Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παλικαρια ειναι καλη αυτη η καρτουλα? ADATA 32GB MICRO SDHC FLASH CARD CLASS 10 WITH ADAPTER την εχει προσφορα το e-shope με 23 euro .να την παρω? εχουν μεγαλη διαφορα με αυτη? SanDisk Ultra MicroSDHC Class 10 with SDadapter (32GB) ποια προτεινετε?ευχαριστω

 

Δεν είναι ίδιες οι ταχύτητες και ας είναι class 10 και τα δύο...

Δες εδώ τι εννοώ :το πρώτο έχει ταχύτητα 20-10 (ανάγνωση - εγγραφή)

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556606

& το δεύτερο έχει ταχύτητα 45-40 (ανάγνωση - εγγραφή)

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.551096

έδωσα χαοτική διάφορα στις τιμές και στις αποδώσεις τις κάθε κάρτα για να καταλάβεις πώς ότι πληρώνεις παίρνεις... Σε αυτήν που κάνει προσφορά δεν γράφει ταχύτητα άρα κατά τη γνώμη μου είναι κοντά στις επιδόσεις της πρώτης κάρτας που σου έκανα παράθεση!

Καλή τιμή να την πάρεις αλλά λόγο good deal τιμής-χωρητικότητας και όχι λόγο μεγάλων ταχυτήτων! Ελπίζω να σε βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προβλημα με το να παιζω hd βιντεο δηλαδη δεν θα εχω?ειναι λιγο αργη στη μεταφορα αρχειων αν καταλαβα .σπασηματα μου ενδιαφερει να μην εχω οταν παιζω ταινιες και βιντεακια σε μεγαλη αναληση.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καποιος μου δωσε κατι μερες πριν απο δω ενα λινκ για να το κατεβασω να το κανω μεσα απτο ταμπλετ το update αλλα δεν πιανει. Υπαρχει καπου αλλου καποια εκδοση καποιο λινκ να το κατεβασω ξανα να δοκιμασω?

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω απο καιρο στο n8000 απο ελλαδα τη γερμανικη ρομ 4.1.2 και συνεχιεα παιρνει τις ενημερωσεις και ολα πανε καλα αν εξαιρεσετε καποια λαγκαρισματα. Πιστευετε πως θα εχει διαφορα αν το γυρισω στην τελευταια επισημη ελληνικη.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να μην ανεβει το binary υστερα απτο update διαβαζα παλι το tutorial για το 1ο method.

Μεσα σ αυτο λοιπον λεει να τσεκαρουμε το build version.. π.χ XXXALGA

και εχει 2 αρχεια προς κατεβασμα.

Εγω αυτη τη στιγμη βλεπω υστερα απο την αναβαθμιση σε jellybean το XXCMA2..

Δεν πιστευω να εβαλα καμια λαθος version? (αν και απο το λινκ που δωσαμε εδω την περασα. )

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να μην ανεβει το binary υστερα απτο update διαβαζα παλι το tutorial για το 1ο method.

Μεσα σ αυτο λοιπον λεει να τσεκαρουμε το build version.. π.χ XXXALGA

και εχει 2 αρχεια προς κατεβασμα.

Εγω αυτη τη στιγμη βλεπω υστερα απο την αναβαθμιση σε jellybean το XXCMA2..

Δεν πιστευω να εβαλα καμια λαθος version? (αν και απο το λινκ που δωσαμε εδω την περασα. )

εμένα η ελληνική wifi έχει XXXCMA5 περαιτέρω δεν έχω ιδέα περί του θέματος... δεν έχω ασχοληθεί καν σορρυ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να μην ανεβει το binary υστερα απτο update διαβαζα παλι το tutorial για το 1ο method.

Μεσα σ αυτο λοιπον λεει να τσεκαρουμε το build version.. π.χ XXXALGA

και εχει 2 αρχεια προς κατεβασμα.

Εγω αυτη τη στιγμη βλεπω υστερα απο την αναβαθμιση σε jellybean το XXCMA2..

Δεν πιστευω να εβαλα καμια λαθος version? (αν και απο το λινκ που δωσαμε εδω την περασα. )

 

Αναβάθμιση όπως αναφέρω στο ποστ 1066 , οπότε έχεις τη σωστή version .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ζητώ συγνώμη εάν έχει ήδη αναφερθεί, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν το Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000) έχει dialer και μπορεί να κάνει και να δεχθεί κλήσεις τηλεφώνου και SMS.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ζητώ συγνώμη εάν έχει ήδη αναφερθεί, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν το Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000) έχει dialer και μπορεί να κάνει και να δεχθεί κλήσεις τηλεφώνου και SMS.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

μπορει να τα κανει και τα 2.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

αγορασα αυτο 5in1 OTG Adapter USB SD TF Card Reader for Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 N8010 απο το ebay αλλα οταν το συνδεσω δεν το βλεπω πουθενα .δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε.help plese
Link to comment
Share on other sites

αγορασα αυτο 5in1 OTG Adapter USB SD TF Card Reader for Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 N8010 απο το ebay αλλα οταν το συνδεσω δεν το βλεπω πουθενα .δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε.help plese

 

Έχει ένα μικρό διακοπτάκι στα πλάγια που διαλέγεις sd ή usb !! Για δες εκεί μήπως το έχεις σε λάθος μεριά!!

Δοκίμασε και αυτό το πρόγραμμα εδώ μπας και σε βοηθήσει!!

Edit ...πάντως μερικοί στο amazon λένε πως ΔΕΝ δουλεύει το συγκεκριμένο με το note 10.1 !! Δες εδώ τα σχόλια !!! Για παράδειγμα λέει ένας --> "" This product is Not compatible with Samsung Galaxy Note 10.1. I paid a little more than a dollar so asking for a refund would be a waste of time. ""

Καλή επιτυχία!! Μακάρι να βρεις άκρη!! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

επειδή σκοπεύω να αγοράσω τις επόμενες ημέρες το note θα πρέπει να προσέξω κάτι με τα μοντέλα.Βασικά θα πάρω αυτό με το 3g.

όσοι το έχετε είστε ικανοποιημένοι?

και μια ερώτηση, με otg μπορω να συνδέσω μέσω Bluetooth ενα πληκτρολόγιο microsoft που έχω? ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

αγορασα αυτο 5in1 OTG Adapter USB SD TF Card Reader for Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 N8010 απο το ebay αλλα οταν το συνδεσω δεν το βλεπω πουθενα .δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε.help plese

 

Εβαλες καμιά κάρτα να διαβάσει ? αν βάλεις κάποια κάρτα ανοίγει αυτόματα και δείχνει τα περιεχόμενά της.

 

Συνήθως μεταφέρω στο Ν8000 αρχεία , φώτος ή οτιδήποτε από το Laptop μέσω του USB καλωδίου φόρτισης .

Για να μη βάζω-βγάζω το καλώδιο από τον φορτιστή , είπα να πάρω ένα USB αρσενικό-αρσενικό και να χρησιμοποιώ αυτό μέσω

του OTG αντάπτορα που καταλήγει σε USB θηλυκό . Βρήκα και αγόρασα ένα USB αρσενικό-αρσενικό αλλά δεν γίνεται τίποτα .

Δεν γνωρίζω αν οι προδιαγραφές των καλωδίων είναι διαφορετικές , αλλά αν κάποιος γνωρίζει ας ενημερώσει κι' αν υπάρχει

κάποιο συμβατό και που μπορώ να το βρώ , γιατί όπου κι' αν έψαξα δεν το βρήκα .

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

επειδή σκοπεύω να αγοράσω τις επόμενες ημέρες το note θα πρέπει να προσέξω κάτι με τα μοντέλα.Βασικά θα πάρω αυτό με το 3g.

όσοι το έχετε είστε ικανοποιημένοι?

και μια ερώτηση, με otg μπορω να συνδέσω μέσω Bluetooth ενα πληκτρολόγιο microsoft που έχω? ευχαριστώ!

 

πιστευω οτι θα μεινεις αρκετα ικανοποιημενος με το ταμπλετ.....εγω το εχω περιπου 4 μηνες με καθημερινη χρηση και τα παραπονα που εχω ειναι τα εξης:ΚΑΝΕΝΑ.

αν εχεις bluetooth πληκτρολογιο δεν χρειαζεσε καλωδιο otg.μπορεις να συνδεθει κατευθειαν με bluetooth.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,χρησιμοποιώ αρκετά συχνά tethering από κινητό android στο N8010.Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο application που να τρέχει στο Ν8010 και να μετράει(προσεγγιστικά)την κατανάλωση σε mb?
Link to comment
Share on other sites

Νάσο καλημέρα.Έχω την εντύπωση ότι αυτή τη μέτρηση θα πρέπει να τη κάνει η android συσκευή τηλεφώνου απο μόνη της..Για τσέκαρε το μη ψάχνεις άδικα.
Link to comment
Share on other sites

Νάσο καλημέρα.Έχω την εντύπωση ότι αυτή τη μέτρηση θα πρέπει να τη κάνει η android συσκευή τηλεφώνου απο μόνη της..Για τσέκαρε το μη ψάχνεις άδικα.

 

Ευχαριστώ πολυ,θα το ψάξω.Αν και θέλω να αποφύγω να "επιβαρύνω" το κινητό με κάποιο app για τη μέτρηση των mb.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ,θα το ψάξω.Αν και θέλω να αποφύγω να "επιβαρύνω" το κινητό με κάποιο app για τη μέτρηση των mb.

 

Το κάνει και το Android από μόνο του αλλά θα σου συνιστούσα να δοκιμάσεις το My data manager. Είναι τέλειο και απόλυτα ακριβές και μετράει και τη χρήση wifi.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το εχω δοκιμασει το mydata manager αλλα επειδη τρεχει στο κινητο δεν με βοηθαει ιδιαιτερα καθως η μνημη του κινητου ειναι κατω του μετριου.Υπαρχει καποια προταση για το tablet?Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το εχω δοκιμασει το mydata manager αλλα επειδη τρεχει στο κινητο δεν με βοηθαει ιδιαιτερα καθως η μνημη του κινητου ειναι κατω του μετριου.Υπαρχει καποια προταση για το tablet?Ευχαριστω :)

 

Ποια εκδοση android εχεις? Εφοσον τρέχεις jb, υπαρχει ενσωματομενη εφαρμογη που εχει την δυνατοτητα να σε ειδοποιει οταν εχεις φτασει σε ορια που θα της ορίσεις εσυ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το τςμπλετ!! Αλλαξανε μπαταρια και ειναι οκ!!μου ελειψε μπορω να πω και τωρα το νιώθω σαν καινουργιο σαν να μην το ειχα ποτε!!

 

Επισης δεν πληρωσα τιποτα για επισκευη μονο μεταφορικα στο πήγαινε

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το ταμπλετ απο Γερμανια.Χτες εγινε μια μικρη αναβαθμιση 30κατι μβ,αλλα νομιζω πως εγινε χειροτερα.Κολλαει λιγο η κυλιση νομιζω.Δεν ειναι τοσο τελεια οσο πριν.Γενικα η αφη.Μα εκαναν αναβαθμιση για χειροτερα?Αν καποιος αλλος το παρατηρησει....
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το τςμπλετ!! Αλλαξανε μπαταρια και ειναι οκ!!μου ελειψε μπορω να πω και τωρα το νιώθω σαν καινουργιο σαν να μην το ειχα ποτε!!

 

Επισης δεν πληρωσα τιποτα για επισκευη μονο μεταφορικα στο πήγαινε

 

Μια χαρά Ντίνο.Καλορίζικο. Και προσοχή από δω και πέρα.

Όταν τσαντίζεσαι να μετράς αντίστροφα από το 10 ως το 1. :)

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά Ντίνο.Καλορίζικο. Και προσοχή από δω και πέρα.

Όταν τσαντίζεσαι να μετράς αντίστροφα από το 10 ως το 1. :)

 

Ναι Σπυρο εχεις δικιο! Λαθος μεγαλω!! Δεν θα επαναληφθεί! Το χαίρομαι σαν να το αγόρασα σήμερα!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...