Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους! Για το service να προτιμησω χαιδαρι ή πλ.αμερικης?ποιο να εχει λιγοτερη "κινηση"?

 

Πήγαινε στο Χαιδάρι στην Smartec. Έχουν πολύ καλό service. Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγαινε στο Χαιδάρι στην Smartec. Έχουν πολύ καλό service. Καλημέρα.

 

Συμφωνώ Χαϊδάρι. Άψογοι.

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Για το service να προτιμησω χαιδαρι ή πλ.αμερικης?ποιο να εχει λιγοτερη "κινηση"?

 

Να πω και εγώ Χαϊδάρι δαγκωτό!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα μετα απο σχεδον ενα χρονο χρησης το ταμπλετακι αρχιζει να εμφανιζει θεματα με την μπαταρια....... το φορτισα φουλ εχθες και σημερα που πηγα να το ανοιξω ηταν κλειστο απο μπαταρια ....δεν ξερω ενα ειναι τυχαιο η εαν εχει παθει κατι .....ειναι ακομα στην εγγυηση γνωριζετε εαν αναλαμβανουν την αντικατασταση μπαταριας ?????
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα μετα απο σχεδον ενα χρονο χρησης το ταμπλετακι αρχιζει να εμφανιζει θεματα με την μπαταρια....... το φορτισα φουλ εχθες και σημερα που πηγα να το ανοιξω ηταν κλειστο απο μπαταρια ....δεν ξερω ενα ειναι τυχαιο η εαν εχει παθει κατι .....ειναι ακομα στην εγγυηση γνωριζετε εαν αναλαμβανουν την αντικατασταση μπαταριας ?????

 

στα tablet η εγγυηση ειναι 2 ετη...τσεκαρισμενο!!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα μετα απο σχεδον ενα χρονο χρησης το ταμπλετακι αρχιζει να εμφανιζει θεματα με την μπαταρια....... το φορτισα φουλ εχθες και σημερα που πηγα να το ανοιξω ηταν κλειστο απο μπαταρια ....δεν ξερω ενα ειναι τυχαιο η εαν εχει παθει κατι .....ειναι ακομα στην εγγυηση γνωριζετε εαν αναλαμβανουν την αντικατασταση μπαταριας ?????

 

Άμα φταίει η μπαταρία ναι:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που αποθηκεύονται οι λήψεις που κανείς από τον φυλλομετρητή; κοιτάω στον φάκελο download, τίποτα, κοιτάω στις λήψεις από τις επιλογές του φυλλομετρητή, ξανά τίποτα. Εάν ξέρει κάποιος παρακαλώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που αποθηκεύονται οι λήψεις που κανείς από τον φυλλομετρητή; κοιτάω στον φάκελο download, τίποτα, κοιτάω στις λήψεις από τις επιλογές του φυλλομετρητή, ξανά τίποτα. Εάν ξέρει κάποιος παρακαλώ πολύ...

 

Καλημέρα.

Αν μιλάμε για τον δικό του έχει σαν προεπιλογή, εξωτερική κάρτα μνήμης/Download.

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα με το καινουργιο kernel του boeffla το tablet μας υποστηριζει και usb to ethernet. Δοκειμασα ενα της level one και δουλεψε κανονικα με την εντολη netcfg eth0 dhcp

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν μιλάμε για τον δικό του έχει σαν προεπιλογή, εξωτερική κάρτα μνήμης/Download.

 

Σε ευχαριστώ. Κόιτα εαν θέλω να κατεβάσω απο το mail αρχειο εκεί πάνε και εμένα, αλλά εαν θέλω να κατεβάσω απο τον brownser, πατώντας σε κάποιον σύνδεσμο, μου γράφει λήψη αλλά αυτή την λήψη δεν την βλέπω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Κόιτα εαν θέλω να κατεβάσω απο το mail αρχειο εκεί πάνε και εμένα, αλλά εαν θέλω να κατεβάσω απο τον brownser, πατώντας σε κάποιον σύνδεσμο, μου γράφει λήψη αλλά αυτή την λήψη δεν την βλέπω πουθενά.

Κανε εκκαθαρίσει στον browser... μην το ψάχνεις άλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σημερα πηρα στα χερια μου το ταμπλετ απο ενα φιλικο μου προσψπο ελαφρως μεταχειρισμενο.Αυτος το ταμπλετ το εχει ρουταρει και του εχει περασει CWM και του φοραει την Revolution HD 7.0 η οποιο απο οτι εψαξα και βρηκα ειναι για τις 3 διαφορετικες εκδοσεις.Μου εμφανιζει κατω χαμηλα στην μπαρα οτι και καλα δεν εχω ενεργοποιημενα τα δεδομενα και στις πληροφοριες η συσκευη φαινεται σαν Ν8000.

Να το αφησω ετσι οπως ειναι ή να το επαναφερω στην αρχικη του ρομ που βρηκα την τελευταια ελληνικη στο sammobile μεσω odin?

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Εσυ ποιο εχεις το Ν8010?

Αν ναι τοτε για την ρομ αυτη χρειαζεσαι να φλασαρεις ενα εξτρα αρχειο που περιεχει τον κερνελ για το μοντελο σου και τα αλλαζει αυτα. Δυστυχως για την HD 7 αμφιβαλω αν θα το βρεις καθως με καθε update ο δημιουργος τις κατεβαζει τις παλιες.

 

Η τελευταια ειναι η 11.

Κατεβασε την μαζι με το αρχειο addon και φλασαρε τα απο το recovery. Αν προερχεσαι απο την ιδια ρομ δεν ειναι αναγκη να κανεις wipe out οποτε δεν χανεις και τα αρχεια σου.

 

Αυτην εχω και δουλευει τελεια, την προτεινω σε σχεση με τη stock.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ποιο εχεις το Ν8010?

Αν ναι τοτε για την ρομ αυτη χρειαζεσαι να φλασαρεις ενα εξτρα αρχειο που περιεχει τον κερνελ για το μοντελο σου και τα αλλαζει αυτα. Δυστυχως για την HD 7 αμφιβαλω αν θα το βρεις καθως με καθε update ο δημιουργος τις κατεβαζει τις παλιες.

 

Η τελευταια ειναι η 11.

Κατεβασε την μαζι με το αρχειο addon και φλασαρε τα απο το recovery. Αν προερχεσαι απο την ιδια ρομ δεν ειναι αναγκη να κανεις wipe out οποτε δεν χανεις και τα αρχεια σου.

 

Αυτην εχω και δουλευει τελεια, την προτεινω σε σχεση με τη stock.

 

Εγω το Ν8010 εχω απλα στις ρυθμισεις μου το γραφει σαν Ν8000.Με λιγο ψαξιμο βρηκα οτι η Revolution HD 11 και η OMEGA 2.1 ειναι οι καλυτερες χωρις προβληματα.Μαλλον θα βαλω την HD 11 και ασε τους κερνελς στην ακρη....:lol:

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Οταν κατεβασεις την 11, πρεπει να κατεβασεις και το addon που εχει μερικα ποστ πιο κατω.

Αν δεν φλασαρεις αυτο το addon τοτε θα εχεις τον κερνελ του Ν8000 και θα σου γραφει τα ιδια με τωρα. Επισεις μπορει να εχεις και ψιλοπροβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κατεβασεις την 11, πρεπει να κατεβασεις και το addon που εχει μερικα ποστ πιο κατω.

Αν δεν φλασαρεις αυτο το addon τοτε θα εχεις τον κερνελ του Ν8000 και θα σου γραφει τα ιδια με τωρα. Επισεις μπορει να εχεις και ψιλοπροβληματα.

 

ενταξει ωραια ευχαριστω.....

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και εβαλα την τελευταια cwm για το Note,την 6.0.3.6 και μετα κατεβασα την Revolution HD11.2.Ξεκιναει η διαδικασια απο το cwm και μολις μπεινει στον Aroma Installer εκει που επιλεγω τι θελω να κανει στο user data section(wipe or not) αυτο κολλαει εκει δεν δουλευει το touch και δεν κανει τπτ.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο παρα πολλες προπσαθειες εγκαταστασης αλλης ρομ οι οποιες ολες κολλουσαν στον Aroma Installer και με την Omega 2.1 αλλα και με την Revolution HD τελικα σε ενα τυχαιο thread στο XDA ανακαλυψα οτι εφταιγε η εκδοση του cwm.Ειχα την 6.0.3.6 και επεσα στην 6.0.1.1 και ολα πηγαν καλα και επιτελους φλασαρα την OMEGA
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να περάσω την ωμέγα Ρομ μέσω Οντιν? Ρωτάω γιατί μου κολλάει ο Αroma installer. Φοράω την 6.0.3.6 CWM.

Έχω την Wi-fi εκδοσή (8010)

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μια ερωτηση σημερα πηρα σενα φιλο το tab3 με την θηκη της samsung κ αυτο που προσεξα ειναι οτι οταν σηκωνεις την θηκη αναβει μονο του κ το αντιθετο, εχω την ιδια θηκη στο note αλλα δεν το κανει ειναι θεμα αισθητηρα η επιλογη απο το menu?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μια ερωτηση σημερα πηρα σενα φιλο το tab3 με την θηκη της samsung κ αυτο που προσεξα ειναι οτι οταν σηκωνεις την θηκη αναβει μονο του κ το αντιθετο, εχω την ιδια θηκη στο note αλλα δεν το κανει ειναι θεμα αισθητηρα η επιλογη απο το menu?

 

Όχι είναι θέμα θήκης και εμένα καποιες μου το εκαναν

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να περάσω την ωμέγα Ρομ μέσω Οντιν? Ρωτάω γιατί μου κολλάει ο Αroma installer. Φοράω την 6.0.3.6 CWM.

Έχω την Wi-fi εκδοσή (8010)

 

Φιλε το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και τελικα ανακαλυψα οτι δεν δουλευει με την συγκεκριμενη εκδοση cwm που εχεις.Θα πρεπει να βαλεις την 6.0.1.1 και θα προχωρησει κανονικα ο Aroma.Εγω ετσι τα καταφερα μετα απο πολλες προσπαθειες και στο τελος μου μου ηρθε η ιδεα να του βαλω αλλη cwm και ξαφνικα δουλεψε.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω, θα αγορασω το galaxy note 10.1 και εχω το galaxy note2 μπορω να περασω τους ιδιους κωδικους και το ιδιο email απο το τηλ στο ταμπλετ για λογαριασμους google,google play κλπ.....
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...