Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε καλοριζικο!μηπως ξερεις αν το πλαισιο το εχει προσφορα και σε λευκο χρωμα;

 

Ευχαριστώ... :)

Νομίζω το έχουν μόνο σε γκρι, αλλά χτύπα τους ένα τηλέφωνο αύριο για να δεις!!

Υ.γ. Είναι εξίσου όμορφο και σε γκρι, αλλά εννοείτε ότι αρέσει σε σένα!

 

Εμένα μου το έκαναν αλλαγή το tablet με τα καμένα pixel και τώρα περιμένω να κάνουν παραλαβή από τον άλλον χρόνο για να το πάρω!!!

Πιο πρόγραμμα χρησιμοποίησες για να δεις τα καμένα pixel γιατί εγώ τα βρήκα με το καταπληκτικό δικό μου πρόγραμμα(το μάτι μου):p?????

Θέλω να το έχω υπόψιν ώστε να το τσεκάρω άμεσα μόλις το παραλάβω και να μην καθυστερώ!!!

 

Βάλε το Dead Pixel Detect and Fix και θα σε είσαι κομπλέ!! Έχει επίσης και επιλογή να σου "ξεκολλήσει" τα ψόφια πίξελ! Δεν το πίστευα ποτέ αυτό ότι μπορεί να διορθώσει κολλημένα πίξελ, αλλά σε μια ταμπλέτα ενός φίλου το είδα με τα μάτια μου! Βασικά αναβοσβήνει συνεχώς την οθόνη με όλα τα χρώματα και αν το αφήσεις κάμποσες ώρες να το κάνει αυτό, έχεις μερικές ελπίδες να δεις αποτελέσματα! (Στον φίλο μου μετά από 2 ώρες που το άφησε του διόρθωσε και τα 2 κολλημένα πίξελ)

Υ.γ. Μόλις κατέβασα ένα HD / 1080p trailer του Die Hard 4 και .....:D, φοβερή ποιότητα χωρίς κολλήματα!! Θα το βάλω να φορτίσει σε λίγο και αύριο θα του ρίξω ένα κάρο HD υλικό να σας πω εντυπώσεις και τι γίνεται με υπότιτλους και τέτοια!!

Υ.γ. ΧΑΧΑΧΑ..., μόλις είδα ένα σχόλιο κάποιου στο παραπάνω πρόγραμμα του store .., γράφει πως είναι ""Βαρετό""!!! Αυτός νόμιζε πως κατέβασε κάνα παιχνίδι με χρώματα και προφανώς περίμενε να δει και κάνα κωλαράκι στην εναλλαγή χρωμάτων και του φάνηκε ....βαρετό!!! :p ...

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν είναι και τηλέφωνο, τότε κλείνοντας το WiFi τι ακτινοβολία να έχεις? Πάντως έχει και flight mode. Το λέει airplane mode.

 

Όσο για τα κομπιασματα στα βίντεο, τα προκαλούσε το mx pro. Για κάποιο λόγο δεν συνεργάζεται σωστά με το τσιπάκι γραφικών και μάλιστα δημιουργούσε και κάποιο θέμα γιατί μετά κολλούσε και ο ενσωματωμένος player.

 

Όμως ο player του note παίζει τους srt υπότιτλους? Είναι αυτονόητο ότι θα έχουν το ίδιο όνομα με την ταινία. Ή θα πρέπει να είναι ενσωματομενοι στην ταινια?

 

Τις τρις μέρες που το είχα στα χέρια μου το mx palyer δεν κώλυσε καθόλου και χρησιμοποιούσα μια το ένα και μια το άλλο!!!(έβαλα το free)

Link to comment
Share on other sites

παντως θα μου αρεσε η ιδεα να κουμπωνω πανω τον σκληρο μου και να βλεπω τις ταινιες μου απο εκει,mkv και μη:(,δεν εχει να κανει με την αναλυση αλλα με την συλλογη που εχει ο καθενας,εγω τα στικακια μου τα εχω κατα βαση σε ntfs για να μπορω να γραφω και αρχεια μεγαλυτερα απο 4 gb,οποτε με χαλαει λιγο που απο οτι καταλαβα διαβαζει μονο fat 32,κατα τα αλλα ολα καλα
Link to comment
Share on other sites

Σωστός για το .mkv συνήθως είναι μεγάλης χωρητικότητας και ιδικά στις 10.1 ίντσες!!! Ότι θέλεις μπορείς να το βρεις μέχρι και 2.5 gb σε .avi ή .mp4 !!!(υπάρχουν και μικρά .mkv συμφωνώ:lol::lol:)

 

Παίζει τους υπότιτλους άμα τους έχουμε σε .srt με το ίδιο όνομα με την ταινία (στον ίδιο φάκελο) ???

 

OXI o default Video Player . Μόνο αν έχεις εγκατεστημένο τον BSPlayer for android free από το Play Store .

Ανοίγοντας μιά ταινία αν είναι στον ίδιο φάκελλο και έχεις κάνει copy/paste στο .srt το όνομα της ταινίας, σε ρωτάει ποιόν player . Επιλέγεις τον BSPlayer και .....μιά χαρά οι υπότιτλοι . 'Αλλωστε ο BSPlayer σου ανοίγει

μιά λίστα αυτόματα με υπότιτλους του συγκεκριμένης ταινίας γιά να επιλέξεις

 

 

Λοιπόν .. μου ήρθε και μένα το πρωί και να πω τις πρώτες εντυπώσεις!!

..........................................................!!

Καλορίζικο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... :)

Νομίζω το έχουν μόνο σε γκρι, αλλά χτύπα τους ένα τηλέφωνο αύριο για να δεις!!

Υ.γ. Είναι εξίσου όμορφο και σε γκρι, αλλά εννοείτε ότι αρέσει σε σένα!

 

 

 

Βάλε το Dead Pixel Detect and Fix και θα σε είσαι κομπλέ!! Έχει επίσης και επιλογή να σου "ξεκολλήσει" τα ψόφια πίξελ! Δεν το πίστευα ποτέ αυτό ότι μπορεί να διορθώσει κολλημένα πίξελ, αλλά σε μια ταμπλέτα ενός φίλου το είδα με τα μάτια μου! Βασικά αναβοσβήνει συνεχώς την οθόνη με όλα τα χρώματα και αν το αφήσεις κάμποσες ώρες να το κάνει αυτό, έχεις μερικές ελπίδες να δεις αποτελέσματα! (Στον φίλο μου μετά από 2 ώρες που το άφησε του διόρθωσε και τα 2 κολλημένα πίξελ)

Υ.γ. Μόλις κατέβασα ένα HD / 1080p trailer του Die Hard 4 και .....:D, φοβερή ποιότητα χωρίς κολλήματα!! Θα το βάλω να φορτίσει σε λίγο και αύριο θα του ρίξω ένα κάρο HD υλικό να σας πω εντυπώσεις και τι γίνεται με υπότιτλους και τέτοια!!

Υ.γ. ΧΑΧΑΧΑ..., μόλις είδα ένα σχόλιο κάποιου στο παραπάνω πρόγραμμα του store .., γράφει πως είναι ""Βαρετό""!!! Αυτός νόμιζε πως κατέβασε κάνα παιχνίδι με χρώματα και προφανώς περίμενε να δει και κάνα κωλαράκι στην εναλλαγή χρωμάτων και του φάνηκε ....βαρετό!!! :p ...

 

έλα ρε μεγάλε καν το και πες μου πως τα πήγε σε hd και αν μπορείς βάλε ένα βίνεο full hd 1080p. Δεν το πρόλαβα και μου έχει μείνει καημός χαχαχ πρέπει να περιμένω από του χρονου!!!

Έχεις δίκιο είναι και το γρι πολύ όμορφο!!!

Ναι και εγώ το έχω ακούσει ότι ξεκολλάνε αλλά ήμουν σε DOA δεν έλεγε να το κρατήσω ξενέρωσα να είχε τέτοιο ελάττωμα από την αρχή!!!

Link to comment
Share on other sites

Τις τρις μέρες που το είχα στα χέρια μου το mx palyer δεν κώλυσε καθόλου και χρησιμοποιούσα μια το ένα και μια το άλλο!!!(έβαλα το free)

 

Τώρα με τρελένεις φίλε μου. :eek: Δεν μπορεί να το κάνει μόνο σε μένα! Δεν γουστάρει δηλαδή το δικό μου note?

Μήπως δεν είχες ενεργό το hw+ στον mx? Αν το έχεις με κλειστό το hw+ τότε δεν κομπιάζει.

Και δεν είπα ότι κολλάει η εφαρμογή. Κάνει κολλήματα (κομπιασματα) στην αναπαραγωγή hd video. Όπως και να έχει αναγκαστικά θα τον κρατήσω αφού ο ενσωματωμένος δεν βλέπει τα srt. Απλά θα έχω κλειστό το hw decoding.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παντως θα μου αρεσε η ιδεα να κουμπωνω πανω τον σκληρο μου και να βλεπω τις ταινιες μου απο εκει,mkv και μη:(,δεν εχει να κανει με την αναλυση αλλα με την συλλογη που εχει ο καθενας,εγω τα στικακια μου τα εχω κατα βαση σε ntfs για να μπορω να γραφω και αρχεια μεγαλυτερα απο 4 gb,οποτε με χαλαει λιγο που απο οτι κατάλαβα διαβαζει μονο fat 32,κατα τα αλλα ολα καλα

 

Με τροφοδοτούμενο από ρεύμα usb hub δεν είναι απίθανο να δουλεύει ο σκληρός. Όσο για το ntfs στο GSII υπάρχει ένα πρόγραμμα που λέγεται ntfs mounter. Ίσως υπάρχει αντίστοιχο για το note ή ακόμα να κάνει και αυτό. Δεν έχω ακόμα usb otg για να δοκιμάσω κάτι από αυτά όμως.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τρελένεις φίλε μου. :eek: Δεν μπορεί να το κάνει μόνο σε μένα! Δεν γουστάρει δηλαδή το δικό μου note?

Μήπως δεν είχες ενεργό το hw+ στον mx? Αν το έχεις με κλειστό το hw+ τότε δεν κομπιάζει.

Και δεν είπα ότι κολλάει η εφαρμογή. Κάνει κολλήματα (κομπιασματα) στην αναπαραγωγή hd video. Όπως και να έχει αναγκαστικά θα τον κρατήσω αφού ο ενσωματωμένος δεν βλέπει τα srt. Απλά θα έχω κλειστό το hw decoding.

 

Όχι μην τρελαίνεσαι απλά βάλε άλλον player .... εγώ αυτό θα έκανα και δεν θα ασχολιόμουν άλλο με τον mx!! Δοκίμασε BSPlayer

Δεν θυμάμαι αν ήταν hw+ ήμουν εκνευρισμένος με τα pixel!!!! sorry

Link to comment
Share on other sites

Και γω με την σειρα μου να πω πως ειμαι παααρα πολυ ευχαριστημενος με το διαμαντακι μας. Πολυ δυνατο μηχανημα. Το Μουλτιτασκινγκ πολυ χρησιμο, η εμπειρια ιντερνετ τελεια και αλλα πολλα ακομα!

Το gaming αψογο. Δοκιμαζω καποια HD παιχνιδια τωρα ( machinarium, osmos asphault 6 κτλ) και μεχρι στιγμης ολα τελεια. Μεγεια μας!

Link to comment
Share on other sites

Fanatike, μην τρελαίνεσαι ρε συ, μια χαρά είναι το ταμπλετάκι σου! Και γω μόλις κατέβασα το Μx pro και έβαλα το H/W και μου κόλλαγε! (Αν πρόσεξες όμως σου γράφει στην αρχή πως είναι κάτι καινούργιο και μπορεί να μην δουλεύει σε όλες τις συσκευές! Σε επόμενες αναβαθμίσεις θα διορθωθεί!) Αλλά σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν είναι αναγκαία η επιλογή του! Αφού παίζει νεράκι τα βίντεο χωρίς να είναι επιλεγμένο, εσένα γιατί σε καίει να το ενεργοποιήσεις??:lol::p

Και να σου πω την αλήθεια, με το MX που είδα τώρα τα βίντεο με το ελικόπτερο και το HD trailer που κατέβασα, τα δείχνει πολύ καλύτερα από τον μαμά player!! Άσε που ο ΜΧ παίζει τα ΠΑΝΤΑ και έχει καλύτερη διαχείριση και παραμετροποίηση των υποτίτλων!!

Υ.γ. Ένα άλλο καλό που πρόσεξα μόλις τώρα , είναι πως συνδέεται αστραπιαία με το wifi όταν το ανοίγω!!

Καμιά θήκη από Ελλάδα υπάρχει ρε παιδιά ή να ψάξουμε στο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Και γω με την σειρα μου να πω πως ειμαι παααρα πολυ ευχαριστημενος με το διαμαντακι μας. Πολυ δυνατο μηχανημα. Το Μουλτιτασκινγκ πολυ χρησιμο, η εμπειρια ιντερνετ τελεια και αλλα πολλα ακομα!

Το gaming αψογο. Δοκιμαζω καποια HD παιχνιδια τωρα ( machinarium, osmos asphault 6 κτλ) και μεχρι στιγμης ολα τελεια. Μεγεια μας!

 

Δοκίμασε το καινούργιο batman και πες μας....!!! Αν και δεν νομίζω να αντιμετωπίσει πρόβλημα!!

The Dark Knight Rises

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν γινεται να συνδεσω το νοτε με την samsung smart tv ετσι ωστε οτι παιχνιδια παιζω να φαινοντε στην τβ και αν ναι, με ποιο τροπο;μπορει να γινει το ιδιο κ με το sgs2?
Link to comment
Share on other sites

Όχι μην τρελαίνεσαι απλά βάλε άλλον player .... εγώ αυτό θα έκανα και δεν θα ασχολιόμουν άλλο με τον mx!! Δοκίμασε BSPlayer

Δεν θυμάμαι αν ήταν hw+ ήμουν εκνευρισμένος με τα pixel!!!! sorry

 

 

 

 

 

 

 

Fanatike, μην τρελαίνεσαι ρε συ, μια χαρά είναι το ταμπλετάκι σου! Και γω μόλις κατέβασα το Μx pro και έβαλα το H/W και μου κόλλαγε! (Αν πρόσεξες όμως σου γράφει στην αρχή πως είναι κάτι καινούργιο και μπορεί να μην δουλεύει σε όλες τις συσκευές! Σε επόμενες αναβαθμίσεις θα διορθωθεί!) Αλλά σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν είναι αναγκαία η επιλογή του! Αφού παίζει νεράκι τα βίντεο χωρίς να είναι επιλεγμένο, εσένα γιατί σε καίει να το ενεργοποιήσεις??:lol::p

Και να σου πω την αλήθεια, με το MX που είδα τώρα τα βίντεο με το ελικόπτερο και το HD trailer που κατέβασα, τα δείχνει πολύ καλύτερα από τον μαμά player!! Άσε που ο ΜΧ παίζει τα ΠΑΝΤΑ και έχει καλύτερη διαχείριση και παραμετροποίηση των υποτίτλων!!

Υ.γ. Ένα άλλο καλό που πρόσεξα μόλις τώρα , είναι πως συνδέεται αστραπιαία με το wifi όταν το ανοίγω!!

Καμιά θήκη από Ελλάδα υπάρχει ρε παιδιά ή να ψάξουμε στο ebay?

 

 

Ναι ένταξει, τρόπος του λέγειν ήταν το τρελαίνομαι.:D

 

Όσο για τον mx έτσι θα τον δουλεύω (πλέον) στο ταμπλετ. Κάτι γίνεται με το τσιπ, στάνταρ, γιατί με τον tegra του hox πάει σφερα. Έτσι παντως (ξετσεκαρισμενο το hw+) δεν δημιουργεί και πρόβλημα στον μαμά player. Δυστυχώς, όλες μα όλες οι ταινίες μου (ελέω torrent) είναι με srt υπότιτλους, οπότε αναγκαστικα θα τον δουλεύω όταν θα θέλω να δω καμία ταινία. Είναι εξαιρετικός player και τον έχω και αγορασμένο. Κάτι όπως ο vlc στα windows. Παίζει τα πάντα!

 

 

EDIT: Να ρωτήσω κάτι ακόμα, πάνω στο πενακι έχει κάτι σαν κουμπί. Το πατάω αλλά δεν φαίνεται να κάνει κάτι. Θα έπρεπε; Και αν ναι, τι;

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Να ρωτήσω κάτι ακόμα, πάνω στο πενακι έχει κάτι σαν κουμπί. Το πατάω αλλά δεν φαίνεται να κάνει κάτι. Θα έπρεπε; Και αν ναι, τι;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1898230

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο hasiotis_john :)

Εγω αυριο θα το εχω! Τελικα ειχα ακυρωσει την παραγγελια στο ΜΜ και το παρηγγειλα απο το Πλαισιο. Οντως αψογη εξηπηρετηση αν και με γιορτες κτλ. λιγο καθυστερισε να ερθει. Πω πω ηταν πολυ δυσκολο να το περιμενω σχεδον μια βδομαδα...

Αυριο θα σας πως και τις δικες μου εντυπωσεις :happy:

Link to comment
Share on other sites

 

Α, μάλιστα ευχαριστώ!

 

Πω, πω! Πολύ χρήσιμο πάντως αυτό που κάνει! :rolleyes:

Τόσα πράγματα μπορούσε κάνει. Αυτό βρήκαν! Ήταν τεράστιος εγκέφαλος αυτός που το σκέφτηκε! :banghead::

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση ακομα;τι εγινε ρε παιδια;ολοι εξω ειστε αποψε;

 

Συνδεεται με το AllsharePlay,το εχει προεγκατεστημενο το Note(και λογικα και η smart-tv σου)αλλα πρεπει η tv να ειναι συνδεδεμενη με το ρουτερ σου,ειτε μεσω wifi ειτε μεσω καλωδιου ethernet.και μετα ο,τι κανεις στην οθονη του Note θα φαινεται στην tv! :)

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση ακομα;τι εγινε ρε παιδια;ολοι εξω ειστε αποψε;

 

Πάρε μια γενική ιδέα

!!! ;)

( Προς το τέλος, έχει και αυτό που σ' ενδιαφέρει , αλλά σου προτείνω να το δεις όλο!! )

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το τηλεχειριστήριο έχει πολύ πλάκα! Ελέγχω tv, dvd και ενισχυτή. Αν είχε και τον mp, θα ήμουν κομπλέ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το τηλεχειριστήριο έχει πολύ πλάκα! Ελέγχω tv, dvd και ενισχυτή. Αν είχε και τον mp, θα ήμουν κομπλέ!

 

Αυτο με το τηλεχειριστηριο πως γινεται? Χρειαζονται καποιοι κωδικοι? ΔΟυλευει μονο με τηλεορασεις Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τον αντάπτορα και επιβεβαιώνω οτι δουλεύει άψογα και με τις δύο τηλεοράσεις μου (και οι δύο Samsung)

 

καλημερα σε ολους!ευχαριστω για τις απαντησεις.το allshare το ηξερα, ομως μ αυτο βλεπεις μονο τις φωτος κ τα βιντεο,σωστα;καλο το παραπανω καλωδιο,αλλα ειναι τοσο μικρο σε μηκος που δεν βολευει στα παιχνιδια...η μαγκια ειναι να υπαρχει ενα μεγαλο καλωδιο κ να παιζεις ανετα απο τον καναπε!ξερει κανεις κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες πως χρησιμοποιείται ο αντάπτορας. Συνδέεις το tablet και την tv σου με καλώδιο hdmi ότι μήκους θέλεις και άρα μπορείς να αράξεις και στον καναπέ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...