Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

- Όσοι πήγατε στην 4.4.2 ,

α. μπορεί να επιστρέψει σε 4.1.2

β. γίνετε ρουτ

γ. τι διάρκεια έχει η μπαταρία του με οθόνη σε λειτουργία

- Περιγράψτε κάποιος, βασικές αλλαγές που έχουν γίνει.

- Σε σχέση με πριν είναι πιο πρακτικό χωρίς τη κάτω μπάρα ?

Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

α.ναι

β.ναι

γ.στα ιδια με την 4.1 ισως λιγο χειροτερη.

-Οι αλλαγες περα απο το multiuser και το lockscreen νομιζω οτι ειναι καθαρα αισθητικες. Σφαιρα πηγαινε και πριν σφαιρα παει κ τωρα.

-Οσο για την μπαρα ολα ειναι θεμα προτιμησης. Προσωπικα δεν με ενθουσιασε γιατι δινει αισθηση phablet αλλα συνηθίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Για Ν8010: Έχουν ανεβεί οι 4.4.2 για Γαλλία, Ολλανδία, Γερμανία και Αγγλία μέχρι τώρα.

Στο XDA έχει ανεβάσει κάποιο παλικάρι και το ανάλογο εργαλείο του chainfire.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Με την νέα ρομ το έβαλα να φορτίσει στις μια το βράδυ και στις εφτά το πρωί ήταν στο 66%. Είχατε κάτι ανάλογο;;

 

Το είχες μόνο του ή σε πολύπριζο με άλλες συσκευές; Στη 2η περίπτωση έχω παρατηρήσει ότι αργεί να φορτίσει σε σχέση με την 1η.

Αν το έβαλες μόνο του τσέκαρε μήπως τα παιξε ο φορτιστής. Εννοείται ότι φορτίζει πιο γρήγορα αν είναι κλειστό.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το είχες μόνο του ή σε πολύπριζο με άλλες συσκευές; Στη 2η περίπτωση έχω παρατηρήσει ότι αργεί να φορτίσει σε σχέση με την 1η.

Αν το έβαλες μόνο του τσέκαρε μήπως τα παιξε ο φορτιστής. Εννοείται ότι φορτίζει πιο γρήγορα αν είναι κλειστό.

 

Μόνο του το είχα. Δεν ξέρω πότε τελείωσε η φόρτιση. Θα κάνω μια μέτρηση τον φορτιστη με πολυμετρο καλού κακού

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Freddaras, έκανες όλα αυτά με την σειρά που συνιστά ο δημιουργός της Ρομ?

Delete data/wipe cache/Dalvik cache πριν φλασάρεις την Gnabo?

Αν ναι δοκίμασε να κάνεις ένα factory reset (ξέρω είναι πονοκέφαλος όταν έχεις ήδη σετάρει το μηχάνημα) μήπως έρθει στα συγκαλά του μιας και σε μένα δεν παρουσιάστηκε ανάλογο σύμπτωμα. Αυτό το καινούριο ζιπ "removing_Extra_ xbin_Files_Claim_250-MB_System_SpaceCWR_Installer.zip" που λέει ότι κερδίζεις έξτρα 250 mb δεν το φλάσαρα πάντως (μήπως είναι αυτός ο υπαίτιος).

 

Ελα φίλε μου την έβαλα ξανά από την αρχή καθαρή εγκατάσταση κτλ.. Όλα τώρα δούλεψαν ρολόι κτλ... Μόλις όμως έκανα φορματ για να το δώσω στον αδερφό μου "καθαρό" στην επανεκκίνηση δεν δούλευε το wifi... Τελος παντων θα δοκιμάσω με την τελευταία επίσημη και θα επανέλθω..

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Ελα φίλε μου την έβαλα ξανά από την αρχή καθαρή εγκατάσταση κτλ.. Όλα τώρα δούλεψαν ρολόι κτλ... Μόλις όμως έκανα φορματ για να το δώσω στον αδερφό μου "καθαρό" στην επανεκκίνηση δεν δούλευε το wifi... Τελος παντων θα δοκιμάσω με την τελευταία επίσημη και θα επανέλθω..

Sent from my note3

Μην ασχολείστε με άλλες ρομ , η επίσημη είναι εκπληκτικη και απροβλημάτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με άλλες ρομ , η επίσημη είναι εκπληκτικη και απροβλημάτιστη.

 

Ρε μαμοτι μου την έβαλα... Έβαλα την αγγλική... Ολα δουλεύουν σουπερ... Αλλα έχω επανεκκινησεις πάλι.. Στα καλά καθούμενα. Λέτε ρε παίδες να έχει κανένα θέμα το ταμπλετ;

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαμοτι μου την έβαλα... Έβαλα την αγγλική... Ολα δουλεύουν σουπερ... Αλλα έχω επανεκκινησεις πάλι.. Στα καλά καθούμενα. Λέτε ρε παίδες να έχει κανένα θέμα το ταμπλετ;

Sent from my note3

 

Με odin την πέρασες;

Link to comment
Share on other sites

Με odin την πέρασες;

 

Ναι.... Φορματ τα πάντα από recovery system και ολα τα σχετικά.. Θα ξαναδοκιμάσω άλλη μια φορά να δω και θα επανέλθω.

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκεφτόμουν να βάλω την γαλλική. Αλλά μπορώ να περιμένω να βγει η ελληνική. Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η cm πως παει στο ταμπλετ? στεκεται καλα?

 

Καμία δεν δουλεύει όπως η αυθεντική, ειδικα τώρα με την kit kat δεν βρίσκω λόγο για άλλη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η cm πως παει στο ταμπλετ? στεκεται καλα?

 

Η CM φίλε μου δεν έχει τις εφαρμογές για την πένα. Τζάμπα θα παιδευτείς. Ελαφριά μεν, διαφορετικό περιβάλλον αλλά δεν αξιοποιείς τις δυνατότητες του τάμπλετ. Το μόνο που μπορείς να βάλεις είναι κάποιες 3rd party εφαρμογές όπως το papyrous. Tώρα που βγήκε η 4.4.2 επίσημα, περίμενε για Omega Rom ή Ηyperdrive (άλλη ομάδα που θα περιλαμβάνει τα καλούδια της πένας).

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Η CM φίλε μου δεν έχει τις εφαρμογές για την πένα. Τζάμπα θα παιδευτείς. Ελαφριά μεν, διαφορετικό περιβάλλον αλλά δεν αξιοποιείς τις δυνατότητες του τάμπλετ. Το μόνο που μπορείς να βάλεις είναι κάποιες 3rd party εφαρμογές όπως το papyrous. Tώρα που βγήκε η 4.4.2 επίσημα, περίμενε για Omega Rom ή Ηyperdrive (άλλη ομάδα που θα περιλαμβάνει τα καλούδια της πένας).

 

παιδες ηθελα απλα να την δοκιμασω γιατι εχω κατι θεματα με το ταμπλετ...:)

 

τεσπα προσπαθησα χθες να βαλω cm11 αλλα δεν την επαιρνε το ταμπλετ με τιποτα..!

 

παιδια υπαρχει περιπτωση η θηκη για το ταμπλετ να δημιουργει προβληματα?

γιατι τωρα που την εβγαλα δειχνει να δουλευει ρολοι???

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Προχθές σταματησε να φορτίζει... Ξαφνικά.

Εκλεισε από μπαταρία κι δεν άνοιγε. Όσο ήταν ανοιχτό δεν έδειχνε να παιρνει ρεύμα. Κλειστο έπαιρνε(εδειχνε μπαταρία με Κεραυνο) αλλα η μπαταρία δε φορτίσε ποτέ.

Αυτά τα στοιχεία έχω. Δεν είναι δικό μου.

Το πήγαν Γερμανό. Για να μη τους πουν τίποτα παπατζες κλπ, έχει κανείς καμιά ιδέα του τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

2 φορές που έχω πάθει το ίδιο σε κινητό ήταν η υποδοχή φόρτισης. Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Άρα φίλε μάλλον για αντικατάσταση υποδοχής φόρτισης από το τμήμα service πας
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για tablet. Για κινητα θα βρείς περίπου 25-30€ στο ιντερνετ, άρα κάπου εκει και για ταμπλέτες αφου η διαδικασία είναι ίδια. Δεν ξέρω για θεσσαλονική επίσημο service αλλά εαν είναι να περιμένεις 2 εβδομάδες και αν είσαι εκτός εγγυησης τότε... Όπως και να έχει ας σου πουν επισήμως τι έχει και τότε βλέπεις.
Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Κόστος γνωρίζουμε?

Σαμσουνγκ Θεσσαλονίκη που έχει?

 

2310557061

Σαλαμινος 5.Ειναι πριν βγεις στην παραλιακη κατεβαινοντας την Δωδεκανησου δεξια.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

λοιπον...

το χω στα χερια μου. ο γερμανος ειπε οτι εχει θεμα η μοαταρια. το φορτισαν εκει (το πως δε γνωριζω)

το συνδεω με το ρευμα, δειχνει κεραυνο στη μπαταρια αλλα δε φορτιζει.

επισης στο battery monitor widget βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Please help !!!

 

Πέρασα την 4.4.2 uk έκδοση στο Ν8010 μου κ ηρθε το τέλος!

 

Μάλλονν περάστηκς 8000 bootloaer στην συσκευη.

Εχω κάνει τα πάντα, με odin, με Heimdall Suite, με TAR_MD5_PACKAGER, pit files, δεν μπορώ να περάσω στοκ412.

Όπως κ τον bootloader της.

 

Βγαζει παντα Fail o odin αλλα κ ο Ηeimdall Suite.

 

Εχω καταφερει να δουλευει σωστα το downloadingg mode, το cwm recovery, να μπουτάρει να δειχνει το σημα του Note10.1 και μετά to Samsung με το εφε του μπλε κύκλου, αλλα εως εκει. Κολαει σε αυτό το σημειο.

(αρχικά όποτε το αναβες - εδειχνε χιονια ή γραμμες)

 

Κάποια ιδεα για σκληροπυρηνικο reset...

(εχω κανει τα παντα... :O)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκα αυτό το θέμα (αφου διαβασα ολο το xda...)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2394836

 

Και στο ποστ Νο6 - του esgie, λέει τη λύση.

Αλλα δεν καταλαβαινω το:

In final: find a firmware including both sbin and modem. Flash it with odin (you will have to point to the firmware file in PDA field, but also im Bootloader and Modem. You may want not to touch PIT, as it will cause further problems

 

Το οποίο σημαίνει ότι πρέπει να βρω αρχείο gia to CSC και αρχειο bootloader.

 

Πιστευω το CSC ισως ειναι δευτερευουσης σημασιας.

Αλλα. για το BL, βαζονας Bl απο 412 βγαζει faIL :O:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...