Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω που λέτε πριν 5 λεπτά μια αναβαθμισμένη έκδοση του KIES για ΜΑC στο site της Samsung...

...λέω άντε κάλιο αργά παρά ποτέ θα κάνουμε δουλειά χωρίς Windows...

ΑΜ ΔΕ...

ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΜΑC OS 10.8..

Τι να πω πλέον δεν ξέρω...τι τηλέφωνα έχω πάρει, τι mail έχω στείλει...καμία συνεννόηση...

Δεν έχουν πάρει χαμπάρι ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή τους????

Μόνο εγώ και κάνα 2 άλλοι εδώ το ξέρουμε?

Δεν ξέρουνε τι λειτουργικό φοράει ο ανταγωνιστής τους?

Είναι τόσο δύσκολο πια?

25/07 κυκλοφόρησε το 10.8...

27/07 πήρα το κινητό...

...και σήμερα έβγαλαν αναβάθμιση του KIES που και πάλι δεν υποστηρίζει το τρέχον λειτουργικό...

 

 

Δυστυχώς δεν.....:mad: Αναγκαστικα bootcamp και windows αν θες μεσω kies

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει parallels και windows...τη δουλειά μου την κάνω, δεν έχω θέμα...

...αλλά είναι τουλάχιστον κοροϊδία...

Φταίω να πάω αύριο με το macbook και να τους βάλω να το συνδέσουν και στα καπάκια να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω και να φύγω..?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει parallels και windows...τη δουλειά μου την κάνω, δεν έχω θέμα...

...αλλά είναι τουλάχιστον κοροϊδία...

Φταίω να πάω αύριο με το macbook και να τους βάλω να το συνδέσουν και στα καπάκια να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω και να φύγω..?

 

Κι εμένα με έχει ταλαιπωρήσει απίστευτα το θέμα δυστυχώς.. Είναι εκνευριστικό, με άλλες rom το βλέπει, με άλλες όχι.. Άστα τραγικό!

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια,επειδη περιμενω κι εγω για να δω αν θα το αγορασω,πηρα τηλ στην samsung κ ρωτησα αν η κορεατικη εκδοση(lte) κανει για ελλαδα,εφοσον το παραγγειλω απο κορεα,αν θα λειτουργει εδω,με ελληνικα τι γινεται,αν θα εχω εγγυηση στην Ελλαδα κτλ.Μου ειπαν δεν ξερουν κατι επισημο,αλλα απο οτι ξερει το παιδι που μιλησα,θα ερθει Ευρωπη επισημως κ μου ειπε να περιμενω λιγο,να μην το παραγγειλω απο κορεα γιατι δεν θα ειναι συμβατο,καθοτι θα βγει για να ανταγωνιστει το lg optimus g,το οποιο απο οκτωβρη θα κυκλοφορησει μαλλον.Κ μου ειπε οτι αν το φερει καποιος ελλαδα,θα ειναι η βονταφον πρωτη,κ για σερβις κανονικα στην samsung εδω
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια,επειδη περιμενω κι εγω για να δω αν θα το αγορασω,πηρα τηλ στην samsung κ ρωτησα αν η κορεατικη εκδοση(lte) κανει για ελλαδα,εφοσον το παραγγειλω απο κορεα,αν θα λειτουργει εδω,με ελληνικα τι γινεται,αν θα εχω εγγυηση στην Ελλαδα κτλ.Μου ειπαν δεν ξερουν κατι επισημο,αλλα απο οτι ξερει το παιδι που μιλησα,θα ερθει Ευρωπη επισημως κ μου ειπε να περιμενω λιγο,να μην το παραγγειλω απο κορεα γιατι δεν θα ειναι συμβατο,καθοτι θα βγει για να ανταγωνιστει το lg optimus g,το οποιο απο οκτωβρη θα κυκλοφορησει μαλλον.Κ μου ειπε οτι αν το φερει καποιος ελλαδα,θα ειναι η βονταφον πρωτη,κ για σερβις κανονικα στην samsung εδω

 

Υπέροχα, έτσι να επιβεβαιωθουν οι φόβοι μας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα το κατάλαβα. Θα κυκλοφορήσει μέσω μεγάλου παροχου για να μην μπορει να πει κανεις κουβέντα. Θα δούμε.

Θα παραμείνει μόνο στην Vodafone η θα μοιραστεί σε όλους?

Αν γίνει έτσι μας την κάνει η Samsung. Αυτο σημαίνει ουσιαστικα διακοπή πωλήσεων του Siii όταν εξαντληθεί το στοκ και φουλ παραγωγη το LTE.

Και ο καθένας εδω θα πει δεν πειράζει θα δώσω το 3 να πάρω το LTE. Μετα απο 6 μήνες θα μας μοστραρει το 4 και πάλι θα τρέχουμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ας μην βιαζόμαστε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά χαλαρώστε λίγο..

Δεν νομίζω να εγκαταλείψει η Samsung τόσο εύκολα την συσκευή σας. Ούτε θα κάνει κάτι που θα βλάψει τις πωλήσεις του sgiii τόσο εύκολα.

Περιμένετε λίγο είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επαναλαμβανω,αυτο ηταν προσωπικη αποψη του παιδιου αυτου,βασει του οτι εχει ακουσει κ παρακολουθει,μπορει να κανει κ λαθος.Αν βεβαια γινει,θα ναι μεγαλο φαουλ,ειχα καμια 10αρια χρονια να παρω samsung,αλλα με προδιαθετει για το μελλον αρνητικα.Καλο θα ηταν να παρει κ κανας αλλος τηλ,μπας κ μαθουμε τπτ αλλο.Μπορει αυτος που μου μιλαγε να μην ξερει που παν τα 4(αν κ αρκετα σιγουρος μου ακουστηκε..)
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω που λέτε πριν 5 λεπτά μια αναβαθμισμένη έκδοση του KIES για ΜΑC στο site της Samsung...

...λέω άντε κάλιο αργά παρά ποτέ θα κάνουμε δουλειά χωρίς Windows...

ΑΜ ΔΕ...

ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΜΑC OS 10.8..

Τι να πω πλέον δεν ξέρω...τι τηλέφωνα έχω πάρει, τι mail έχω στείλει...καμία συνεννόηση...

Δεν έχουν πάρει χαμπάρι ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή τους????

Μόνο εγώ και κάνα 2 άλλοι εδώ το ξέρουμε?

Δεν ξέρουνε τι λειτουργικό φοράει ο ανταγωνιστής τους?

Είναι τόσο δύσκολο πια?

25/07 κυκλοφόρησε το 10.8...

27/07 πήρα το κινητό...

...και σήμερα έβγαλαν αναβάθμιση του KIES που και πάλι δεν υποστηρίζει το τρέχον λειτουργικό...

 

Απαράδεχτες και οι δυο εταιρίες και όλα αυτά μετά το δικαστήριο, τελικά εμείς είμαστε τα κορόιδα που τους δίνομε τα λεφτά μας κρίμα... για να μη πω κάτι παραπάνω:O

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε οσοι μπορειτε αυτο,

http://www.sammobile.com/2012/08/31/black-galaxy-s-iii-lte-runs-android-4-1-1-jelly-bean/

Υποτιθεται ειναι απο την IFA2012,αλλα δεν εχω γρηγορο νετ εδω για να το δω.Απο κατω λεει θα κυκλοφορησει Ευρωπη.

"You will be able to buy the Galaxy S III LTE for Europe by the end of next month.

The codename is GT-I9305."

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρακαλάνε όσοι έχουν αγοράσει το SIII είναι το LTE να μην βγει με 2GB RAM και όσοι δεν το έχουν αγοράσει παρακαλάνε το αντίθετο.

Το ξέρω ότι αν βγει το LTE με 2GB RAM θα είναι σαν να "πουλάει" η Samsung του κατόχους του SIII αλλά το λάθος της δεν είναι ότι θα βγάλει το LTE με 2GB RAM (αν είναι τόσο τελικά) αλλά ότι δεν έβγαλε από την αρχή το SIII με 2GB.

Όπως όλες οι εταιρίες κοιτάει τον ανταγωνισμό αλλά το λάθος της σ' αυτήν την περίπτωση είναι ότι δεν κοίταξε να είναι ένα βήμα μπροστά απ' αυτόν και τώρα κοιτάζει να τον φτάσει.

 

Μόλις υπάρξει μια ξεκάθαρη ανακοίνωση για το LTE και τα τεχνικά χαρακτηριστικά του καθώς επίσης και για την διαθεσιμότητα του τότε βλέπουμε τι θα γίνει.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αργά η γρήγορα η samsung θα έκανε την κίνησή με τα 2giga ram καθώς θέλει να προλάβει τον ανταγωνισμό.λάθος της πού δε το κυκλοφόρησε αμέσως με 2giga ram.

Ο επεξεργαστής μένει ίδιος η θα βάλουν άλλον?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

O επεξεργαστής παραμένει αυτός που είχε. Γενικά όλο το κινητό μένει με τα τεχνικά χαρακτηριστικά που είχε εκτός της υποστήριξης 4G και των 2GB όπως φαίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έμενα δεν με ενοχλεί πάντως, ότι θα το ήθελα θα το ήθελα. Αλλά και το 1γ που έχει,για το κινητό και τις δυνατότητες του είναι αρκετό.Δεν βλέπω ουσιαστικό λόγο να έχει 2, εκτός από το να έχουμε πιο πολλές εφαρμογές ανοιχτές,τι άλλο 8α προσφέρει? Τώρα αν είχε καλύτερη Gpu και Cpu τότε θα θύμωνα, αλλά για το 1γ και το Lte οχι.. Από του χρόνου και μετά σίγουρα θα βγουν με 2γ αλλά και με 4 πύρινους κραιτ γρηγορότερες και απαιτητικότερες σε ραμ Gpu κτλπ.. τότε ναι ίσως χρειαστούν. Αλλά τώρα για μένα είναι απλά κυρίως θέμα μαρκετινκ και κοντριτσες με τον ανταγωνισμό.το μονό κακό είναι οτι θα χάσει λίγο πιο γρήγορα την αξία του,για αυτούς που τα πουλάνε.. εμένα ευτυχώς αυτό δε με αγγίζει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα διογκώνεται ας τα πάρουμε από την αρχή:

 

1. Η international εκδοχή του S3 φοράει τον τετραπύρινο exynos 4412 με 1gb ram. Πολύ καλός επεξεργαστής αλλά το soc του δεν υποστηρίζει lte εγγενώς (όπως και ο tegra3).

2. Η αμερικάνικη εκδοχή του S3 (λόγω της ανάγκης υποστήριξης lte) φοράει τον διπύρηνο s4 krait, ο οποίος υποστηρίζει εγγενώς lte. Στην ανάγκη η samsung για να διαφοροποιηθεί και να ξεπεράσει την αμερικάνικη εκδοχή του hox (που φοράει και αυτό s4 krait με 1gb ram) κυκλοφόρησε την αμερικάνικη εκδοχή με 2gb ram.

3. Από κάποιο σημείο και μετά ο s4 krait έγινε τόσο δημοφιλής και τον ζητάνε τόσοι κατασκευαστές που α) αυξήθηκε υπερβολικά η ζήτηση με αποτέλεσμα β) να αυξηθεί και η τιμή (νόμος της αγοράς). Γεγονός που οδήγησε απ' ότι φαίνεται την htc να σταματήσει την παραγωγή του hos με s4 και να στραφεί στον φτηνότερο s3.

4. H samsung από την άλλη μεριά βρέθηκε σε δίλημμα: Πρέπει να κυκλοφορήσει το S3 και σε άλλες αγορές πλην της αμερικάνικης που υποστηρίζουν lte. Αν συνέχιζε με τον krait θα συμπίεζε το κέρδος της (μπορεί να υπήρχε και θέμα παραγωγής). Διάλεξε μια άλλη λύση απ' ότι φαίνεται. Στον exynos 4412 πρόσθεσε ένα εξωτερικό modem για να υποστηρίξει lte. Είναι αυτή η επιλογή ορθή τεχνολογικά πέρα από οικονομικά; Μάλλον όχι. Η επιλογή χρησιμοποίησης εξωτερικού modem θεωρητικά προσθέτει βάρος, πάχος και αυξάνει την ενεργειακή κατανάλωση της συσκευής άρα μειώνει την αυτονομία της. Χρυσώνει όμως το χάπι η samsung προσθέτοντας, όπως και στην περίπτωση του αμερικάνικου μοντέλου, 1gb ακόμα ram.

 

Χωρίς να έχω απτές αποδείξεις κάπως έτσι υποψιάζομαι ότι φτάσαμε ως εδώ. Οπότε το δίλημμα σε λίγο καιρό θα είναι περίπου αυτό: Μένει κάποιος με την international εκδοχή του S3, με 1 gb ram και κορυφαία αυτονομία ή επιλέγει την lte έκδοση με ένα παραπάνω gb ram αλλά μικρότερη αυτονομία; Εγώ τουλάχιστον θα παραμείνω με το I-9300 για τον παραπάνω λόγο αλλά και γιατί θα είναι και η έκδοση που θα υποστηριχθεί μαζικά από την κοινότητα, σε αντίθεση με τις διάφορες παραλλαγές.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Και στην Αυστραλια το SGII LTE http://www.theverge.com/2012/9/4/3290131/galaxy-s-iii-4g-lte-australia-optus-telstra

 

Αν στο παρπανω προσθέσουμε οτι οι συχνότητες Αυστραλιας δουλευουν και για τους GSM παροχους των ΗΠΑ, τοτε φαινετια πως η Samsung κανει refresh το SGIII λογο και της ελλειψης Qualcomm SoC εν μερει και θα ανακοινωθει και η διαθεση το SGII LTE στην Αμερικη οσονουπω, ισως Οκτωβριο, ωστε να χτυπησει και την Nokia με τα καινουρια Lumia και το iPhone.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα βγει είναι σίγουρο :)

αλλά δε με ενοχλεί προσωπικά. είναι μία ακόμη έκδοση του SGS III. :) διαφορετική από την αρχική :) και συνήθως τα updates κτλ τα πέρνουμε πρώτα εμείς με την i9300 και όχι οι παραλλαγές της :) ;)

όσο για το 1 γίγα παραπάνω, ε εντάξει. δε θα χει και τρελή διαφορά. ας μου πει ένας που του κόλλησε το κινητό από ραμ, να πω έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα βγει είναι σίγουρο :)

αλλά δε με ενοχλεί προσωπικά. είναι μία ακόμη έκδοση του SGS III. :) διαφορετική από την αρχική :) και συνήθως τα updates κτλ τα πέρνουμε πρώτα εμείς με την i9300 και όχι οι παραλλαγές της :) ;)

όσο για το 1 γίγα παραπάνω, ε εντάξει. δε θα χει και τρελή διαφορά. ας μου πει ένας που του κόλλησε το κινητό από ραμ, να πω έχεις δίκιο.

 

Εβλεπα live streaming εναν αγωνα μεσω flash σε ενα θεοβαρο κινεζικο site και κρασαρε ο browser...το Touchwiz ξαναζωγραφισε τα παντα απ την αρχη... :lol::lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα live streaming εναν αγωνα μεσω flash σε ενα θεοβαρο κινεζικο site και κρασαρε ο browser...το Touchwiz ξαναζωγραφισε τα παντα απ την αρχη... :lol::lol:

 

Νομίζω περισσότερο ευθύνεται ο Flash player παρά το κινητό ;)

Dolphin ή stock;

Link to comment
Share on other sites

O επεξεργαστής παραμένει αυτός που είχε. Γενικά όλο το κινητό μένει με τα τεχνικά χαρακτηριστικά που είχε εκτός της υποστήριξης 4G και των 2GB όπως φαίνεται.

 

Νομίζω ο lakerdas έλυσε τις απορίες μας. Δεν ξέρω αν θα το κάνουν όπως λέει, αλλα ανησυχώ για την υλοποίηση.

Anyway εμένα δεν μου άρεσε η τακτική της Samsung. Θύμισε HTC:

Βάζουμε μικρότερη ram για χαμηλότερο κόστος και αν ο ανταγωνισμός μας ζωρισει τους πετάμε ένα ενισχυμένο Siii για να βουλωσουμε στόματα.

Δεν συγχωρώ τέτοιες καταστάσεις οπότε το Siii θα μπει το συντομότερο αγγελία.

Το τι θα αγοράσω θα το δώ μέχρι το τέλος του μήνα. Το ζήτημα είναι να βρω αγοραστή εδω και στην σωστη τιμη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Lakerdas Μακη,ενημερωμενος,αψογος και με επιχειρηματα οπως παντα :)

 

@Noctis φιλε μου το android ειναι μνημοβορο,με 2 gb ram το κινητο θα ανεβει πολυ (αρκει να μην το τουμπανιασουν και αλλο με αχρηστες χαζομαρες),ειτε μας αρεσει,ειτε οχι το παραπανισιο 1 gb ειναι αυτο που ελειπε απο την συσκευη για να αποδωσει.Οσο για τα updates μην εισαι και τοσο βεβαιος οτι μετα την κυκλοφορια του LTE θα τα παιρνει πρωτα το s3,η σαμυ ειναι μοναδικη στο φτυσιμο ;)

 

@Τe_salat Κωστα,αν θυμασαι καποια στιγμη ειχαμε κανει καποια κουβεντα και παρ'ολο που ειμαι μονιμα με samsung κινητα τα τελευταια χρονια,ακουγομουν εχθρικος απεναντι της.Απ οτι βλεπεις επιβεβαιωνομαι.Η εταιρεια αυτη επιασε κορυφη και καβαλισε το καλαμι.Ανεκαθεν ηταν αδιαφορη για το αγοραστικο της κοινο και φεροταν με αλαζονια απεναντι του,τωρα εχει αρχισει να ξεφευγει!!Στο χερι μας ειναι να φερθουμε αναλογα...!!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κάνουν παράπονα για την Samsung, τέτοιου είδους, ότι δηλαδή τους "πούλησε" κάνοντας μια αναβάθμιση, ας κάνουν μία βόλτα από τα διάφορα θέματα στις άλλες εταιρείες. Εκεί τα παράπονα είναι πραγματικά, για προβλήματα και δυσλειτουργίες, έλλειψη υποστήριξης, κλειδώματα, κρασαρίσματα, restart των συσκευών και όχι του UI κλπ.

 

Διαβάζοντας αυτά εδώ, κάθομαι και σκέφτομαι: μα σε ποια εταιρεία θα στραφούνε που θα έχουν λιγότερα ή καθόλου προβλήματα;

Οι επιλογές είναι iphone με τα κλειδώματα και τους περιορισμούς (όσοι τα δέχονται καλός για τους υπόλοιπους δεν κάνουν), τα WP (εκεί να δείτε παράπονα με το φτύσιμο που φάγανε με ολοκαίνουργιες συσκευές (800, 900) να μην παίρνουν την αναβάθμιση σε WP8) και τέλος τα κορυφαία android. Εδώ έχουμε HTC, LG, Sony κλπ. Ποιά από αυτές είναι καλύτερη από την Samsung;

 

H LG έβγαλε το 4Χ και λίγο καιρό μετά ανακοίνωσε το νέο της τούμπανο για το φθινόπωρο. Φήμες θέλουν το ίδιο και για την HTC.

Ποια η διαφορά; Οτι θα τα κυκλοφορήσει με άλλο όνομα; Δηλαδή η αξία τους δεν θα πέσει όταν πάψουν να είναι το κορυφαίο;

Για δείτε τις τιμές στα μεταχειρισμένα LG 2X και στο SII (ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου που δεν διάλεξα το δεύτερο).

 

Εδώ θα είναι η πρώτη που θα αναβαθμίσει το κινητό σε JB, (ήδη οι δοκιμαστικές είναι πολύ καλές). Μια χαρά υποστήριξη θα έχει.

 

Δεν είμαι τυφλός, το κινητό έχει συγκεκριμένα προβλήματα, με την οθόνη στον ήλιο (δεν λύνεται) και με το redraw του TW (πιθανός να λυθεί), θέλει αντάπτορα (ακριβό) για hdmi out κλπ.

Ας κάνουμε τα παράπονα για αυτά, όχι γιατί μετά από έξι μήνες αναγκάστηκε να αναβαθμίσει τη συσκευή για να μην μείνει πίσω από τον ανταγωνισμό. Η τεχνολογία προχωράει με γρήγορους ρυθμούς και (παρά την κρίση) σε έξι μήνες, σε όποια σχεδόν εταιρεία και να πάει κάποιος θα έχει αντίστοιχα παράπονα (πλην ίσως apple).

 

σ.σ.: Δεν κάνω προσωπική επίθεση σε κανένα, σας σέβομαι όλους, ακούω τις απόψεις σας αλλά μερικές φορές μπορεί να διαφωνώ και να το εκφράζω. Δεν διεκδικώ κανένα αλάθητο.

Αυτά προς αποφυγή διενέξεων. Ειδικά με τον Κώστα (Te-salat), στο 90%, των γραπτών του συμφωνώ και τον εκτιμώ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κάνουν παράπονα για την Samsung, τέτοιου είδους, ότι δηλαδή τους "πούλησε" κάνοντας μια αναβάθμιση, ας κάνουν μία βόλτα από τα διάφορα θέματα στις άλλες εταιρείες. Εκεί τα παράπονα είναι πραγματικά, για προβλήματα και δυσλειτουργίες, έλλειψη υποστήριξης, κλειδώματα, κρασαρίσματα, restart των συσκευών και όχι του UI κλπ.

 

Διαβάζοντας αυτά εδώ, κάθομαι και σκέφτομαι: μα σε ποια εταιρεία θα στραφούνε που θα έχουν λιγότερα ή καθόλου προβλήματα;

Οι επιλογές είναι iphone με τα κλειδώματα και τους περιορισμούς (όσοι τα δέχονται καλός για τους υπόλοιπους δεν κάνουν), τα WP (εκεί να δείτε παράπονα με το φτύσιμο που φάγανε με ολοκαίνουργιες συσκευές (800, 900) να μην παίρνουν την αναβάθμιση σε WP8) και τέλος τα κορυφαία android. Εδώ έχουμε HTC, LG, Sony κλπ. Ποιά από αυτές είναι καλύτερη από την Samsung;

 

H LG έβγαλε το 4Χ και λίγο καιρό μετά ανακοίνωσε το νέο της τούμπανο για το φθινόπωρο. Φήμες θέλουν το ίδιο και για την HTC.

Ποια η διαφορά; Οτι θα τα κυκλοφορήσει με άλλο όνομα; Δηλαδή η αξία τους δεν θα πέσει όταν πάψουν να είναι το κορυφαίο;

Για δείτε τις τιμές στα μεταχειρισμένα LG 2X και στο SII (ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου που δεν διάλεξα το δεύτερο).

 

Εδώ θα είναι η πρώτη που θα αναβαθμίσει το κινητό σε JB, (ήδη οι δοκιμαστικές είναι πολύ καλές). Μια χαρά υποστήριξη θα έχει.

 

Δεν είμαι τυφλός, το κινητό έχει συγκεκριμένα προβλήματα, με την οθόνη στον ήλιο (δεν λύνεται) και με το redraw του TW (πιθανός να λυθεί), θέλει αντάπτορα (ακριβό) για hdmi out κλπ.

Ας κάνουμε τα παράπονα για αυτά, όχι γιατί μετά από έξι μήνες αναγκάστηκε να αναβαθμίσει τη συσκευή για να μην μείνει πίσω από τον ανταγωνισμό. Η τεχνολογία προχωράει με γρήγορους ρυθμούς και (παρά την κρίση) σε έξι μήνες, σε όποια σχεδόν εταιρεία και να πάει κάποιος θα έχει αντίστοιχα παράπονα (πλην ίσως apple).

 

σ.σ.: Δεν κάνω προσωπική επίθεση σε κανένα, σας σέβομαι όλους, ακούω τις απόψεις σας αλλά μερικές φορές μπορεί να διαφωνώ και να το εκφράζω. Δεν διεκδικώ κανένα αλάθητο.

Αυτά προς αποφυγή διενέξεων. Ειδικά με τον Κώστα (Te-salat), στο 90%, των γραπτών του συμφωνώ και τον εκτιμώ.

οχι κι 6 μηνες!!! ειναι δεν ειναι 3 μηνων!!!!Και δεν ειναι λογικο σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα να το <καιει>!!!
Link to comment
Share on other sites

οχι κι 6 μηνες!!! ειναι δεν ειναι 3 μηνων!!!!Και δεν ειναι λογικο σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα να το <καιει>!!!

Μην είμαστε βιαστικοί, ας δούμε τι θα γίνει πραγματικά με τιμές και διαθεσιμότητες και μετά ας βρίσουμε όλοι παρέα... Τουλάχιστον αυτοί που δεν φοράνε παρωπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...