Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχει βγει κανενα update μετα την 1η επισημη εκδοση της Jb?

Επισης υπαρχει καποια rom τυπου omega?

Edited by Dj_Blade

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχετε να προτείνετε μια καλή κάρτα μνήμης για το Note;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο Αγγλια επειδη ήμουν εκει. Η μπριζα ειναι Ευρωπαικη , οχι 3pin και μαλλον απο τα χαρτια νομιζω ειναι Γερμανικο.Δεν ειναι με καρτα σιμ . Τωρα εκανα αναβαθμιση σε 4.1.2 αλλα και οταν το ειχα πρωτοαγορασει θυμαμαι οτι δεν μπορουσα να εγκαταστησω τις συγκεκριμενες εφαρμογες.Οπως δεν μπορω να το συνδεσω με kies στο pc. Σαν σκληρο δισκο τον βλεπει αλλα στον υπολογιστη δεν φαινονται τα mp4. Custom rom ,root κτλ. δεν εχω πειραξει τιποτα.

 

ΟΚ . Από τα συμφραζόμενα φαντάζομαι ότι έχεις το Ν8010 . Σωστά ?

Λαμβάνοντας σαν δεδομένο ότι έχεις ανοίξει λογαριασμό στη Google .

1. Σύνδεσε μέσω USB το tablet με το PC/Laptop και από το PC/Laptop πήγαινε στο PlayStore (Market) και τσεκάρησε αν οι συγκεκριμένες

εφαρμογές που έχεις αναφέρει μπορούν να εγκατασταθούν μέσω του PC/Laptop .

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.tamanegi.wallpaper.multipicture&hl=el

2. Αν όχι , υπάρχει κάποιο προβληματάκι , μπορείς να δοκιμάσεις κάτι που συνέστησα σε κάποιο φίλο με αντίστοιχο πρόβλημα και απεκατεστάθη .

Πηγαίνεις με το tablet Ρυθμίσεις/Διαχειριστής εφαρμογών/ βρίσκεις δεξιά το Google Play Store , πατάς το εικονίδιο και ανοίγουν οι

πληροφορίες . Πατάς "εκκαθάριση δεδομένων" και βγαίνεις από τις Ρυθμίσεις . Ανοίγεις από την επιφάνεια εργασίας το Play Store και

κάνεις αποδοχή . Λογικά πρέπει να διορθωθεί το πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ . Από τα συμφραζόμενα φαντάζομαι ότι έχεις το Ν8010 . Σωστά ?

Λαμβάνοντας σαν δεδομένο ότι έχεις ανοίξει λογαριασμό στη Google .

1. Σύνδεσε μέσω USB το tablet με το PC/Laptop και από το PC/Laptop πήγαινε στο PlayStore (Market) και τσεκάρησε αν οι συγκεκριμένες

εφαρμογές που έχεις αναφέρει μπορούν να εγκατασταθούν μέσω του PC/Laptop .

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.tamanegi.wallpaper.multipicture&hl=el

2. Αν όχι , υπάρχει κάποιο προβληματάκι , μπορείς να δοκιμάσεις κάτι που συνέστησα σε κάποιο φίλο με αντίστοιχο πρόβλημα και απεκατεστάθη .

Πηγαίνεις με το tablet Ρυθμίσεις/Διαχειριστής εφαρμογών/ βρίσκεις δεξιά το Google Play Store , πατάς το εικονίδιο και ανοίγουν οι

πληροφορίες . Πατάς "εκκαθάριση δεδομένων" και βγαίνεις από τις Ρυθμίσεις . Ανοίγεις από την επιφάνεια εργασίας το Play Store και

κάνεις αποδοχή . Λογικά πρέπει να διορθωθεί το πρόβλημα .

 

Kαταρχας σε ευχαριστω φιλε που ασχολεισαι με το θεμα .

 

Και με τις 2 περιπτωσεις βγαζει αυτο στο pc

Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Samsung GT-N8010.


Samsung GT-N8010

αν πατησω απο κατω το + αυτο 

Το φίλτρο αξιολόγησης περιεχομένου της συσκευής σας 
δεν είναι συμβατό με αυτό το αντικείμενο.

 

και απο το tablet βγαζει αυτο

Το επιπεδο φιλτραρισματος  περιεχομένου 
δεν σας επιτρεπει τη ληψη αυτου του στοιχειου

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. . Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων το εχεις κανει ??

Να σβήσε ι τα παντα ???

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το εχω κανει γιατι και καινουριο που ειχα προσπαθησει να βαλω το topeleven δεν μπορεσα .

Επίσης τα παιδια παιζουν κατι παιχνιδια και δεν θελω να χαθουν τα saves .

Υπαρχει περιπτωση να φταιει ο λογαριασμος του gmail που ειχα βαλει ή καποιες ρυθμισεις απο εκει ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να διαγράψεις το account σου απο το gmail ώστε να βγει απο το μαρκετ . Καντο μια επανεκινηση και ξαναβάλε το account στο μάρκετ να δεις αμα σου κανει το ιδιο ..

Φυσικα το καλύτερο θα ηταν επαναφορά ρυθμίσεων και ξανα στησιμο από την αρχη ολα .

Ετσι θα διορθώσει οτι εχει γινει.....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να διαγράψεις το account σου απο το gmail ώστε να βγει απο το μαρκετ . Καντο μια επανεκινηση και ξαναβάλε το account στο μάρκετ να δεις αμα σου κανει το ιδιο ..

Φυσικα το καλύτερο θα ηταν επαναφορά ρυθμίσεων και ξανα στησιμο από την αρχη ολα .

Ετσι θα διορθώσει οτι εχει γινει.....

 

Eκανα καινουριο email account και εβαλα , αλλα παλι τα ιδια κανει .

Μαλλον δεν ειναι απο το λογαριασμο .

 

Για το 2ο ποσο σιγουρος εισαι οτι θα διορθωθει αφου απο την αρχη ειχα προβλημα ?

 

Παιζει καμια λυση με root , rom ή καποια άλλη ιδεα ? Να φταιει το google play ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα με τα προγραμματα το ελυσα ηταν πολυ απλο

Μπηκα playstore /ρυθμισεις / φιλτραρισμα περιεχομενου / και τα τσεκαρα ολα .

Εκανα επανεκιννηση και εγιναν συμβατες οι εφαρμογες .

 

 

Τωρα προσπαθω να το συνδεσω στο pc με kies . Εκανε και μια αναβαθμιση σημερα το προγραμμα .

Τι ρυθμισεις εχετε βαλει στο ταμπλετ ? Πρεπει να ανοιξω απο επιλογες προγραμματιστη / εντοπισμο σφαλματων usb ?

Τι άλλες γιατι παλι δεν συνδεεται .

 

Κανω διαδικασια αντιμετωπισησς προβληματων , ξαναεγκαταστει τους drivers

https://tmpdmp.com/ff1a6fcb819c3b29/ad19894c01158688

 

αλλα μολις συνδεω το usb αρχιζει να κανει εγκατασταση drivers τα win 7 κατω δεξια βγαινει το μηνυμα οτι αρχιζει εγκατασταση , παταω παραλειψη αυτο συνεχιζει και τα εγκαταστει .

https://tmpdmp.com/fa42b60f36ecfb80/871407d2d8a3f7e0

 

Φταινε οι drivers ? Το ιδιο με κανει και με συνδεση στο laptop

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα με τα προγραμματα το ελυσα ηταν πολυ απλο

Μπηκα playstore /ρυθμισεις / φιλτραρισμα περιεχομενου / και τα τσεκαρα ολα .

Εκανα επανεκιννηση και εγιναν συμβατες οι εφαρμογες .

 

Και βέβαια ήταν πολυ απλό αλλά δεν μας είχες ενημερώσει για τα μηνύματα προειδοποίησης περί φιλτραρίσματος και πηγαίναμε

Αθήνα-Κόρινθο μέσω Λαμίας . Τέλος καλό όλα καλά .

 

Γιά το Kies το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το απεγκαταστήσεις από το PC και το Laptop , πήγαινε στο Site της Google

και κατέβασε/εγκατέστησε την τελευταία έκδοση .

Link to comment
Share on other sites

Συνδεθηκα και με το kies ηθελε ρυθμιση και αυτο

Αν δεν μπορει κανεις να συνδεθει πατε ρυθμισεις αποθηκευσης /συνδεση Η/Υ μεσω usb /και τσεκαρετε το συσκευη μεσων (MTP)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις την 2.5.2.13021_10 έκδοση του Kies ?

Aυτην ναι απο τη Samsung αλλα οπως ειπα το θεμα ηταν παλι οι ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Συνδεθηκα και με το kies ηθελε ρυθμιση και αυτο

Αν δεν μπορει κανεις να συνδεθει πατε ρυθμισεις αποθηκευσης /συνδεση Η/Υ μεσω usb /και τσεκαρετε το συσκευη μεσων (MTP)

 

Εχω το ιδιο προβλημα, δηλαδη δεν μπορω να συνδεθω ενσύρματα (μόνο ασύρματα) μέσω Kies αλλά δεν μπορώ να βρώ τις ρυθμίσεις που περιγράφεις παραπάνω. Επίσης όποτε συνδέομαι μέσω usb τα windows μου βγάζουν μήνυμα '' συνδέθηκε αγνωστη συσκευή''

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα, δηλαδη δεν μπορω να συνδεθω ενσύρματα (μόνο ασύρματα) μέσω Kies αλλά δεν μπορώ να βρώ τις ρυθμίσεις που περιγράφεις παραπάνω. Επίσης όποτε συνδέομαι μέσω usb τα windows μου βγάζουν μήνυμα '' συνδέθηκε αγνωστη συσκευή''

 

Μολις συνδεσεις το ταμπλετ στον υπολογιστη , θα σε βγαλει μηνυμα στο ταμπλετ κατω δεξια , οτι συνδεθηκες σαν καμερα , εκει πατησα και ανοιξαν οι ρυθμισεις και το άλλαξα σε MTP.

Aν δεν συνδεεται παλι κανε και μια διορθωση συνδεσης απο το kies

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και γω εδώ και δύο μέρες! Μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμός από την αγορά μου! Ξέρετε αν μπορούμε να διαχειριστουμε 2ο προφίλ στο note? Κάπου είχα διαβάσει παλιότερα ότι θα είναι δυνατότητα της jb..
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και γω εδώ και δύο μέρες! Μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμός από την αγορά μου! Ξέρετε αν μπορούμε να διαχειριστουμε 2ο προφίλ στο note? Κάπου είχα διαβάσει παλιότερα ότι θα είναι δυνατότητα της jb..

 

jelly bean 4.2 και όχι 4.1.2! Και αυτή τη στιγμή το μόνο tablet που έχει 4.2.2 είναι το nexus 10 που δεν έχει έρθει καθόλου στην Ελλάδα (και είναι διπύρηνο.. με μόνο ατού την καλύτερη οθόνη και τις συχνές αναβαθμίσεις λογισμικού λόγο nexus)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αναμονή για 4.2! ;-)

 

Εδώ στην Ελλάδα παίζει να πάρουμε την 5 κατευθείαν! αλλά θα αργήσει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!

 

πανευτυχης νεος κατοχος κι εγω...

 

μια απορια εχω, εχει κανεις προβλημα με το inernet απο sim?

 

παρολο που στο apn εχω βαλει οτι ρυθμισεις εχω βρει στο νετ για voda, δεν λεει να παιξει στο note. την ελεγξα τη sim στο pc με το usb στικακι και παιζει μια χαρα!

 

μπορει να ποσταρει κανεις τις ρυθμισεις του apn για voda, μηπως βαζω κατι λαθος?

 

thanx

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω και εγω το Samsung galaxy note 10.1 4 g με official rom .Στο πληκτρολογιο δεν μου βγαζει την επιλογη με το πενάκι ετσι ωστε μια διεύθυνση να τη γραψω με αυτο.Τι πρεπει να κανω για να το ενεργοποιησω.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν εγινε τπτ η κατι δεν κανω σωστα η δεν πηγα στις ρυθμίσεις που μου λες παντως ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!

 

πανευτυχης νεος κατοχος κι εγω...

 

μια απορια εχω, εχει κανεις προβλημα με το inernet απο sim?

 

παρολο που στο apn εχω βαλει οτι ρυθμισεις εχω βρει στο νετ για voda, δεν λεει να παιξει στο note. την ελεγξα τη sim στο pc με το usb στικακι και παιζει μια χαρα!

 

μπορει να ποσταρει κανεις τις ρυθμισεις του apn για voda, μηπως βαζω κατι λαθος?

 

thanx

 

Διαβασε αυτο, μηπως εχει καποια σχεση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4588100#post4588100

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...