερικου ειδα οτι ειναι πολυ συχνο θεμα που δεν βρισκει ευκολα λυση. Αλλοι μιλανε για απλες λυσεις τπτ πειραγμα στις ρυθμισεις των ηχων, επαναφορα στις σργοστασιακες ρυθμισεις, αλλοι για software issue που θελει φλας με νεα ρομ και αλλοι οτι τους αλλαζουν το τσιπ του μικροφωνου. Καποιος απο εδψ το εχει ακουσει σαν βλαβη? Και το κυριοτερο εχει βρει λυση???
Link to comment
Share on other sites

Εχετε προβλημα με τις καρτες μνημης? Αδυνατει να τρεξει apk απο εκει και επισης η αντιγρφη επικολληση διαρκει παρα πολυ και πολλες φορες κολλαει το συμπαν και δεν ολοκληρωνετε σχεδον ποτε:blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την εγκατασταση ενημέρωσης λογισμικου το τηλέφωνο λειτουργησε για μια ωρα κανονικά και μετα πάλι το ίδιο πρόβλημα. Καμια ιδεα ρε παιδιά? ??
Link to comment
Share on other sites

Dr 28

Δοκίμασες άλλη σιμ, της ίδιας ή άλλης εταιριας? Αυτό στο κάνει και όταν είναι γυρισμένο μόνο σε GSM? Έκανες επαναφορά εργοστασιακων? Αλλιώς πας για σέρβις.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα μεγαλη μλκια το Gorilla Glass, γρατζουνια σε κινητο μιας εβδομαδας που ηταν σε θηκη συνεχεια , δηλαδη ελεος ειπαμε οχι και ετσι..
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...