Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω παρατηρησει 2-3 μερες τωρα οτι οταν παω να τερματισω μια κληση δεν αναβει αμεσως η οθονη για να κλεισω εγω πρωτος την γραμμη.αν πατησω το κεντρικο κουμπι φευγει το μενου των κλησεων κ παει στην μπαρα ειδοποιησεων μετα.απενεργοποιησα το να σβηνει η οθονη κατα την κληση κ παλι τα ιδια.μενει σβηστη η οθονη κ πρεπει να το κλεισει ο αλλος πρωτα.γιατι?πρεπει να τσεκαρω κατι??οταν φοραγε την ωμεγα ηταν αστραπιαια η ενεργεια αυτη.τωρα φοραω μαμα ρομ κ ειμαι root.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας.

 

Εχω ενα προβληματακι με τα ημερολογια μου.

Πιο συγκεκριμενα, τα ημερολογια που εχω εγκατεστημενα (google calendar, samsung calendar) δεν μου βγαζουν στις αντιστοιχες ημερομηνιες τα tasks που εχω περασει στο gtasks. Με λιγα λογια ενω κανω συγχρονισμο, τα tasks μου δε τα βλεπω μεσω των ημερολογιων μου.

Να σημειωσω ομως οτι τα tasks μου εμφανιζονται κανονικα στο google calendar του υπολογιστη μου.

Εχω δοκιμασει τα παντα και δε βγαζω ακρη.....

Εχει κανεις καμια ιδεα για να λυσω το προβλημα???

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο την πρώτη μερα με sandisk ultra hc 1 32gb και δεν μου εχει παρουσιασει καμια ανωμαλια το κινητό.

Το μόνο που εκανα έβγαλα την καρτα απο το κουτακι κατευθειαν φορματ μεσα απο την συσκευη και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο την πρώτη μερα με sandisk ultra hc 1 32gb και δεν μου εχει παρουσιασει καμια ανωμαλια το κινητό.

Το μόνο που εκανα έβγαλα την καρτα απο το κουτακι κατευθειαν φορματ μεσα απο την συσκευη και ολα καλα.

 

Το παράπονό σου ποιο είναι τότε??

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον απάντησε σε μένα που έχω πρόβλημα με τις ως τώρα κάρτες που έχω πάρει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!επειδη με ενδιαφερει το κινητο μπρορειται να μου πειτε αν παρουσιαζει συγκεκριμενα ενοχλητικα προβληματα?κολληματα, lag, επανεκινησεις,φωτεινοτητα στον ηλιο και διαφορα τετοια?και φυσικα κατα ποσο παρουσιαζονται σταθερα η τυχαινει μια στο τοσο.η αλλη μου επιλογη ειναι το 4x που απο οσο γνωριζω δεν εχει τετοιου ειδους προβληματα αλλα λογικα θα χανει σε αλλα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!επειδη με ενδιαφερει το κινητο μπρορειται να μου πειτε αν παρουσιαζει συγκεκριμενα ενοχλητικα προβληματα?κολληματα, lag, επανεκινησεις,φωτεινοτητα στον ηλιο και διαφορα τετοια?και φυσικα κατα ποσο παρουσιαζονται σταθερα η τυχαινει μια στο τοσο.η αλλη μου επιλογη ειναι το 4x που απο οσο γνωριζω δεν εχει τετοιου ειδους προβληματα αλλα λογικα θα χανει σε αλλα.

 

εκτός από την φωτεινότητα στον ήλιο που έχει ένα θεματάκι, τα άλλα εγώ δεν τα έχω δει ποτέ εδώ και 4 μήνες.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εκτός από την φωτεινότητα στον ήλιο που έχει ένα θεματάκι, τα άλλα εγώ δεν τα έχω δει ποτέ εδώ και 4 μήνες.

το προβλημα λυνεται με μεγιστη φωτεινοτητα η παραμενει?

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα λυνεται με μεγιστη φωτεινοτητα η παραμενει?

 

εντάξει δεν είναι και τόσο τραγικό. άλλους τους ενοχλεί και άλλους όχι. Έτσι κι αλλιώς συνέχεια κάτω από τον ήλιο θα είσαι?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα λυνεται με μεγιστη φωτεινοτητα η παραμενει?

Νομίζω ότι όταν είσαι έξω και κάτω από τον ήλιο με αυτόματη φωτεινότητα πιάνει μικρότερη τιμή στο μέγιστο από ότι αν το βάλεις εσύ μόνος σου στο max.. Γενικά έχει θέμα, έχει γίνει εκτενής αναφορά στο παρελθόν, η άποψή μου είναι ότι το συγχωρώ άνετα αυτό το ψεγάδι σε μια τόσο καλή συσκευή. Τώρα αν είσαι πχ ναυαγοσώστης (προφανώς κακός στην δουλειά σου αν κοιτάζεις το κινητό στην βάρδια lol) θα έχεις πρόβλημα να το χαζεύεις συνέχεια κάτω από το φως του ήλιου. Αν είσαι σπίτι, γραφείο, αυτοκίνητο κτλ είσαι κομπλέ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν είσαι πχ ναυαγοσώστης (προφανώς κακός στην δουλειά σου αν κοιτάζεις το κινητό στην βάρδια lol) θα έχεις πρόβλημα να το χαζεύεις συνέχεια κάτω από το φως του ήλιου.

 

οχι μωρε απλα μ'αρεσει η ηλιοθεραπεια!! :p

Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε απλα μ'αρεσει η ηλιοθεραπεια!! :p

Ωραίος, κι εμένα!! Κάνε πάντως ένα τεστ κάτω από τον ήλιο καλού κακού αν το έχει κάποιος γνωστός ή φίλος ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, κι εμένα!! Κάνε πάντως ένα τεστ κάτω από τον ήλιο καλού κακού αν το έχει κάποιος γνωστός ή φίλος ;)

δυσκολακι αυτο..αν βαλεις χειροκινητα την μεγιστη φωτεινοτητα βελτιωνεται η κατασταση?στο x10 που εχω υπαρχει αυτο το προβλημα και δεν παλευεται να υπαρχει και στο νεο!

Link to comment
Share on other sites

δυσκολακι αυτο..αν βαλεις χειροκινητα την μεγιστη φωτεινοτητα βελτιωνεται η κατασταση?στο x10 που εχω υπαρχει αυτο το προβλημα και δεν παλευεται να υπαρχει και στο νεο!

Μην φανταστείς ότι θα δεις τραγική διαφορά προς το καλύτερο. Ίσως στα νούμερα να ισχύει αλλά εγώ με τα μάτια μου δεν το βλέπω.. Όπως σου είπα καλύτερα να το δεις κάπως το θέμα πριν την αγορά ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην φανταστείς ότι θα δεις τραγική διαφορά προς το καλύτερο. Ίσως στα νούμερα να ισχύει αλλά εγώ με τα μάτια μου δεν το βλέπω.. Όπως σου είπα καλύτερα να το δεις κάπως το θέμα πριν την αγορά ;)

 

καλα θα με τρελάνετε εδω μεσα εχω το τηλ στο 60 % αυτοματη φωτεινοτητα κ δεν εχω κανενα θεμα οπως εβλεπα με το 4ς βλεπω κ με αυτο στο φως του ηλιου....τι να πω μη με παρεξηγειτε αυτο ειδα αυτο λεω το εχω 3 μερες το τηλ.

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εχω το i9300 με 4.1.2 κ εχω το εξης προβλημα,οταν παω απο το play store νσ κατεβασω το google earth μου γραφει "αυτο το στοιχειο δεν ειναι διαθεσιμο για τη χωρα σας" χωρις φυσικα νσ μου εμφανιζει την επιλογη εγκαταστασης!γνωριζει καποιος γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εχω το i9300 με 4.1.2 κ εχω το εξης προβλημα,οταν παω απο το play store νσ κατεβασω το google earth μου γραφει "αυτο το στοιχειο δεν ειναι διαθεσιμο για τη χωρα σας" χωρις φυσικα νσ μου εμφανιζει την επιλογη εγκαταστασης!γνωριζει καποιος γιατι?

Δεν μπορεις να το κατεβασεις γτ οπως λεει δεν ειναι διαθεσιμο για ληψη στν ελλαδα δυστηχως.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ο αδερφός μου εδώ και λίγους μήνες είναι κάτοχος του s3 και γενικά δεν του έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα. Όταν έτρεξα όμως benchmark οι βαθμολογίες του κινητού είναι πολύ χαμηλές 4040 quadrant. Πώς το εξηγείτε αυτό; Τι μπορεί να Φταίει ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ο αδερφός μου εδώ και λίγους μήνες είναι κάτοχος του s3 και γενικά δεν του έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα. Όταν έτρεξα όμως benchmark οι βαθμολογίες του κινητού είναι πολύ χαμηλές 4040 quadrant. Πώς το εξηγείτε αυτό; Τι μπορεί να Φταίει ;

 

Μήπως έχετε ενεργοποίηση την εξοικονόμηση ενέργειας ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,έχω samsung galaxy s3...λοίπον,η συγκεκριμένη συσκευή έχει τετραπύρηνο επεξεργαστή και υποτίθεται πως το κινητό φυσάει...αλλά δεν ξέρω,εγώ οταν θέλω να πάρω ένα τηλέφωνο και πατάω το εικονίδιο <<Τηλέφωνο>> για να κάνω κάποια κλήση μου καθυστερεί κάπως,αρκέτα δηλαδή ή οταν θέλω να βρώ ένα τηλέφωνο από τα αγαπημένα ή να πάω να πληκτρολογήσω έναν αριθμό...καταλαβαίνετε ελπίζω!Μπορεί κάποιος να μου πεί αν φταίει η συσκευή μου ή είναι γενικό το κακό με τα Samsung Galaxy S3???Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει πιο γρήγορο?Διορθώνεται???Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον Dialer είναι γνωστό πρόβλημα του S3. Η απλά ζεις με αυτό η κατεβάζεις τον exdialer από το market που έχουν κάνει πολλοί συμφορουμίτες.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα προβληματάκι παω να ακουσω μουσική κ ρθμίζω τον equalizer αλλα δεν μου αποθηκεύει τις ρυθμίσεις... εχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα...εχω ενα θεμα με το s3 μου εδω και ενα μηνα εχει κολησει οτι εχω ενα μηνυμα ενω δεν εχω τιποτα τα εχω σβησει ολα τα μηνυματα παλι τιποτα...τι μπορω να κανω για να στρωσει?εχει την εκδοση 4.1.2 για να ξαναγυρισω στην 4.1.1 μηπως στρωσει πως το κανω αυτο?ευχαριστω...!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα...εχω ενα θεμα με το s3 μου εδω και ενα μηνα εχει κολησει οτι εχω ενα μηνυμα ενω δεν εχω τιποτα τα εχω σβησει ολα τα μηνυματα παλι τιποτα...τι μπορω να κανω για να στρωσει?εχει την εκδοση 4.1.2 για να ξαναγυρισω στην 4.1.1 μηπως στρωσει πως το κανω αυτο?ευχαριστω...!!

 

Ρυθμίσεις >διαχείριση εφαρμογών >όλα > εκκαθάριση δεδομένων στο badge provider και reboot .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...