Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες,

μια γρηγορη ερωτηση.

οταν κανεις screen capture με το πενακι και κανεις την επεξεργασια που θελεις δεν μου εμφανιζει πλεον την επιλογη share αλλα μονο αν θελω να κανω save την εικονα.ειμαι με 4.1 γερμανικη.ειναι ετσι και σε σας η εσβησα κατι καταλαθος;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, μπορεί να πάρει κάρτα Sandisk SDXC 64GB ;

Ναι παίρνει αυτή φοράω και εγω

καλησπερα παιδες,

μια γρηγορη ερωτηση.

οταν κανεις screen capture με το πενακι και κανεις την επεξεργασια που θελεις δεν μου εμφανιζει πλεον την επιλογη share αλλα μονο αν θελω να κανω save την εικονα.ειμαι με 4.1 γερμανικη.ειναι ετσι και σε σας η εσβησα κατι καταλαθος;

 

Και εμένα έτσι είναι αλλά μετά το save πάνε στη συλλογή και κάνε share από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, μπορεί να πάρει κάρτα Sandisk SDXC 64GB ;

 

Ναι, αλλά μόνο αν την φορμάρεις σε FAT 32. Δεν αναγνωρίζει exFAT και NTFS (δεν μπορώ να καταλάβω γιατί). Μήπως στην 4.1 τα αναγνωρίζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη η samsung hellas....... Εβγαλε στην αγορα το tv tuner και το δινει δωρο οποιος παει και αγορασει το tablet, και για τους παλιους πελατες αυτους που ετρεξαν να το αγορασουν οταν το εφερε στην ελλαδα ουτε λογος. Δεν λεω να μας τα δωσει τσαμπα αλλα να μας δωσει την δυνατοτητα να το αγορασουμε και σε μια πιο ευνοικη τιμη και οχι 150€ που το κοστολογουν τα καταστηματα....
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά μόνο αν την φορμάρεις σε FAT 32. Δεν αναγνωρίζει exFAT και NTFS (δεν μπορώ να καταλάβω γιατί). Μήπως στην 4.1 τα αναγνωρίζει;

Αν δε κάνω λάθος εμένα είναι exFAT. Δεν μου είχε επιλογή για fat32.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος εμένα είναι exFAT. Δεν μου είχε επιλογή για fat32.

 

Από το εργοστάσιο έρχεται η κάρτα φορμαρισμένη σε exFAT. Εντούτοις, το note μου δε μου την αναγνώριζε και αφού έκανα μία έρευνα στο ίντερνετ, διάβασα ότι βλέπει μόνο FAT 32. Για να τη φορμάρω όμως έπρεπε να εγκαταστήσω το EasyUS partition master (ή κάπως έτσι), αφού τα Windows 7 μου έδιναν δυνατότητα μόνο για exFAT & NTFS.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη η samsung hellas....... Εβγαλε στην αγορα το tv tuner και το δινει δωρο οποιος παει και αγορασει το tablet, και για τους παλιους πελατες αυτους που ετρεξαν να το αγορασουν οταν το εφερε στην ελλαδα ουτε λογος. Δεν λεω να μας τα δωσει τσαμπα αλλα να μας δωσει την δυνατοτητα να το αγορασουμε και σε μια πιο ευνοικη τιμη και οχι 150€ που το κοστολογουν τα καταστηματα....

 

 

φιλε εμενα μου ειπαν πως αυτο το tuner ειανι αξιας 25 Ευρω

οποτε αν ισχυει κατι τετοιο δεν ειναι τραγικο που δεν το δινει στους παλιους πελατες

ασε που ειναι και μονο σε λευκο χρωμα και ταιριαζει μονο στα λευκα N8000:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

φιλε εμενα μου ειπαν πως αυτο το tuner ειανι αξιας 25 Ευρω

οποτε αν ισχυει κατι τετοιο δεν ειναι τραγικο που δεν το δινει στους παλιους πελατες

ασε που ειναι και μονο σε λευκο χρωμα και ταιριαζει μονο στα λευκα N8000:confused::confused:

Συγκεκριμενα πηγα στο πλαισιο και οχι σε ενα και η τιμη που θα το κοστολογουσαν ειναι 100€ αλλα και παλι δε πωλειται ξεχωριστα γιατι η samsung τα δινει με αγορα συσκευης ειναι και καλα μετρημενα τα κομματια... τωρα τι να πω μακρι να εχει 25 και να μπορεσουμε να το παρουμε ακομα και ασπρο δε με χαλαει...

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή δερμάτινη θήκη? Έχω πάρει 2 και στην πρώτη τη πάτησα ήταν σαν τα σχολικα μπλε τετραδια πράγμα που με κάνει να ανατριχιάζω αφάνταστα και η δεύτερη έλεγε pu leather αλλά ήταν ακριβώς η ίδια. Προτείνετε καμιά θήκηκαι ξέρει κανείς τι είναι αυτό το pu leather?

Επίσης τις θήκες τις χρυσοπληρωσα οποιος ενδιαφέρεται ας στείλει πμ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν αυτά που μπορεί κάποιος να γράψει με το S NOTE μπορούν να αποθηκευθούν ή να μετατραπούν σε word ; ετοιμάζω δηλαδή κάποιες ασκήσεις και μετά τα στελνω στο λάπτοπ μου και εκεί να τα δουλέψω σε word.. Γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε έχω πάρει αυτή http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0094RBJ32/ref=oh_details_o01_s00_i00 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε έχω πάρει αυτή http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0094RBJ32/ref=oh_details_o01_s00_i00 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Την ίδια έχω παραγγείλει κι εγώ και την περιμένω την άλλη εβδομάδα. Για να το βάλεις σε θέση stand ξεκουμπώνει εύκολα το κάτω μέρος; Επίσης υπάρχει κάτι που να σε έχει χαλάσει στη συγκεκριμένη θήκη (κουβέντα να γίνεται);

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το tv tuner θα πιάνει φαντάζομαι τα ψηφιακά χωρίς την ανάγκη για σύνδεση με κεραία, σωστά; Ή θα έχει μαζί του μια μίνι κεραία; Υπάρχει κάποιο link?

 

Edit 1. To βρήκα (http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Tablets-iPAD/Samsung-Tab-Galaxy-Note-Wifi-W-TUNER.htm). Δεν μου φαίνεται για original Samsung πάντως.

 

Edit 2. Το ίδιο και στο Amazon (http://www.amazon.co.uk/icube-Tivizen-Pico-tuner-Galaxy/dp/B008L60T0Q/ref=sr_1_fkmr1_1?ie=UTF8&qid=1353100074&sr=8-1-fkmr1). Οπότε μιλάμε για περίπου 90 ευρώ. Δεν είναι άσχημο δωράκι.

 

Edit 3. Βασικά αυτό που δίνουν είναι το anymode. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με το παραπάνω.

Edited by paris_gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε έχω πάρει αυτή http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0094RBJ32/ref=oh_details_o01_s00_i00 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
βλέπω ότι και σε αυτή λέει pu leather. Περιέγραψε μου λίγο την υφή μπρος πίσω. Η υφή είναι σαν τα τετραδια που έλεγα πριν? Θέλω να είναι δέρμα η έστω πλαστικόααλλά με ΤΊΠΟΤΑ εκείνο το πράγμα που κάνει κριτσ κριτσ.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το tuner το πηρα δωρο με το tablet απο mediamarkt μαζι με 1 κινητο samsung galaxy pocket (Πηρα το 16G 3G) ολα στα 610. Παιζει τελεια και κανει και εγγραφη βιντεο!!!

 

Εχω μια απορια εχει ασχοληθει κανεις η ξερει να με διαφωτησει πως θα κανω μεταφορα στην sd καποιες εφαρμογες?

Κατα βαση παιχνιδια ειναι που πιανουν πολυ χωρο... Θελω να το γεμισω με games καθως εχω βαλει επανω μια 32 Gb micro sd clas 10 (της samsung)

 

Ειδα οτι πολλοι παρατηρησαν οτι στο note 10.1 και Galaxy S3 εχει αφαιρεθει η επιλογη move to sd...

Εχω την επισημη εκδοση ICS rooted (με την μεθοδο 1 απο τον οδηγο...)

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το tuner το πηρα δωρο με το tablet απο mediamarkt μαζι με 1 κινητο samsung galaxy pocket (Πηρα το 16G 3G) ολα στα 610. Παιζει τελεια και κανει και εγγραφη βιντεο!!!

 

Εχω μια απορια εχει ασχοληθει κανεις η ξερει να με διαφωτησει πως θα κανω μεταφορα στην sd καποιες εφαρμογες?

Κατα βαση παιχνιδια ειναι που πιανουν πολυ χωρο... Θελω να το γεμισω με games καθως εχω βαλει επανω μια 32 Gb micro sd clas 10 (της samsung)

 

Ειδα οτι πολλοι παρατηρησαν οτι στο note 10.1 και Galaxy S3 εχει αφαιρεθει η επιλογη move to sd...

Εχω την επισημη εκδοση ICS rooted (με την μεθοδο 1 απο τον οδηγο...)

Ο μονος τροπος είναι να κανείς ενα tweak και να αλλαξεις τις μνημες μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει αρκετά εύκολα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δίνει λίγο όγκο παραπάνω από ότι θα ήθελα. Η ποιότητα είναι αρκετά καλή.
Link to comment
Share on other sites

τα καταστηματα σφαζονται και οι τιμες αλλαζουν καθημερινα

 

για το 3G που ψαχνω εγω

σημερα το πρωι

 

http://www.e-gate.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=49413 ευρωπαικη συσκευη 547Ε

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/581cedc8765d4508a71dd907e48e0bbf/productinfo.aspx ελληνικη συσκευη 555Ε αλλα δεν λεει καπου για tuner τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την 4.1.1 γερμανικη σε ευρωπαικη συσκευη μεσω odin. Μου βγαζει ενα μηνυμα για να γινει αντιστοχιση της συσκευης αλλα δε μπορει να τη πραγματοποιηση αυτο σημαινει οτι δε μπορει να λαβει ενημερωση για καποια καινουργια εκδοση το ιδιο γινεται και μεσω kies. Συμβαινει και σε εσας αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την 4.1.1 γερμανικη σε ευρωπαικη συσκευη μεσω odin. Μου βγαζει ενα μηνυμα για να γινει αντιστοχιση της συσκευης αλλα δε μπορει να τη πραγματοποιηση αυτο σημαινει οτι δε μπορει να λαβει ενημερωση για καποια καινουργια εκδοση το ιδιο γινεται και μεσω kies. Συμβαινει και σε εσας αυτο;

Μήπως είσαι ροοτ? Βασικά η jelly bean έχει κάποια νέα συστήματα ασφαλείας επιπλέον απότην ICS .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι ροοτ? Βασικά η jelly bean έχει κάποια νέα συστήματα ασφαλείας επιπλέον απότην ICS .

 

Οχι δεν ειμαι. Ειχα την official και περασα τη γερμανικη μεσω odin

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...