Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ φιλε μου δηλαδη θα παω εκει που ειναι ολες οι εφαρμογες θα βρω αυτη badge provider και θα κανω εκαθαριση δεδομενων και μετα επανεκινηση αν καταλαβα σωστα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ φιλε μου δηλαδη θα παω εκει που ειναι ολες οι εφαρμογες θα βρω αυτη badge provider και θα κανω εκαθαριση δεδομενων και μετα επανεκινηση αν καταλαβα σωστα?

 

Έτσι ακριβώς ! καν το και πες αν έφυγε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον Dialer είναι γνωστό πρόβλημα του S3. Η απλά ζεις με αυτό η κατεβάζεις τον exdialer από το market που έχουν κάνει πολλοί συμφορουμίτες.

 

Ναι φίλε είναι πράγματι πολυ καλο όμως γίνεται νέα μπαίνει άμεσα στης επαφές και οχι στο καντραν ; Αν ξερης πες μας σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε είναι πράγματι πολυ καλο όμως γίνεται νέα μπαίνει άμεσα στης επαφές και οχι στο καντραν ; Αν ξερης πες μας σε παρακαλω

 

Ρε συ ήμαρτον, μπες από το εικονίδιο της επαφής που έρχεται μαζί με την εφαρμογή. Ένα μπλε νομίζω είναι το μαμισιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

οταν ξεκιναει η εφαρμογη της καμερας μερικες φορες μου crash-αρει με μηνυμα error occured ή camera failed. εχω περασει το νεο firmware συμφωνα με τον οδηγο που εχει ποσταρει ενας φιλος εδω. ειχε κανεις το ιδιο προβλημα; αν ναι αντιμετωπιζεται και πως;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε ότι τα έχουμε πει τοοοσες φορές αλλά σήμερα στην παραλία απλά δεν έβλεπα και κατεβαζα τα γυαλιά ηλίου για να κάνω την δουλειά μου :mad:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Εχω το s3 απο τα χριστουγεννα οταν ειχε βγαλει εκεινη τη προσφορα το πλαισιο..

1ον το ασημενιο πλαισιο και μενα εχει ραγισει στο εντελως ασχετο. Το τηλεφωνο εχει φαει καμποσες πτωσεις η αληθεια ειναι αλλα αυτο το ραγισμα εγινε απο τη μια στιγμη στην αλλη στο τελειως ασχετο..

2ον το προβλημα μου ειναι το εξης.. ο ηχος των ειδοποιησεων (μηνυματα κλπ) χαμηλωνει μονος τους. Στις ρυθμισεις φαινεται οτι ειναι τερμα που το εχω αλλα οταν χτυπαει ειναι πολυ σιγανος.. παω Ρυθμισεις, αλλαζω ενταση, αλλαζω και ηχους ειδοποιησεων αλλα τιποτα. Μονο με επανεκκινηση φτιαχνει μεχρι να ξανακολλησει και να χαμηλωσει παλι μονη της η ενταση..

Η μονη μου σκεψη ειναι καποια εφαρμογη μηπως το προκαλει αλλα δε ψηνομαι για factory reset η αληθεια ειναι.. Βαριεμαι να περναω τα παντα μετα παλι :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε ότι τα έχουμε πει τοοοσες φορές αλλά σήμερα στην παραλία απλά δεν έβλεπα και κατεβαζα τα γυαλιά ηλίου για να κάνω την δουλειά μου :mad:

 

Εγώ ειλικρινά δεν ξέρω αν θα αντέξω και δεύτερο καλοκαίρι.

Το πρωί στην βεράντα που έπινα το καφεδάκι μου, άνοιξα το sole να σερφαρω τελικά, γιατί δεν αντέχω αυτό το "γκρίζο λευκό" του. Η διαφορά ήταν χαοτική, δε το θυμόμουν.

Με βλέπω να ξαναχτυπαω κάνα nexus 4.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και του χρόνου καλη ανάσταση και καλο Πάσχα μια ερώτηση και εγω. Όταν γράφω μήνυμα είναι συνέχεια κεφάλαια προσπαθώ να τα κάνω μικρά αλλα δεν τα κατα φέρνω αν ξερη καπιως ας γράψει. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και του χρόνου καλη ανάσταση και καλο Πάσχα μια ερώτηση και εγω. Όταν γράφω μήνυμα είναι συνέχεια κεφάλαια προσπαθώ να τα κάνω μικρά αλλα δεν τα κατα φέρνω αν ξερη καπιως ας γράψει. Ευχαριστω

 

Δεν γίνεται με την μαμίσια εφαρμογή, αλλά δεν έχει και πολύ σημασία γιατί και με μικρά να γράψεις, ο άλλος που θα πάρει το μήνυμα, με κεφαλαία θα το δει.Υπάρχει τρόπος να το δει και με μικρά αν δεν κάνω λάθος, αλλά μόνο με 70 χαρακτήρες ανά sms(άντι τους 160 που έχει κανονικά).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και του χρόνου καλη ανάσταση και καλο Πάσχα μια ερώτηση και εγω. Όταν γράφω μήνυμα είναι συνέχεια κεφάλαια προσπαθώ να τα κάνω μικρά αλλα δεν τα κατα φέρνω αν ξερη καπιως ας γράψει. Ευχαριστω

Καλή Ανάσταση [ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ] Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S III

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειλικρινά δεν ξέρω αν θα αντέξω και δεύτερο καλοκαίρι.

Το πρωί στην βεράντα που έπινα το καφεδάκι μου, άνοιξα το sole να σερφαρω τελικά, γιατί δεν αντέχω αυτό το "γκρίζο λευκό" του. Η διαφορά ήταν χαοτική, δε το θυμόμουν.

Με βλέπω να ξαναχτυπαω κάνα nexus 4.

Έτσι ακριβώς! Εγώ λόγω μετακόμισης σε χώρα του εξωτερικού περιμένω να πάρω από εκεί το One. Στο S4 δεν πάω γιατί είναι πολύ ακριβό και δεν το θεωρώ αναβάθμιση από το S3 ώστε να δώσω τόσο παραπάνω.. Δυστυχώς οι amoled όσο εντυπωσιακές και να είναι με κούρασαν με την φωτεινότητα σε εξωτερικό χώρο. Υπομονή :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα και του χρόνου SOS το τηλέφωνο σταμάτησε ξαφνικά να μην εχει ήχο εχει μονο δόνηση Το εκλεισα το ξανά άνοιξα αλλα τίποτα δεν εχει πουθενά ηχο τι να κάνω ; Το έχω δυο εβδομάδες μένω επαρχία και καταλαβαίνετε πόσο δύσκολο είναι για σέρβις οποίος ξερη παρακαλω ας μου πει τι να κάνω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το να το κλείσεις και να το ανοίξεις ξανά δεν λέει τίποτα, είσαι σίγουρος ότι στις ρυθμίσεις ενεργοποιείται κανονικά ο ήχος; Μήπως έβαλες καμία μυστήρια εφαρμογή; Αν δεν βγάλεις άκρη θα χρειαστεί να κανείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να σιγουρευτείς αν πρόκειται για hardware προβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Logi
Έτσι ακριβώς! Εγώ λόγω μετακόμισης σε χώρα του εξωτερικού περιμένω να πάρω από εκεί το One. Στο S4 δεν πάω γιατί είναι πολύ ακριβό και δεν το θεωρώ αναβάθμιση από το S3 ώστε να δώσω τόσο παραπάνω.. Δυστυχώς οι amoled όσο εντυπωσιακές και να είναι με κούρασαν με την φωτεινότητα σε εξωτερικό χώρο. Υπομονή :p

Και το S4 δεν είναι πολύ καλύτερο στο συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς! Εγώ λόγω μετακόμισης σε χώρα του εξωτερικού περιμένω να πάρω από εκεί το One. Στο S4 δεν πάω γιατί είναι πολύ ακριβό και δεν το θεωρώ αναβάθμιση από το S3 ώστε να δώσω τόσο παραπάνω.. Δυστυχώς οι amoled όσο εντυπωσιακές και να είναι με κούρασαν με την φωτεινότητα σε εξωτερικό χώρο. Υπομονή :p

 

Κι όμως ρε συ , στο One S που είχα δεν είχα τέτοιο θέμα με την φωτεινότητα. Πρέπει να παίζει και κάτι αλλο από πίσω , προφανώς την έχει ρυθμίσει έτσι η samsung για εξοικονόμιση ενέργειας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα και του χρόνου SOS το τηλέφωνο σταμάτησε ξαφνικά να μην εχει ήχο εχει μονο δόνηση Το εκλεισα το ξανά άνοιξα αλλα τίποτα δεν εχει πουθενά ηχο τι να κάνω ; Το έχω δυο εβδομάδες μένω επαρχία και καταλαβαίνετε πόσο δύσκολο είναι για σέρβις οποίος ξερη παρακαλω ας μου πει τι να κάνω ευχαριστω

Το έχω στα Αγγλικά βέβαια αλλά δοκίμασε μήπως οφείλεται σε αυτό:

Settings->Accessibility (με την ανοιχτή παλάμη!)->Hearing->Turn off all sounds (ξετίκαρέ το αν είναι τικαρισμένο).

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως ρε συ , στο One S που είχα δεν είχα τέτοιο θέμα με την φωτεινότητα. Πρέπει να παίζει και κάτι αλλο από πίσω , προφανώς την έχει ρυθμίσει έτσι η samsung για εξοικονόμιση ενέργειας.

Το έχει η γυναίκα μου το One S και δυστυχώς κι αυτό χαμηλά είναι σε φωτεινότητα.. Μήπως το είχες χειμώνα?? Παίζει ρόλο, άλλο το φως τότε άλλο το καλοκαίρι :p Πάντως και στο S4 και ειδικά στο αυτόματο τα πράγματα παραμένουν πολύ άσχημα έξω στο φως.. Δυστυχώς!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει η γυναίκα μου το One S και δυστυχώς κι αυτό χαμηλά είναι σε φωτεινότητα.. Μήπως το είχες χειμώνα?? Παίζει ρόλο, άλλο το φως τότε άλλο το καλοκαίρι :p Πάντως και στο S4 και ειδικά στο αυτόματο τα πράγματα παραμένουν πολύ άσχημα έξω στο φως.. Δυστυχώς!!

 

Αν θυμάμαι καλά, το είχα δώσει περισυ τον Ιούλιο για να πάρω το s3 και μου είχε κακοφανει η διαφορά. Όχι ότι στο one s ήταν άριστη, απλά λίγο καλύτερη. Δεν παίρνω κι όρκο, αλλά κάπως έτσι το θυμάμαι. :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα έχω ένα προβληματακι όταν πάω να στείλω μήνυμα (sms) μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει ..το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στην συσκευή του παραλήπτη Αλλάξετε την λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη .. Ρε παιδιά τι να κάνω δεν θέλω να μου βγάζει αυτο το μήνυμα .
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, 15 λεπτά ίντερνετ με wifi και έχει ανεβάσει 41 βαθμούς θερμοκρασία.

Χωρίς κάποια καινούρια εφαρμογή.

Καμιά ιδέα για να αποφύγω την επαναφορά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και μένα απο τότε που πιασαν οι ζέστες ζεσταίνεται πολύ και η οθόνη και πίσω χωρίς να τρέχω κάτι βαρύ απλά με ανοιχτό wifi χαζεύοντας στο ίντερνετ η σε κάποια εφαρμογή μετα απο κανα μισάωρο ζεσταίνεται βέβαια μετα κρυώνει πάλι. Να τονίσω βέβαια οτι δεν έχει κάποιο άλλο θέμα αφού πάει σφαίρα κανένα κόλλημα έχω την MC2. Λέτε να φταίει που πιασαν οι ζέστες ? Πείτε μου ένα καλό πρόγραμμα να τσεκάρω θερμοκρασίες. Παιδιά έβαλα ένα πρόγραμμα να δω θερμοκρασίες και του cpu πήγε και 52°C Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και μένα απο τότε που πιασαν οι ζέστες ζεσταίνεται πολύ και η οθόνη και πίσω χωρίς να τρέχω κάτι βαρύ απλά με ανοιχτό wifi χαζεύοντας στο ίντερνετ η σε κάποια εφαρμογή μετα απο κανα μισάωρο ζεσταίνεται βέβαια μετα κρυώνει πάλι. Να τονίσω βέβαια οτι δεν έχει κάποιο άλλο θέμα αφού πάει σφαίρα κανένα κόλλημα έχω την MC2. Λέτε να φταίει που πιασαν οι ζέστες ? Πείτε μου ένα καλό πρόγραμμα να τσεκάρω θερμοκρασίες. Παιδιά έβαλα ένα πρόγραμμα να δω θερμοκρασίες και του cpu πήγε και 52°C

 

battery saver pro. και οικονομία στην μπαταρία και βλέπεις και την θερμοκρασία.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

με τα σπασιματα στο bezel τι γίνεται?

 

δυο μηνών τηλέφωνο, το προσέχω υπερβολικά και έχει ένα σπασιματάκι κάτω από το κουμπί έντασης.

 

από xda είναι πολύ συχνό το πρόβλημα και στο εξωτερικό.

Δυστυχώς πρέπει να αλλαχτεί και η οθόνη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1704533&page=19

 

έχει μιλήσει κανείς με samsung για παρόμοιο πρόβλημα?

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

με τα σπασιματα στο bezel τι γίνεται?

 

δυο μηνών τηλέφωνο, το προσέχω υπερβολικά και έχει ένα σπασιματάκι κάτω από το κουμπί έντασης.

 

από xda είναι πολύ συχνό το πρόβλημα και στο εξωτερικό.

Δυστυχώς πρέπει να αλλαχτεί και η οθόνη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1704533&page=19

 

έχει μιλήσει κανείς με samsung για παρόμοιο πρόβλημα?

 

Δυστυχώς το είχα κι εγώ και το κακό είναι ότι δεν το αναγνωρίζουν. Το θεωρούν κακή χρήση. Τι να πω για ένα θέμα που γίνεται χαμός στο xda από αναφορές.

Κι εδώ όπως είδα το είχαν άλλοι 5 - 6. Να γιατί φωνάζουμε για την ποιότητα των υλικών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...