Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει μην το παρω τσάμπα

πάρα πολύ ευχαριστημένος

για πλοήγηση έχω το sygic

για το torgue τώρα, δουλεύει σαν εφαρμογή αλλά δεν το έχω δοκιμάσει στο αμάξι λόγο χρόνου

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από λίγο σκάλισμα, μου φαίνεται ότι το μηχανάκι με την 4.1.2 έχει γίνει αρκετά βελτιωμένο στα σημεία. Το καλό (4.0.4) έγινε καλύτερο! Edited by VagST
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάστηκε στο KIES η αναβάθμιση του Ν8000 . Και τώρα τι κάνουμε .

Κάποιοι φίλοι σ' αυτό το forum ανέφεραν προβλήματα .

Μπορεί κάποιος να μας πει υπεύθυνα από παρατηρήσεις του τα συν και τα πλην μήπως τελικά ψάχνουμε πως θα γυρίσουμε πίσω στην 4.0.4.

 

Κανένας ? ....................................

Link to comment
Share on other sites

'οταν ανοίγω την εφαρμογή youtube μου βγαζει ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ (500)

 

και κολλαει γιατί???

Link to comment
Share on other sites

Μην μασας, καλά τα έγραψες. Απλώς καλώπισα λίγο το προηγούμενο πόστ (απο κινητό το έστειλες και έδρασε ο δαίμων της ελλειπούς αυτοδιόρθωσης? ) για να μπορέσουν και τα άλλα μέλη του φόρουμ να καταλάβουν τι πρόβλημα έχεις με το Νote σου. Τώρα όσο αφορά τον προβληματισμό σου, μπορεί να φταίει ένα από τα 3 παρακάτω;1) ο επεξεργαστής 2) ο επεξεργαστής γραφικών ή 3) η μνήμη άμεσης προσπέλασης.

Μετά το χτύπημα διαπίστωσες καμιά υπερθέρμανση κατα την χρήση του;Είπες ότι επανεσύνδεσες την καλωδιοταινία σε κάποιο πόστ, σωστά; Υπάρχει περίπτωση να μην κούμπωσε καλά.Σου στέλνω σε Προσ.μυνημα το λινκ από ένα βιντεάκι στο youtube

 

Την καλοδιοταινια την έβαλα σωστά..άμα δεν είχε μπει σωστά η δεν θα άνοιγε η δεν θα φορτιζε.

 

Μέσα στην εβδομάδα θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανένας ? ....................................

 

Μια χαρά δουλεύει με την 4.1.2, μπορείς να τη βάλεις άφοβα. Εξάλλου η επιστροφή στην 4.0.4 μπορεί να γίνει όποτε θέλεις αν και δε νομίζω ότι θα χρειαστεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει με την 4.1.2, μπορείς να τη βάλεις άφοβα. Εξάλλου η επιστροφή στην 4.0.4 μπορεί να γίνει όποτε θέλεις αν και δε νομίζω ότι θα χρειαστεί.

 

Δεν γίνεται καμιά αναφορά στις ειδοποιήσεις περί τίνος πρόκειται , αν είναι η 4.1.2 η κάποια άλλη .

Στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα ? Και να παραβλέψω όλες αυτές τις αναφορές από φίλους σε τούτο εδώ το forum

γιά προβλήματα που αντιμετωπίζουν ?

Οπως έγραψα σε προηγούμενο post , καλό θα ήταν γιά όλους κάποιοι από τους φίλους που έχουν δοκιμάσει να μας

έλεγαν τις απόψεις τους , τα συν και τα πλην της αναβάθμισης , όχι γενικότητες τύπου "πιό γρήγορο" ή "πιό smooth"

γιατί αν τα συν δεν ενδιαφέρουν κάποιον δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμίσει .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος torrent client δοκιμασμενος που να πιανει υψηλες ταχυτητες?

Εχω τον μtorrent με port forward και αντιμετωπιζω ταχυτητες εως 150κ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος που γνωρίζει να με πληροφορήσει τι είναι αυτό το φρούτο που ανοίγει στο Ν8000 μου , και όλο του λέω αργότερα .:confused:

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος torrent client δοκιμασμενος που να πιανει υψηλες ταχυτητες?

Εχω τον μtorrent με port forward και αντιμετωπιζω ταχυτητες εως 150κ

 

Δεν νομιζω οτι φταιει το μtorrent γι' αυτο. Εγω βλεπω 500αρια+ σε καλα τορεντ. Το nat το εχεις ενεργοποιημενο στο ρουτερ σου?

 

 

 

 

 

Κάποιος φίλος που γνωρίζει να με πληροφορήσει τι είναι αυτό το φρούτο που ανοίγει στο Ν8000 μου , και όλο του λέω αργότερα .:confused:

 

Ευχαριστώ

 

Ζελεδακι?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος που γνωρίζει να με πληροφορήσει τι είναι αυτό το φρούτο που ανοίγει στο Ν8000 μου , και όλο του λέω αργότερα .:confused:

 

Ευχαριστώ

η αναβάθμιση σε 4.1.2 είναι! Είναι ο καλύτερος συνδυασμός αυτή τη στιγμή σε tablet κατά τη γνώμη μου! όλα δουλεύουν άψογα... εκτός από ένα ψίρισμα που κάνουν μερικοί και τους ενοχλεί που δεν γυρνάει το πληκτρολόγιο σε χειρόγραφο όταν βγάζουν το πενάκι... χαλαρώστε λίγο... ένα κουμπί στο πληκτρολόγιο είναι πατήστε το! ϕΦίλε έχω να πω πως δεν θα κάτσω να λιώσω το "άσπρο διαμάντι" για να του βρω αρνητικά με το ζόρι... και οι ϕφίλοι σου μάλλον μιλάνε για την παλιά γερμανική 4.1.1... αλλά άμα θες ακουσε αυτούς και μην μας ρωτάς 100 ϕφορές έτσι και αλλιώς δική σου απόφαση είναι!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι άψογη. Δεν με πειραζει καθολου το "θεμα" με το πενακι. Ειναι εντελως χαζο και το εχουμε κανει λες και ειναι major fault!

 

Και απο "φινίρισμα" καλα τα παει, με ενα μονο μειον κατα την γνωμη μου, την ελαφρα αυξημενη καταναλωση. Τιποτα το τρελο βεβαια, απλα ειναι λιγο "τσιμπιμενη".

 

 

Υπαρχει καποιος torrent client δοκιμασμενος που να πιανει υψηλες ταχυτητες?

Εχω τον μtorrent με port forward και αντιμετωπιζω ταχυτητες εως 150κ

 

Σε συνεχεια του προηγούμενου ποστ μου, απλα να σου πω οτι αυτη τη στιγμη κατεβαζω ταινια με 1.2+MB/s με το μtorrent απο το 8010 μου. Δεν φταιει λοιπον το μtorrent. Καποια ρυθμιση χρειαζεται να κανεις στο ρουτερ σου. Εγω εχω ενεργα τα uPnP και το ΝΑΤ. Για τσεκαρε τα!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας νεος σε tablet εχω να πω οτι ειναι απίστευτο και πολυ γρηγορο το Gps αργεί λιγο και θα μπορούσε να έχει λιγο καλύτερη οθόνη, πάντως στο quadrant μου εβγαλε 6120
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος που γνωρίζει να με πληροφορήσει τι είναι αυτό το φρούτο που ανοίγει στο Ν8000 μου , και όλο του λέω αργότερα .:confused:

 

Ευχαριστώ

 

πατα εγκατασταση.ειναι η αναβαθμιση λειτουργικου.φροντισε να ειναι η μπαταρια φορτισμενη και κανε και ενα backup(αν και νομιζω δεν χανεις τιποτα).

 

 

τωρα ειδα οτι απαντησε ο φιλος παραπανω.

Edited by themis636
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν8000 που μου βγήκε ενημέρωση γιά αναβάθμιση λογισμικού , πάτησα εγκατάσταση και σε 8 λεπτά και 30 δεύτερα έγινε η

αναβάθμιση σε 4.1.2 χωρίς κανένα πρόβλημα .

 

η αναβάθμιση σε 4.1.2 είναι! Είναι ο καλύτερος συνδυασμός αυτή τη στιγμή σε tablet κατά τη γνώμη μου! όλα δουλεύουν άψογα

Μετά από μισή ώρα παρατηρήσεων τείνω να συμφωνήσω .

... εκτός από ένα ψίρισμα που κάνουν μερικοί και τους ενοχλεί που δεν γυρνάει το πληκτρολόγιο σε χειρόγραφο όταν βγάζουν το πενάκι... χαλαρώστε λίγο... ένα κουμπί στο πληκτρολόγιο είναι πατήστε το!

Κατά την προσωπική μου άποψη μιά υπερεκτιμημένη δυνατότητα το S Note , αλλά όπως εύστοχα λες ... ένα κουμπί υπόθεση .

ϕΦίλε έχω να πω πως δεν θα κάτσω να λιώσω το "άσπρο διαμάντι" για να του βρω αρνητικά με το ζόρι...

Οχι βέβαια .

και οι ϕφίλοι σου μάλλον μιλάνε για την παλιά γερμανική 4.1.1... αλλά άμα θες ακουσε αυτούς και μην μας ρωτάς 100 ϕφορές έτσι και αλλιώς δική σου απόφαση είναι!

Κανείς δεν έκανε τον κόπο να κάνει μιά ξεκάθαρη αναφορά σχετικά με τις αναβαθμίσεις εξ' ου και οι επαναληπτικές ερωτήσεις προσπαθώντας

να βγάλουμε από τη μύγα ξίγκι (sic) . Και όσο οι φίλοι μου :lol: κάνανε αναφορές γιά προβλήματα τόσο τα πράγματα μπερδευόντουσαν περισσότερο .

 

Κάποια στιγμή θα γράψω τις εντυπώσεις/παρατηρήσεις μου . Εκ πρώτης όψεως μπορώ να αναφέρω πως τίποτα δεν χάθηκε όλα δουλεύουν

μιά χαρά , μια διαφοροποίηση πρόσεξα στη παρουσίαση της συλλογής αλλά είναι καλύτερη από την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας νεος σε tablet εχω να πω οτι ειναι απίστευτο και πολυ γρηγορο το Gps αργεί λιγο και θα μπορούσε να έχει λιγο καλύτερη οθόνη, πάντως στο quadrant μου εβγαλε 6120

 

6250 εμένα.... αλλά με εξοικονόμηση ενέργειας 5600αχαχαχαχαχα.... Έτσι το δουλεύω πάντα και δεν μου κολάι καθόλου! Καλημέρα παιδιά ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,το Ν8010 μου τρέχει 4.1.1,φαντάζομαι οτι είναι το ίδιο με 4.1.2.Κι αυτό διότι απ ότι βλέπω στη wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history#Android_4.1_Jelly_Bean_.28API_level_16.29 από Οκτώβριο του 2012 εχει παρουσιαστεί η Jelly Bean 4.2.Ξέρουμε τίποτα γι αυτήν την αναβάθμιση στο Note μας?
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,το Ν8010 μου τρέχει 4.1.1,φαντάζομαι οτι είναι το ίδιο με 4.1.2.Κι αυτό διότι απ ότι τι βλέπω στη wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history#Android_4.1_Jelly_Bean_.28API_level_16.29 από Οκτώβριο του 2012 εχει παρουσιαστεί η Jelly Bean 4.2.Ξέρουμε τίποτα γι αυτήν την αναβάθμιση στο Note μας?

 

Δεν είναι το ίδιο φίλε μου το 4.1.1 με την 4.1.2 και όχι η 4.2 έχει βγει σε λίγες συσκευές ακόμα... και δεν νομίζω προσωπική μου άποψη ότι θα έρθει στο ταμπλετ μας... αλλά όπως λένε όσο ζω ελπίζω :lol: (μιλάω πάντα για official update) γιατί "με άλλους τρόπους" δεν το αποκλείω καθόλου! Ελπίζω να σε διαφώτισα!

Link to comment
Share on other sites

Την παρασκευή μου ήρθε το Notification για το OTA update σε 4.1.2 και παίδες, οφείλω να ομολογήσω πως νιώθω περήφανος για την αγορά μου!!

Το μηχάνημα πετάει και το Multitasking έχει γίνει πολύ πιο smooth, όπως και όλο το λειτουργικό στο σύνολο του!!

Καθόλου Lags!! Κάνανε εξαιρετική δουλειά οι άνθρωποι!!

Το μόνο bug που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν ανοίγεις ένα νέο note, ανεβάζει την φωτεινότητα μόνο του! (ελπίζω πως θα το διορθώσουν σύντομα! ;) )

Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα παίδες!! Μόλις δείτε το notification κάντε το update χωρίς δεύτερη σκέψη!! (κάντε κι ένα backup νωρίτερα, καλού κακού)

The awkward moment you realize you are a :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Γνωριζει κανεις; Oταν μπαινω σε ενα σιτε και εχει βιντεο youtube το βαζω να παιξει αλλα δεν με πεταει στην εφαρμογη του YouTube.Πως γίνεται να το κανω ωστε να μου ανηγει η εφαρμογη του YouTube; Edited by stiv1
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε 4.1.2 ολα τα βιντεακια σε YouTube κολανε, συνεχιζουν, ξανακολανε...

Ν8000αγορασμένο απο πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε 4.1.2 ολα τα βιντεακια σε YouTube κολανε, συνεχιζουν, ξανακολανε...

Ν8000αγορασμένο απο πλαισιο.

 

Factory reset, clear cache.

 

Δεν κολλαει τιποτα. Ολα τρεχουν άψογα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...