Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είμαι καθόλου εκνευρισμένος.Άλλωστε τη ROM που φοράω τη φέρνω πάντα στα μέτρα μου και είμαι μια χαρά.

Αλλά αυτό το πράγμα φιλαράκι με τόσα leak firmwares μέσα σε λίγες μέρες, δε το έχω ξαναματαδει!

Και αυτό εκνευρίζει τους χρήστες και θα πρέπει να το καταλάβει η Samsung.

 

Αναλογίσου μόνο πόσοι από τα 20.000.000 S3 περνάνε τις leaks. 1.000? 2.000? 10.000 ???? No way. Πάντως καταλαβαίνω ακριβώς γιατί πράγμα μιλάς, γιατί και εγώ έτσι ήμουν με S1 και S2. Μετά το Note ηρέμησα:lol: (καταλυτική συσκευή τελικά το Note:D)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω δεν έχω κανένα προβλημα ούτε με τα πολλα leaks ούτε με την rom και περισσότερο με το firmware που φοράω.

Reloads στο widget του καιρού, ένα στις δυο μέρες. Έχω βγάλει το tweak της Ωμεγα που κρατα την ram ψηλά και βλέπω ότι η συσκευη εχει αρκετα καλη διαχείριση. Μέχρι που έπαψα να βγαίνω απο τις εφαρμογές με το back button. Προσπαθω να μην ξεχνιέμαι και να βγαίνω με το home button.

 

Πέρυσι όλο το καλοκαίρι είχα το iPhone και το πέρασα βάζοντας beta κάθε 15 μέρες. Απο 6 ιουνίου μέχρι μέσα Σεπτέμβρη. Εκει να δεις πανηγύρι και προβλήματα. Δεν έφτανε αυτο μας έδωσαν τέλος Σεπτέμβρη την επίσημη και μέχρι τον Φλεβάρη που βγήκε η 5.1 μας ταλαιπωρούσαν.

 

Το άρθρο μάλλον μιλά για τις 4g εκδόσεις. Έπειτα δεν πιέζουν κανένα να βάλει beta. Ίσα ίσα αυτο μας έδωσε την ευκαιρία να έχουμε το JB αρκετα νωρίτερα.

Σήμερα στην δουλεια είχαμε προβλημα με το διαδίκτυο και δούλεψα όλη μέρα με το κινητο μου. Έκανα τα πάντα απ αυτο. Θα μπορούσα να δώσω Ίντερνετ και να δουλέψω απο το pc μου αλλα ήθελα να τεστάρω την ρομ στα δύσκολα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έχω κανένα προβλημα ούτε με τα πολλα leaks ούτε με την rom και περισσότερο με το firmware που φοράω.

Reloads στο widget του καιρού, ένα στις δυο μέρες. Έχω βγάλει το tweak της Ωμεγα που κρατα την ram ψηλά και βλέπω ότι η συσκευη εχει αρκετα καλη διαχείριση. Μέχρι που έπαψα να βγαίνω απο τις εφαρμογές με το back button. Προσπαθω να μην ξεχνιέμαι και να βγαίνω με το home button.

 

Πέρυσι όλο το καλοκαίρι είχα το iPhone και το πέρασα βάζοντας beta κάθε 15 μέρες. Απο 6 ιουνίου μέχρι μέσα Σεπτέμβρη. Εκει να δεις πανηγύρι και προβλήματα. Δεν έφτανε αυτο μας έδωσαν τέλος Σεπτέμβρη την επίσημη και μέχρι τον Φλεβάρη που βγήκε η 5.1 μας ταλαιπωρούσαν.

 

Το άρθρο μάλλον μιλά για τις 4g εκδόσεις. Έπειτα δεν πιέζουν κανένα να βάλει beta. Ίσα ίσα αυτο μας έδωσε την ευκαιρία να έχουμε το JB αρκετα νωρίτερα.

Σήμερα στην δουλεια είχαμε προβλημα με το διαδίκτυο και δούλεψα όλη μέρα με το κινητο μου. Έκανα τα πάντα απ αυτο. Θα μπορούσα να δώσω Ίντερνετ και να δουλέψω απο το pc μου αλλα ήθελα να τεστάρω την ρομ στα δύσκολα.

Κωστα, οπως ειπα, κι εγω μια χαρα ειμαι τωρα.Απλα επρεπε να διορθωσω καποια θεματα που υπαρχουν που αυτο ΔΕ μπορουν να το κανουν οι απλοι χρηστες.

Η ενσταση μου ειναι:

α)Η διαρροη οτι θα κοντραρει αυριο το νεο iphone με εκδοση jb, μετα απο το παραπανω αρθρο επλιζω να συνεχισει να ισχυει.

β)Δε ξερω και δε με ενδιαφερει τι εκανε η apple με beta releases, αλλα αυτο τις τελευταιες μερες με τα τοσα απανωτα και διαφορετικα leaks δεν εχει ξαναγινει σε android συσκευη.

γ)Δε δεχομαι οτι το υπερβαρο sense πεταει κι εγω να λεω οτι ενταξει, το widget του καιρου εδω κανει ενα reload στο τοσο!Και γενικα ο TW Launcher δεν ειναι τοσο smooth οσο nova/apex κτλ.

δ)Δε δεχομαι να ανοιγω τις επαφες και να ανοιγουν μετα απο ενα τσιγαρο δρομο.

ε)Η samsung πρεπει επιτελους να κοιταξει και το softwre μιας και δεν ακολουθει οπως πρεπει το hardware.

 

Ειπαμε...Ο καθενας εχει τα στανταρ του.

edit:Αυτο δε το λεω υποτιμητικα.Αλλα ο καθενας εχει διαφορετικες προτεραιοτητες και θελω.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μιλαμε για leaks...κανεις δεν σε υποχρεωνει να τα βαλεις...υποτιθεται οτι δεν επρεπε καν να ειναι διαθεσιμα για εμας...

Οταν με το καλο βγει η επισημη εκδοση κραζουμε οσο θελουμε...αλλα για leaks? :wacko:

:)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μιλαμε για leaks...κανεις δεν σε υποχρεωνει να τα βαλεις...υποτιθεται οτι δεν επρεπε καν να ειναι διαθεσιμα για εμας...

Οταν με το καλο βγει η επισημη εκδοση κραζουμε οσο θελουμε...αλλα για leaks? :wacko:

 

Δεν έχεις διαβάσει καλά αυτά που γράφω.

Μίλησα για το άρθρο όπου θα θελα να είναι ψέμα!

Αλλά αν δεν είναι και αύριο πχ βγει official, δεν υπάρχει περίπτωση (εδω είμαστε) να αλλάξουν δραματικά τα παραπάνω "θέματα" αφού δε διορθώθηκαν μετά από τόσα leak updates.

Δε ξέρω πως σκέφτονται μερικά παιδιά εδώ.Δηλαδή δε θα πρεπει να μιλάμε για τα "στραβά" της συσκευής;

 

Όλα καλά παιδιά!!!φεεεεεετααα......

Samsung κι άγιος ο θεός!

 

Ας σταματήσω λοιπόν μη χαλάσω την ωραία ατμόσφαιρα! :)

 

υ.γ.: θα επαναλάβω ότι μιλάω για το software της συσκευής που κατά τη ταπεινή μου άποψη θέλει πολύ δουλειά!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμιτες ψυχραιμια :)

Τα δικια του τα εχει ο Ηλιας.Στα leaks συνεχιζουν να υπαρχουν θεματα,η samsung δεν εχει και το καλυτερο παρελθον στις αναβαθμισεις(καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα).Συμφωνω οτι κακως εδωσε τοσα πολλα leaks.Σκεφτειτε τί λετε για ενα cooker (sorry αλλα αποφευγω τον χαρακτηρισμο developer) που βγαζει 2 και 3 updates μεσα στην ημερα.Στα leaks τα προβληματα που ανεφερε ο Ηλιας θα επρεπε να διορθωνονταν.Εγω εκτος απο το redraw και τη διαθεσιμη ram δεν ειδα καμια αλλη σημαντικη βελτιωση.Το αν αυτα τα posts θα επρεπε να ειναι στα παραπονα ή στις τροποποιησεις επιτρεψτε μου να σας πω οτι με αφηνει παγερα αδιαφορο.Αν ο Αλεκος ή οποιος αλλος mod πιστευει οτι ανηκουν αλλου ας το κανει :)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμιτες ψυχραιμια :)

Τα δικια του τα εχει ο Ηλιας.Στα leaks συνεχιζουν να υπαρχουν θεματα,η samsung δεν εχει και το καλυτερο παρελθον στις αναβαθμισεις(καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα).Συμφωνω οτι κακως εδωσε τοσα πολλα leaks.Σκεφτειτε τί λετε για ενα cooker (sorry αλλα αποφευγω τον χαρακτηρισμο developer) που βγαζει 2 και 3 updates μεσα στην ημερα.Στα leaks τα προβληματα που ανεφερε ο Ηλιας θα επρεπε να διορθωνονταν.Εγω εκτος απο το redraw και τη διαθεσιμη ram δεν ειδα καμια αλλη σημαντικη βελτιωση.Το αν αυτα τα posts θα επρεπε να ειναι στα παραπονα ή στις τροποποιησεις επιτρεψτε μου να σας πω οτι με αφηνει παγερα αδιαφορο.Αν ο Αλεκος πιστευει οτι ανηκουν αλλου ας το κανει :)

 

Αργύρη, μιας και ασχολείσαι με aosp, ίσως καταλαβαίνεις περισσότερο τι θέλω να πω.

Android butter project jelly bean!!!

Οποίος το έχει δοκιμάσει με μια aosp/aopk στη συσκευή μας ή στο nexus, ξέρει τι εννοώ!

Και για να μη κολλάτε στις leak, και στην ics το software των συσκευών της Samsung, είναι κατώτερο των συσκευών της...That's the truth..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@@Ηλια καταλαβαίνω και δεν σε παρεξηγώ.

 

Για τον Dialer συμφωνώ αλλα νομίζω ότι η ευθύνη είναι της Google και όχι της Samsung.

Δες το βιντεακι που ανεβασα. Ανοίγω την ίδια στιγμη τον dialer στο Nexus S και στο Siii.

Μάλιστα στο Siii δεν έκανα καμία χρήση απο τις 5 το απόγευμα, ενω το nexus εκανε κλήσεις μέχρι τις 7:30.

 

 

Να προσθέσω ότι καμία ics δεν είχε την εκρηκτικοτητα που έχουν οι JB. Μάλιστα κάποια CM10 που είχα δοκιμάσει δεν μου φάνηκε ταχύτερη κι ας είχε το 1/3 όσων περιλαμβάνει μια official.

Και μένα μ ενοχλούν κάποια πράγματα αλλα δεν βλέπω κάτι άλλο καλύτερο.

Και είμαι απ αυτούς που δεν ενθουσιαζονται απο το hardware. Αν το iOS μου εκανε δεν θα είχα προβλημα με το iPhone πέρα απο το μέγεθος της οθόνης.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε λες και έδωσαν τελική έκδοση.Με καθημερινά leak τι τρομερές διορθώσεις περιμένατε να γίνουν δηλαδή,και όμως ακόμα και έτσι έγιναν αρκετές...Το βρίσκω παντελώς άτοπο να γκρινιάζετε για leaks.... Άσε που δεν καταλαβαίνω καν γιατί γκρινιάζετε το φιρμ ακόμα και έτσι που είναι,ειναι πάρα πολύ καλό!!Το ότι έχει τα προβληματάκια του οκ για αυτό ειναι αλώστε και leak.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αργύρη, μιας και ασχολείσαι με aosp, ίσως καταλαβαίνεις περισσότερο τι θέλω να πω.

Android butter project jelly bean!!!

Οποίος το έχει δοκιμάσει με μια aosp/aopk στη συσκευή μας ή στο nexus, ξέρει τι εννοώ!

Και για να μη κολλάτε στις leak, και στην ics το software των συσκευών της Samsung, είναι κατώτερο των συσκευών της...That's the truth..

 

Κοιτα που δεν θα βγεις ψευτης

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=31435538

 

Σε καταλαβαινω απολυτα.Ακριβως οπως το περιεγραψες.Το κατα πολυ για μενα κατωτερο hardwarika nexus να ειναι καρα smooth και η ferrari να κολλαει στην ανηφοριτσα

 

 

@Te_Salat

Επειδη εχω προσωπικη αποψη στο nexus s τι rom τρεχει?jb?Αν ναι τοτε το nexus s ειναι ουτως ή αλλως παναργο.Εκανα το update σε φιλη και οταν το ειδα να τρεχει της το ξηλωσα.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

@@Ηλια καταλαβαίνω και δεν σε παρεξηγώ.

 

Για τον Dialer συμφωνώ αλλα νομίζω ότι η ευθύνη είναι της Google και όχι της Samsung.

Δες το βιντεακι που ανεβασα. Ανοίγω την ίδια στιγμη τον dialer στο Nexus S και στο Siii.

Μάλιστα στο Siii δεν έκανα καμία χρήση απο τις 5 το απόγευμα, ενω το nexus εκανε κλήσεις μέχρι τις 7:30.

 

 

Σε htc δεν είναι έτσι τα πράγματα...

Αυτό με τον dialer συμβαίνει γιατί έχουν ενεργοποιήσει το hardware acceleration..Και δεν υπάρχει λόγος κατά την άποψη μου...

Γιατί να μπαίνω σε διαδικασία να βάζω ex dialer ή να παίζω με nova/apex κτλ;;;; Και όχι γιατί δε μου αρέσει ο launcher, αλλά γιατί κολλάει! Και όχι γιατί δε μου αρέσει το widget του καιρού, αλλά γιατί κάνει reloads!

 

Δε θέλω να κουράσω άλλο και σταματάω εδώ.Νομίζω ότι το sg3 αξίζει κάτι καλύτερο και θα πρέπει να το απαιτούμε όσοι έχουμε σκάσει ένα κάρο λεφτά για να το αγοράσουμε.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε htc δεν είναι έτσι τα πράγματα...

Αυτό με τον dialer συμβαίνει γιατί έχουν ενεργοποιήσει το hardware acceleration..Και δεν υπάρχει λόγος κατά την άποψη μου...

Γιατί να μπαίνω σε διαδικασία να βάζω ex dialer ή να παίζω με nova/apex κτλ;;;; Και όχι γιατί δε μου αρέσει ο launcher, αλλά γιατί κολλάει! Και όχι γιατί δε μου αρέσει το widget του καιρού, αλλά γιατί κάνει reloads!

 

Δε θέλω να κουράσω άλλο και σταματάω εδώ.Νομίζω ότι το sg3 αξίζει κάτι καλύτερο και θα πρέπει να το απαιτούμε όσοι έχουμε σκάσει ένα κάρο λεφτά για να το αγοράσουμε.

 

Και στο HOX υπήρχε καθυστέρηση. Ίσως μικρότερη αλλα υπήρχε. Τα είχα ένα μήνα μαζι. Απλα έχω την εντύπωση ότι εκει με κάποιο τροπο ο dialer παρέμενε περισσότερη ώρα ενεργός.

Μπορει να μας πει ο Νίκος 523 που τα εχει και τα δυο γιατι δεν θυμάμαι μετα απο δυο μήνες.

 

Αν γίνεται τα ποστ να μεταφερθούν στο " παράπονα για το Siii"

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από την μια γκρινιάζετε για τα leaks στα οποία δεν έχουν διορθωθεί κάποια προβλήματα...και από την άλλη αν το κάνει delay προφανώς για να τα διορθώσει, πάλι βρισίδι τρώει, τελικά τι θέλετε?

 

Άλλου εγραψα το ποστ και αλλού μου βγήκε χαχαχα τα μετεφερε στο σωστο σημειο απο οτι φαίνεται.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε htc δεν είναι έτσι τα πράγματα...

Αυτό με τον dialer συμβαίνει γιατί έχουν ενεργοποιήσει το hardware acceleration..Και δεν υπάρχει λόγος κατά την άποψη μου...

Γιατί να μπαίνω σε διαδικασία να βάζω ex dialer ή να παίζω με nova/apex κτλ;;;; Και όχι γιατί δε μου αρέσει ο launcher, αλλά γιατί κολλάει! Και όχι γιατί δε μου αρέσει το widget του καιρού, αλλά γιατί κάνει reloads!

 

Δε θέλω να κουράσω άλλο και σταματάω εδώ.Νομίζω ότι το sg3 αξίζει κάτι καλύτερο και θα πρέπει να το απαιτούμε όσοι έχουμε σκάσει ένα κάρο λεφτά για να το αγοράσουμε.

Διαβαζω τα τελεταια σου ποστ εδω και θελω απλα να πω οτι εχεις περα για περα δικιο.Αυτη η αγανακτηση μου βγαινει κι εμενα για αυτους ακριβως τους λογους που αναφερεις.Το ασχημο ειναι οτι οταν καποιος τα λεει δεν ειναι λιγοι εκεινοι που στραβωνουν (νεοι και...παλιοι!) γιατι ο fanboy-σμος εδω ειναι σε υψηλοτατα επιπεδα και θελουν να γινεται γαργαρα στα παντα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Κλείνει στο hox ο dialer αν φουλαρει η μνήμη (χωρίς sense πάει πολύ καλύτερα βέβαια) και αργεί να ανοίξει. Μπορεί να θέλει ελάχιστα λιγότερο χρόνο.

Το hox έχει και 976mb ram.

 

Εγώ προσωπικά πέρασα τον exdialer και στα δύο (τρέχω μόνο nova πλέον και στο hox) και ένα πράγμα με προβληματίζει μόνο.

Γιατί δεν τον περνούσα νωρίτερα! :)

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω τα τελεταια σου ποστ εδω και θελω απλα να πω οτι εχεις περα για περα δικιο.Αυτη η αγανακτηση μου βγαινει κι εμενα για αυτους ακριβως τους λογους που αναφερεις.Το ασχημο ειναι οτι οταν καποιος τα λεει δεν ειναι λιγοι εκεινοι που στραβωνουν (νεοι και...παλιοι!) γιατι ο fanboy-σμος εδω ειναι σε υψηλοτατα επιπεδα και θελουν να γινεται γαργαρα στα παντα.

 

Μπορούν να ονομάσουν λοιπόν το thread σαν "[ΕΠΙΣΗΜΟ]

Ζητωκραυγάσματα για το Samsung Galaxy SIII"

Ο οποιοσδήποτε χρήστης θα μπει στο επίσημο να ενημερωθεί για τη συσκευή! Δε καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μη γράφονται τα προβλήματα...

Anyway...

 

 

Κλείνει στο hox ο dialer αν φουλαρει η μνήμη (χωρίς sense πάει πολύ καλύτερα βέβαια) και αργεί να ανοίξει. Μπορεί να θέλει ελάχιστα λιγότερο χρόνο.

Το hox έχει και 976mb ram.

 

Εγώ προσωπικά πέρασα τον exdialer και στα δύο (τρέχω μόνο nova πλέον και στο hox) και ένα πράγμα με προβληματίζει μόνο.

Γιατί δεν τον περνούσα νωρίτερα! :)

 

Κι εγώ με ex dialer είμαι γιατί δεν αντέχω να θέλω να καλέσω κάποιον βιαστικά και να περιμένω τη sammy να μου ανοίξει τον dialer!

Και είμαι σίγουρος Νίκος όμως ότι το sense δε κάνει κολπάκια παιδικά όπως ο TW!

 

Anyway, το παράπονο μου είναι ότι έχοντας αυτά χέρια μου το πιο δυνατό εργαλείο που κυκλοφορεί περίμενα να είναι το ίδιο smooth με το iPhone που αράζει στη βιβλιοθήκη μου..

Γελάστηκα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα πραγμα θα σας πω. το iphone εχει το ονομα και το s3 την χαρη . το iphone-ακι δεν λαγκαρη αλλα το ui του σου δινει την αισθηση μετα την χρηση του s3 οτι κλεινεις τα windows 7 και ανοιγεις το pc με τα XP σου . ενταξει κατι πρεπει να κανει η μηλοεταιρια για αυτο . επισης θελουμε radio bluetooth download στον safari . Παραπονα για iphone το εκανα .Τωρα το s3 ειναι οτι καλυτερο υπαρχει . ειναι ναυαρχιδα . και αν κανει κανενα λαγκαρισματακι το συγχωρω . προτεινω να μην τρεξουμε να βαλουμε το jb γιατι θα εχει θεματακια στην αρχη τουλαχιστον. τωρα για τα αλλα παραπονα των παιδιων μην τρελενεστε κινητα τηλεφωνα ειναι για συγκεκριμενη δουλεια. αλλο που οι εταιριες τα εχουν κανει πολυεργαλεια ( gps internet φωτογραφικες μηχανες ) και δεν ειναι πουθενα τελεια και ουτε θα ειναι γιατι ετσι δουλευει το marketing. συγνωμη για τo μεγαλο post
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε ότι μ αρέσει να λέω την αλήθεια και αν κάποιες φορες επιμένω σε κάτι λάθος δεν το κανω σκοπίμως για να παραποιησω τα πράγματα.

Με εξαίρεση τον dialer που για μένα είναι καθαρά θέμα google, αφου η καθυστέρηση λίγο πολυ υπάρχει σε όλες τις συσκευές που τρέχουν ics - Jelly Bean, το Siii όπως το έχω τώρα είναι στα καλύτερα του.

Μου κάνει όλα τα κέφια. Πριν 2 μήνες δεν έλεγα το ίδιο. Εχει γίνει ακόμα πιο smooth, αντιδρα γρήγορα σε όλες τις εφαρμογές, δεν μου εχει κάνει το παραμικρό κόλλημα ούτε σε εφαρμογη ούτε στο UI. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που βλεπει ο Ηλίας τα κολληματα στον TW όταν ποτε δεν ήταν καλύτερος ακόμα και επι εποχής Sii αλλα και note 1 φαντάζομαι.

Υπάρχουν βελτιώσεις ακόμα και στην κάμερα. Ξέρετε πόσο ψειρας είμαι σ αυτο. Έχω κρατήσει φωτογραφίες στα ίδια σημεία και κάνω τεστ φροντίζοντας ακόμα και την ώρα ώστε να είναι ίδια με της παλαιότερης φωτογραφίας.

 

Εγω πάντως δεν αναπολώ το iPhone γιατι μόνο του μου υποδειξε πέρυσι να κράτησω το Sii:lol: τα είχα 2 μήνες και τα δυο. Δεν μου εκανε καρδιά να αφήσω το galaxy και να δουλέψω με το i4. Μετα απο το διάστημα αυτο, δεν χρειάσθηκε καν να σκεφτώ ποιο θα κράτησω. Και δεν είμαι απόλυτος με το iOS. Μ αρέσει πολυ σαν λειτουργικο αλλα μονομόταν μπαίνουν κάποια στοιχεία απαραίτητα για μένα μέσω Cydia.

Επειδη έχω τρέλα με τα ποιοτικά υλικα και το design, θα μπορούσα να πάρω iPhone υπο την προϋπόθεση του γρήγορου JB και της μεγαλύτερης οθόνης. Όπως είναι τώρα τα πράγματα το αποκλείω.

 

Υ.Γ. Όσοι χρησιμοποιείτε τον supercharger για να κρατα την μνήμη πάνω απο 200ΜΒ πεταξτε τον. Συμβάλει αισθητά στην καθυστέρηση του dialer αλλα και εκμηδενιζει το multitasking.

Άνοιξα τώρα τον dialer. Είχα να τον χρησιμοποιήσω απο την ώρα που τράβηξα το βιντεακι. Το άνοιγμα του ήταν ακαριαίο που σημαίνει ότι διατηρήθηκε ενεργός. Με το tweak της ram που στην πραξη δεν είναι τίποτα άλλο απο ένας task killer μεγεθύνεται το προβλημα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για τα παραπάνω λεγόμενα να απαντήσω πως δεν θυμάμαι να διαγράψαμε μηνύματα που αφορούσαν προβλήματα του SIII ούτε τα μεταφέραμε σε κανένα κρυμμένο απ' όλους θέμα για να τα εξαφανίσουμε. Το θέμα με τα Παράπονα βρίσκεται στο ίδιο subforum με το Επίσημο και o καθένας μπορεί να έχει πρόσβαση σε αυτό και να δει τα προβλήματα του SIII μαζεμένα σε ένα μέρος.

Δεν μπορώ να καταλάβω λοιπόν γιατί το έχετε κάνει τόσο μεγάλο θέμα.

 

Όποιος έχει την οποιαδήποτε απορία και θέλει να το συζητήσουμε μπορεί να μας στείλει PM.

 

Θα παρακαλέσω να συνεχίσουμε χωρίς αντίστοιχες αναφορές.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

@Κώστα, αυτό που λέω με λίγα λόγια είναι το εξής:

Η έκδοση jelly bean υποτίθεται ότι φέρνει μεγάλες βελτιώσεις/αλλαγές στις Android συσκευές.

Ε, αυτό εγώ δε το είδα στη συσκευή μας με όλες αυτές τις leak!

Περίμενα πολύ περισσότερα από το κορυφαίο smartphone, και όχι απλά μια βελτίωση overall.

Δε λίγο πως τρέχει το λειτουργικό στο nexus!

Και για αυτό πιστεύω ότι δε φταίει η Google άλλα οι μηχανικοί της Samsung!

Μακάρι, τώρα ιδίως που θα καθυστερήσουν το official update, να ανεβάσουν κάτι πολύ καλό!

 

Δεν είπα ποτέ ότι δε τρέχει καλά η συσκευή, ότι δεν έχει βελτιωθεί σε πολλούς τομείς κτλ.

Άλλα αυτό που περίμενα από το ζελέ, δε το είδα!

Και ναι, πάντα αρχίζω με TW άλλα επίσης πάντα καταλήγω σε nova!

5 widgets έχω και τρώει κολλήματα που και που όταν φορτώνει μνήμη.Σε καμιά περίπτωση δε φτάνει τον nova δυστυχώς.

Άποψη μου πάντα..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φίλου το galaxy έχει κάψει 2 φορτιστες ως τώρα.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Ξαφνικά φορτίζει με διακοπές ώσπου στο τέλος δε φορτίζει καθόλου.μόνο με usb.τι να συμβαίνει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@Κώστα, αυτό που λέω με λίγα λόγια είναι το εξής:

Η έκδοση jelly bean υποτίθεται ότι φέρνει μεγάλες βελτιώσεις/αλλαγές στις Android συσκευές.

Ε, αυτό εγώ δε το είδα στη συσκευή μας με όλες αυτές τις leak!

Περίμενα πολύ περισσότερα από το κορυφαίο smartphone, και όχι απλά μια βελτίωση overall.

Δε λίγο πως τρέχει το λειτουργικό στο nexus!

Και για αυτό πιστεύω ότι δε φταίει η Google άλλα οι μηχανικοί της Samsung!

Μακάρι, τώρα ιδίως που θα καθυστερήσουν το official update, να ανεβάσουν κάτι πολύ καλό!

 

Δεν είπα ποτέ ότι δε τρέχει καλά η συσκευή, ότι δεν έχει βελτιωθεί σε πολλούς τομείς κτλ.

Άλλα αυτό που περίμενα από το ζελέ, δε το είδα!

Και ναι, πάντα αρχίζω με TW άλλα επίσης πάντα καταλήγω σε nova!

5 widgets έχω και τρώει κολλήματα που και που όταν φορτώνει μνήμη.Σε καμιά περίπτωση δε φτάνει τον nova δυστυχώς.

Άποψη μου πάντα..

 

Εγώ έχω 11 widgets κάποια από τα οποία βαριά;. Προσπαθώ να το κάνω να αλλάξει συμπεριφορά άλλα δεν τα έχω καταφέρει.

Βέβαια έχω custom άλλα δεν νομίζω ότι επηρεάζει. Τον Nova τον απέρριψα μετά από πολλές δοκιμές αφού είδα ότι υστερεί στην ταχύτητα εναλλαγής οθονών. Μάλλον στο smoothness καλύτερα. O TW μου δίνει την εντύπωση μερικές φορές ότι δεν αγγίζω την οθόνη. Γι αυτό τον κρατάω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παρακολουθησει στενά και από την αρχή του ολο το sub forum του πρώτου SGS (οι παλιοί συμφορουμιτες θυμούνται), ορισμένες στιγμές πραγματικά νομίζω ότι ξαναζω την εποχή εκείνη. Αγαπητέ Ηλία να με συγχωρέσεις αν δεν θυμάμαι, αλλά νομίζω δεν ήσουν στην παρέα μας στον πρώτο γαλαξία. Αν λοιπόν υπήρχε και εκεί ένα θέμα μόνο για παράπονα (που πολύ καλά έκαναν και το δημιούργησαν εδώ οι mods) θα παρατηρούσες συζητήσεις ακριβώς στο ίδιο ύφος, για παρόμοια προβλήματα και μάλιστα την ίδια εποχή! Απλά βάλε όπου 2012 2010, όπου s3 s1 και όπου jb το froyo:) Κραζαμε λοιπόν καθημερινά γιατί μας δούλευε η Samsung ψιλό γαζί από το καλοκαίρι και τελικά στην Ελλάδα πήραμε froyo το Δεκέμβρη. Με μια διαφορά όμως. Η συσκευή χωρίς μαγείρεματα δυστυχώς δεν δούλευε. Σήμερα όσον αφορά τα updates δυστυχώς παρατηρούμε μια παρόμοια συμπεριφορά (ειδικά αν επιβεβαιωθούν οι φήμες για Οκτώβρη και βαλε) αλλά αυτό που έχουμε στα χέρια μας είναι πολύ καλύτερο από αυτό που είχαμε τότε out of the box. Και δουλεύει απροβληματιστα.

 

Τι θέλω να πω. Πιστεύω ότι πάντα θα αναζητούμε κάτι καλύτερο από αυτό που έχουμε. Και είναι λογικό και θεμιτό. Ημουν από αυτούς που έκραζα περισσότερο εκείνο τον καιρό και τελικά κατάλαβα πως τσάμπα εκνευριζομουν. Η Samsung τελικά έδωσε μέχρι και gb στο κινητό και μάλιστα πολύ ποιοτικές ρομ. Απλά τα έδωσε πολύ αργά τουλάχιστον στην Ελλάδα. Εμείς τα περάσαμε στις συσκευές μας από τους πρώτους. Θα μπορούσα απλούστατα να πάω σε άλλη συσκευή και να μην ξαναγυρίσω σε Samsung. Δεν το έκανα γιατί τίποτα άλλο δεν με καλυπτε ότι και να δοκίμασα και να μαι πάλι εδώ. Μέχρι στιγμής είμαι σχεδόν ένα μήνα με την συσκευή και έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να παραμείνω official όσο περισσότερο μπορέσω. Ναι το UI έχει προβλήματα τα οποία όμως για μένα είναι μικρής σημασίας και μπορώ να τα διορθώσω με μικρή παρέμβαση. Για κάποιον άλλο όχι και είναι σεβαστό. Δεν νομίζω όμως να υπάρχει χρήστης απολύτως ικανοποιημενος από την συσκευή του και συμπεριλαμβανω και τους υγιείς iphoners. Κατά την άποψή μου μετά από λίγο χάνουμε τη μπάλα. Πότε δεν πρόκειται η Samsung και η κάθε Samsung να μας δώσει το τέλειο. Και το ίδιο νομίζω θα κάναμε λίγο εμείς αν ήμασταν στη θέση τους.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! Επίσης παρακολουθησα όλη την συζήτηση σχετικά από χθες και ομολογώ ότι βρήκα πολλά ενδιαφέροντα σημεία από χρήστες που γνωρίζω και σέβομαι και από άλλους που διαβάζω κι επίσης σέβομαι μέσα από την ορθότητα του λόγου τους, την άρτια επιχερηματολογια τους και φυσικά των γνώσεων που κατέχουν. Η αλήθεια είναι ότι οπότε έχω δοκιμάσει να λειτουργησω τον tw δεν με έχει αφήσει ικανοποιημένο όπως επίσης έχω εντοπίσει και το θέμα με τον dialer από την αρχή. Η συσκευή είναι από τις καλύτερες που είχα ποτέ και περίμενα από την Samsung να έχει λύσει 2-3 μικρά αλλά ενοχλητικά τέτοια προβληματακια. Φυσικά φοράω nova από την πρώτη μέρα και οντως μπορεί να υπάρξει μια στιγμιαία καθυστέρηση στην εναλλαγή των σελίδων αλλά το προσπερνώ. Από την άλλη τα leaked firmwares είναι αρκετά καλά και βλέπω μια έκρηξη και μια ταχύτητα που με ικανοποιεί αλλά μου κάνει εντύπωση να μην λύνονται τα θέματα που αναφέραμε πιο πάνω. Η Samsung μπορεί και καλύτερα, κακά τα ψέματα. Επίσης πιστεύω ότι είναι καλό να αναζητάμε από τις πανάκριβες συσκευές μας την τελειότητα και δεν θεωρώ ότι είμαστε ψείρες όταν κράζουμε ότι ο dialler κάνει 1 δευτερόλεπτο να ανοίξει! Τηλέφωνο είναι και μάλιστα πολύ ακριβό σωστά??Γενικά με το s3 είμαι πολύ ικανοποιημένος γιατί ενσωματώνει πολλές αρετές οπότε του συγχωρώ κάποια μικρά flaws αλλά από την άλλη σίγουρα αντιλαμβανομαι και τον εκνευρισμό κάποιων όταν η Samsung βγάζει απανωτά 5 leaked σε 5 μέρες και δεν έχει λύσει αυτά που συζητάμε αλλά "παιζει" αλλάζοντας θέσεις σε κάποια μενού των ρυθμίσεων. Οκ leaked firmwares είναι αλλά τι κάνουν? Αν ασχολείσαι σε εκνευρίζει, μοιραίο είναι!!

Είμαι περίεργος να δω και την υλοποίηση στο note2 όταν με το καλό θα έρθει να κάνω τις οποίες συγκρίσεις..

Link to comment
Share on other sites

@red_herring καλημέρα,

Θα συμφωνήσω σε πολλά από αυτά που λες, επισημαίνοντας κάποια πράγματα.

 

Α) Επειδή όντως δε με γνωρίζεις, προφανώς επειδή είσαι εδώ ακολουθώντας τους γαλαξίες από την αρχή, δεν είμαι καθόλου γκρινιάρης, ξέρω τι θέλω, ξέρω τι γίνεται πάνω κάτω με τις εταιρίες και με τις συσκευές.

Β) Στο Galaxy Note, HTC Desire, DHD, που παρακολουθούσα σε αυτό το φόρουμ, δεν υπήρχε/υπάρχει τέτοιο θέμα (εκτός κι αν δε γνωρίζω κάτι υπάρχει μόνο off topic).

Τα παράπονα, γινόντουσαν στο επίσημο θέμα.Καλά-καλά μαζί....

Ας το αφήσω εδώ όμως αυτό μιας και είναι σεβαστή η απόφαση των από πάνω.

Γ) Το αρχικό μου post, όπου και άρχισε το πανηγύρι, ήταν το αρθρο όπου έλεγε τη καθυστέρηση έλευσης της jb για Οκτώβριο.Στη συνέχεια, λόγω κάποιων που δε τους αρέσει ποτέ να μιλάνε άσχημα για τη Samsung, όντως με έκαναν να τους θυμίσω κάποια θέματα που η εταιρία θα πρέπει να βελτιώσει!

Δ) Όσο καιρό είμαι στο forum, σε τέτοιες αντιπαραθέσεις, έχω μπει μόνο στο galaxy sii, galaxy siii.Οποίος κατάλαβε-κατάλαβε...

Είμαι moderator σε κάποια άλλα forum και γνωρίζω κάποια πράγματα παραπάνω.

Ε) Σπαταλάω περισσότερο χρόνο στους xda παρά οπουδήποτε αλλού, γιαυτό παρακαλώ επιτρέψτε μου να έχω δει από μέσα τη κατάσταση του software και να έχω μια άποψη που μπορεί να είναι σκουπίδια για εσάς.

 

 

Παρακαλώ πολύ λοιπον (απευθύνομαι γενικά) μην ασχολείστε άλλο με κάποιον που είπε τη γνώμη του για το λειτουργικό της συσκευής, και συνεχίστε να απολαμβάνετε τη καλύτερη συσκευή ever, από τη καλύτερη εταιρεία ever...:)

 

edit: καλημέρα Ευθύμη.

Να προσθέσω κάτι.Δε ξέρω αν είναι της Samsung ή της Google το απαράδεκτο θέμα με τη καθυστέρηση του dialer, αλλά έλεος ρε παιδιά...Δε μπορεί το τεχνικό τμήμα της εταιρίας να το διορθώσει;;; Είναι δυνατόν;;;

Ο δημιουργός του ex dialer είναι πιο μάγκας;;

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...